Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 56 of 56

Thread: Intersezon : U. Craiova

  1. #43
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Interviuri de dupa meciul jucat la juniori Craiova-Brasov 1-0 ..
    Am pierdut la limita calificarea : http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=669

  2. #44
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    da-mi voie sa te corectez: barcelona spre exemplu pierde la limita campionatul in spania...dupa 3 meciuri tot ce pot sa afirm este ca am pierdut din prostie calificarea
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  3. #45
    sport legend Blu3 Lion's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Ai perfecta dreptate! doamne cat am putut sa ratam in toate meciurile dar in special cu Brasov!
    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="4"]Mereu alaturi de Stiinta![/SIZE][/B][/FONT]

  4. #46
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    standard liege joaca meciul de prezentare pe 25 iulie cu sporting braga pe propriul stadion " maurice dufrasne "

    craiova joaca ,pe 14 iulie, un simplu meci de pregatire cu standard! ( datorita meciului, stiinta renunta la turneul din slovenia!)

    ps.mititelu incearca sa l depaseasca la minciuni pe becali!

  5. #47
    sport legend Blu3 Lion's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Golgheter!

    de Marius Chițu
    Njock a "jucat" cu o studentă din Bănie și a înscris 7 goluri într-o noapte

    Cotidianul craiovean "Bulevard" a dezvăluit în numărul său de ieri ultimul mare "meci" al lui Jeremie Njock la Craiova. Povestea este cronica unei nopți fierbinți în care africanul a demonstrat calități de mare golgeter în fața unei "sibience brunete, cu forme apetisante și fără prejudecăți, venită în Bănie să studieze științele politice".

    "Partida" a avut loc în urmă cu vreo două luni, iar "terenul" a fost apartamentul celuilalt african din lotul Științei, Julius Wobay. Fata a descris cu lux de amănunte "fazele" superbe pe care le-a trăit: "Auzisem că are o dotare gigantică. Avea 30 de centimetri! Dacă Jeremie ar fi transpirat și ar fi marcat așa cum a făcut-o cu mine, azi ar fi fost golgeterul campionatului".



    Conform "Bulevard", aventura s-a terminat cu "prelungiri" pentru Adina M, ea fiind ulterior nevoită să meargă pentru trei săptămîni la "recuperare" cu antibiotice și comprese antiinflamatoare într-o clinică din Sibiu.

    Wobay a rămas pe tușă
    Deși "marea confruntare" s-a dat chiar pe "gazonul" lui Wobay, acesta nu a vrut să intre în joc, invocînd o accidentare de ultimă oră! Njock i-a explicat fetei că refuzul colegului său e cauzat de alte motive decît cele pe care le bănuiește ea. "Mi-a spus: «Nu pierzi nimic, Julius are în loc de clopotniță un cioc de porumbel»", a relatat bruneta.

    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="4"]Mereu alaturi de Stiinta![/SIZE][/B][/FONT]

  6. #48
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1

    de asta nu jucau africanii fotbal, erau prea ocupati noptile sa-si masoare voinicia :ras-plans:
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  7. #49
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    ce basina de articol

  8. #50
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    se pare ca chestia cu mguni este serioasa!

  9. #51
    sport legend Blu3 Lion's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    degeaba,daca aia cer pe el 1,5 mil
    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="4"]Mereu alaturi de Stiinta![/SIZE][/B][/FONT]

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Super interviu cu Raducanu in GSP. Am crezut ca lesin de ras.



    "Rapid mă vrea!"



    Claudiu Răducanu spune că azi ar putea accepta propunerea giuleștenilor. După ce a încheiat conturile cu ciprioții de la Nea Salamina, Claudiu Răducanu e aproape să ajungă în Giulești. Atacantul recunoaște că ar fi tentat să îmbrace tricoul alb-vișiniu, chiar dacă a jucat în trecut la Steaua, o rivală a Rapidului. "În Ghencea nu e ca în altă parte, acolo se uită repede ce ai făcut bun", explică Răducanu.

    - Claudiu, unde vei juca în sezonul următor?
    - Am o ofertă de la Rapid și una din Arabia Saudită, iar Sică Pușcoci mi-a transmis că s-a interesat de mine și Unirea Urziceni. Aș vrea să joc la Rapid și cred că azi o să mă hotărăsc ce voi face în continuare. Domnul Sichitiu a vorbit cu impresarii mei și le-a transmis oferta.


    - Au fost la un moment dat discuții legate de un transfer al tău la Craiova. Mai sînt de actualitate?
    - Acum un an și jumătate mi-a propus Mititelu să vin la Universitatea, dar am ales Vasluiul. D-aia mă și înjură întruna de atunci. Oricum, am făcut bine, că Mititelu e doar un borfaș.

    - De ce spui asta?
    - Păi, de Njock zice că are 350.000 de euro pe an. L-am sunat și eu pe camerunez, am vorbit cu el și a rîs cînd l-am întrebat dacă ia atîția bani. Iar Ciucă și Bornescu, cei mai buni prieteni ai mei de la Știința, mi-au zis și ei ce condiții sînt acolo și ce bani se dau și mi s-a zbîrlit pielea cînd am auzit! Mie mi-a zis Mititelu că am cîștigat deja bani suficienți, așa că să vin cu sufletul la Craiova. Deci să joc de pomană! Și am mai aflat că a mințit și la transferul lui Wobay.

    - La ce te referi?
    - Eu am jucat la Nea Salamina, de unde l-au adus ei pe Wobay. Ana Maria Prodan, impresarul meu, s-a interesat acolo și i-au zis ciprioții că Wobay a costat 210.000 de dolari. Iar Mititelu s-a lăudat că a plătit 450.000 pentru el, că a fost cel mai mare transfer din istoria clubului!



    Olteni increzuti, mincinosi si laudarosi.

  11. #53
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@ View Post


    Olteni increzuti, mincinosi si laudarosi.
    O fata proasta ca tine care se ia dupa un retardat
    Da acuma o luna nu uita ca s-a autopropus sa vina la Craiova si l-a refuzat Mititelu

    Ca il si cunoaste el pe Njock sau pe Bornescu sau Ciuca
    Vai mama lui un redus care joaca la nunti si la botezuri si sa isi faca publicitate sa zica sa il vrea Rapid acumaSi el saracu nu are nici o oferta
    PS. SI ce motiv avea Prodan sa se intereseze cu cat l`au vandut pe Wobay?

  12. #54
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Uite draga petarda bee@ raspunsul celor 2 jucatori la afirmatiile lui Blocnotes

    "Invidios!"


    Mădălin Ciucă și Mircea Bornescu au comentat afirmațiile lui Claudiu Răducanu, conform cărora cei doi jucători ai Universității Craiova ar fi vorbit despre condițiile de la echipă și despre banii pe care îi primesc. Fundașul Mădălin Ciucă a declarat pentru "Ediție Specială" că nu-l cunoaște pe Răducanu. "Nu-l cunosc și nici nu vreau să-l cunosc și nu înțeleg de ce a făcut asemenea afirmații. Noi știm care sînt condițiile la Craiova, știu cum sîntem tratați.Probabil e invidios că nu-și găsește echipă și vrea să revină la Craiova. Am aflat că are oferte în campionat să se ducă acolo și ne vedem în campionat", a spus Ciucă.

    Portarul Mircea Bornescu a adăugat: "Ne-am întînit în Craiova la un restauratnt. M-a întrebat care sînt condițiile, i-am spus că toți jucătorii sînt plătiți la zi, unii chiar în avans, și asta se poate dovedi. El și-a dorit foarte mult să vină la Craiova, dar din cîte am înțeles a cerut o sumă de bani prea mare. Nu sîntem foarte buni prieteni, ne-am mai întîlnit și era logic să ne salutăm. Noi știm care sînt condițiile și probabil, așa cum a zis Ciucă, îi pare un pic rău că nu este la Craiova", a încheiat Bornescu.


    PS.Asa ca dute`n fipta de pe topicul asta cu tot cu BlocNotes al tau poate il luati voi la Iasi

  13. #55
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by *Coco* View Post
    Uite draga petarda bee@ raspunsul celor 2 jucatori la afirmatiile lui Blocnotes

    "Invidios!"


    Mădălin Ciucă și Mircea Bornescu au comentat afirmațiile lui Claudiu Răducanu, conform cărora cei doi jucători ai Universității Craiova ar fi vorbit despre condițiile de la echipă și despre banii pe care îi primesc. Fundașul Mădălin Ciucă a declarat pentru "Ediție Specială" că nu-l cunoaște pe Răducanu. "Nu-l cunosc și nici nu vreau să-l cunosc și nu înțeleg de ce a făcut asemenea afirmații. Noi știm care sînt condițiile la Craiova, știu cum sîntem tratați.Probabil e invidios că nu-și găsește echipă și vrea să revină la Craiova. Am aflat că are oferte în campionat să se ducă acolo și ne vedem în campionat", a spus Ciucă.

    Portarul Mircea Bornescu a adăugat: "Ne-am întînit în Craiova la un restauratnt. M-a întrebat care sînt condițiile, i-am spus că toți jucătorii sînt plătiți la zi, unii chiar în avans, și asta se poate dovedi. El și-a dorit foarte mult să vină la Craiova, dar din cîte am înțeles a cerut o sumă de bani prea mare. Nu sîntem foarte buni prieteni, ne-am mai întîlnit și era logic să ne salutăm. Noi știm care sînt condițiile și probabil, așa cum a zis Ciucă, îi pare un pic rău că nu este la Craiova", a încheiat Bornescu.


    PS.Asa ca dute`n fipta de pe topicul asta cu tot cu BlocNotes al tau poate il luati voi la Iasi
    coco,chiar trebuie sa faci efortul asta ? nu stii cu cine ai de a face?!

    ps.curvulita de impresar a lui bloc-notes a incercat toate metodele ca sa l aduca pe papagal la craiova! dar miti e de piatra!

    ps.2 vorba alora de la rapid: asta ( adica bloc-notes) delireaza!
    Last edited by lordliv; 7th July 2007 at 09:59.

  14. #56
    sport legend Blu3 Lion's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Si daca nu te-a convins *Coco* poti sa vezi si video
    http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=815 dar nu prea cred eu sa te mai faci vazuta cateva zile
    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="4"]Mereu alaturi de Stiinta![/SIZE][/B][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •