View Poll Results: Pe cine sa ii credem?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • rusi

    2 100.00%
  • americani

    0 0%
Results 1 to 16 of 16

Thread: Pe cine sa ii credem, pe rusi sau pe americani?

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Stiu eu daca este ceva care trebuie dezbatut exclusiv pe Politica. Totusi, este legat in primul rand de JO si nu neaparat de credibilitatea statelor respective sau de terorismul international. In plus, vorbim iarasi de zvonuri. Pe de alta parte Putin a cerut un fel de armistitiu in timpul JO...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    ca deobicei,adevarul trebuie sa fie pe undeva la mijloc...
    nici rusii n-au terminat totulin timp util ,dar suunt convins si ca mass-media occidentala s-a concentrat numai asupra aspectelor negative...am vazut astfel de mani****ri grosolane si in ceea ce priveste romania.daca ar fi sa te iei dupa unele reportaje realizate de publicatii si agentii de presa de prestigiu ai crede ca romania e un loc in care peste tot e numai mizerie ,tiganii si cainii sunt singurii vietuitori iar curentul si apa curenta nu s-au inventat... asa si cu prezentarea acestor jocuri...
    si da, dupa parerea mea e exact un subiect politic...atat putin joaca o carte mare (care s-ar putea sa fie perdanta in ciuda potului enorm aruncat pe masa sau tocmia din cauza acestuia ) cat si occidentul speriat oarecum de un reviriment al rusiei ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  4. #4
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Am citit undeva ca ungurii au semnat cu rusii un acord energetic de peste 10 miliarde de euro, prin care Rusia se angajeaza sa construiasca doua reactoare nucleare in Ungaria, primind apoi beneficiile exploatarii lor pe urmatorii 30 de ani.

    Imediat americanii i-au facut pe unguri albie de porci, i-a facut extremisti, antisemiti, le-au reprosat ca nu respecta statul de drept

    Daca se imbarligau cu ei la reactoare erau cei mai faini grofi de pe Pamant.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  5. #5
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    imediat si fara nicio legatura , adeptii celui mai cinstit guvern al romaniei de la alexandru ioan cuza incoace vor incerca sa aduca discutia contextul anti-european pe care acesta il promoveaza...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  6. #6
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu sunt chiar asa de convins ca trebuie discutat exclusiv aici pe Politica mai ales din motivul psihologic ca sportul si poltica nu trebuie sa fie amestecate, in plus ar bine in primul rand sa fie discutat de cei interesati de desfasurarea JO de iarna si mai putin de cei interesati de politica, doua categorii de useri care nu se suprapun automat. Altfel, de acord, politica influenteaza orice activitate din societatea la nivel global, problema ramane, pentru mine, daca trebuie discutat aici sau, zic eu, mai degraba pe subforumul creat special pentru JO de la Soci.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #7
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu sunt chiar asa de convins ca trebuie discutat exclusiv aici pe Politica mai ales din motivul psihologic ca sportul si poltica nu trebuie sa fie amestecate, in plus ar bine in primul rand sa fie discutat de cei interesati de desfasurarea JO de iarna si mai putin de cei interesati de politica, doua categorii de useri care nu se suprapun automat. Altfel, de acord, politica influenteaza orice activitate din societatea la nivel global, problema ramane, pentru mine, daca trebuie discutat aici sau, zic eu, mai degraba pe subforumul creat special pentru JO de la Soci.
    nu vad de ce contextul geo-politic in care se desfasoara aceste jocuri trebuie discutat pe subforumul sportiv...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  8. #8
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si atunci... Daca raspundeai asa de la inceput... Exista aspectul sportiv care priveste siguranta desfasurarii jocurilor si, implicit, tuturor participantilor, inclusiv specatatorilor, asta daca vrea cineva sa discute sa o faca. De aceea, ori pe subforumul cu JO ori deloc, oricum, nu pe Politica.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #9
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Lasa-l aici, sa-i facem damblaua domnului Delaparis
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  10. #10
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cu un astfel de argument ma dau batut... La curlnig .
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #11
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    tre' sa recunosc ca ma prind mai greu in materie de suptilitati de moderare...
    acum am inteles ca nu ti se pare admisibil faptul ca delaparis a deschis un thread pe mosia ta...
    nu stiu cat o sa intru eu pe subforumul de sport ca sa discut despre budele duble,mizeria de langa autostrazi si albinele din cutiutele de miere...si chiar nu inteleg ce treaba au toate astea cu sportul...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  12. #12
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Hodoronc tronc. "Ultima gaselnita lansata de CNN este ca teroristii ar putea transporta bombe in pasta de dinti la Sochi"! E ceva de dezbatut aici, pe Politica si aiurea? Despre asta-i vorba. Trebuie neaparat sa se dezbate pe Politica si aiurea ca agentiile internationale occidentale arata doar partile negative despre JO de la Soc(h)i, printre care si cainii vagabonzi? Despre asta-i vorba. E vorba de non-stiri, despre asta-i vorba. In opinia mea. Mosia... De unde ai scos-o si pe asta?
    Last edited by miril; 7th February 2014 at 16:11.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #13
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Hodoronc tronc. "Ultima gaselnita lansata de CNN este ca teroristii ar putea transporta bombe in pasta de dinti la Sochi"! E ceva de dezbatut aici, pe Politica si aiurea? Despre asta-i vorba.
    asta e genul de idiotenie care n-ar trebui dezbatut nicaieri...adica nici pe sport...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    E adevarat ca am ezitat inainte sa deschid aici. M-am gandit pana la urma ca nefiind vorba de favoriti la slalom, patinaj artistic sau concurs de sarituri la feminin poate ca e mai bine pe politica si probabil mai vizibil.
    Acum evident este un subiect diferit de ce se deschide de obicei pe aceasta sectie gen "rrruuuupe-ii Base" etc

    Apoi Miril, ce cauta o sectie politica pe un forum de sport?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu, delaparis, intrebarea asta nu trebuie sa-mi-o pui mie . Cu urinatul pe politiceni sau nu .

    Corect, Cimi, atunci de ce insisti sa vorbesti de... mosie si alte lucruri paralele cu ce spuneam eu sau vrei cu orice pret sa ma rastalmacesti? Daca totusi cineva dorea un topic care sa includa si CNN si cainii vagabonzi, acesta putea fi intitulat "Ce spune presa internationala despre JO de la Soc(h)i". Si ghici, unde trebuia pus, in opinia mea? In niciun caz pe... Si uite cum am ajuns la 15 postari . Po****r, nu?
    Last edited by miril; 7th February 2014 at 16:36.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #16
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    sau puteati simplu sa postati pe threadul ala J.O. Diverse
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •