View Poll Results: pronostic

Voters
55. You may not vote on this poll
  • 1

    47 85.45%
  • x

    3 5.45%
  • 2

    5 9.09%
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 130

Thread: Etapa 34: Otelul - Poli Iasi

  1. #43
    Banned
    Join Date
    May 2007
    Posts
    18
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    a vazut toata tara la tv singurul meci demn de un derby din moldova...
    mai iesene tu ai dreptate in felul tau! vaslui-iasi e derby in moldova fiindca nici o echipa din moldova nu se compara cu Otelul si nu are performantele Otelului!vaslui si iasi cate prezente au in Europa?cate finale de Cupa Romaniei??? de cate ori au batut sdr???Logic ca Otelul-Iasi nu e derby!!!Cum ar fi sa fie socotit derbyul Romaniei steaua-fc arges sau Dinamo-jiul???

  2. #44
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andutzu View Post
    mai flacau derby este ala in care cele mai bune clasate se "dueleaza"...
    mai flacau, derby e: "Întrecere sportivă de mare importanță ai cărei participanți sunt de valori foarte apropiate." ... deci poate fi si intre ultimele 2 clasate, nu neaparat cele mai bune

  3. #45
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Derby=Întrecere sportivă de mare importanță și prestigiu între două echipe, pentru stabilirea clasamentului. (DEX)


    Deci meciul cu Poli Iasi poate fi considerat derby....
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  4. #46
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tommyi View Post
    mai iesene tu ai dreptate in felul tau! vaslui-iasi e derby in moldova fiindca nici o echipa din moldova nu se compara cu Otelul si nu are performantele Otelului!vaslui si iasi cate prezente au in Europa?cate finale de Cupa Romaniei??? de cate ori au batut sdr???Logic ca Otelul-Iasi nu e derby!!!Cum ar fi sa fie socotit derbyul Romaniei steaua-fc arges sau Dinamo-jiul???
    chiar nu ma intereseaza parerea voastra ...e derby s-a demo cine a avut ochi sa vada a vazut...fi-ti voi cei mai buni: NU NE INTERESEAZA ,pt noi nu reprez nimik .

    steaua - dinamo?
    ti-au rasp altzii

    edit: In final, Ionut Popa a mai precizat ca nu va participa la conferinta de presa de dupa meciul cu Otelul, în semn de respect pentru suporterii ieseni care au fost batuti de catre galateni la ultimul joc amical disputat la Galati. "Am decis sa nu particip la conferinta de presa, pentru ca la ultimul meci amical disputat la Galati suporterii lui Poli au fost agresati violent de catre galateni", a motivat Popa.
    Last edited by hamsterutz; 22nd May 2007 at 19:17.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  5. #47
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    edit: In final, Ionut Popa a mai precizat ca nu va participa la conferinta de presa de dupa meciul cu Otelul, în semn de respect pentru suporterii ieseni care au fost batuti de catre galateni la ultimul joc amical disputat la Galati. "Am decis sa nu particip la conferinta de presa, pentru ca la ultimul meci amical disputat la Galati suporterii lui Poli au fost agresati violent de catre galateni", a motivat Popa.
    bv popa ai demonstrat cat de taran esti.ce treaba are conferinta de presa cu ce s-a intamplat in vara?dovada clara de lipsa de respect fata de grigoras,fata de Otelul,fata de presa(de la asta si vine sintagma "conferinta de presa")
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  6. #48
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    nu stiu cine ar avea respect fata de un antrenor care arata m*** adversarilor ...pana la faza aia imi era simpatik acum e tot un tarano golan ca restu.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  7. #49
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Usurel prietene .... ca nu stii cum a fost toata chestia.Aia chiar si-au meritat semnele. NU erau suporterii dinamovisti de la Bucuresti cei mai rai, ci aia veniti de la Braila.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  8. #50
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    bate lejer otelul
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  9. #51
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Usurel prietene .... ca nu stii cum a fost toata chestia.Aia chiar si-au meritat semnele. NU erau suporterii dinamovisti de la Bucuresti cei mai rai, ci aia veniti de la Braila.
    indiferent cine a fost nu se face asa ceva...esti antrenor ai un blazon de aparat trebuie sa aratzi ca esti un exemplu...stia ca il urmareste o tara intreaga.
    aveam o parere buna despre el (si inca mai am in ceea ce priveste niv sau ca antrenor) dar acum s-a redus.
    oricum n-are rost sa mai vb de asta ce a fost a fost.
    Iar gestul lui popa este de apreciat nu este lipsa de respect este RESPECT pt noi.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  10. #52
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    indiferent cine a fost nu se face asa ceva...esti antrenor ai un blazon de aparat trebuie sa aratzi ca esti un exemplu...stia ca il urmareste o tara intreaga.
    aveam o parere buna despre el (si inca mai am in ceea ce priveste niv sau ca antrenor) dar acum s-a redus.
    oricum n-are rost sa mai vb de asta ce a fost a fost.
    Iar gestul lui popa este de apreciat nu este lipsa de respect este RESPECT pt noi.
    de fapt e lipsa de respect fata de Otelul,o echipa care observ i-a provocat unele complexe lui popa.cu putina vreme in urma tot bufonul asta arunca sageti spre noi,cand spunea ca echipa lui vezi doamne desi nu are bani ca altii si totusi nu primeste 7 goluri acasa
    eu cred ca se gandeste cate goluri o sa ia si ca ar fi mai bine dupa o eventuala rusine sa aiba pretext pt a lipsi de la conferinta
    oricum ramane un papagal dupa declaratiile din ultima vreme
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  11. #53
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    de fapt e lipsa de respect fata de Otelul,o echipa care observ i-a provocat unele complexe lui popa.cu putina vreme in urma tot bufonul asta arunca sageti spre noi,cand spunea ca echipa lui vezi doamne desi nu are bani ca altii si totusi nu primeste 7 goluri acasa
    eu cred ca se gandeste cate goluri o sa ia si ca ar fi mai bine dupa o eventuala rusine sa aiba pretext pt a lipsi de la conferinta
    oricum ramane un papagal dupa declaratiile din ultima vreme
    nu stiam de faza cu 7 goluri...dar na are darul de a intepa nu cred ca are ceva cu voi...poate un pic de invidie.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  12. #54
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca nu trebuie divinizat nimeni in lumea asta, toti suntem oameni si toti gresim. Faza cu exemple pentru restul cade.Oricum cine il stie pe Grigoras , si-a dat seama ca a fost un gest facut la nervi, iar Grigoras si-a cerut scuze pentru el.Totusi atat Popa cat si Grigoras sunt antrenori talentati, care au totusi caractere diferite. Grigoras e omul care nu iubeste prea mult publicitatea , iar Popa are un talent deosebit sa atraga luminile presei.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  13. #55
    manager Andutzu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    P.N. Galati
    Posts
    310
    Reputatie
    1
    branet s-a accidentat si nu a facut deplasarea la GL. deci,clar...
    Forza Otelul!!!
    Anti-S.D.R si Sclavi!

  14. #56
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    era clar si cu primu 11 valid
    dar nu am auzit nimik ca s-ar fi accidentat :-?
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  15. #57
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andutzu View Post
    branet s-a accidentat si nu a facut deplasarea la GL. deci,clar...
    sa nu cadem in extaz cum au facut bistritenii,desi oricum poli iasi nu e la fel de buna ca Otelul iar bistrita s-a vazut ca e sub Otelul
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  16. #58
    manager Andutzu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    P.N. Galati
    Posts
    310
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    era clar si cu primu 11 valid
    dar nu am auzit nimik ca s-ar fi accidentat :-?
    uitate pe TV sport scrie pe banda aea de jos...
    Forza Otelul!!!
    Anti-S.D.R si Sclavi!

  17. #59
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Popa are un talent deosebit sa atraga luminile presei.
    PAI MACAR ASA MAI ZIC SI "NESIMTITII" astia de la televiziunile centrale ceva de alte echipe in afara de ce mananca si ce kk jucatorii de la echipele din capitala.
    sunt penibili cu stirile din sport sau mai bine s-ar schimba in stirile mondene cu sportivi
    NO COMENT

  18. #60
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    ...abia astept sai "revad" pe idiotii aia de la iasi care aveaubratari cu steaua la mana....=)))))))))))
    ...poate ne aducem aminte de acel amical,intr_un mod "amical"

  19. #61
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    un adevarat derby
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Meci de 1 solist.N-are cine sa-i impiedice pe galateni

  21. #63
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Popa nu-i va avea pe teren pe Onut, Mijin, Tincu (suspendati), Cernoch, Radu Ciobanu, Bernard, Naidin, Adrian Ilie, Miclea, Branet (accidentati). Incerti sunt Toma si Silvasan.

    clar .eu totusi nu inteleg de ce nu ia asta juc de la echipa a 2...ce au aia?decat sa joci cu improvizatii...pana mea...ma bucur ca nu pot sa vin la galati in cond astea. scor final 5-0 pe putin
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •