Page 1 of 43 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 901

Thread: Rivalitatea dintre "U" si CFR

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1

    Rivalitatea dintre "U" si CFR

    Propun sa discutam aici despre rivalitatea dintre "U"nica echipa a Clujului si echipa din cartierul gruia .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  2. #2
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    As incepe cu o intrebare pt voi. De ce atata ura pt CFR? V-am luat jucatori? V-am retrogradat? Nu. Deci de unde ura asta? Astept raspuns la obiect, nu clisee cu unica echipa si altele de genul asta.
    FORZA CFR!!!

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    ma intre "U" si cfr a fost intotdeauna rivalitate insa cat timp chefere s-a dus pe p*** in C aceasta s-a diminuat pana acuma 2 ani . Acuma a reaparut . Cum sa iti zic , in 1919 cand s-a infiintat "U" cel mai mare adversar al ei era kvsc , adica frana de azi cunoscuta sub denumirea de cfr . De aici e ura!
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  4. #4
    junior Slater's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    Lasati la o parte intrebarile retorice si fara sens. Sa va raspunda Iulia Muresan
    NUMAI "U" !!!

  5. #5
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Imi place foarte mult acest thread......"Rivalitatea dintre U si CFR" deci din numele acestui thread denota....ca nu e o rivaliatea a suporterilor lui CFR ci a celor a lui U deci...de aici...se vede...clar...valoarea....o echipa valoroasa...nu se uita la alta mai putin valoroasa.....

    P.S. In viata intotdeauna.....cei slabii se vor razvrati!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  6. #6
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Eu v-am pus o simpla intrebare. De ce? Dar vad ca nici voi nu stiti. Voi stiti ca nu ii suferiti pe CFR-isti dar nu stiti de ce. Sau daca stiti atunci spuneti-mi si mie.
    FORZA CFR!!!

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Te intreb eu ceva pe tine : dinamovistii de ce ii urasc pe stelisti ? UTA de ce este in razboi cu Poli Timisoara ? Dupa cum ti-am mai zis , intre "U" si cfr este dusmanie de f mult timp . Aceasta s-a transmis din generatia veche in cea noua . Acuma este altfel , mai demult razboiul se disputa pe teren(si castiga tot timpul "U") , acuma razboiul se disputa pe strazile Clujului si in tribune iar soldatii sunt ULTRASII de la "U" si samantzarii de la cfr . De multe ori ura din tribune se transmite la jucatori si mai are loc cate un fault mai dur , cate un cot in gura etc.

    Oricum , dute cfr , inapoi in C !!
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  8. #8
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Eu inteleg ca CFR-istii ar trebui sa va urasca. Si-ti spun si de ce. Pt ca 28 de ani am fost umiliti de voi, v-am dat jucatorii cei mai buni, chiar si antrenorii. Nu de mult a plecat de la CFR Coca cu Iepure, Oncica si inca unul parca la voi. Ca vezi Doamne erati in A iar noi prin B.Pentru aceste lucruri avem tot dreptul sa va uram, in schimb la voi nu prea vad motivele. Ca am fi promovat prin blaturi nu e cazul. Ca facem Clujul de rusine nu e cazul pt ca nu suntem ciuca batailor. Deci care e motivul urii voastre? Eu nu vad altul decat ca va simtiti amenintati de o echipa care reprezinta Clujul in A. Si ati simtit amenintarea asta de cand am promovat in B. Pt ca ati vazut ca exista bani si dorinta de promovare si ati stiu ca nu peste mult timp va vom lua locul in A. Bineinteles ca se mai vorbeste si de voi pt ca ati fost prea mult in A si noi prea putin. Astfel in constiinta romanului a intrat ideea ca cluj=u. Dar stai sa mai treaca niste ani, sa stati si voi in B si mai vorbim dupa. Vedem noi atunci cati uisti mai raman.

  9. #9
    junior Slater's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    Vorbe de prisos >>> Vedeti-va de treburile voastre ca sunteti la 5 pct de Triunghiul Bermudelor.
    NUMAI "U" !!!

  10. #10
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Pai ce ma? Eu am deschis subiectul? Raspunde la intrebarea mea daca ai un raspuns.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Nu veti fi niciodata in inimile clujenilor asa cum suntem noi , "U" . Iar daca am reusi promovarea in A lucrurile se vor schimba dintr-o data , veti ramane voi cu unguru dar iti spun sunt in Cluj destui oameni bogati care ar investi in "U" si cand vor vedea publicul de pe Moina veti fi dati uitarii pt a nu stiu cata oara in istoria aia a voastra de un secolutz . Iar acest lucru voi il stiti si va temeti de el .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  12. #12
    junior Slater's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    HIV threadu' asta chiar ca nu mai are rost. De ce sa nu existe rivalitate intre "U" si cfr ? Ati vazut voi undeva 2 cluburi in acelasi oras sa nu se ciondaneasca ? Hai sa fim seriosi. Ce este cel mai revoltator este obraznicia lor. De cand s-au infiintat au tremurat in putoarea diviziilor inferioare, au scos recent si ei un pic capul si si-au luat lumea in cap.
    Nu mai cereti explicatii degeaba !
    NUMAI "U" !!!

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    In curand va voi arata o noua poza cu ultrasii ceferisti si cu ura pe care o au ei fata de "U".
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  14. #14
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Ii faci poza la tatato cu fular cu cfr? Mai bine nu o pune pe net...

  15. #15
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Mah va faceti de ras. Nu ati fost in stare sa imi spuneti un singur motiv pt care urati CFR-ul. Vai de voi. Sau poate sunteti niste spalati pe creier care daca va zice sefu' galeriei:"baieti acum strigam anti-CFR" voi ii dati drumul fara sa stiti de ce. Mi se pare de bun simt sa ai si un motiv dar ma rog, asta e parerea mea.
    HAI CFR!!!

  16. #16
    junior Slater's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    Valentine Buzdugan cauti motive pe care le stii deja...mai multe nu zic ca ai sa te superi. Fa-ti o poza tie si la tovarashii tai cfristi si o sa ai motive, de ras, de plans, de care vrei tu
    NUMAI "U" !!!

  17. #17
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Esti penibil baiete. Macar aia care nu stiu, nu scriu.

  18. #18
    junior gruppo_centrale's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    draga valy,
    mesajele tale mustesc de minciuni:
    V-am luat jucatori? V-am retrogradat? Nu.
    Jucatori luati de la "U", aflat in dificultati financiare, pe bani de tigari: Rus, Vasaie, Paglisan, Astilean (toti din primii 11).
    Dar stai sa mai treaca niste ani, sa stati si voi in B si mai vorbim dupa. Vedem noi atunci cati uisti mai raman.
    mai intai trebuie sa dispara de pe fata pamantului cei peste 55 de ani, oameni nascuti si crescuti pro-"U". asta ar fi "numai" vreo 15-20 de ani. dar ce te faci cu cei pe care i-au crescut in acelasi spirit?! caci "U" inseamna pentru o gramada de lume tineretea lor, studentia. nu cunosc pe niciunul dintre medicii Clujului (pt. ca asta e mediul in care ma invirt zi de zi, probabil printre avocati, ingineri, etc e aceeasi situatie) care sa nu ofteze cind aude ca "U" nu e in "A". indiferent de cit de cinic e unul sau altul, situatia e la fel de latenta ca in Timisoara acum citiva ani. e nevoie de o scinteie pentru ca Clujul sa respire atmosfera saturata de Haide "U"!
    daca va zice sefu' galeriei:"baieti acum strigam anti-CFR" voi ii dati drumul fara sa stiti de ce.
    una dintre sutele de diferente dintre "U"nica galerie si farsa din peluza din gRUIA este ca tonul melodiilor se da de catre orice suporter caruia ii vine in minte o melodie mai potrivita situatiei. alta: notinunea "sef de galerie" intra in folosinta numai cind avem de-a face cu jandarmii, cu presa (declaratii) sau altele de gen. frinarii, daca nu ar fi puiul celui de la Sport80, s-ar destrama inainte de minutul 15 al partidei (oricum sunt perfect tacuti cel tirziu in minutul 10). alta: intreaba-i pe baietii de la ULTRAS19 cine le dicteaza ce sa cinte. apoi treci pe la Erji, sa-ti explice cine ii spune lui ce sa faca in tribuna.
    valentin buzdugan, copil prost
    NUMAI "U"!!!

  19. #19
    CFR Cluj! roxana_cj's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    857
    Reputatie
    1
    Astilean? Da ce ma ala e jucator? Stii cate minute a jucat la CFR? ZERO!
    Ce va tot laudati atata cu Erji asta? Cred ca voi sunteti prieten cu el dar el nu e prieten cu voi! Esti penibil mai baiete! Daca te tine lauda-te cu muschii tai nu cu ai altcuiva!
    SUNTETI PENIBILI!
    [COLOR=Purple][SIZE=2][B]CFR CLUJ[/B][/SIZE][/COLOR]
    [B]Traiesc acei ce vor sa lupte, Toti cei FRICOSI se sting si mor, Oricare-ar fi sfarsitul luptei, Sa stai sa lupti CA ESTI DATOR![/B]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Bai tata , de unde atata rivalitate intre CFR si U Cluj.
    Parca ati juca in Champions League si nu mai incapeti unii de altii...

  21. #21
    CFR Cluj! roxana_cj's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    857
    Reputatie
    1
    Pai iti zic eu! Cei de la u ii urasc pe CFR-isti dar nu stiu de ce! Atat!
    @gruppo Mai baiete nu generaliza ca si eu traiesc printre ingineri si nu toti ofteaza dupa u asa cum afirmi tu!
    [COLOR=Purple][SIZE=2][B]CFR CLUJ[/B][/SIZE][/COLOR]
    [B]Traiesc acei ce vor sa lupte, Toti cei FRICOSI se sting si mor, Oricare-ar fi sfarsitul luptei, Sa stai sa lupti CA ESTI DATOR![/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •