Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 65

Thread: Intersezon : Echipele retrogradate!

  1. #1
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1

    Intersezon : Echipele retrogradate!

    Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipelor retrogradate in Liga 2 in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.
    Ce sanse au sa revine peste un an in Liga 1?

    Ceahlaul
    FC Arges
    FC National
    Jiul
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #2
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    F.C.National se pare ca se va numi Progresul...
    Bineinteles ca vom promova rapid...

  3. #3
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Ceahlaul revine mai repede

  4. #4
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Ceahlaul revine mai repede

    era si normal

  5. #5
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Si Nationalul nu revine?
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  6. #6
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by scorpiuta View Post
    era si normal
    era pe naiba

  7. #7
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    daca mai ia steaua multi jucatori de la noi o sa fim si noi in liga I dar cu alt nume,steaua?!
    HAI JIUL PETROSANI !din nou in liga I

  8. #8
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Deocamdata Steaua se poate considera Otelul 2... Mm stie de ce...
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  9. #9
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    mai degraba steaua se poate considera fcnational...ov. petre, gigel coman, petre marin etc etc...jucatori care erau aproape de titlu cu nationalul acum cativa ani..felicitari oli si iorgulescu pentru retrogradarea nationalului
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  10. #10
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    era pe naiba

    din cate imi aduc bine amine, anul trecut ati picat in B, si cu retrogradarea frauduloasa a Sporturilui, ati ramas voi in A, nemeritat~

  11. #11
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Nu compara tu situatiile.Una este sa iei locul unei echipe care nu isi plateste datoriile la stat,alta e sa il cumperi de la o nou promovata...ce faceti voi e rusinos

  12. #12
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by scorpiuta View Post
    din cate imi aduc bine amine, anul trecut ati picat in B, si cu retrogradarea frauduloasa a Sporturilui, ati ramas voi in A, nemeritat~
    Vorbesti fara sa stii... retrogradare "frauduloasa"? Hai da-o-n durere de treaba...

    Ceahlaului ii doresc sedere lunga in Liga a II-a.

  13. #13
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Nu compara tu situatiile.Una este sa iei locul unei echipe care nu isi plateste datoriile la stat,alta e sa il cumperi de la o nou promovata...ce faceti voi e rusinos
    si Ianitoaia la Repriza a 3, a zis ca retrogradarea Sportului a fost frauduloasa,asa ca ciocu` mic, iar in ceea ce priveste situatia Ceahlaului, cred ca acest lucru provoaca atata tam-tam deoarece este Ceahlaul, echipa din Moldova, si patronata de Stefan.

    Cred ca este o procedutra, corecta si normala.

  14. #14
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by scorpiuta View Post
    si Ianitoaia la Repriza a 3, a zis ca retrogradarea Sportului a fost frauduloasa,asa ca ciocu` mic, iar in ceea ce priveste situatia Ceahlaului, cred ca acest lucru provoaca atata tam-tam deoarece este Ceahlaul, echipa din Moldova, si patronata de Stefan.

    Cred ca este o procedutra, corecta si normala.
    este pe naiba.. trebuia sa promoveze urmatoarea echipa din Liga a 2-a, de sub primele 2 clasate, daca una din primele doua nu avea licenta.. si daca nici cea de pe locul 3 nu avea licenta, atunci sa promoveze cea de pe locul 3 din seria cealalta... mafiotii!!!
    Numai la noi se intampla asa ceva. . Pana nu scapam de Dragomir, Lupescu si Sandu , nu o sa facem nimic in fotbalul romanesc..uitativa ce campionat slab avem cu ei la conducere, cate turnee mondiale si europene am ratat cu ei acolo sus, cate stadioane si baze sportive s-au "realizat" in timpul mandatului lor .

  15. #15
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by scorpiuta View Post
    si Ianitoaia la Repriza a 3, a zis ca retrogradarea Sportului a fost frauduloasa,asa ca ciocu` mic, iar in ceea ce priveste situatia Ceahlaului, cred ca acest lucru provoaca atata tam-tam deoarece este Ceahlaul, echipa din Moldova, si patronata de Stefan.

    Cred ca este o procedutra, corecta si normala.
    WOW! A zis Ioanitoaia la repriza a 3-a! :ras-plans:
    Cu Ceahlaul, nu este problema ca este din Moldova, ci ca este patronata de individul acela, suspect de atatea nereguli si de atatea blaturi.

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Si Nationalul nu revine?
    Daca ramane Iacov la ei nu mai revine nationalul prea curand!i-au pus gand astia de la liga!

  17. #17
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    e tare rau cand tre sa postezi la 'echipe retrogradate' da asta e ,insa problema e ca nu stiu cu cine o sa mai jucam la cum pleaca jucatorii
    HAI JIUL PETROSANI!

  18. #18
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    cu cei tineri ... si pun pariu ca in putin timp rezultatele vin ... juniorii cu foame de performanta fac miracole de obicei
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #19
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    pai tocmai aia mici, juniorii, aia pleaca

    Vezi Bicfalvi, Pintilii, Teusan...

  20. 3rd June 2007, 07:55
    Reason
    ...reclama!

  21. #20
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    este pe naiba.. trebuia sa promoveze urmatoarea echipa din Liga a 2-a, de sub primele 2 clasate, daca una din primele doua nu avea licenta.. si daca nici cea de pe locul 3 nu avea licenta, atunci sa promoveze cea de pe locul 3 din seria cealalta...
    Din aproape 40 de echipe de liga 2 doar vreo 6 au drept de promovare, depunandu-si dosarul de licentiere, iar astea in majoritate, se afla in jumatatea clasamentului. In felul asta riscam sa ajunga Snagovul, retrogradata in C, sa joace in A. Corect ar fi sa se joace baraj cu prima echipa cu drept de promovare si cu licenta. Si si mai corect ar fi sa avem niste oameni de bun simt la FRF si LPF care sa nu hotarasca ei cine pica si cine nu, si nici cine promoveaza sau mai sta. Eu va spun din surse cat se poate de sigure ca sunt echipe in B carora le convine statutul de "revelatie". Fac puncte si apoi dau sau "promoveaza" dar nu promoveaza. In ambele cazuri ies bani buni. Toate joaca in B cu un singur scop - promovarea. La inceputul campionatului de serie 2 ar trebui sa aiba totul gata, dosarul, si sa se vada daca pot promova. Daca nu, sa fie lasate sa joace asemeni echipelor satelit care nu au drept sa intre in A. E simplu, nu?

  22. #21
    sport legend KpaC's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Piatra-Neamt
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    si acum sa revenim la realitate .. unii olteni sunt impotriva echipelor din moldova .. si noi suntem impotriva lor .. asta e .. on-topic - Hizo 90 % la CEahlaul .. si m8k "scoate" si tu Ceahlaul de la echipe retrogradate

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •