Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 116

Thread: Intersezon : Poli Iasi

  1. #43
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boni2204 View Post
    pai pt a avea management trebuie sa ai si bani pe care sa ii administrezi, problema e de marketing ca nu stim sa ne vindem imaginea
    iar cu boca presedinte e greu
    iar vaslui e de mult peste noi, din pacate, la fotbal ca finante pt ca la rezultate directe suntem superiori ...inca...
    ce imagine sa vanda asta ma nu vezi ca jumatate din sponsori de pe stad n-au mai pltiti de luni de zile si el tot ii tine acolo...e cel mai lache presedinte din tara...la intalnirea presedintilor el era singuru care statea in colt cu capu plecat...:|
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  2. #44
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    ziceatzi ca uta da salarii mari...le-au dat lu miu si baltoi 60 de mii...salarii pe care ni le permitem si noi de i-am dat lu kalai 40 000.sa va mai aud acum ca mai comentati ceva
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  3. #45
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Deci sosiri : Cristi Munteanu (Ungaria ) si Kalai (Jiul ) , Marian Oprea (Poli Timisoara _
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #46
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    Deci sosiri : Cristi Munteanu (Ungaria ) si Kalai (Jiul ) , Marian Oprea (Poli Timisoara _
    marian oprea ce leg are?
    daca ar veni el ar fi super...e un jucator f bun
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  5. #47
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    incep sa-mi schimb parerea :

    Nu vor sa renunte la Mihai Roman



    VARIANTE Mihai Roman (prim-plan) nu duce în aceasta perioada lipsa de oferte tentante de la echipe din primul esalon.

    POLI IASI Sorin Boca continua tratativele pentru transferul mijlocasului sucevean.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  6. #48
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    pai Marian Oprea e dorit de sefii lui Poli Iasi iar cele dou conduceri negociaza
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #49
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    pai Marian Oprea e dorit de sefii lui Poli Iasi iar cele dou conduceri negociaza
    daca-l aduc pe asta promit ca nu mai comentez nimik
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  8. #50
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    pai sa-l aduca, ca daca ramanem doar cu Kalai si cu Cristi Munteanu, retrogradare scrie pe noi
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  9. #51
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    Deci sosiri : Cristi Munteanu (Ungaria ) si Kalai (Jiul ) , Marian Oprea (Poli Timisoara _
    oprea a semnat cu ceahlaul, multumim domnule boca
    foarte rau am ajuns este dureros, dar daca nu il transferam macar pe roman cred ca retrogradare scrie pe noi pt ca nu vad alti jucatori cat de cat valorosi pe care i-ar mai putea aduce acest incompetent...
    oricum slabe sanse si pt roman pt ca avem concurenta serioasa, cica vor sa aduca o gloaba de pe la baia mare peres
    NO COMENT

  10. #52
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    pai Marian Oprea e dorit de sefii lui Poli Iasi iar cele dou conduceri negociaza
    zii lui boca sa nu mai negocieze ca nu mai are ce
    NO COMENT

  11. #53
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boni2204 View Post
    oprea a semnat cu ceahlaul, multumim domnule boca
    foarte rau am ajuns este dureros, dar daca nu il transferam macar pe roman cred ca retrogradare scrie pe noi pt ca nu vad alti jucatori cat de cat valorosi pe care i-ar mai putea aduce acest incompetent...
    oricum slabe sanse si pt roman pt ca avem concurenta serioasa, cica vor sa aduca o gloaba de pe la baia mare peres
    pe ce post joaca peres asta?atacant?daca e atacantu atunci nu e gloaba e bun...e ceva gen bilba mai inalt si mai bun ca si calitati dar mai slab ca experienta si noroc...nush daca are exp in divizia A...nu-mi aduc aminte daca a prins Brasovul in A(ca din cate stiu de acolo provine) ...ar fi o achizitie de niv mediu...dar oricum peste ce a adus pana acum

    oricum ca si lot nu vad ceahlaul peste noi...cam asta ar fi lotul lor:
    Cei 25 de jucători prezenți la reunire au fost: Mulțescu, Costea - portari; Cristescu, Nohai, Forminte, Vițelaru, Văsâe, Floricel, M. Iordache, Iftime - fundași; Ivașcă, Borz, Purică, C. Schumacher, Barna, N. Răducan, C. Ilie, T. Popa, Bănuță, M. Soporan - mijlocași; M. Oprea, Doicaru, M. Alexandru și I. Enache - atacanți, dar și fotbalistul de la CSM Focșani
    Last edited by hamsterutz; 18th June 2007 at 16:56.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  12. #54
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    pe ce post joaca peres asta?atacant?daca e atacantu atunci nu e gloaba e bun...e ceva gen bilba mai inalt si mai bun ca si calitati dar mai slab ca experienta si noroc...nush daca are exp in divizia A...nu-mi aduc aminte daca a prins Brasovul in A(ca din cate stiu de acolo provine) ...ar fi o achizitie de niv mediu...dar oricum peste ce a adus pana acum

    oricum ca si lot nu vad ceahlaul peste noi...cam asta ar fi lotul lor:
    Cei 25 de jucători prezenți la reunire au fost: Mulțescu, Costea - portari; Cristescu, Nohai, Forminte, Vițelaru, Văsâe, Floricel, M. Iordache, Iftime - fundași; Ivașcă, Borz, Purică, C. Schumacher, Barna, N. Răducan, C. Ilie, T. Popa, Bănuță, M. Soporan - mijlocași; M. Oprea, Doicaru, M. Alexandru și I. Enache - atacanți, dar și fotbalistul de la CSM Focșani
    si al nostru de ce nu il bagi?
    ma peres este cel de la brasov pt ca a fost si in iarna la un pas de poli
    stiu ca seamana la fizic cu balba , dar nu prea a jucat la un nivel ridicat pana acum, plus ca il avem pe balba la transformat loviturile de pedeapsa
    ne trebuie un atacant de viteza , iar mircea oprea ar fi putut fi solutia
    Last edited by boni2204; 18th June 2007 at 17:40.
    NO COMENT

  13. #55
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boni2204 View Post
    si al nostru de ce nu il bagi?
    ma peres este cel de la brasov pt ca a fost si in iarna la un pas de poli
    stiu ca seamana la fizic cu balba , dar nu prea a jucat la un nivel ridicat pana acum, plus ca il avem pe balba la transformat loviturile de pedeapsa
    ne trebuie un atacant de viteza , iar mircea oprea ar fi putut fi solutia
    ar fi putut...dar gradul de incompetenta este ridicat in conducerea noastra ...sincer as prefera mijlocasi de banda tehnici si rapizi...si 2 calai in atac care sa fructifice toate centrarile.sfarlea ar fi perfect...daca ar fi avut cu 15 cm mai mult (in inaltime,specificat ca sa nu se gandeasca be@ la prostii)

    lotul nostru suna cam asa:
    portari:branet si plesca
    fundasi:toma buta tirlea paruolo bernard ciobanu onut kalai munteanu ionescu ilie
    mijlocasi:sfarlea miclea naidin mijin tincu ionescu (ca am vazut ca la buzau nu mai e dorit)
    atacanti:bilba cernoch si palimaru

    al nostru e mai subtire....:|....dupa achizitiile facute cred ca o sa jucam si sez viitor un 5-3-2 ...
    le mai recomand un jucator, mijlocas de banda stanga compatibil si pt postul de atacant : Vespasian Colban de la Botosani si daca tot vor un jucator cu nume...sa incerce sa-l aduca pe balace (desi nu vine asta la poli nici mort )
    Last edited by hamsterutz; 18th June 2007 at 19:05.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  14. #56
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    hm de ce tot ziceau astia ca marc sarici mitrovici si iurisniti au plecat :-w si cica l-au adus si pe expandatu ala de homei X(

    La primul antrenament al verii efectuat sub comanda antrenorilor secunzi Narcis Ciocârlan și Ioan Câmpeanu au fost prezenți următorii jucători: Cristian Brăneț, Traian Marc, Răzvan Pleșca – portari; Adrian Toma, Bogdan Onuț, Radu Ciobanu, Lucian Cristian Munteanu, Iosif Kalai, Adrian Ilie, Cornel Buta, Răzvan Țârlea, Sergiu Homei - fundași; Romulus Miclea, Svetozar Mijin, Srecko Mitrovici, Sebastian Sfârlea, Paul Tincu - mijlocași; Ionuț Bîlbă, Clement Pălimaru, Martin Czernoch, Alex Leucuță, Bogdan Pereș - atacanți.

    Au fost învoiți Gustavo Parulo și Leonard Naidin, care vor veni marți, Dorel Bernard și Dan Iurișniți, care vor veni miercuri, Irinel Ionescu, jucător care este internat în spital, fiind răcit și Martin Sarici, fotbalist care va veni pe 20 iunie, în cantonamentul echipei.

    De la echipa a doua a clubului au fost chemați patru jucători: portarul Andrei Bălan, mijlocașii Adrian Cososchi și Alexandru Buhuș și atacantul Bogdan Știubei.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  15. #57
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    pe ce post joaca peres asta?atacant?daca e atacantu atunci nu e gloaba e bun...e ceva gen bilba mai inalt si mai bun ca si calitati dar mai slab ca experienta si noroc...nush daca are exp in divizia A...nu-mi aduc aminte daca a prins Brasovul in A(ca din cate stiu de acolo provine) ...ar fi o achizitie de niv mediu...dar oricum peste ce a adus pana acum

    oricum ca si lot nu vad ceahlaul peste noi...cam asta ar fi lotul lor:
    Cei 25 de jucători prezenți la reunire au fost: Mulțescu, Costea - portari; Cristescu, Nohai, Forminte, Vițelaru, Văsâe, Floricel, M. Iordache, Iftime - fundași; Ivașcă, Borz, Purică, C. Schumacher, Barna, N. Răducan, C. Ilie, T. Popa, Bănuță, M. Soporan - mijlocași; M. Oprea, Doicaru, M. Alexandru și I. Enache - atacanți, dar și fotbalistul de la CSM Focșani
    Vranjkovic și Goian sub Pietricica

    CEAHLAUL Gruparea nemteana si-a asigurat astăzi serviciile celor doi jucatori ai campioanei

    Lucian Goian a fost transferat definitiv la Ceahlaul, în timp ce Vranjkovic va fi "portocaliu" doar un sezon, el venind sub forma de împrumut.

    "Avem sapte transferuri pâna acum: Narcis Raducan, Constantin Schumacher, Marius Oprea, Rares Soporan, Marius Iordache, Lucian Goian si Vojislav Vranjkovic. Eu zic ca e bine, dar nu ne vom opri aici. Suntem în discutii cu trei atacanti, din care vom lua cu siguranta doi. Nu vreau sa mai patesc ce am patit anul trecut. Dupa cum am spus de la început, aduc numai jucatori de valoare si numai jucatori cu nume", a declarat aseara finantatorul nemtenilor Gheorghe Stefan.

    Lucian Goian, jucator care a evoluat la Ceahlaul si în sezonul trecut, sub forma de împrumut, a declarat ca îl bucura mutarea din aceasta vara. "E mai bine pentru mine. Ma saturasem sa tot fiu plimbat de Dinamo si, în plus, voi juca tot la Piatra Neamt unde sunt acasa", a spus Goian.

    In afara ultimilor veniti, la Piatra-Neamt se pregatesc în aceste zile si Cristian Gurguiatu de la CSM Focsani si Matej Mlakar, fundas central de 25 de ani care evoluat ultima oara la NK Primorje în Slovenia.

    Urmatoarele transferuri planuite de gruparea nemteana sunt reprezentate de atacantii lui CFR Cluj Adrian Anca si Viorel Frunza, cu ultimul dintre ei Viorel Hizo mai colaborând si în editia trecuta de campionat, pe când pregatea pe FC Vaslui. Altfel, "Dulaul" mai asteapta în aceste zile în probe si un portar din Grecia de la OFI Creta.
    acum ce mai zici de lotul lor?, daca vin si cei 2 de la cluj eu zic ca ceahlaul va fi surpriza campionatului si fara cei 2 poate chiar...
    pe cand domnul boca sta si face glume cu ronaldinho
    NO COMENT

  16. #58
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    ma nume au...sa vedem si ce joaca personal cred ca:raducanu shumi si vrajnikovici nu o sa faca mare branza....primi 2 sunt expirati iar ultimu nu are val...a fost transferat la dinamo pt niste goluri din lov libera si cam atat...
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  17. #59
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    cred ca ar trebui sa il aduca pe liviu ganea de la dinamo sau pe mendy, decat pe homei, pt ca atacul e buba la noi si cei 2 nu mai intra in vizorul lui rednic se pare
    NO COMENT

  18. #60
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    liviu ganea e dorit de ceahlaul piatra neamt . . .

    ca atacanti iasul ii are pe : balba (golgheterul echipei de la revenirea in Liga I )
    palimaru - joaca la nationala de tineret
    peres - liber de contract
    leucuta - de la echipa a II -a
    czernoch -a fost mult timp accidentat

    da am mai avea nevoie de un atacant

  19. #61
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boni2204 View Post
    cred ca ar trebui sa il aduca pe liviu ganea de la dinamo sau pe mendy, decat pe homei, pt ca atacul e buba la noi si cei 2 nu mai intra in vizorul lui rednic se pare
    asta am zis si eu...ori intentiile lui popa pt camp viitor sunt complet defensive...deja avem 13 fundasi parca :|
    un ganea ne-ar ajuta...mendy nush...nu l-am vazut in prea multe meciuri ca sa ma pronuntz.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  20. #62
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Mihai Stoica, presedintele Unirii Urziceni, a afirmat azi ca gruparea ialomiteana va primi o sponsorizare pentru urmatorii doi ani de la Primaria Voluntari. “Consiliul Local al orasului Voluntari a aprobat în unanimitate o sponsorizare de trei milioane de euro. In 2007, vom primi 1.500.000, iar în 2008, alti 1.500.000. Jucatorii vor avea inscriptionat pe echipament numele primariei. Ca proiect de viitor, în urmatorii trei ani, primaria intentioneaza sa construiasca un stadion nou, caresa îndeplineasca stadandardele europene”, a spus Mihai Stoica.

    uite bah..astia au bani sa le dea 3 mil de euro...la noi nu ne-ar da nici 3 mil ron...:|...are satucu ala creka mai multi bani ca noi.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  21. #63
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    L-au luat pe Milea

    Președintele Sorin Boca a anunțat transferul mijlocașului Ciprian Ștefan Milea (23 ani), de la Dunărea Galați. "Ne-am înțeles și cu Dunărea, și cu jucătorul, care a semnat un contract pe patru ani. Mai rămîn de finalizat doar cîteva detalii financiare, fotbalistul plecînd cu echipa noastră în cantonament", a spus Boca. (Ovidiu Minea)
    sper sa fie adevarat ca acum cateva zile se laudau si cei de la buzau ca l-au transferat pe milea.
    sa speram ca va face treaba buna la iasi, bafta ciprian milea
    NO COMENT

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •