Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 65

Thread: Intersezon : Echipele retrogradate!

  1. #43
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Taci ca le zice bine Bancaru.

  2. #44
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Scorpiuta, da-mi cateva nume de fotbalisti de la voi crescuti sub...Piatra si te las in pace. Cand imi vei raspunde iti voi...raspunde despre jucatorii lansati de noi, in ultima vreme.
    Costel Enache
    Costel Ilie
    Argesanu Fugaciu
    Ene
    N.Alexa - Vasiliu
    Ad. Iencsi
    Covrig
    Aurel Gheorghe
    Petrica, Atomulesei
    Mironas
    Ivanov
    Perja
    C.Solomon
    Gh.Burleanu
    Leo Grozavu
    G.Vochin
    Mario Contardo
    Vasile Nita
    Vamanu
    Seceleanu
    M.Ionescu
    Ov.Marc
    Moga
    Rosca Vasile Soiman
    Iulius Nemteanu
    Florin Axinia
    Lucian Amarghioalei
    Vasilache
    Berceanu
    Enache
    Gojgaru
    Alecu
    Mustata
    D.Scanteie
    Hrib
    M.Nemtanu
    Marian purica
    Angelo Alistar
    Tiberiu serban

  3. #45
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Unu si unul... Dar cuvantul e cuvant. Te lasa in pace. Si acum gata, fuguta la zona rezervata echipelor de divizia A.
    Scanteie asta, nu e si el unu care a avut probleme cu politia? Mai era unul cu nume distractiv: Gireada. Nu e si el de la voi? Amarghioalei?

  4. #46
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    unde gasesc macheta de la noul stadion de la cfr

  5. #47
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Unu si unul... Dar cuvantul e cuvant. Te lasa in pace. Si acum gata, fuguta la zona rezervata echipelor de divizia A.
    Scanteie asta, nu e si el unu care a avut probleme cu politia? Mai era unul cu nume distractiv: Gireada. Nu e si el de la voi? Amarghioalei?
    poate pui si tu cativa jucaotir cunoscuti de la Progresu`

  6. #48
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Te lasam pe tine sa-i gasesti, mai ales ca au jucat si joaca si la Nationala de seniori si la cea de tineret, plus ca la Nationala sub 17 ani avem trei jucatori.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #49
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by scorpiuta View Post
    poate pui si tu cativa jucaotir cunoscuti de la Progresu`
    Ce simpatica esti....

  8. #50
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Haideti sa nu o mai perpelim. Bagam ceva mai recent? Hai! Costel Galca, Cosmin Olaroiu, Liviu Ciobotariu, Catalin Lita, Gigel Coman, Ovidiu Petre, Iulian Miu, Mircea Bornescu, Marin Duna ... cativa, asa. Internationali de tineret - Ovidiu Herea si Ducu Ninu. Macar a mai auzit lumea de ei. Ultimul pe lista asa, cu voia scourpiutei - tatal lui George Ogararu.

  9. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...chiar si Cristi Sapunaru si Alin Marcu, ma refer la internationali la Tineret. Cativa asa. La dorinta, lista se poate...dubla, dar numai la dorinta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #52
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    oricum nu conteaza care echipa a dat mai multi jucatori,ci faptul ca ne perpelim ca avem echipele in liga II,asta e cel mai important si mai urat din pacate
    sa speram ca o sa revenim la anul in liga I unde ne e locul!
    HAI JIUL PETROSANI!

  11. #53
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asa sa fie cum zici tu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #54
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ba conteaza. Pentru ca s-au facut magarii uriase ca Ceahlaul, echipa cu cvasinecunoscuti, sa ramana in liga 1. Si daca nu s-a putut pe bune, au facut-o pe rele. Meciurile de final au fost o rusine. Jiul pica cu jucatori care vor face cariera pe la Steaua, Poli, etc. Nationalul pica cu jucatori care pleaca in Bundesliga sau care se vor transfera pe sume mari, jucatori la nationala de tineret. Ceahlaul nu mai pica niciodata. La pariu. Vor fi un soi de Gloria Bistrita. Acum nu mai zice nimeni nimic de astia, pentru ca Sabau Martorul, le-a spalat imaginea. Nu ne mai aducem aminte de unde a plecat totul. Eu indraznesc un pronostic cu retrogradatele anul asta: Farul, Iasiul, U Cluj si Miovenii. Iasiul s-ar putea sa scape, dar la anul nu mai stiu. Pentru ca nu va mai avea cine sa pice. Atata timp cat intri in sfera de influenta a unei echipe mari esti SAFE. Nu i-a lasat Sandu pe moldoveni. Acum si ei trebuie sa sara cu reciproca. Un ***** de campionat.

  13. #55
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...sau Gloria Buzau. In rest, ai multa dreptate, Bank. Vor pica fraierii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. 3rd July 2007, 18:51

  15. #56
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    @ bancaru: sincer sa-ti spun imi pare rau de National, am tinut cu ei akum cativa ani cand era sa castige titlul. Caderea Nationalului in B, se datoreaza veniri lui Iacov, care pe langa faptul ca este un antipatic, a atrs mult antipatii in jurul echiei. Mai mult are curajul sa ceara pe Herea 3 mil euro (daca era un om care tinea la club si la jucaotir il lasa cu 1 juma` ca oferte avea). Doamne iarta-ma, dar cum sa dai 3 mil pe un jcuaotr care e la o echipa de divizia b. Va doresc mult norok in B, si sper sa reveniti in A, akolo unde va este locul. Scuze de limbajul folosit in raspunsurile anterioare.!

    ai dreptate...ceahlaul nu prea a avut cine stie ce jucaotir anul trecut, dar era de astepta, atata timp cat bagi 8 milioane de euro in stadion....e greu sa mai ai fonduri pentru echipa. Decaderea Ceahlaul se poate puse si pe seama venirii lui Florin Marin, un blatist si jumatate care a dat afara o intreaga echipa si a adus "copii lui de suflet", care , in afara de Vrajitoare, au fost niste fantome. Daca te uiti pe lista de achizitie a Mioveniului, observi ca toti jucatorii adusi de aceasta in iarna, sunt akuma la Dacia.

    P.S. Florin Marin a avut o contraperformanta greu de imaginat: Retrogradarea a doua echipe: JIUL si CEAHLAUL!
    Last edited by scorpiuta; 3rd July 2007 at 19:00.

  16. #57
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Ceahlaul a ramasa in Liga I asa cum a ramas dar Pandurii anu trecut ?

  17. #58
    sport legend Mynsc's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    658
    Reputatie
    1
    Aproximativ. Pandurii a ramas deoarece a fost retrogradata Sportul iar Ceahlaul a ramas deoarece nu a fost lasata sa promoveze Delta Tulcea .

  18. #59
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Eu indraznesc un pronostic cu retrogradatele anul asta: Farul, Iasiul, U Cluj si Miovenii.
    iauzi bea ce spune domnu'......asa ca omoara-l
    https://t.me/pump_upp

  19. #60
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Nu stie ce vorbeste
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  20. #61
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Este posibil ca domnul Lucian din Iasi sa aiba dreptate, cum si dumnealui se poate insela. Daca aveam toate raspunsurile dinainte nu mai stateam pe aici. Nu vad cine ar putea sa ne paraseasca, adica sa va paraseasca, din divizia A. Eu am spus de echipele care si anul trecut au tremurat putin. Iasiul foarte putin, ce-i drept, dar din retur s-au confruntat cu probleme financiare majore. Nu vad o redresare. Farul asisderea iar Bosanceanu pare genul de om resemnat. Aducerea lui Gache, parca asa il cheama, mie imi seamana cu aducerea lui Duna la Progresul. In rest toata lumea da limbi la dragomir, din punctul asta de vedere e un conses general, dar cu parere de rau, la va zice mitica, tu, tu, tu si tu plecati. Asta daca nu se va schimba regulamentul ca primele doua picate sa joace baraj cu locurile 2, adica sa nu pice. Asa ca vor pleca tu si tu.
    Vad ca inca nu s-a reparat topicul cu retrogradatele.
    @Scorpiuta, si eu imi cer scuze pentru anumite expresii. Echipa imi este cam antipatica din cauza lui Stefan, care orice ai vrea sa zici are un trecut patat. Stai cuminte ca banii pe stadion u putea sa ii bage in transferuri, dar la ce a luat anul asta nu ma indoiesc ca veti termina peste locul 10. In alta ordine de idei mi-e teama ca veti avea niste datorii de pe unde ati luat jucatori, adica la Dinamo. Iar voi cu Dinamo aveti un trecut incurcat. Depunctati, repunctati. Daca lucrurile ramaneau asa atunci te bucurai mai mult pentru noi, pentru ca aveam un titlu la activ acum.
    Va urez tuturor numai bine in divizia A.
    Sa nu il uit pe ZEROSASE. Cat crezi ca iti mai merge asa? Try again!

  21. #62
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    dinamo a batut doar o singura data la piatra neamt

  22. #63
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Suficient, in ceea ce ma priveste. Orice ai vrea sa zici, civilizat vorbind, nu poti sa negi niste realitati. Eu nu pot sa neg faptul ca Gino a fot blatist.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •