Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 56

Thread: Intersezon : U. Craiova

  1. #1
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1

    Intersezon : U. Craiova

    Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #2
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Napoli sau Ajax?

    Oltenii vor să aducă la Craiova o echipă mare înaintea începerii noului sezon. Șefii Științei intenționează să organizeze un amical, cu ocazia căruia să prezinte și noul lot suporterilor. Jucătorii au anunțat că o doresc pe Ajax, în timp ce conducerea, în frunte cu "vicele" Silvian Cristescu, ar dori-o pe Napoli.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    Napoli sau Ajax?

    Oltenii vor să aducă la Craiova o echipă mare înaintea începerii noului sezon. Șefii Științei intenționează să organizeze un amical, cu ocazia căruia să prezinte și noul lot suporterilor. Jucătorii au anunțat că o doresc pe Ajax, în timp ce conducerea, în frunte cu "vicele" Silvian Cristescu, ar dori-o pe Napoli.
    de la "a vrea" si pana " la a avea " este o mare diferenta!

    probabil un meci cu fc caracal este mai la indemana!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    dupa prosport, jucam cu as roma !

  5. #5
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    dupa prosport, jucam cu as roma !
    Vine AS Roma pe arena "Oblemenco"?

    Oltenii au contactat deja cluburile Inter Milano, Ajax Amsterdam si AS Roma. Tratative avansate sunt cu Roma, care a cerut 220.000 de euro pentru un amical la Craiova. Suma este considerata acceptabila de catre olteni, care ar putea acoperi o mare parte din bani din bilete, sponsorizari si transmisie TV.

    Patronul Stiintei, Adrian Mititelu, ar fi dorit s-o aduca pe Inter, însa sansele sunt foarte mici, campioana Italiei neagreând sa joace pe un stadion aflat în plina renovare. "Inter Milano acceptase pe loc oferta noastra, dar unde sa aduc campioana Italiei? Daca ar vedea în ce hal arata stadionul nostru, s-ar speria. Acum e si santier, pentru ca vrem sa facem arena craioveana sa arate si ea cât de cât decent. Trebuie sa ma gândesc serios", a declarat Adrian Mititelu înainte de a pleca în Franta. De asemenea, si Ajax si-a dat acceptul pentru un amical cu gruparea alb-albastra, însa oficialii clubului olandez au transmis ca îsi rezerva dreptul de a anula meciul daca intervine o schimbare de program la club.

  6. #6
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    jucam cu ajax...cred ca asta vor toti jucatorii...e o echipa care seamana mult cu universitatea
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    jucam cu ajax...cred ca asta vor toti jucatorii...e o echipa care seamana mult cu universitatea
    pe vremea cand ajaxul lui pisti covaci batea totul in europa,suporterii stiintei asemanau echipa cu ajax!
    tin minte ca prin anii '70 galeria craiovei avea un steag urias ,pe atunci, ( vreo 20 mp ) pe care scria AJAX CRAIOVA!

    poate ca peste ani ,craiova va avea parte sa vada aceasta echipa pe ion oblemenco! ( la fel ca si cu depeche mode - o iubeam in anii '80,dar am vazut o in secolul 21!)

    ps. a propos de muzica,pe cand un u2,simple minds sau the cure in romania?
    macar acum ,la batranete!

  8. #8
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    u2 posibil...simple minds nici nu stiu daca mai canta, the cure la fel. i-am prins pe u2 acum 2 ani pe olympiastadion din münchen..sa vezi acolo atmosfera
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  9. #9
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    pe vremea cand ajaxul lui pisti covaci batea totul in europa,suporterii stiintei asemanau echipa cu ajax!
    tin minte ca prin anii '70 galeria craiovei avea un steag urias ,pe atunci, ( vreo 20 mp ) pe care scria AJAX CRAIOVA!

    poate ca peste ani ,craiova va avea parte sa vada aceasta echipa pe ion oblemenco! ( la fel ca si cu depeche mode - o iubeam in anii '80,dar am vazut o in secolul 21!)

    ps. a propos de muzica,pe cand un u2,simple minds sau the cure in romania?
    macar acum ,la batranete!
    dap, in anii 70 aveam si tricouri asemanatoare cu cei de la ajax, si prima galerie a noastra s-a numit Ajax Craiova fiind condusa de Mihai Ostrovski

    http://i134.photobucket.com/albums/q...u_1974_boc.jpg

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    @ TYPI la obiect ,ca de obicei!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    u2 posibil...simple minds nici nu stiu daca mai canta, the cure la fel. i-am prins pe u2 acum 2 ani pe olympiastadion din münchen..sa vezi acolo atmosfera
    the cure are programate concerte in 2007 ,incepand cu iulie cand va participa la " fuji festival " si apoi in august in hong kong si australia!
    in decembrie va participa la mtv unplugged ,asteptandu se revenirea lui robert smith!

    simple minds a scos ultimul album in 2005 ( black & white) ,iar in 2006 cateva singles precum jeweller si strangers!
    in martie si aprilie anul acesta ,a participat la un megaturneu in australia ,impreuna cu bastinasii de la inxs! ( in memoria lui michael hutchence)

    asa ca ii asteptam in romania!


    o intrebare care isi va gasi raspuns saptamana aceasta : claudiu raducanu la craiova?

  12. #12
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    o intrebare care isi va gasi raspuns saptamana aceasta : claudiu raducanu la craiova?
    aha.. mai lipseste ca peste 5-6 ani si radoi si cu niculescu sa doreasca sa se intoarca inapoi la craiova

  13. #13
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    eu preferam Napoli pt meciul de prezentare al lotului .. dar in fine sa vedem

    cat despre raducanu hai sa fim seriosi mai bine baga un junior decat pe respectivul .. se pare ca nu am invatat nimic din transferul lu` N`Jock

    raman la parerea mea .. raducanu nu are ce cauta la Stiinta !!
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  14. #14
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    return of the blocnotes...mai bine sa nu vina, nu zic ca e un jucator slab, dar n-as vrea sa apara iar niculescu la teveu sa faca glume pe seama jucatorilor de la craiova
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  15. #15
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Sa vina Roma
    Macar sa aduca pe cineva tare din ITALIA sa umplem stadionul

  16. #16
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    ROma...ar fi prea bine... Merge si Napoli
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  17. #17
    sport legend Blu3 Lion's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    INTOXICĂRI ALE PRESEI»

    de Adrian IOSUB

    Aparut in ziua de Miercuri 30 Mai 2007
    • Ovidiu Costeșin dezminte zvonurile apărute în ultima perioadă în unele ziare și spune că informații certe privind transferurile vor fi citite doar în «Ediție Specială».

    http://www.editie.ro/getGalImg.php?p...pg&w=250&h=142


    Așa cum se întâmplă în fiecare pauză competițională, apar tot felul de zvonuri privind transferuri sau aranjarea unor partide amicale puternice.



    Universitatea nu a scăpat nici ea, în ultimele zile apărând mai multe informații de acest gen. Oficialii Științei au decis ieri să reacționeze față de articolele apărute în unele cotidiene de sport, în care se spunea fie că Luțu sau Dinu Todoran ar fi doriți de Universitatea sau că Lucian Pârvu și-ar fi reziliat contractul cu gruparea alb-albastră. Directorul executiv al clubului din Bănie, Ovidiu Costeșin, a dorit să facă lămuririle necesare privind cele apărute. “În ultimele zile s-au publicat tot felul de știri, care mai de care mai spectaculoase. Pentru o mai bună informare a suporterilor alb-albaștrilor, vrem să dezmințim unele știri apărute prin diferite ziare. Și anume: nu suntem interesați de Ionuț Luțu, Claudiu Răducanu sau de Dinu Todoran și nici nu i s-a reziliat contractul lui Lucian Pârvu. Acesta mai are încă doi ani de contract cu Universitatea. Oricum, lumea cred că s-a obișnuit ca informațiile sigure în privința Universității Craiova pot fi citite doar în «Ediție Specială»”, a afirmat Costeșin. Oficialul oltean a ținut să precizeze că nici nu s-a pus vreodată problema ca Universitatea să joace vreun amical cu Lazio: “Nu suntem interesați de niciun amical cu Lazio, Ajax, Roma sau ce echipe s-au mai vehiculat. Nu este nimic adevărat. Sunt doar intoxicări ale presei.”


    Nu suntem interesați de niciun amical cu Lazio, Ajax, Roma sau ce echipe s-au mai vehiculat. Nu este nimic adevărat. Sunt doar intoxicări ale presei. Ovidiu Costeșin, despre amicalele speculate

    Era prea frumos ca sa fie adevarat!
    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="4"]Mereu alaturi de Stiinta![/SIZE][/B][/FONT]

  18. #18
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    cel mai sigur este meciul cu fc caracal!

  19. #19
    sport legend Blu3 Lion's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    dap,eu chiar speram sa jucam cu Lazio da asta e,e bine si cu Timisoara sau Caracal
    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="4"]Mereu alaturi de Stiinta![/SIZE][/B][/FONT]

  20. #20
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    nu jucam cu ajax, nu-i nimic...jucam cu gaz metan podari sau dunarea calafat
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  21. #21
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Apetri la Universitatea

    Fostul jucator al Jiului Petrosani, aflat in coproprietate cu Universitatea Craiova, Gabriel Apetri, s-a inteles azi cu Stiinta pe o perioada de patru ani, urmand sa se prezinte la antrenamentele oltenilor pe 11 iunie.
    Stiinta va plati suma de 200.000 de dolari lui Alin Simota, in doua rate, si este al doilea atacant care semneaza in aceasta vara, dupa Ciprian Tanasa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •