Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 45

Thread: Intersezon : Poli Timisoara

  1. #1
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1

    Intersezon : Poli Timisoara

    Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #2
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Plesan afara, este antifotbal si nesimtit, nu a inteles nimic din spiritul Timisoarei.
    Sper sa nu-l mai prinda sezonul urmator la Poli.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    Cred ca il va da Iancu afara pe Plesan,dar si pe multi altii!Sa aduca 2-3 jucatori valorosi,si cu aliuta care deja este luat,sa faca o echipa ,pe langa ei sa-i bage pe cei de la Poli 2 ca ei macar se chinuie pe teren pentru echipa lor

  4. #4
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    si Omoduemuke sa plece cat mai repede ...

  5. 1st June 2007, 16:56

  6. #5
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    mda

  7. 1st June 2007, 17:47

  8. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    eu zic ca alte echipe daca aveau bugetul nostru ajungeau departe!nu stiu de ce la noi se cumpara jucatori aiurea?apoi sunt cedati la alte echipe,sau vanduti pe bani mult mai putini

  9. #7
    junior Mihai_alexandru's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Calitatea lui Poli de a lua numai jucatori terminati: absolut toti inafara tinerilor si a lui Emeghara (care a fost si vandut) .
    Daca banii erau investiti cu cap de oameni cu macar o inteligenta medie, Poli se pregatea de CL acum, nu de viitorul sezon de promisiuni-mari-locul-8.

  10. #8
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Stai ca-l clonam pe Torje, 10x +un portar
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  11. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    sa bage uhrin vreo 5 de la echiap a 2 a in fiecare meci sa vedem ce iese.
    si inca ceva....cica iancu l-a dat pe emeghara ca avem prea multi extracomunitari,dar ce cauta in loc karamian de la ceahlaul sau de unde o venit?

  12. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    daca vine ganea cu maldarasanu si cu maftei,avem echipa,nu gluma,numai sa nu vina si astia doar pentru bani

  13. #11
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Poli Timisoara lanseaza oferte soc

    Gabriel Bostina este dorit la Timisoara

    Fortata sa-si schimbe numele, Poli Timisoara contraataca pe piata transferurilor, avand ca obiectiv formarea unei echipe care sa cucereasca titlul in sezonul 2007-2008.
    Lista "violetilor" cuprinde nume sonore ca Cyril Thereau, Maldarasanu, Maftei sau Mazilu.
    Transferurile vor cuprinde si jucatori din campionatul ceh, printre care se afla si golgheterul Lubos Pecka (Mlada Boleslav).

    Venirea lui Dusan Uhrin Jr laTimisoara va coincide cu o afluenta de noi jucatori pe Bega. Esecul tranzactiei care l-ar fi putut face pe Zicu sa imbrace tricoul alb-violet nu i-a dezarmat pe banateni. Pe lista Politehnicii se afla numeroase nume importante din campionatul intern, dar si jucatori de peste hotare. Printre ei se regasesc Cyril Thereau, Gabriel Bostina (ambii Steaua), Marius Maldarasanu, Vasile Maftei, Ionut Mazilu (toti de la Rapid), Szekely (Otelul Galati). Pe langa acestia Dusan Uhrin va mai aduce la Timisoara doi atacanti din Cehia, Lubos Pecka (golgheterul campionatului ceh cu 16 goluri) si Jan Kysela (7 reusite in acest sezon), la care s-ar mai adauga un mijlocas de la Mlada Boleslav, Marek
    Matejovsky si Dare Vrsic (MSK Zilina). Pentru mijlocasul ceh Poli trebuie sa se lupte cu Steaua, ros-albastrii anuntandu-si si ei intentia de a-l achizitiona, dar si cu FC Bruges. Mlada cere pentru cedarea lui Matejovsky aproape 2,5 milioane de euro. Timisorenii conteaza pe faptul ca Uhrin il poate convinge pe jucator sa i se alature in proiectul de la Poli.
    Pe lista lui Marian Iancu se mai afla si fostii echipieri ai Politehnicii Dancia, Codrea si Contra. Este insa foarte greu de crezut ca ultimii doi vor da Italia si Spania pentru a reveni in competitia autohtona. Pentru campania de transferuri in aceasta pauza competitionala presedintele Politehnicii Timisoara a anuntat ca pune la bataie nu mai putin de 7 milioane de euro, pe langa bugetul de 6 milioane de euro asigurat pentru sezonul 2007-2008, la finalul caruia la Timisoara este asteptat titlul.
    Ultimul cuvant in ceea ce priveste transferurile il va avea Dusan Uhrin. Tehnicianul ceh se va edifica asupra lotului de jucatori sambata, cand este programat un joc-scoala intre prima si a doua echipa a Politehnicii. Meciul ii va da ocazia lui Uhrin sa-i vada pentru prima data la lucru, pe viu, pe viitori sai elevi. Cehul va fi prezentat oficial maine dupa-amiaza intr-o conferinta de presa ce va incepe la ora 16.00.
    romania libera

  14. #12
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Fundașul Stelei, Stelian Stancu, s-a transferat la Poli Timișoara, pentru 200.000 de euro

  15. #13
    junior Mihai_alexandru's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Slab transfer... alt jucator terminat. De ce nu il vede nimeni pe Elton? E doar 500.000...

  16. #14
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Nu avem nevoie de carmaci, nici de ponei!
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  17. #15
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Ce parere aveti de Uhrin Jr?
    Muzzwrinka

  18. #16
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Eu zic ca baiatul asta are talent dar nu cred ca noi romanii in general nu suntem rabdatori.Mai ales ca e si antrenor si e si strain.I se vor cere rapid rezultate desi Iancu a negat acest lucru !
    Zbor pana la stele.

  19. #17
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Din moment ce a dus o echipa necunoscuta ca Mlada Boleslav in grupele cupei uefa inseamna ca ceva ceva stie ..zic eu
    Muzzwrinka

  20. #18
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Din moment ce a dus o echipa necunoscuta ca Mlada Boleslav in grupele cupei uefa inseamna ca ceva ceva stie ..zic eu
    Iti dai seama ca l-am informat care sunt partidele pe care trebuie sa le castige....
    https://t.me/pump_upp

  21. #19
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    veniri : Dusan Uhrin Junior (eu zik ca e bun antrenor ,doar am vazut cum juca Mlada cu el antrenor ) ,Aliuta (Metalurg Donetk ) ,Dancia (Rusia ) ,I.Ganea (Rapid )

    plecari :S.Grigore (Rapid )
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  22. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    Olah s-a inteles cu U cluj....
    eu personal cred ca olah nu trebuia cedat

  23. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    In schimb s-ar putea sa ramana Emeghara care nu s-a inteles cu steaua in privinta contractului!
    Ar fi bine sa ramana la noi emeghara,deoarece este un jucator foarte bun;singurul lucru bun pe care l-a facut hagi la Poli a fost aducerea lui emeghara!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •