Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 45

Thread: Intersezon : U Cluj

  1. #1
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1

    Intersezon : U Cluj

    Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #2
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    nimeni nu stie cine va veni la vara? olah? caramarin ? cine mai este?
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  3. #3
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Am auzit acum 2 saptamani ca Baciu de la Otelul e ca si transferat! Jula de CFR e la stadiul de zvon!
    Sper sa aduceti ceva jucatori buni, sa batem o superechipa!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  4. #4
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Ce ciudat e sa intru pe un thread de-al lui U la "Liga 1".

    Cat despre transferuri... din cate am auzit e posibil sa va vina antrenor/jucator Dorinel Munteanu. Dar eu nu stiu daca ar fi cea mai buna decizie...

  5. #5
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Momentan...nimic interesant la U. Da chiar nimic. Nimeni nu o venit, nimeni nu o plecat. Cred ca si Urziceni se misca mai repede ca noi.

  6. #6
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Ce ciudat e sa intru pe un thread de-al lui U la "Liga 1".

    Cat despre transferuri... din cate am auzit e posibil sa va vina antrenor/jucator Dorinel Munteanu. Dar eu nu stiu daca ar fi cea mai buna decizie...
    personal nu as vrea sa vina Dorinel la "U"
    ADI FALUB a renuntat la un contract f mare in cipru ca sa vina la "U" sa antreneze .... pune suflet in ceea ce face
    si'a facut treaba si acum sa fie demis?

  7. #7
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    dorinel nu are ce cauta la U, Falub a facut o super treaba, a promovat echipa, pune suflet. Dorinel ar avea pretentii mari plus ca nu cred ca lucreaza bine sub presiune.
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  8. #8
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Baciu e foarte aproape de a semna cu noi...eu cred ca este de folos, mai ales pentru ca are experientza....cu jula ar face o aparare decenta, chiar daca sunt mai batrani....chiarsi milan a castigat finala CL cu o aparare din bosorogi.....
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  9. #9
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    Baciu e foarte aproape de a semna cu noi...eu cred ca este de folos, mai ales pentru ca are experientza....cu jula ar face o aparare decenta, chiar daca sunt mai batrani....chiarsi milan a castigat finala CL cu o aparare din bosorogi.....
    nu compara jucatori lui milan cu astia 2...dar in principiu cred ca jula si baciu ar fi un cuplu interesant in aparare...mai ales pt o nou promovata cum e u cluj.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  10. #10
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    nici nu ma gandesc la o comparatie.vroiam numai sa subliniez faptul ca se poate face performantza si cu dinastia trecuti de prima tineretze.


    ..... defapt, parca baciu seamana un pic cu kaladze, jula aduce a maldini iar park sau kim (care or fii) seamana cu nesta, deci nu cred ca m-am inselat cand i-am comparat
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  11. #11
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Pana azi, 3 iunie 2007, ora 15:00 stiu cam atat...Baciu cam 90% e la U. Apoi mai e fundasul de la Corvinul, habar nu am cum il cheama...Curcolescu ma rog nush...Se mai insista pentru Olah,Caramarin,Mehmedovici de la Poli Timisoara. Totusi pretul lor mi se pare prea mare. Mai bine am da 70 000 euro pe Jula. Farul a dat 40 000 euro. Si la o adica sa ajungi sa-ti fure jucatorii Farul e chiar aiurea. Pentru ca fara suparare, suntem peste ei ca buget si ca tot. Noroc cu echipe ca Valcea,Farul,Poli Iasi, Ceahlaul, Buzau...macar stim o treaba ca nu retrogradam.

  12. #12
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Va fi interesant cu Baciu shi Jula in centrul apararii,dar imi pare rau pt Cordosh ca va fi rezerva...Shi grija mare cu Jula,ca daca nu are salar mare shtie el cum se fac banii...daca ma intzelegetzi ce vreau sa zic
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

  13. #13
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    cica au semnat trei jucatori cu U...cel mai cunoscut nume eu cred ca e bolohan...mai vor sa aduca si un ungur din cipru, insa nu l-au putut lua inca.....incet , incet incepe sa se contureze defensiva....cam multi bosorogi
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  14. #14
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    In aceasta dupa-amiaza, Universitatea a ajuns la o intelegere cu internationalul muntenegrean Milan Jovanovic. El este al doilea jucator cu acest nume din lotul lui "U", dupa ce sambata a semnat si atacantul Nemanja Jovanovic. Milan are 24 de ani, este fundas central de picior stang, dar in nationala a jucat fundas stanga. El a mai evoluat la FK Zeleznik, FC Vaslui, Universitatea Craiova, FK Radnicki Nis si Unirea Urziceni. Intelegerea dintre "U" si Milan Jovanovic este valabila pentru urmatoarele doua sezoane.
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  15. #15
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Astia-s frati, verisori ?
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  16. #16
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Astia-s frati, verisori ?
    tata si fiu
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  17. #17
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    La cate fite fac Olah si Caramarin, ar fi bine sa nu ii mai aduca. Ne mai trebuie un mijlocas cu experienta, si in rest as lua exemplul Bistritei, care cu necunoscuti, si un buget de transferari infim a facut o treaba superba. Totul e sa nu lasam lucrurile pe ultima suta de metri, pt ca in ultima vreme transferurile efectuate au fost destul de reusite: Ghindaru, Park, Alin Savu. Exceptia din pacate Sandu Negrean.

  18. #18
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Martin Tudor ...
    cu el cred ca am acoperit postul de portar

  19. #19
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    da, dar sa nu se accidenteze...mai ales la ce salar are?!@?@# oricum, caramarin si olah nu sunt decat 2 mercenari, mai bine fara ei..cu banii aia mai bine aducem niste jucatori care nu sunt terminati la 20 si ceva de ani.....
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    eu zic ca s-a facut treaba buna pana acum (Baciu, Bolohan, 2 X Jovanovic, M.Tudor, Cruscioveanu), s-au cam dublat posturile, putem spune ca apararea e asigurata. ar mai fi nevoie de un mijlocas si un varf sau macar un mijlocas. ne asteptam si la alte surprize placute din partea conducerii.

  21. #21
    junior
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    cluj metropolitan area
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Nu sunt de acord cu parerea rea desre Sandu Negrea .Sunt sigur ca sandu va exploda din nou in divizia A tocmai ca lumea nu prea mai asteapta de la el minuni.Eu zic ca a avut doar ghinion pt ca la plasament s-a vazut clar de cate ori a ramas in situatii f bune .Vom trai si vom vedea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •