Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 116

Thread: Intersezon : Poli Iasi

  1. #1
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1

    Intersezon : Poli Iasi

    Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #2
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Boca: "Am achitat o parte din bani jucătorilor"

    Jucătorii echipei Poli Iași au încasat înainte de a pleca în vacanță o treime din restanțele financiare, restul de bani urmând să-i primească la reluarea pregătirilor, a declarat, duminică, președintele clubului ieșean, Sorin Boca.

    "Am făcut eforturi și le-am achitat jucătorilor o parte din banii pe care îi aveam datorie față de ei, aproximativ o treime din contracte, adică 120.000 de dolari. Ca de fiecare dată în ultimii ani, băieții au dat din nou dovadă de înțelegere față de noi și au acceptat să le dăm banii după vacanță. Era normal acum, la final de sezon, să ne facem și noi datoria față de ei și să facem aceste eforturi. Și ei și-au făcut datoria față de club. Nu puteam să-i lăsăm să-și petreacă vacanțele fără bani în buzunare", a declarat Sorin Boca.

    În privința transferurilor pe care Poli Iași intenționează să le efectueze în această vară, antrenorul Ionuț Popa a declarat că nu va renunța la niciun jucător, dacă nu vor veni alții în locul lor: "Nu pot să las să plece vreun jucător în condițiile în care nu știu pe cine voi aduce. Dacă nu vine nimeni, nu pleacă nimeni!".(Pro Sport)
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  3. #3
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Ia uitati ce zice Nichita: " Anul acesta ne-am clasat pe un loc mai slab ca pina acum, dar trebuie sa tinem cont ca a fost un campionat dificil, atit timp cit Steaua s-a batut pentru locul al doilea, iar o echipa cu traditie precum FC Arges a retrogradat. Sper ca Ionut Popa va incepe construirea unei echipe care sa ocupe la finalul sezonului unul din primele sapte locuri."
    E cumva 1 aprilie si nu stiu eu?
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  4. #4
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Pentru asta e nevoie de bani..care la noi lipsesc cu desavarsire ...deci e probabil o gluma
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  5. #5
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    el viseaza cai verzi...crede ca e usor sa aduci juc buni si pe bani putini.daca nu poate o sa bage mai multi bani anu asta sa mergem in Europa ca sa aiba lumea motive sa-l voteze iar la anu...ca doar asa a iesit primar pe baza promovarii in A.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  6. #6
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Onut ramâne în Copou

    POLI IASI Aflat la final de contract, capitanul echipei moldovene a anuntat conducerea administrativa a clubului ca intentioneaza sa continue la Iasi cel putin înca un sezon, cu drept de prelungire pentru înca doi ani.

    Onut a sosit în Copou în vara anului 2004 de la Dinamo, fiind oferit de catre conducerea din "Stefan cel Mare" ca moneda de schimb pentru transferul lui Adrian Cristea în "Groapa".

    Pe lânga Onut, la Iati au mai fost adusi în contul aceluiasi transfer si jucatorii Cristi Ciubotariu si Szabolcs Perenyi, însa acestia nu s-au adaptat si au fost cedati ulterior, dupa mai putin de jumatate de sezon. Cei trei au fost împrumutati în prima faza de catre Dinamo în Copou pentru un sezon, dar în vara lui 2005 Onut a fost transferat definitiv la Politehnica, fostul "câine" semnând pentru doi ani.

    "Am de acum trei sezoane de când joc la Poli si s-a creat o legatura între mine si aceasta echipa. M-am acomodat cu orasul, cu oamenii si, ceea ce este cel mai important, am devenit o familie în vestiar. Imi doresc sa ramân la Iasi pentru cel putin înca un sezon si sa atacam în campionatul viitor un loc de cupa europeana, daca se poate. Orice fotbalist îsi doreste acest lucru. Speram sa nu mai discutam de obiective gen evitarea retrogradarii, iar la Poli sa se vorbeasca de un loc de cupa europeana. Va fi foarte greu, pentru ca multe echipe se întaresc si au bugete mari, dar si noi am cochetat în editia trecuta de campionat multe etape cu prima parte a clasamentului, ceea ce denota ca se poate", a declarat Onut. Capitanul iesenilor sustine ca este un pic dezamagit de clasarea pe locul 13: "Nu doar eu, ci si colegii mei suntem un pic suparati ca nu am realizat mai mult în campionatul trecut. Cu siguranta am fi putut obtine o clasare mai buna la final. Cu putin noroc, puteam ajunge mult mai sus. Important este ca pentru al treilea an consecutiv ne-am mentinut pe prima scena, ceea ce nu este putin lucru".

    As vrea sa-mi închei cariera de jucator la Poli Iasi. Ar fi extraordinar daca în sezonul viitor Iasiul s-ar califica
    într-o cupa europeana. Acest oras merita sa intre în acest circuit.


    Bogdan Onut, capitan Poli Iasi

    Prosport

    Am mai spus-o...fara ceva investitii nu se poate
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  7. #7
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Îl vor pe Kalai
    După ce a renunțat la intenția de a-l cumpăra pe Adrian Drida, din cauza prețului considerat prea mare, de 300.000 de dolari, gruparea din Copou încearcă să transfere un alt jucător de la Jiul, stoperul Iosif Kalai. "Mi-l doresc, dar și el e destul de scump. Prețul său, de 100.000 de dolari, este ridicat pentru noi. Dacă Jiul mai reduce pretențiile, e posibil să batem palma", a declarat antrenorul ieșenilor, Ionuț Popa(gsp)
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  8. #8
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    bah astias prosti?n-au ce face cu banii?pai cu 100 000 iau 3 fundasi ca si kalai fereasca d-zeu...ne trebuie un manager bun si un scout...popa e varza la ales juc si AS la dat bani degeaba.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  9. #9
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Vasile Simionaș: „Un obiectiv realist pentru Poli Iași este Cupa Intertoto”

    Vicepreședintele Vasile Simionaș a declarat duminică, într-o emisiunie sportivă, la un post de televiziune local, că pentru noua ediție de campionat, gruparea Poli Iași își poate propune ca obiectiv clasarea pe un loc de Cupa Intertoto, transmite corespondentul MEDIAFAX.

    "De mulți ani, de când sunt la Poli Iași, întotdeauna obiectivul nostru a fost fie rămânerea în prima ligă, fie promovarea în prima ligă. Cred că anul acesta, pentru prima dată, putem să sperăm și noi la clasarea pe un loc de cupă Europeană. Un obiectiv realist este Cupa Intertoto! Mi se pare normal să ne dorim mai mult, chiar dacă va fi mai greu", a declarat Vasile Simionaș.

    Oficialul ieșean a mai spus că în ciuda faptului că până acum Poli Iași nu a făcut niciun transfer, acest lucru se va întâmpla săptămâna viitoare: "Chiar dacă ne-am mișcat mai greu acum cu transferurile, vreau să-i asigur pe suporteri că nu vom sta cu mâinile în sân și că vom face și noi achiziții în acest inter-sezon. Avem o listă cu jucători monitorizați, atât din prima ligă, cât și din a doua, și vrem să aducem cinci - șase fotbaliști la Iași. În aceste condiții, vor fi alți cinci - șase jucători, care ne vor părăsi în această vară, jucători care au evoluat mai puțin sau care nu au confirmat".

    Referitor la atacantul Ionuț Bâlbă, curtat de alte echipe, Simionaș a precizat că acesta este transferabil: "În mod normal, orice jucător de la Poli Iași este transferabil. Cine vine și dă 700.000 de euro, fără TVA, îl poate lua pe Bâlbă!".(gsp)
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  10. #10
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Popa: "UTA il vrea pe Balba, Steaua pe Palimaru"

    Antrenorul echipei Poli Iasi, Ionut Popa, a declarat duminica, la un post de televiziune local, ca doi dintre jucatorii importanti ai echipei sale sunt in tratative cu UTA si Steaua.

    "UTA vrea să-l ia pe Bâlbă de la noi. Steaua m-a căutat să mă întrebe de atacantul Clement Pălimaru. Toate echipele sunt în căutare de jucători și e normal să fie așa", a spus Popa.

    De asemenea, Ionut Popa s-a referit si la posibilul transfer al jucatorul Kallai, de la Jiul Petrosani la Poli Iasi. "Dacă Iosif Kalai pleacă de la Jiul la altă echipă, înafară de Poli Iași, el nu va fi om. Nu vreau să spun mai mult. 100.000 de euro, atât cât a cerut Jiul, nu mi se pare o sumă foarte mare. Sunt jucători din liga a II-a pe care se cer 200.000 de euro!", a subliniat Popa.(prosport)
    Last edited by lucian_iasi; 3rd June 2007 at 20:24.
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  11. #11
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    de bilba nu ma intereseaza asa mult...de palimaru...ca e tanar...dar daca da steaua o suma mare pe el sa-l dea...cat despre kalai am mai zis nu are ala fatza de 100 000 .
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  12. #12
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    daca nu are fata de ce umblati dupa el?lasati-l la noi ca e bun asa cum e la JIUL,daca aveti bani atunci platiti si nu o sa va para rau
    HAI JIUL PETROSANI!

  13. #13
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    umbla popa...el e disperat dupa fostii jucatori si ardeleni...si toti care au venit au facut un kaka maka...numa mijin a reusit sa ma convinga.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  14. #14
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    si toti care au venit au facut un kaka maka...numa mijin a reusit sa ma convinga.
    Din pacate si noi la Iasi am avut parte de mercenari. Poate cu banii primiti de la lpf si de fantoma aia de fundatie sa reuseasca Poli sa transfere citiva jucatori,nu neaparat nume mari ci jucatori care vor sa faca performanta, cu care sa intareasca lotul si pentru a crea concurenta pe posturi.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  15. #15
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crissis View Post
    Din pacate si noi la Iasi am avut parte de mercenari. Poate cu banii primiti de la lpf si de fantoma aia de fundatie sa reuseasca Poli sa transfere citiva jucatori,nu neaparat nume mari ci jucatori care vor sa faca performanta, cu care sa intareasca lotul si pentru a crea concurenta pe posturi.
    atat timp cat popa e lasat sa transf jucatori si nu un manager,scout ceva...no sa se faca nimik nicidodata...doar o sa se arunce bani si apoi o sa auzim aceiasi placa "nu avem destui jucatori...lotul este subtire...etc" de ce e subtire?pt ca habar n-au sa chelt banii .
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  16. #16
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    pt ca habar n-au sa chelt banii .
    Care bani aia care lipsesc ? Macar Boca sa-si faca datoria asa cum trebuie si sa implice serios in politica de transferuri. Dar cind nu ai bani singurul lucru pe care poti sa-l faci este sa visezi frumos. Macar Zapodeanu sa se implice cit de cit sa preia echipa si cit mai este timp sa transfere niste jucatori in Copou. Popa ca orice antrenor are un plan al sau pentru noul sezon(cred) in care are in vedere si alti jucatori de pe la alte echipe. El ca si antrenor are datoria si obligatia sa ceara jucatori pentru asi atinge scopul propus pentru noul sezon si nu neaparat si calitatea de descoperitor de talente sau de manager.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  17. #17
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crissis View Post
    Care bani aia care lipsesc ? Macar Boca sa-si faca datoria asa cum trebuie si sa implice serios in politica de transferuri. Dar cind nu ai bani singurul lucru pe care poti sa-l faci este sa visezi frumos. Macar Zapodeanu sa se implice cit de cit sa preia echipa si cit mai este timp sa transfere niste jucatori in Copou. Popa ca orice antrenor are un plan al sau pentru noul sezon(cred) in care are in vedere si alti jucatori de pe la alte echipe. El ca si antrenor are datoria si obligatia sa ceara jucatori pentru asi atinge scopul propus pentru noul sezon si nu neaparat si calitatea de descoperitor de talente sau de manager.
    tocmai de aia si zic,antrenorii(asa ar trebuii) se duc frumos cu lista la nenea prresedinte cu posturile descoperite,anexat si o lista cu jucatorii care ar crede el ca se potrivesc.nenea presedinte se duce la scoutzi si le preda listele...ei urmaresc jucatorii(cei de pe anexa) apoi cauta altzi jucatori si se intorc frumos la presedinte si le prezinta rezultatele...el in functie de bani ia deciziile .
    zici ca nu sunt bani...atunci de unde au 100 000 sa dea pe o petarda? :|...cu 100 000 stan a adus 3 jucatori la galatzi care sunt in top in romania: vatca,stan si paraschiv(pe care cei de la poli in mom cand am promovat in A s-au hotarat sa nu-l mai pastreze ca veiz doamne costa 50 000 si i-au dat drumul inapoi la petrolul...ca sa nu mai zic de altzi fotbalisti straini pe care popa i-a trimis acasa si au ajuns jucatori buni la alte echipe vezi cazu lu abiodun shorj si inca vreo 3 negrotei(nu e cu tenta rasista) care dupa au ajuns la Rapid
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  18. #18
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    cum ziceam :|


    Presedintele clubului Poli Iasi, Sorin Boca, a declarat, vineri, ca formatia sa a reusit achizitionarea fundasului Cristian Lucian Munteanu, care a evoluat pana acum la FC Sopron, in Ungaria.

    "Astazi am reușit să facem și noi primul transfer din această pauză competițională. Este vorba de jucătorul Cristian Lucian Munteanu, care va juca în următorii trei ani pentru noi. Munteanu, care are 27 de ani, poate evolua atât pe postul de fundaș central, dar și ca mijlocaș. Ionut Popa îl cunoaște pe Munteanu din perioada când a pregătit formația FC Bihor Oradea, unde jucătorul a evoluat între 2001 și 2005. Din 2005, Munteanu s-a transferat la formația de primă ligă ungară, FC Sopron", a declarat Sorin Boca.

    petarde...chelt bani aiurea...ii dam si lu asta bani degeaba ca si fostilor elevi ai lui adusi in Copou....m-am saturat de asemenea transf.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  19. #19
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    petarde...chelt bani aiurea...ii dam si lu asta bani degeaba ca si fostilor elevi ai lui adusi in Copou....m-am saturat de asemenea transf.
    petarde, petarde, da' ce sa-i faci... ai o solutie mai buna? Jucatori buni si ieftini nu prea gasesti...
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  20. #20
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by noir_desir View Post
    petarde, petarde, da' ce sa-i faci... ai o solutie mai buna? Jucatori buni si ieftini nu prea gasesti...
    si daca-i aduci si ii tii pe banca sau nici macar acolo ce solutie e asta?
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    cum ziceam :|



    petarde...chelt bani aiurea...ii dam si lu asta bani degeaba ca si fostilor elevi ai lui adusi in Copou....m-am saturat de asemenea transf.
    Dar de unde ma rog stii tu ca Munteanu e petarda? L-ai vazut cumva jucand, de-ti dai cu parerea?




    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    zici ca nu sunt bani...atunci de unde au 100 000 sa dea pe o petarda? :|...cu 100 000 stan a adus 3 jucatori la galatzi care sunt in top in romania: vatca,stan si paraschiv(pe care cei de la poli in mom cand am promovat in A s-au hotarat sa nu-l mai pastreze ca veiz doamne costa 50 000 si i-au dat drumul inapoi la petrolul...ca sa nu mai zic de altzi fotbalisti straini pe care popa i-a trimis acasa si au ajuns jucatori buni la alte echipe vezi cazu lu abiodun shorj si inca vreo 3 negrotei(nu e cu tenta rasista) care dupa au ajuns la Rapid
    Alooo, bati campii rau de tot. Care Shroj si Abiodun? Cand i-a trimis Popa acasa?
    Cat despre Kalai, a fost cumparat si nu stiu eu?
    Care-s negroteii aia pe care au ajuns la Rapid mai apoi? Eu ti-am mai zis tie ca te trezesti vorbind.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •