View Poll Results: Pronostic

Voters
52. You may not vote on this poll
  • 1

    15 28.85%
  • X

    10 19.23%
  • 2

    27 51.92%
Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 196

Thread: Etapa 33: Farul - U Craiova

  1. #64
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    tu confunzi cap cu capat...ceea ce ai spus nu lasa loc de interpretare
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  2. #65
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    si iar faci spume?

    va dam lejer 3 boabe, o sa spuneti si voi precum cainii.. ati jucat relaxat
    Lejer..lejer... Scuze..uitasem ca stam de vorba cu AC milan...Asa macaneai si in tur... Dar totusi..wake up... Nu merge cu blatu ca si cu Poli IAsi!! Norucl vostru e ca Ceahlaul nu mai are sanse sa scape... Oricum mai bine voi decit aia...macar voi ati mai miscat ceva in fotbalul romanesc... un loc 2 parca...sau ma insel?/
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  3. #66
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Farul nu se va stinge niciodata, ramanem 100% in Liga I

    steaua poate sa retrogradeze la anu cu tot cu craiova.
    Cum sa retrogardeze stiaua ?? pai atunci ce te faci ca aia 90 % din concitadinii tai se fac catzei...
    Last edited by tchibos; 17th May 2007 at 08:33. Reason: daca mai jignesti nu te mai iert.. iei rosu direct
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  4. #67
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by trotica View Post
    Pentru voi e bine c-au învins la noi, se cred pe val deja
    Kopilash..nu am ainvins...V-am UMILIT!!! E o mare diferenta.... asa ca cioku mik...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  5. #68
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by trotica View Post
    Am citit undeva că mititeii sunt perfect digerabili de către rechini, nu produc indigestie și crampe stomacale și, în plus, sunt eliminați ușor
    Cred ca e singura fraza pe care ai citit-o vreodata...esti dashtept ca ala de la avataru tau...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  6. #69
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Cred ca e singura fraza pe care ai citit-o vreodata...esti dashtept ca ala de la avataru tau...
    Apropos de Panduru, Craiova și deșteptăciune, citat de pe craiova-maxima.ro din 24 martie 2005. Have fun!

    Prima stenograma a FSFC
    [Miercuri, 23 Martie 2005, 20:02:33]

    De curand la clubul de fotbal Universitatea a fost infiintat Frontul Salvarii Fotbalului Craiovean. Suntem in masura azi sa va prezentam prima stenograma a acestui nou si competent organism.

    Participanti: Dinel Staicu, Constantin Mitrita, Adrian Mititelu, Gabi Blondu
    Stenograf: Camelia Stancu


    Dinel Staicu: Stimati tovarasi, ne-am adunat aici in aceasta seara pentru a pune la punct planul de salvare al echipei Universitatea Craiova. Punctul 1 pe ordinea de zi - alegerea unui nou antrenor
    Gabi Blondu: Mircea Rednic! Mircea Rednic!
    DS: Blondule, ia mai lasa-ma ma cu strambu' tau.
    GB: Dar numele unui profesionist impune performanta
    DS: Ba, vezi ca frate-meu e afara cu baietii lui asa ca nu ma mai intrerupe. Asa, deci ce facem? Dupa cum probabil ati aflat din presa, Badea n-a rezistat presiunii si si-a dat demisia inainte sa-l dau eu afara. Am vorbit cu Panduru...
    Constantin Mitrita: In nici un caz, Dinele. Ai innebunit? Mi-a zis Papi clar ca sa nu-l vada pe Panduru pe aici
    DS: Ete na, ma iau dupa Papura acuma. Si ce face Papura daca-l aduc pe Panduru? Pleaca?
    CM: Mai rau, ramane si joaca in continuare. Si cred ca stii ce inseamna asta
    DS: Ba, da' eu sunt patron aici sau ce sunt? Dac-am zis Panduru, Panduru ramane
    Adrian Mititelu: Dinele, ar fi mai bun Bondrea. E oltean de-al nostru
    DS: Ce zici ma acolo? Bondrea? pai ce-am innebunit la cap? Hahalera aia de baiat al lui mi-a sedus fata si pe urma mi-a lasat-o cu ochii in soare. Saracu' copil nu s-a oprit din plans pana nu i-am facut cadou muzeul epocii de aur
    AM: Hai ma Dinele, lasa prostiile, ce-a fost a fost. Oricum doar nu vroiai sa-ti dai fata unui copil de antrenor?
    DS: Ba, asta asa e, da' totusi nu mi-a placut faza. Mai vedem. Auzi, da' Bondrea asta al vostru nu antreneaza prin divizia B? Asta ne trebuie noua?
    CM: Pai cu atat mai bine ca e din B, jucatorii il vor simti mai apropiat de ei
    GB: Pana la urma e bun si Bondrea. Macar are casa in Craiova, sa avem ce sparge daca ne bate Sportu'
    DS: Hai ca ma gandesc. Auzi, Mititelule, nu mai vrei ma sa iei echipa? Hahahaha. Hai c-o dau ieftin zilele astea
    AM: Nu-mi trebuie, m-am saturat sa iau de la gura copiilor ca sa dau la fotbal
    CM: Hai c-o iau eu
    DS: Costele, tu vorbesti serios? Pai ai tu bani?
    CM: Am niste investitori care vor sa vina de la vara
    DS: Fugi d-aici, or fi tot aia ai lu' Rednic. Oricum , eu mai mult decat numele si palmaresul nu-ti dau deocamdata. Bagi un milion de para?
    CM: Bag
    DS: Vandut. Jucatorii raman ai mei ca vreau sa vand cativa sa-mi scot si eu parleala. Ia sa-l sun pe Gigi sa vad daca-l mai vrea pe Plesan ...(vorbeste la telefon cu Becali)... Auzi la oier, cica-mi da 200 de mii pe Mihaita si oricum are impresia ca-l tepuiesc da' il ia asa c-a apucat sa se laude. Fraieru' tot fraier, daca-l lua in iarna pe Mihaita, sigur trecea de Villareal
    CM: Trecea pe dracu', daca-l avea pe Mihaitza la penalty-uri nu batea nici Valencia. Zi Dinele, ca n-am timp, ramane asa? Iti dau un milion si ma faci presedinte?
    DS: Te fac ma, daca vrei tu
    CM: Si antrenorul?
    DS: Pai tu esti presedintele, Costele, ia-l pe Bondrea daca tii tu neaparat. Da' sa stii ca daca nu ne scapa de retrogradare, la vara pleaca
    CM: Ce retrogradare? Luam 30 de puncte in urmatoarele 10 meciuri si scapam fara probleme. Rupem tot, iti zic eu
    DS: Bine ma. Trecem la punctul 2: il facem pe Blondu' vicepresedinte sau nu?
    AM: Eu zic sa-l facem. E bine ca sefii galeriei sa ajunga cat mai sus
    DS: I-auzi Blondule, te scosasi. Maine-poimaine vii la mine sa cumperi echipa
    GB: Nea Dinele, nu se stie niciodata
    DS: Hahahaha, hai ca fusasi simpatic. Apuca-te de strans bani, ca pentru tine o vand si in rate. Iti aranjez eu un credit la BIR. Cam asta a fost pentru seara asta. Costele, suna-l tu pe Bondrea si adu-mi aminte sa nu-l mai sun eu pe Hizo. Hai c-o sa fii un presedinte adevarat, american. Daca iei cumva si cupa, iti fac astia statuie langa Oblemenco. Camelia, gata cu scrisul, du-te la aia de pe forum si zi-le sa stea linistiti. La anu' tragem la titlu!

    http://www.craiova-maxima.ro/index.p...5&viewItem=307
    Panduru, always on my heart!

  7. #70
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    un meci lipsit de miza .. un meci de vacanta .. va castiga echipa care o sa isi doreasca mai mult acest lucru
    Libera La LAZIO !

  8. #71
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Cum sa retrogardeze stiaua ?? pai atunci ce te faci ca aia 90 % din concitadinii tai se fac catzei...
    Chiar nu ma intereseaza acest lucru. Poa' sa se faca toti. Ce vina am eu? E o tara libera !!!
    Last edited by tchibos; 17th May 2007 at 08:34. Reason: modificat mesajul lui sezione ptr ca erau si jigniri
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  9. 17th May 2007, 14:34

  10. #72
    junior Otzelaru''s Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    La malul marii
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kerosene View Post
    N-aveti amintiri prea placute de la noi.Sa speram ca asa va fi si acum.Venim dupa o victorie foarte importanta si sper sa fie motivati si mai mult,si sa castigam si acasa,nu numai egaluri,desi matematic un egal ne-ar asigura ramanerea in Liga I
    veniti de fapt dupa un blat pt ca iasiul v'a dat cele 3 pct ca sa nu retrogradati..sper sa fiti fair-play si in sezonul viitor sa le inapoiati punctele

  11. #73
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    [QUOTE=trotica;1304021]Apropos de Panduru, Craiova și deșteptăciune, citat de pe craiova-maxima.ro din 24 martie 2005. Have fun!

    Prima stenograma a FSFC
    [Miercuri, 23 Martie 2005, 20:02:33]

    De curand la clubul de fotbal Universitatea a fost infiintat Frontul Salvarii Fotbalului Craiovean. Suntem in masura azi sa va prezentam prima stenograma a acestui nou si competent organism.

    Participanti: Dinel Staicu, Constantin Mitrita, Adrian Mititelu, Gabi Blondu
    Stenograf: Camelia Stancu


    Dinel Staicu: Stimati tovarasi, ne-am adunat aici in aceasta seara pentru a pune la punct planul de salvare al echipei Universitatea Craiova. Punctul 1 pe ordinea de zi - alegerea unui nou antrenor
    Gabi Blondu: Mircea Rednic! Mircea Rednic!
    DS: Blondule, ia mai lasa-ma ma cu strambu' tau.
    GB: Dar numele unui profesionist impune performanta
    DS: Ba, vezi ca frate-meu e afara cu baietii lui asa ca nu ma mai intrerupe. Asa, deci ce facem? Dupa cum probabil ati aflat din presa, Badea n-a rezistat presiunii si si-a dat demisia inainte sa-l dau eu afara. Am vorbit cu Panduru...
    Constantin Mitrita: In nici un caz, Dinele. Ai innebunit? Mi-a zis Papi clar ca sa nu-l vada pe Panduru pe aici
    DS: Ete na, ma iau dupa Papura acuma. Si ce face Papura daca-l aduc pe Panduru? Pleaca?
    CM: Mai rau, ramane si joaca in continuare. Si cred ca stii ce inseamna asta
    DS: Ba, da' eu sunt patron aici sau ce sunt? Dac-am zis Panduru, Panduru ramane
    Adrian Mititelu: Dinele, ar fi mai bun Bondrea. E oltean de-al nostru
    DS: Ce zici ma acolo? Bondrea? pai ce-am innebunit la cap? Hahalera aia de baiat al lui mi-a sedus fata si pe urma mi-a lasat-o cu ochii in soare. Saracu' copil nu s-a oprit din plans pana nu i-am facut cadou muzeul epocii de aur
    AM: Hai ma Dinele, lasa prostiile, ce-a fost a fost. Oricum doar nu vroiai sa-ti dai fata unui copil de antrenor?
    DS: Ba, asta asa e, da' totusi nu mi-a placut faza. Mai vedem. Auzi, da' Bondrea asta al vostru nu antreneaza prin divizia B? Asta ne trebuie noua?
    CM: Pai cu atat mai bine ca e din B, jucatorii il vor simti mai apropiat de ei
    GB: Pana la urma e bun si Bondrea. Macar are casa in Craiova, sa avem ce sparge daca ne bate Sportu'
    DS: Hai ca ma gandesc. Auzi, Mititelule, nu mai vrei ma sa iei echipa? Hahahaha. Hai c-o dau ieftin zilele astea
    AM: Nu-mi trebuie, m-am saturat sa iau de la gura copiilor ca sa dau la fotbal
    CM: Hai c-o iau eu
    DS: Costele, tu vorbesti serios? Pai ai tu bani?
    CM: Am niste investitori care vor sa vina de la vara
    DS: Fugi d-aici, or fi tot aia ai lu' Rednic. Oricum , eu mai mult decat numele si palmaresul nu-ti dau deocamdata. Bagi un milion de para?
    CM: Bag
    DS: Vandut. Jucatorii raman ai mei ca vreau sa vand cativa sa-mi scot si eu parleala. Ia sa-l sun pe Gigi sa vad daca-l mai vrea pe Plesan ...(vorbeste la telefon cu Becali)... Auzi la oier, cica-mi da 200 de mii pe Mihaita si oricum are impresia ca-l tepuiesc da' il ia asa c-a apucat sa se laude. Fraieru' tot fraier, daca-l lua in iarna pe Mihaita, sigur trecea de Villareal
    CM: Trecea pe dracu', daca-l avea pe Mihaitza la penalty-uri nu batea nici Valencia. Zi Dinele, ca n-am timp, ramane asa? Iti dau un milion si ma faci presedinte?
    DS: Te fac ma, daca vrei tu
    CM: Si antrenorul?
    DS: Pai tu esti presedintele, Costele, ia-l pe Bondrea daca tii tu neaparat. Da' sa stii ca daca nu ne scapa de retrogradare, la vara pleaca
    CM: Ce retrogradare? Luam 30 de puncte in urmatoarele 10 meciuri si scapam fara probleme. Rupem tot, iti zic eu
    DS: Bine ma. Trecem la punctul 2: il facem pe Blondu' vicepresedinte sau nu?
    AM: Eu zic sa-l facem. E bine ca sefii galeriei sa ajunga cat mai sus
    DS: I-auzi Blondule, te scosasi. Maine-poimaine vii la mine sa cumperi echipa
    GB: Nea Dinele, nu se stie niciodata
    DS: Hahahaha, hai ca fusasi simpatic. Apuca-te de strans bani, ca pentru tine o vand si in rate. Iti aranjez eu un credit la BIR. Cam asta a fost pentru seara asta. Costele, suna-l tu pe Bondrea si adu-mi aminte sa nu-l mai sun eu pe Hizo. Hai c-o sa fii un presedinte adevarat, american. Daca iei cumva si cupa, iti fac astia statuie langa Oblemenco. Camelia, gata cu scrisul, du-te la aia de pe forum si zi-le sa stea linistiti. La anu' tragem la titlu!

    http://www.craiova-maxima.ro/index.p...5&viewItem=307[/QUOT

    Unde o fi legatura intre ce spunem aeu si asta? aaa..da scuze...ai citit mai mult vrei sa sp ui ??
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  12. #74
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    x2 parerea mea, dupa ultimele evolutii ale echipelor
    NO COMENT

  13. #75
    sport legend Blu3 Lion's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    sper sa invingem si acolo,dar ma multumesc si cu egal daca jocul ofensiv o sa mearga la fel de bine ca la Timisoara
    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="4"]Mereu alaturi de Stiinta![/SIZE][/B][/FONT]

  14. #76
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Otzelaru' View Post
    veniti de fapt dupa un blat pt ca iasiul v'a dat cele 3 pct ca sa nu retrogradati..sper sa fiti fair-play si in sezonul viitor sa le inapoiati punctele
    da' n-am inteles?.. tu esti de la evidenta punctelor ?.. poate ar trebui sa promovezi la evidenta liniilor

  15. #77
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    286
    Reputatie
    1
    X2, farul a scapat de retro si nu mai sunt motivati.
    [FONT="Franklin Gothic Medium"][COLOR="Red"][B][SIZE="4"]COME ON OTELUL GALATI !!![/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]

  16. #78
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Au fost ceva orgolii pana acum, nu stiu in ce masura mai tine Farul cont de ele acum.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  17. #79
    sport legend papaletto2000's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    carei / satu mare
    Posts
    371
    Reputatie
    1

    Stingem lumina!

    isi mai pune cineva problema cistigatoarei? Cita inconstienta! STIINTA bate lejer. Si e bine asa, pentru ca farul e una dintre cele mai urite echipe ale campionatului. Joca la fel de chinuit precum vorbeste panduru!

  18. #80
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Farul-Craiova 4-0!
    Panduru, always on my heart!

  19. #81
    sport legend papaletto2000's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    carei / satu mare
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Nu conteaza palmaresul. Acum suntem mai buni ca ei, mai in forma. Si nu am fost NICIODATA sluga stelei, precum amaritii din galeria lor. Culorile ALB/ALBASTRE nu sunt meritate de echipa constanteana. FORTZA STIINTA!

    Quote Originally Posted by trotica View Post
    Farul-Craiova 4-0!
    Poate la table sa ne dati 4/0. Si dupa aceasta victorie va putea si Panduru sa participe la o conferinta de presa, in sfarsit. ca in ultima vreme numai de egaluri si infringeri a avut parte. Plus BLATURI.
    Last edited by tchibos; 18th May 2007 at 12:29.

  20. #82
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Mai vedem Deși, e perfect posibilă și ipoteza lansată de un fan al Craiovei pe forumul nostru, și anume că, dacă astăzi Ceahlăul pierde cu Rapidul, atunci duminică Farul va fi relaxată fiind scăpată de grijile retrogradării... Mă rog, în treacăt fie spus, indiferent de echipă, eu nu-s de acord cu optica asta a "relaxatului"....
    Panduru, always on my heart!

  21. #83
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    sper sa bata farul, si sa castige si ei macar un meci pe teren propriu in 2007
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  22. #84
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    relaxati, stresati, frustrati, motivati, oricum ar fi, in mod normal farul nu reuseste sa scoata mai mult de 1 punct duminica
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •