Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 166

Thread: Making history - Kobe drops 81 points !

  1. #1
    junior Andrei_NBA's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    58
    Reputatie
    1

    Making history - Kobe drops 81 points !

    "Not even in my dreams. This was something that just happened"
    Acestea sunt cuvintele lui Kobe Bryant la finalul meciului de aseara, meci in care istoria NBA a fost rescrisa. Milioane de fani NBA din intreaga lume au fost cu siguranta lasati fara cuvinte la aflarea acestei stiri. Sa inscri 81 de puncte in bachetul contemporan, cand meciurile se joaca la un nivel extrem atat in atac cat si in defensiva, depaseste orice limita a imaginatiei.

    "I've seen some remarkable games but I've never seen anything like that before"
    Un antrenor cu experienta lui Phil Jackson, cu siguranta considera ca un meci se castiga prin efortul comun al celor 5 oameni de pe teren, dar aseara cand Lakers era condusa cu 18 puncte i-a dat mana libera lui Kobe. Ceea ce pare imposibil s-a intamplat, de unul singur Bryant si-a depasit cei 5 adversari, aruncand din toate colturile si invingand pe Raptors cu 55-41 in a doua repriza.

    "You're talking about Magic Johnson, you're talking about Michael Jordan, we can't measure up to them."
    Cu o modestie iesita din comun, demna de un adevarat campion, Kobe si-a exprimat parerea asupra comparatilor repetate dintre el si legendele pe care le-a surclasat in urma performantei din noaptea trecuta.

    Sper ca nu v-am plictisit cu mesajul acesta, dar ceea ce s-a intamplat azi-noapte schimba complet perspectiva asupra NBA-ului, atat din partea jucatorilor cat si a fanilor. Probabil ca acum vom vedea mai multe incercari de atingere a recordului lui Wilt, nu numai din partea lui Kobe, dar si din partea lui Iverson si James.

  2. #2
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Memorabil!
    [B]BCMURES.RO[/B]

  3. #3
    manager uvictor's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Si totusi de ce pana acum Iverson nu a incercat? Lebron poate reusi pentru ca fizicul il ajuta, dar si Iverson are "killer instinct"

  4. #4
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    S-ar putea ca Iverson sa nu vrea sa fie mai prejos si sa isi incerce mana intr-un meci. Ar fi o chestie sa inscrie si el mai mult de 70. Cred ca ar fi cel mai comentat an din istoria NBA daca se intampla.
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

  5. #5
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Deja cred ca este unul dintre cele mai interesante sezoane din ultimii ani.
    Numai Baschet, numai bine !

  6. #6
    Banned maldini's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    1,059
    Reputatie
    0
    one word MVP !!! dupa Chamberlain ( 100 pct ) Kobe este al doilea in istoria NBA cu 81 pct intr-un meci !!!

  7. #7
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Un mic rezumat:

    Kobe 81

    Points 81
    FG-FGA 28-46
    3-pt FG 7-13
    FT-FTA 18-20
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  8. #8
    numai la schema
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Sunny Cali
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    are cineva tot meciu? Am mutat canalul la pauza...ma ofticam ca ne bat Raptors...dupa aia am auzit vecinii tipand kobe avea deja vreo 60

  9. #9
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    ce a facut Kobe....reprezinta...cea mai mare performanta vazuta VREODATA de mai mult de 5000 de oameni(la meciul lui Wilt in care a dat 100 de puncte au asistat in jur de 4000 ....iar meciul nu exista p nici o caseta)!!!
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  10. #10
    numai la schema
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Sunny Cali
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    au dat meciul in reluare pe Fox sports, kobe e incredibil...si cand ma gandesc ca a bagat 81 cu toate ca a inceput sa apese pedala de acceleratie de abia pe la mijlocul reprizei a treia...eu cred ca daca isi propune poate sa bage 100.

    NBA ar trebui sa-i pupe picioarele lui Kobe pentru cati oameni aduce in fata televizoarelor

    cat despre MVP...la mijlocul sezonului e favorit...detasat

  11. #11
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by uvictor
    Si totusi de ce pana acum Iverson nu a incercat? Lebron poate reusi pentru ca fizicul il ajuta, dar si Iverson are "killer instinct"
    Pt. ca are un metru si-o unghie si cantareste cat un somalez de aia...Lebron s-ar putea sa incerce dar nu cred ca poate deocamdata..poate in vreo 2-3 ani, dar in momentul de fata cred ca singurul care poa sa depaseasca acest record este tot Kobe
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  12. #12
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nu stiu daca e vorba de incercat....
    adica nu poti sa arunci tu asa de nebun ca vrei tu sa bati AZI recordu...
    la Kobe au fost niste conditii...in ambele meciuri(de 62 si 81).
    in primul...veneau dupa o infrangere....ANORMALA..cu Rockets...
    Iar Kobe in calitate de lider trebuia sa dea exemplu....dupa ce in primul meci nu a aruncat ...iar echipa a pierdut...
    a inceput meciul...in forta...a vazut...ca ii intra...si a continuat sa arunce..cand avea o situatie..de a marca...sau se simtea in stare..
    DUPA aceea...cand diferenta era deja mare...a inceput sa arunce ...ca sa mai creasca la stats.
    in al2-lea...o infrangere cu Raptors acasa era un DEZASTRU....nu mergea mai nimic la Lakers...la fel...a aruncat...pt VICTORIE....iar la sfarsitul sfertului 4 pt stats.

    asa ca Iverson/LeBron....tre sa se afle in situatii asemanatoare.....echipele lor sa aiba nevoie de ei....iar cat timp meciul este cat de cat strans..sa arunce PT ECHIPA(nu pt stats)...si apoi...vad ei ce fac.se ivesc rar ocazii din acestea. adica sa ai...50 de puncte....cu 10-15min inainte de final....si cu echipa la 20 de puncte in fata(sau 60 cu 3-4min...inainte de final...si meci cu final cunoscut)..sa zici :"ia sa vad cat pot..."
    lui Kobe i s-au ivit 2 intr-un an....probabil ca se va ivi si a3-a

    deocamdata iverson si lebron n-au avut ocazii pt 80....
    nu stiu cum a marcat iverson in acel meci de 60 de puncte.....

    t-mac a avut ocazia pt 70-80 a incercat...dar a ratat
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #13
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MadSkillz
    Deja cred ca este unul dintre cele mai interesante sezoane din ultimii ani.
    tru, sa nu uitam ca ultima data cand un meci s-a dus in triple OT a fost prin 93 daca nu ma insel. anul asta s-a intamplat de 3 ori deja. acum performanta lui kobe, la ce ne-am mai putea astepta?
    [B]BCMURES.RO[/B]

  14. #14
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    meciul de 300 de puncte...intre sonics si suns...insa a ramas oarecum in umbra performantei lui Kobe.
    ultima oara cand s-au inscris 300 de puncte intr-un meci...s-a intamplat acum 11 ani.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  15. #15
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    81
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  16. #16
    manager uvictor's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    dragut articol, de acelasi raspuns ma "izbesc" si eu cand le zic la prieteni "sa se uite" la NBA. "A reintrat Jordan?" sau "Nu ma mai uit ca nu mai joaca Jordan?" si tot asa replici asemanatoare...

  17. #17
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Cum ar fi fost daca Bryant n-ar fi pasat atat in prima repriza si juca precum in a doua, in care a dat 55?
    Numai Baschet, numai bine !

  18. #18
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irimus
    ... in momentul de fata cred ca singurul care poa sa depaseasca acest record este tot Kobe
    Mai e un "ilustru necunoscut" care dadea puncte multe, ce-i drept cand era la o alta echipa... T-Mac. Desi el inca n-a ajuns la 81... doar pe la 62!
    Despre performanta lui Kobe...
    What if, what if... daca n-ar fi dat pase in prima poate n-ar mai fi dat 81, poate nu i-ar mai fi "intrat" toate, poate s-ar fi accidentat! Nu putem presupune!

  19. #19
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    E adevarat ce zici despre T-Mac dar parca la Orlando era alt jucator, avea mai multa libertate, marca mai mult, si..ce e mai important, era mult mai sanatos...acuma cu problemele astea pe care le tot are la spate nu poate sa tina pasul cu scoring leaderii nba-ului...parerea mea
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #20
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Nu putem presupune!
    Adica nu putem spune sigur.De presupus putem ...
    Numai Baschet, numai bine !

  21. #21
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Adevarat! T-Mac are pb. de sanatate si la Houston joaca si pe un alt post.
    Si Kobe a avut o perioada mai neagra si a trecut peste!
    Multa lume vad ca zice pe aici Kobe for MVP...si totusi daca Lakers nu ajung in play-off sau ies din first round n-are sanse! Parerea mea...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •