Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 51

Thread: Mai e Gazeta Sporturilor un ziar de sport ?

  1. #1
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1

    Mai e Gazeta Sporturilor un ziar de sport ?

    Am intrat azi pe gsp.ro citeam articolele si intamplator am dat peste un articol "Iuliu Mureșan: "Conducătorii sunt răspunzători de violențele dintre suporteri".

    Am citit articolul si am vazut in coltul din dreapta jos ca era afisat numarul de cititori al articolului. Spre stupoarea mea doar 399 de persoane au citit articolul, ceea ce e foarte foarte putin pentru un site asa de mare ca gsp.ro
    Linkul articolului este aici: http://www.gsp.ro/index.php?a=70861&shift=1

    Din curiozitate am vrut sa vad si cate persoane au "citit un articol" in care erau prezentate prietenele fotbalistilor. Nu a trebuit sa caut mult pentru ca putin mai jos am gasit "articolul Cristiano Ronaldo s-a încurcat cu frumoasa actrită Gemma Atkinson". Dau click si ce vad ? Articolul a fost vizualizat de 678534 ori !!!!

    Linkul "articolului" este aici: http://www.gsp.ro/index.php?a=67678&shift=1

    Mai e Gazeta Sporturilor un ziar de sport ? Cum se face ca un articol xxx are de 1700 de ori mai multi cititori decat un articol despre sport ?
    Last edited by Kainsashiki; 6th February 2007 at 20:16.

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu cand v-am zis ca nu e site de sport, ci de labagii ati crezut ca exagerez. Nisa lor e clara: femei dezbracate. Articolele de sport de pe gsp sunt mai putin citite ca cele de pe Onlinesport, la numarul de hitsuri. Normal, nici un articol de pe onlinesport nu ajunge sa aiba numarul de hitsuri al articolelor de pe gsp cu femei. Fiecare isi face strategia cum stie mai bine. ma intrem cate mii de oameni stau zilnic cu mana sub birou asteptand ca gsp sa mai bage vreo amanta/sotie/ruda/frate /sora de fotbalist.

  3. #3
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Uitati-va ce am postat pe sectiunea pariuri..la cafenea chiar inainte sa vad asta...cu vreo 15-20 min

    e clar...asa am zis si eu...

  4. #4
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Mai e Gazeta Sporturilor un site de sport ? Cum se face ca un articol xxx are de 1700 de ori mai multi cititori decat un articol despre sport ?
    sincer sa fiu nu imi amintesc sa fi fost vreodata ziar de sport, poate doar cand a trecut Ovidiu & CO de la Pro sport la GSP sa fi fost cateva editii ca lumea, dupa care erotismul a trecut la putere

  5. #5
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Articolul cu Gemma e de cateva zile nu e de azi, plus de asta cel cu Muresan e singur dar pe asta cu Gemma sunt peste 45 de poze care fiecare in parte mai aduce un punct in plus la total, daca se da click pe fiecare poza.

  6. #6
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ah ba nu acum am vazut...nu se aplica regula cu pozele, fiecazre are numarul ei de vizualizari.

    Dar aici trebuie semnalat un lucru Sergent a vizualizat pozele astea de mii de ori ca sa inteleaga de ce...de ce ea si el nu .

  7. #7
    Who? Me? Neah.. CrisS's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    BuCuReStI
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Prin ce sa isi atraga si ei vizitatori pe site? Nu prin stiri cu si despre prietenele lu Dintele Ronaldo, Vieri, sau Inzaghi?
    Hai România!

  8. #8
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Mda. Se cam vede si la stirile sportive de la diferite posturi TV ce are rating si ce nu:
    - fotbalistul cutare s-a cuplat cu modelul cutare si pac: o poza decoltata si cracita cu parata.
    - mama lui Mutu a taiat porcu si pac: porcu cracit cu picioarele in sus.
    etc.
    Oarecum e normal sa fie asa si cu site-ul cu pricina. Oricum cine mai are rabdare sa-l acceseze si sa astepte pana se incarca?
    Ca si o paralela, e mai mare audienta LaBloc decat la Cap si Pajura.

    @Diablo> nu ma mira chestia pe care ai constatat-o.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  9. #9
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    ce tare e poza
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  10. #10
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Ess Fuel, nici pe mine nu m-a mirat numarul de privitori al articolului cu poze, dar m-a uimit numarul foarte mic al articolului despre cfr, care a fost pus de dimineata pe site.

    robyyy, tu cred ca esti fan gsp.ro :ras-plans:

  11. #11
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    nu am mai intrat de mult ..nu stiam ca baga poze asa misto
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  12. #12
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Ess Fuel, nici pe mine nu m-a mirat numarul de privitori al articolului cu poze, dar m-a uimit numarul foarte mic al articolului despre cfr, care a fost pus de dimineata pe site.

    robyyy, tu cred ca esti fan gsp.ro :ras-plans:
    cine citeste articolele despre cfr aia 50 de suporteri a lor si restu oameni care vor sa fie bine informati ....
    [B]90 de ANI [/B]

  13. #13
    galben-verde Lauryca's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Galati/Vaslui
    Posts
    1,278
    Reputatie
    1
    Eu acum 6-8 luni de zile mai intram pe gsp, pentru ca mi se parea ca mai scrie ceva, dar de o bucata de vreme mai degraba intru pe prosport.ro, ca macar astia nu ma zapacesc cu suporteri.ro, pariori.ro , stelisti-dinamovisti-rapidisti.ro, violamamania.ro, pariori.ro si alte zeci de .ro-uri cu blogurile fiecarui om de la gsp. Sincer imi vine greata sa dau click pe un link si sa se deschida alt site. Au ajuns astia de la gsp sa aiba mai multe poze cu gagici decat maxim.ro.

    Cat despre stirile de la tv, doar la TVR sunt stiri sportive în adevaratul sens al cuvântului.
    "Pus astfel în lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului." - [I]ION ILIESCU - Strategie si Reforma[/I]

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    prosport e singurul si-te de sport ca lumea din romania (singurul ziar ) sigur alaturi de onlinesport

  15. #15
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    nu am mai intrat de mult ..nu stiam ca baga poze asa misto
    iti recomand lucruri mai serioase: Hustler, Playboy, Penthouse. Plus, dupa ora 1 nopatea pe tv ai XXL sau Spice.

  16. #16
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Nu cunosc ziarul prea bine, dar pot sa va spun ca si aici in Germania publicatii in aparenta serioase prilejuiesc rubrici de scandal pentru a mari tirajul si interesul. Nu degeaba se spune ca Bild este publicatia de bulevard a maselor iar..."Der Spiegel" este "Bild"-ul intelectualilor. Si asta cam asa e !

  17. #17
    galben-verde Lauryca's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Galati/Vaslui
    Posts
    1,278
    Reputatie
    1
    Pai poti sa te lamuresti pe gsp.ro nu trebuie sa citesti ziarul neaparat.
    "Pus astfel în lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului." - [I]ION ILIESCU - Strategie si Reforma[/I]

  18. #18
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    eu nu mai intru demult pe gsp

    vad stirile pe ols, uneori mai intru pe prosport
    dar in general deschid violamania.ro de la prima ora

    Ziarul p-zis nu poti sa spui ca NU e ziar de sport
    Site-ul este un portal multimedia cu accentul pe sport si lapdance

  19. #19
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    intre timp aricolul cu CFR nu mai exista in baza de date, iar gemma a fost vizualizata de vreo 714000 ori.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Gsp este mai degraba un ziar despre scandaluri in care sunt implicati sportivi. Eu nu mai dau de mult timp bani pe el. Nici situl nu-i cine stie ce.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  21. #21
    incepator dansatorul's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    baia-mare
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    salut toti Rapidistii din lume si cum spune imnul"sa invinga cel mai bun"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •