Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 122 of 122

Thread: Care sunt adevaratii suporteri ai Farului?

  1. #106
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    ei,stati linistiti ca daca pierde steaua locul 2 o sa uite ca au tinut vreodata cu steaua
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  2. #107
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    eu ma intreb oare daca Steaua va retrograda vor fi tot asa multi sau astia sunt suporteri de carton?

  3. #108
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    eu ma intreb oare daca Steaua va retrograda vor fi tot asa multi sau astia sunt suporteri de carton?
    Asta cu retrogradatul, indiferent de echipă, mie mi se pare greu... măsurabilă. O echipă dintr-o divizie secundă e net mai puțin mediatizată, așa că suporterii ei din județ sau din țară, pierd destul de repede contactul cu ea. Pe de altă parte, împărțirea unei divizii secunde în grupe regionale duce și la pierderea unui contact "real" între echipă și suporterii ei din alte regiuni, prin simplul fapt că echipa respectivă nu mai ajunge să joace în acea regiune. Apoi, chiar în localitatea echipei respective, "matineul", generic vorbind, și zilele de desfășurare, nu sunt momente ușor accesibile suporterilor cu servici, școală etc... Eu cred că, pentru perioadele astea de "B", suporterii adevărați, devotați echipei, nu se împuținează, ci doar devin mai... puțin vizibili. Suporterii "de carton", normal că se vor reorienta către o altă echipă, una pe cât posibil mediatizată și prin top, cu care, vorba cuiva de la noi de pe forum, să se poată lăuda colegului de cameră sau verișorului de la severin, suporter al altei echipe
    Panduru, always on my heart!

  4. #109
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    atunci sa retrogradeze vreo 200 de ani ca m-am saturat sa vad oameni fara mandrie

  5. #110
    junior sk8t3rool's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    tomis nord
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    oamenii de genu mitica dragomir..sau mircea sandu nu ar permite ca steaua sa retrogradeze...pt k e o echipa cu istorie....si ar face orice k sa ramana in liga 1... (din pacaTe)
    tu farul pt mine esti unica iubire te voi sustine oriunde vei juca!! [FONT="Impact"][SIZE="5"][COLOR="Blue"][/COLOR][/SIZE][/FONT]

  6. #111
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dorryn View Post
    ei,stati linistiti ca daca pierde steaua locul 2 o sa uite ca au tinut vreodata cu steaua
    De acord cu tine !

  7. #112
    FERVENT U|L|T|R|A|S|'s Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    320
    Reputatie
    1
    Unde e mandria locala?... bai ce oras ... cum sa stai mah la tv si sa te uiti la "derby" cand Farul joaca acasa .... 800 de spectatori...incredibil (dar adevarat).
    Vorbim ca niste pensionari in amintirea vremurilor trecute... "si ce de lume era odata"...

    Dar am si gasit lucrul unde sa imi refulez indignarea..pe forum..

    Iar pentru Constantenii doar la derby-uri prezenti... puncte puncte..
    [B]Live like an ULTRAS, Die like an ULTRAS![/B]

  8. #113
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    sa va umpleti de ciuma astia care stati la 10 minute de stadion si stati acasa cand joaca Farul ! sunteti o rusine pentru tara constantenilor ! sa va manance viermii !
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  9. #114
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    I-au susținut tot meciul

    Deși partida cu FC Argeș s-a înscris în aceleași coordonate, beneficiind de un interes extrem de redus din partea suporterilor, aceasta, este adevărat, și din pricina concurenței cu Rapid - Steaua, atitudinea fanilor l-a satisfăcut totuși pe Panduru. „Oamenii, atât cei de la peluze, cât și cei de la tribune, ne-au încurajat din primul până în ultimul minut. Îi felicităm și le mulțumim pentru aceasta. Este un lucru bun pentru noi. În situația în care ne aflam, aproape de înfrângere, e mare lucru că suporterii au fost lângă noi până la sfârșit. Punctul pe care l-am cucerit li se datorează și lor“, a declarat Panduru.

    Din pacate nu se prea inghesuie lumea sa vina la meci.Daca vroiai puteai sa dai noroc cu toata lumea de pe stadion.Bine ca mai suntem cativa care totusi mergem

  10. #115
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Cel mai vechi galerist al Farului a decedat



    Cel mai in varsta sustinator al echipei FC Farul si fost lider al galeriei constantene in perioada postdecembrista, Mihai Ivanovici, a decedat in cursul zilei de joi, acesta fiind de ceva timp grav bolnav. Cunoscut printre actualii lideri ai galeriei, Ivanovici a fost cel mai infocat suporter al echipei constantene, timp de aproape o jumatate de secol, urmand echipa in majoritatea meciurilor disputate atat acasa, cat si in deplasare. De asemenea, in anul 1992 a fost unul din fondatorii primului grup de suporteri "Ultras" din tara. Trecut de varsta de 70 de ani, liderul galeriei constantene inainte de Revolutie, Mihai Ivanovici, a vizionat ultima partida pe stadionul echipei pe care a iubit-o toata viata, in urma cu doua saptamani, cand "rechinii" au invins dramatic pe FC Vaslui. Inmormantarea va avea loc in aceasta dupa-amiaza.


    Dumnezeu sa-l ierte !

  11. #116
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l ierte!

  12. #117
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Kerosene...OriundeOricandOricum...dak conteaza:|

  13. #118
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Eu unul fiind mai mereu plecat, deh, meseria, mauit mereu aici in cautarea unor vesti noi, a unor opinii despre Farul . Cu regret trebuie sa recunosc faptul ca, inclusiv pe OLS- forum, Farul a ramas fara suporteri.

  14. #119
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Am umblat 14 ani cu galeria asta... si sorin ..imi e preten bun .. dar...sa nu il mai asociem atata cu numele stelei.. el a infintat Nova Guardia.. daca este cineva... in masura sa isi aminteasca lucrul asta!
    Libera La LAZIO !

  15. #120
    incepator
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Napoletan View Post
    Cel mai grav e ca intotdeauna s-au si gasit prosti care sa strige "steaua"... Trebuie sa acceptam ca, Constanta este inca o mare reduta stelista. Vor mai trece multi ani pana va disparea aceasta mentalitate. Sau...desi este o utopie, echipa sa inceapa miraculos sa joace, sa se mentina 4-5 ani pe podium. Altfel...
    napoletan tu din ce grupare iesti

  16. #121
    incepator
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    90 la suta din cta tin cu dinamo steaua sau rapid si 10 la suta tin cu faru si duar doi la suta se duc la stadion din care duar unu la suta canta nu mai are rost sa mai vb apruape tuata cta tin cu echipe din bucuresti si trebuie ucisi

  17. #122
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Sunt multi faristi in Constanta, dar le trebuie redeschis apetitul, prin performante nu prin zbateri in subsolul clasamentului si retrogradari in B.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •