View Poll Results: pronostic

Voters
29. You may not vote on this poll
  • 1

    8 27.59%
  • x

    13 44.83%
  • 2

    8 27.59%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 93 of 93

Thread: Etapa 34: Ceahlaul - Dinamo

  1. #85
    sport legend ReDog 4ever's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti Los Angeles NY
    Posts
    706
    Reputatie
    1
    lasati-l pa "domnul" samm in pace, omu' e inca preocupat cu corpodean....de 7luni, numai de corpodean vorbeste

    saracul inca crede ca dinamo a fost sub steluta lui in 2007

    [COLOR="Red"][SIZE="4"]OLE OLE OLE OLA
    DINAMO E VIATA MEA!!![/SIZE][/COLOR]

  2. 24th May 2007, 18:56
    Reason
    mai bine lasa, fara injoseli

  3. #86
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81 View Post
    Sa-mi spuna "domnul" samm daca in tarile in care s-au luat masuri de depunctare sau retrogradare s-au luat fara ca procuratura sa intervina? Sa-mi spuna acelasi "domn" samm daca stie de intalnirea de la Lido, cu 10 zile inainte meciului si cu 3 inaintea supercupei, dintre Piti, Mitica si Paunescu? Sa-mi spuna "domnul" samm dintre echipele Dinamo, steaua si Rapid care are cel mai prost palmares in intalnirile cu Ceahlaul (mai ales la Piatra)?
    mda,

    din nou vb cu persoane neavizate si cu precare cunostinte generale
    1. in italia s-a implicat procuratura pe latura penala a cazurilor. lamurit aici ? instanta sportiva poate lua decizii sportive (cum ar fi depunctarea) fara nicio procuratura, doar procuratura poate lua decizii penale, doar federatia poate lua decizii sportive.

    Stai jos in banca ai DOI

    2. poate nu stii, dinamo a fost depunctata de comitetul executiv unde mitica are doar un vot, si comitet unde mircica e "il padrone"

    3. cred ca Steaua il are cel mai slab, nu mai tin minte de cand n-a mai castigat Steaua la PN dar asta nu vine decat in sprijinul afirmatiilor mele ca ceahlaul e satelitul lui dinamo

    @red..... esti prea inteligent sa te mai bag in seama, ma depasesti, scuze
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  4. #87
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    a fost un meci de vacanta,cei de la dinamo fiind bucurosi ca au luat titlul,iar cei de la ceahlaul ca aproape au ramas in liga 1 ,daca promoveaza tulcea!!!

  5. #88
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    mda,

    din nou vb cu persoane neavizate si cu precare cunostinte generale
    1. in italia s-a implicat procuratura pe latura penala a cazurilor. lamurit aici ? instanta sportiva poate lua decizii sportive (cum ar fi depunctarea) fara nicio procuratura, doar procuratura poate lua decizii penale, doar federatia poate lua decizii sportive.

    Stai jos in banca ai DOI
    Imi pare rau ca iti spun, dar esti chiar prost si ignorant (nu te mai intreb care ar fi motivul pentru care Sandu si Dragomir cereau ajutorul autoritatilor statului, ca n-ai fi in stare sa raspunzi). Deciziile s-au luat in urma unei anchete care a durat luni de zile, iar dosarele numarau mii de pagini. Penal (si sportiv) au raspuns anumite persoane fizice, cluburile au fost sanctionate pe latura sportiva, doar dupa finalizarea cercetarilor, dosar trimis in instanta iar instanta a dat verdictul: VINOVAT. Instanta sportiva niciodata nu ar fi dat aceste sanctiuni daca justitia n-ar fi gasit vinovati. Pe cand la noi, lucrurile au stat altfel: MTS-ul, prin vocea ministrului Gingaras, s-a antepronuntat (ia sa vedem ce spunea: Gingaras: "Dinamo si Ceahlaul ar trebui depunctate!"...retine, e vorba de imixtiunea politicului in fotbal, fapta de o gravitate extrema in viziunea Fifa si UEFA), comitetul executiv a dat o sentinta, MTS-ul a dat inapoi, dupa ce si-a dat seama de gafa comisa, apoi cex a anulat decizia.

    Conform statutului FRF, acest caz trebuia analizat, pe rind, de Comisia de Disciplina, Comisia de Apel si apoi in Comitetul Executiv. Pe 21 martie, Comitetul Executiv a trecut peste procedurile firesti si a dictat sanctionarea "non-combatului" de la Piatra Neamt. Astfel, Ceahlaul si Dinamo au pierdut partida cu 0-3, gruparea moldoveana primind si o penalizare de trei puncte. Trei dintre fotbalistii nemteni (Alistar, Pirica si Axinia) au fost suspendati trei etape. FRF a decis ca aceasta hotarire are caracter definitiv si irevocabil.
    Ministrul Georgiu Gingaras declarase imediat dupa partida disputata pe 10 martie ca meciul a fost aranjat. "Parerea mea este ca prima masura ar fi depunctarea echipelor, urmata de suspendarea acelor fotbalisti la care s-a sesizat clar participarea la aranjament", sustinea demnitarul. Aceasta "imixtiune" a fost considerata o gafa, iar Gingaras a incercat s-o dreaga. "Sub presiunea existenta in acele momente, se pare ca FRF s-a grabit, nerespectind procedura de judecare", a clamat miercuri seful de la MTS. Gingaras s-a aparat recunoscindu-si partial vina. "Sintem si noi la inceput si putem invata din greseli", a fost opinia sa cind a fost intrebat de ce MTS, care are un reprezentant in Comitetul Executiv, nu s-a sesizat la momentul oportun, ci a asteptat memoriile depuse de Ceahlaul si Dinamo.


    Crezi ca steaua il are mai slab? E bine, te las repetent. Il are cel mai bun...asta e raspunsul corect. Iar steaua nu a mai castigat la Piatra exact din anul in care a facut-o si Dinamo, adica din 2002 (Dinamo are doar o victorie la Piatra, steaua are ceva mai multe...te las pe tine singur sa spui cate).

    Si aici am incheiat balciul.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  6. #89
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    probabil memoria ta scurta de ornitorinc nu te ajuta, dar gingaras plangea pe la tv ca nu vrea pe dinamo depunctata

    de simona marinescu senator nu povestesti nimic, tii minte ce scandal facea pe la toate televiziunile ?
    .
    balci faci tu, eu vorbesc cu argumente, nu cu inventii si amintiri expirate
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  7. #90
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Ce sa mai vorbim, singurii care au vazut blat atunci au fost piturca si turma de oi care nu gandesc dincolo de ineptiile lui becali. Si pretenii lor de la Liga si FRF, fara de care se luptau acum pentru promovare cu Delta Tulcea.

    singura victorie a lui Dinamo la Piatra Neamt si aia a fost blat. Pana atunci ceahlaul -sa luptat cu dinamo si dupa aia iara. Doar atunci a fost blat.
    Tot circul a fost provocat de stelisti, pentru ca la vremea respectiva becali isi cauta prieteni, iar stefan n-a acceptat sa fie sclavul lui.
    Si pentru ca s-au incurcat mai tot timpul la Piatra neamt, stelistii tot o tin in inventii de astea.
    la ei singurele echipe care joaca corect sunt steaua si aia care se dau din fata lor.
    restul ar trebui desfiintate probabil ca sa nu mai aiba pastorul si oitele emotii.

  8. #91
    sport legend ReDog 4ever's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti Los Angeles NY
    Posts
    706
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Ce sa mai vorbim, singurii care au vazut blat atunci au fost piturca si turma de oi care nu gandesc dincolo de ineptiile lui becali. Si pretenii lor de la Liga si FRF, fara de care se luptau acum pentru promovare cu Delta Tulcea.

    singura victorie a lui Dinamo la Piatra Neamt si aia a fost blat. Pana atunci ceahlaul -sa luptat cu dinamo si dupa aia iara. Doar atunci a fost blat.
    Tot circul a fost provocat de stelisti, pentru ca la vremea respectiva becali isi cauta prieteni, iar stefan n-a acceptat sa fie sclavul lui.
    Si pentru ca s-au incurcat mai tot timpul la Piatra neamt, stelistii tot o tin in inventii de astea.
    la ei singurele echipe care joaca corect sunt steaua si aia care se dau din fata lor.
    restul ar trebui desfiintate probabil ca sa nu mai aiba pastorul si oitele emotii.
    pai cat de negru era ciobanul ca landi nu s-a dat la o parte cu FC National?
    zenga nici nu a vrut sa dea mana cu Landi pentru ca cica FC National a jucat cu "rautate"

    hahahahaha, ce inseamna cu rautate sa vrei sa castigi si tu????
    nesimtit landi asta
    [COLOR="Red"][SIZE="4"]OLE OLE OLE OLA
    DINAMO E VIATA MEA!!![/SIZE][/COLOR]

  9. #92
    Capellen Cipus's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Luxemburg
    Posts
    1,448
    Reputatie
    1
    Dupa Enache acum vreo 2 etape, a iesit si Rusmir la lumina inscriind 2 goluri campioanei. Cred ca pana la urma Ceahlaul prin nu stiu ce artificiu va juca tot in liga 1.
    [B][COLOR="Black"]I'm BACK![/COLOR][/B]

  10. #93
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    foarte bine.
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •