Results 1 to 15 of 15

Thread: Intersezon : Farul

  1. #1
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1

    Intersezon : Farul

    Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #2
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    ce sa mai comentam?.. gustul amar?.. ok Gurita plecat, Todoran si Senin pe picior de plecare.. antrenor cu semn de intrebare inca..

    NO COMMENT

  3. #3
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Cica colaboram cu Belenenses pentru un schimb de experiente.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  4. #4
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Luni, 4 Iunie 2007

    Schimbari masive la Farul Constanta

    Conducerea constantenilor intentioneaza sa renunte din sezonul viitor la serviciile portarului George Curca si ale jucatorilor de câmp Ion Barbu, Armel Disney, Iulian Apostol si Tibor Moldovan.

    Curca a pierdut postul de titular dupa ce în finalul sezonului 2005/2006 a fost acuzat ca nu si-ar fi aparat corect sansele într-un meci cu Steaua. Ion Barbu a avut în finalul stagiunii trecute o serie de neîntelegeri cu fostul tehnician al ”marinarilor”, Basarab Panduru, iar Tibor Moldovan si Armel Disney nu au fost folositi decât rareori în ultima editie de campionat.

    Pe adresa clubului Farul Constanta au sosit deja câteva oferte pentru Curcă, Apostol și Tibor Moldovan, iar sansele ca ei sa evolueze la alte formatii în sezonul viitor sunt foarte mari.

    SURSA: PROSPORT.RO
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  5. #5
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    iar a adus bosanceanu toate puscariile de jucatori de la echipe de divizia b si c .. au dreptate astia de la antena 1 faru se bazeaza pe toate puscariile de jucatori
    Libera La LAZIO !

  6. #6
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    La cati bani da la echipa,asa jucatori.Ce vrei?
    Bugetul e de 5 milioane,dar din astia 2.5 se duc la modernizare stadionului,mai pune 500k-1 mil la salarii(daca ii da si pe astia),500k pe transferuri si 1 mil de rezerva,sa nu dam faliment

  7. #7
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    George Curcă rămane la Farul

    Portarul George Curcă a declarat, pentru Cuget Liber, că va rămane la Farul, urmand ca, după intoarcerea din Austria, să-și prelungească, cu patru ani și jumătate, contractul care si expiră la finele acestui an.

    De acum inainte, pentru mulți ani, nu imi văd cariera fotbalistică altfel decat cu Farul. Vreau să mă și stabilesc definitiv in Constanța și am nevoie de stabilitate și de liniște. Mă voi pregăti, ca și pană acum, foarte bine, și voi lupta pentru postul de titular, pentru a putea astfel să fiu luat din nou in calcul la echipa națională, ne-a declarat George, care are șase selecții la echipa reprezentativă de seniori, 20 la cea de tineret și 180 de meciuri cu Farul in prima ligă. In viitorul apropiat, Curcă vrea să-și deschidă in Constanța și o afacere, un centru Spa ori un restaurant. (M.B.)

    Sursa: Cuget Liber
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  8. #8
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    E bine si asa...

  9. #9
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Gaston Mendy, rezolvat

    Mijlocașul stanga născut in Senegal, dar și cu cetățenie portugheză, Gaston Mendy (22 de ani), este jucătorul Farului din toate punctele de vedere. Ultima formalitate care trebuia indeplinită (după ce vizita medicală a ieșit OK), semnătura jucătorului, a fost și ea rezolvată. Luni, transferul său, ca și cele ale celorlalte două achiziții, atacanții Emil Nanu și Ștefan Ciobanu, vor fi inregistrate la Liga Profesionistă de Fotbal. Vineri, Gaston a efectuat primul său antrenament cu Farul. (M.B.)

    Sursa: Cuget Liber editia electronica...

    Super jucarori pentru o super echipa!!!
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  10. #10
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Farul trebuie sa aduca fotbalisti ,Gurita a plecat ,Senin si el e liber de contract
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #11
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Cu siguranta se va mai aduce fotbalisti la Farul, dar fara nume, fara experienta, din liga secunda, asta fiind si obiectivul clubului: intinerirea lotului.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  12. #12
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Slovenul Mlakar, în probe și la Farul Constanța

    Antrenorul echipei Farul Constanța, Constantin Gache, va testa, în zilele următoare, un fundaș central sloven, Matej Mlakar, care a sosit în cantonamentul de la Brașov vineri seară, după ce a susținut probe de joc și la Ceahlăul Piatra Neamț.

    Matej Mlakar este un fundaș central în vârstă de 28 de ani, de 1,85 m înălțime și 82 de kilograme și a evoluat ultima oară în prima ligă slovenă la echipa Primorje.

    Un alt fundaș central, singurul post pe care oficialii constănțeni vor să mai aducă un jucător, va sosi la Brașov sâmbătă seara. Acesta se numește Elio William, are 19 ani și vine din Portugalia, unde a jucat ultima oară în ligile inferioare, la Torense. "Este un jucător tânăr, de perspectivă. Ne-am înțeles cu gruparea portugheză și urmează să ne înțelegem și cu jucătorul. Dacă va fi de acord cu ce îi propunem noi, va efectua vizita medicală și apoi se va alătura lotului la Brașov. Este tânăr și de aceea îi vom propune un contract pe 5 ani, a declarat directorul tehnic al FC Farul, Ion Marin.

    Sursa Prosport

    Se pare ca la ei 19 ani e tot una cu 28 de ani.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  13. #13
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Miercuri,27 Iunie 2007

    Bosanceanu: "Todoran a fost cel mai bun la Farul, nu Gurita"

    Principalul acționar al FC Rapid, George Copos, susține că suma cerută de clubul Farul pentru cedarea mijlocașului Dinu Todoran - 600.000 de euro- este prea mare și consideră că prețul corect al fotbalistului este cel plătit de Steaua pentru Mihai Guriță.

    "600.000 de euro nu este preț corect. Nu știu cât merită un jucător ca Todoran, dar mă întreb cu cât l-a vândut Farul pe Guriță? Prețul corect al lui Todoran este prețul plătit de Steaua pentru Guriță. Nu știu dacă o să-l conving pe domnul Bosânceanu, dar asta e părerea mea", a declarat, George Copos.

    Contactat telefonic, Gheorghe Bosânceanu, a afirmat că Farul nu îl poate ceda pe Dinu Todoran la prețul plătit de Steaua pentru Mihai Guriță. "Nu sunt de acord cu prețul de care spune. Dacă Guriță, jucător de 35 de ani, mai avea contract cu Farul un an, Todoran (28 de ani) mai are contract până în 2010. Și nu Guriță a fost cel mai bun jucător al Farului, ci Todoran. Sigur că Guriță era în atenția tuturor pentru că împingea mingea în poartă, dar Todoran gândește întreg jocul nostru. Nu știu dacă vom mai lăsa din preț, pentru că dacă vrem să îi aducem un înlocuitor, nu cred că gasim de valoarea lui sub jumătate de milion de euro", a declarat Bosânceanu.

    Patronul grupării Farul susține că George Copos i-a propus și câțiva jucători la schimb, dar a refuzat. " Am discutat cu George, mi-a propus niște jucători la schimb, dar aceștia nu reprezintă interes pentru antrenorul nostru", a spus patronul, refuzând să îi nominalizeze pe jucătorii în cauză.

    Bosânceanu a explicat că este de acord să îi facă un favor prietenului său George Copos, dar apoi va trebui să îndure înjurăturile suporterilor constănțeni. "George Copos se mai gândește. Trebuie să se hotărască o dată și o dată dacă are nevoie de Todoran și dacă e de acord să plătească suma pe care o cerem noi. Nouă ne e greu să negociem, pentru că suntem prieteni buni. Eu trebuie să vând cât mai scump, el trebuie să cumpere cât mai ieftin. E o situație în care nu ne place să fim. Dacă puteam să îl ajut, îl ajutam, dar aici nu e vorba de Gheorghe Bosânceanu, e vorba de clubul Farul. Eu n-am nevoie de bani, dar clubul are. Prietenia este una, iar relația dintre cele două cluburi e alta. Ca să îl dăm ar trebui să-mi asum eu răspunderea. Eu i-aș face un favor lui George, dar apoi eu o să-mi încasez înjurăturile de la suporteri", a precizat Bosânceanu.

    Sursa Prosport.ro
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  14. #14
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Farul invinge Otelul in amical


    Farul Constanta a invins miercuri cu 2-0 echipa Otelul Galati, la Brasov, intr-o partida amicala care a durat 112 minute si al carei final a fost marcat de incidente.

    Cele doua goluri ale meciului de pregatire au fost marcate de Apostol (24) si Nae (78).

    Farul a inceput meciul in urmatoarea formula: Vlas - Bacila, Gheara, Schiopu, Maxim - Todoran, Voiculet, Teekloch, Apostol - T. Moldovan, Williams. Pe parcursul partidei Constantin Gache i-a mai trimis pe teren pe portarii Stanca si Curca si pe jucatorii de camp Pacuraru, Nae, Otvos, Disney, Florea, Larie si Apostu.

    De partea cealata, tehnicianul Petre Grigoras a inceput meciul cu urmatorul unsprezece: Gribauskas - Gado, Salif Nogo, Sarghi, Semeghin - Szekely, Paraschiv, Giurgiu - Labukas, Jula, Daniel Stan. Pe parcursul partidei, la Otelul au mai intrat portarii Bors si Kouhai si jucatorii de camp Kubica, Kim, Boghiu, S. Ilie, Schwartz, Rabinkov si Crisan.

    Desi cele doua parti convenisera sa joace doua reprize a cate 60 de minute, meciul s-a intrerupt dupa doar 112 minute de joc. In urma unui duel la centru terenului, un jucator constantean l-a faultat dur pe Szekely. Nervos, acesta a sarit la bataie si, pentru acest fapt, centralul Codrut Nicoara i-a aratat cartonasul rosu, dupa ce in minutul 105 arbitrul il mai eliminase si pe galateanul Crisan.

    Ulterior, centralul a avut un schimb de replici cu antrenorul galatenilor, Petre Grigoras, si dupa disputarea a catorva secunde de joc Codrut Nicoara a decis sa fluiere finalul partidei.

    NewsIn
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  15. #15
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Se pare ca Farul a pierdut meciul de la Brasov cu Unirea Urziceni cu scorul de 0-1.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •