Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: Intersezon : Otelul Galati

  1. #1
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1

    Intersezon : Otelul Galati

    Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #2
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Tanase a castigat free kick master si marele premiu o masina de 20000 euro(deloc de neglijat)
    felicitari Tase!
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  3. #3
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    imagini unde putem vedea?
    anti s.d.r.

  4. #4
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    Tanase a castigat free kick master si marele premiu o masina de 20000 euro(deloc de neglijat)
    felicitari Tase!

    FELICITARI!! A dovedit inca o data ca este cel mai bun...

  5. #5
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Ceva noutati prin lot? Nu se mai aude nimic. O pauza totala, jucatorii au plecat pe la casele lor.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  6. #6
    Mereu Otelul STEEL's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    823
    Reputatie
    1

    Bădoi da, Vîtcă nu

    Un alt transfer așteptat de fanii Stelei, Cosmin Vîtcă, e pe punctul de a pica. Jucătorul a fost în București săptămîna trecută, însă conducerea Stelei nu l-a căutat pentru a semna contractul, a tergiversat negocierile, după care președintele Argăseală a declarat: "Nu ne-am înțeles cu Oțelul pentru Vîtcă și pînă nu cad de acord cele două cluburi, tranzacția nu poate fi încheiată". Steaua ar trage de timp premeditat în cazul Vîtcă, tocmai pentru a nu mai realiza transferul, Olăroiu dorindu-l în continuare foarte tare pe Marius Popa.
    sursa carpeta de azi.

    Ce sa spun,intr-un fel m-as fi bucurat sa scapam de el dar daca ramane sper sa mai faca din cand in cand si banca de rezerve,imi doresc mult sa-l vad la lucru pe Gribauskas intre buturi,nu de alta dar poate asa Vatca si-ar simti amenintat postul de titular incontestabil si evident ar apara mult mai bine cand va avea ocazia.Vatca a facut si meciuri senzationale insa de cele mai multe ori a gafat copilareste,asadar pot spune ca este un portar inconstant si de mult ori nu se concentreaza la maxim,lasa impresia ca-i mai preocupat de gelul din parul lui.
    [B][COLOR="White"]..............................................................................[/COLOR][/B][FONT="Arial Black"][SIZE="2"][COLOR="Red"]FORZA [COLOR="Silver"]OTELUL [COLOR="Blue"]GALATI[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

  7. #7
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    m.stan a declarat ieri la danut lungu in emisiune ca vatca e ca si transferat,450000 euro plus 25% dintr-un eventual transfer in strainatate
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  8. #8
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    286
    Reputatie
    1
    Asa e, dar in Romania tre' sa bagi din top ca sa vinzi fituica. A fost interesant ce a zis de nocturna si anume ca nu depinde de el ci de patronat si intr-o luna poate fi gata. Sa ne faca o surpriza placuta?
    [FONT="Franklin Gothic Medium"][COLOR="Red"][B][SIZE="4"]COME ON OTELUL GALATI !!![/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    nu cred ca vrea sa faca o surpriza,a vrut sa demonstreze doar ca in cazul in care ar dispune de fonduri nocturna ar putea fi montata foarte repede(si asa este) numai ca fonduri deocamdata ioc.se pare insa ca nu a discutat cu patronatul despre sez viitor.
    ce-i mai interesant e povestea cu delta tulcea,ca ar putea juca la galati.am juca practic un meci in plus acasa si unul in minus in deplasare si astfel ar avea sansa sa joace si tulcea in liga 1,asa cum merita
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  10. #10
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    286
    Reputatie
    1
    Va fi un alt pol al fotbalului la Galati, asta daca intra si Dunarea in A!
    [FONT="Franklin Gothic Medium"][COLOR="Red"][B][SIZE="4"]COME ON OTELUL GALATI !!![/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    nu cred ca vrea sa faca o surpriza,a vrut sa demonstreze doar ca in cazul in care ar dispune de fonduri nocturna ar putea fi montata foarte repede(si asa este) numai ca fonduri deocamdata ioc.se pare insa ca nu a discutat cu patronatul despre sez viitor.
    ce-i mai interesant e povestea cu delta tulcea,ca ar putea juca la galati.am juca practic un meci in plus acasa si unul in minus in deplasare si astfel ar avea sansa sa joace si tulcea in liga 1,asa cum merita
    de unde ai auzit asta?
    anti s.d.r.

  12. #12
    Suporter mateiasi's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Galati
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Transferul lui Vatca la Steaua se pare ca a fost finalizat (cel putin asa declara Becali, citat de ProSport). In schimb, slava Domnului, Steaua nu-l ia si pe Szekely. Sa speram ca nu-l ia nici Rapidul, avem nevoie de el in Cupa UEFA Intertoto.

  13. #13
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    e pacat ca se dau jucatori acum inainte de Intertoto, mai ales ca unii sunt chiar indispensabili pt Otelul.
    Poate ca in locul celor plecati o sa vina altii mai buni, altfel o sa fie greu in Intertoto.

  14. #14
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    nu s a dat decat vatca si avem inlocuitor bun pentru el ceilalti sa u retras sau nu li sa prelungit contracul
    anti s.d.r.

  15. #15
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Ce frumos! Parca vad ca si anul asta schimbam toata echipa inainte sa incepem campionatul!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #16
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Ba nu...cei mai importanti oameni pentru stabilitatea echipei raman. Eu am incredere in conducere.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  17. #17
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    "Am aflat, ca si dumneavoastra, de existenta unor zvonuri conform carora mai multi jucatori de-ai nostri s-ar afla foarte aproape de un transfer in tara sau strainatate. In acest sens, s-au vehiculat numele lui Gabriel Jula, Ramses Gado, Janos Szekely si Daniel Stan. Va anunt ca in aceasta vara de la Otelul nu va mai pleca nimeni, in afara de Vatca. Doar o oferta foarte avantajoasa venita pe adresa altuia poate schimba situatia."

    nu mai pleaca nimeni
    anti s.d.r.

  18. #18
    senior geilon's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.
    ... cupe europene...
    Nu puteti rani pe nimeni cu tastatura! Nu va puteti creea o imagine mai buna in forma virtuala, chiar si pentru simplul fapt ca aceasta imagine este una falsa; singurul loc de manifestare al fenomenului ultras este stadionul. (ROMANIANULTRAS)

  19. #19
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    11 jucatori la loturile nationale.... marfa.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  20. #20
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    sarghi a jucat cam jumatate de ora impotriva frantei si in afara de primele minute cand s-a vazut ca avea emotii s-a descurcat foarte bine respingand cateva mingi periculoase
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  21. #21
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Oficialii Otelului Galati s-au miscat extrem de repede pe piata transferurilor si, in locul lui Cosmin Vitca, plecat la Steaua, l-au adus pe portarul nationalei Marocului, Ismail Kouha. Portarul marocan vine de la formatia Raja Casablanca si a parafat cu Otelul Galati o intelegere pe cinci ani, suma de transfer ridicindu-se la 200.000 de euro.


    interesant

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •