Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 375

Thread: valiza...unde-i valiza???

  1. #1
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1

    valiza...unde-i valiza???

    Ce verdict credeti ca se va da azi?

    eu cred ca jj va mai plusa cu niste ani acolo "dupa", dar clubul nu va fi afectat
    Rapid NU MOARE!!!

  2. #2
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    eu cred ca jij nu va mai plusa,dar clubul va fi retrogradat.
    asa ar fi corect.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  3. #3
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    asta cu retrogradarea ar fi valabila pentru toata L1, nu doar pentru Steaua
    Rapid NU MOARE!!!

  4. #4
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    hotul neprins e negustor cinstit.
    pe gigi l-au prins cu mata-n ...valiza.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  5. #5
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    hotul neprins e negustor cinstit.
    pe gigi l-au prins cu mata-n ...valiza.
    *nu prea mai merge nici cu "eleganta", pentru ca se vad meciurile respective, si trebuie sa fii ori mult prea idiot, ori mult prea prost!!! sa nu te prinzi ca se intampla ceva in acele meciuri
    *asta-i chestia...ca el a fost intr-atat de idiot incat sa se autodenunte
    asa ca...la mai mare, si cu respect, +3 la sentinta
    Rapid NU MOARE!!!

  6. #6
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    eu cred ca scapa fara...bine , si continutul valizei ramane la judecatori,da' asta-i viata...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  7. #7
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Cea mai corecta pedeapsa ar fi sa il duca la aeroport si sa fuga in Congo sa nu mai auzim de el! Pina e aici in puscarie nu putem sta linistiti! Echipa sa o doneze la sinistrati!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  8. #8
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Cea mai corecta pedeapsa ar fi sa il duca la aeroport si sa fuga in Congo sa nu mai auzim de el! Pina e aici in puscarie nu putem sta linistiti! Echipa sa o doneze la sinistrati!
    + verii, + mimi, + teia...si + multi alti conducatori de L1, daca nu chiar pe toti sa-i ia cu el...
    daca prin absurd s-ar da verdict defavorabil, sper ca UEFA dup-aia sa se implice, si sa curete tot, cum a facut si cu Serie A, sa linisteasca apele
    Rapid NU MOARE!!!

  9. #9
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    "învinuitul Becali George l-a contactat la telefonul pe Mititelu Adrian, acționar la F.C. „Universitatea Craiova” S.A, căruia i-a mărturisit că va trimite la Cluj suma de aproximativ 2 milioane de euro, din care 1,5 milioane euro pentru jucătorii de fotbal ai clubului universitar și 500.000 euro pentru președintele clubului Anton Doboș. De asemenea, învinuitul a reafirmat că au fost contactați toți fotbaliștii, atât direct cât și indirect prin Anton Doboș, fiindu-le promisă o primă substanțială, dialogul dintre cei doi fiind următorul:"
    BECALI GEORGE : Da, nenea ADRIANE!
    ADRIAN : Ia uite mă, că n-a murit! [râde – n.n.]
    BECALI GEORGE : Ce faci mă, nenea ADRIANE?
    ADRIAN : Ce să fac domnu’ președinte, ce să fac? Stau și mă întreb ce… dacă ai fost în stare să rezolvi problema la CLUJ?
    BECALI GEORGE : Păi auzi? Păi normal că am rezolvat-o, nu?
    ADRIAN : Vezi că dădui și eu telefoane pe acolo, făcui și eu niște „lobby”! Și cu TONI și cu VĂDANA … și cu ăștia!
    BECALI GEORGE : Păi da, păi da! „Lobby” e geanta mâine!
    ADRIAN : Auzi, să fie geantă ca lumea că ăia, ăia de la CLUJ nu poate să facă față …(neinteligibil)…
    BECALI GEORGE : Dacă, dacă, dacă-ți spun, acum cazi jos dacă-ți spun ce geantă! Înțelegi? Știi cât geanta? Cât, cât aveai tu de la, de la C.F.R.!
    ADRIAN : Păi eu n-am avut nimic!
    BECALI GEORGE : Nu tu, cât a avut ăla, cum îl cheamă, cum îl cheamă, BALACI, BALACI!
    ADRIAN : Păi nu știu cât a avut BALACI!
    BECALI GEORGE : Un milion jumate’!
    ADRIAN : Păi ce bă, e puțin, pe cuvânt dacă nu-i puțin, dă-le două!
    BECALI GEORGE : Păi două, două!
    ADRIAN : Auzi, dă-i unu’ lu’ TONI, numai pentru TONI, ca să…
    BECALI GEORGE : Nu mă, nu, nu! Unu’ jumate’ la echipă și cinci lu’, lu’ TONI!
    ADRIAN : Da’ e bine și așa, că ei nu dă banii ăștia niciodată!
    BECALI GEORGE : Păi da’ atâta luau ei, nu că le-am dat eu, atâta luau ei dacă luau două sute de mii, pentru că dacă câștiga campionatu’ el și ei lua’ două sute de mii de campionat, m-ai înțeles?
    ADRIAN : Da’ vezi acolo ăsta, SORIN …(neinteligibil)… omu’ lu’ VICTOR, ăla BUNDEA, iar e un băiat care-ți place să stai cu el de vorbă!
    BECALI GEORGE : Am vorbit, s-a vorbit și cu, acum am…
    ADRIAN : SILVĂȘAN, ăștia!
    BECALI GEORGE : Acum am vorbit, mă!
    ADRIAN : Eu îți spun o chestiune: Poa’ să le spună BOC orice le-ar spune, că ăia când intră în teren, îi doare în p… și de BOC și de partid și de PD-L și de toate astea!
    BECALI GEORGE : Nu, păi da’ le-a spus TONI DOBOȘ direct! Le-a spus TONI DOBOȘ mă, direct! Ai înțeles?
    ADRIAN : E…
    BECALI GEORGE : Am vorbit și eu cu băieții, m-ai înțeles?
    ADRIAN : Nu bă, încearcă două variante, ia sună de control și să vezi dacă se spune treaba, să nu fie vrăjeală!
    BECALI GEORGE : Păi s-a spus, păi da’ după ce am vorbit cu TONI, azi am, am luat legătura, un… cu impresaru’ lu’, lu’ ăla lu’, ZENO BUNDEA!
    ADRIAN : Ăhă!
    BECALI GEORGE : Și ce faceți, cutare, dom’ne trebuie să jucăm, că cutare, cutare ni s-a promis prima, adică le-a promis ă, președintele lor, primă un milion jumate’!” – se arată în rechizitoriu.

  10. #10
    Registered User
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    271
    Reputatie
    0
    Serie b serie b serie behehe

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tifosi Grant View Post
    Serie b serie b serie behehe

    serie b nu era la italieni ?

  12. #12
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 86 View Post
    serie b nu era la italieni ?
    Bine mai...liga a doua suna mai mioritic?
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by samar View Post
    Bine mai...liga a doua suna mai mioritic?
    voi stiti mai bine, ati mai trecut pe acolo

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 86 View Post
    voi stiti mai bine, ati mai trecut pe acolo


    Ca orice echipa normala....anormal este sa joci direct in prima liga ca nou infiintata,nu?

  15. #15
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    voi stiti mai bine

  16. #16
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    N-avem de unde... Poate ne spune bunicul tau (in caz ca e stelist) cum si in ce fel au stat treburile pe vremuri
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  17. #17
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Duba e bunicul lui nayram?

  18. #18
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Sa reamintim cine e steaua...


    Steaua, numită inițial AS Armata, a apărut oficial pe 7 iunie 1947. Politrucii din Armată, mulți dintre ei veniți direct din URSS, n-au pierdut timpul. Dumitru Petrescu-Grivița, personaj odios, arestat și condamnat pentru activități subversive în favoarea rușilor, evadat și fugit în URSS, de unde s-a întors cu armata de ocupație, fusese promovat general de armată.

    Cu spatele asigurat de sovietici, Petrescu-Grivița a bătut cu pumnul în masa forurilor sportive, somând ca ASA să joace direct în prima ligă. "Asociația Sportivă Centrală a Armatei a luat ființă și a cerut să fie introdusă în Divizia A", anunța sec "Sportul po****r" la 7 august 1947.

    "Mama" steliștilor: Ana Pauker

    Cererea era imposibilă pentru simplul fapt că s-ar fi încălcat toate normele sportive, logice și de bun-simț. Șefii federației de fotbal au încercat să reziste. "Chestiunea a fost pusă în ședința Comitetului FRFA, toți membrii fiind de acord ca ASA să participe în Divizia Națională, însă în "B"...pronunța aparentul deznodământ "Sportul po****r" din 8 august 1947.

    După îndelungi frământări, federația a ales să sacrifice Sparta București pentru a face loc nou-înființatei AS Armata în Divizia B. Totul părea bătut în cuie. S-a publicat inclusiv programul meciurilor. Apoi a venit bomba: vicecampioana Carmen București a fost exclusă din competiție! "Decizia a fost luată de federație la ordinul direct al Anei Pauker", își amintește Angelo Niculescu (venerabilul antrenor era, pe atunci, fotbalist la Carmen) cine a făcut loc pentru ASA în prima ligă. O contribuție esențială a avut și generalul Dumitru Petrescu-Grivița. În locul echipei lui Mociorniță, ultima grupare profesionistă din România, în Divizia A a fost introdusă AS Armata.

    Băgați în prima ligă, dar fără echipă!

    Pentru a înțelege mai bine absurdul situației, trebuie subliniat că, în locul clubului Carmen, foarte bine organizat, cu jucători de mare valoare, a fost promovată direct în prima divizie o formație care n-avea nici măcar fotbaliști!

    Pe 20 august 1947, cu o zi înainte să se anunțe desființarea echipei Carmen, ziarul "Glasul Armatei" (al cărui prim redactor-șef era tatăl lui Petre Roman, Walter, venit de asemenea pe tancurile sovietice) anunța că ASA nu e încă formată și că un întreg colectiv de conducere se zbătea să pună pe picioare lotul de fotbaliști!

    Au retrogradat, dar n-au retrogradat

    La finalul primului sezon în Divizia A, în 1948, AS Armata s-a clasat pe locul 14 și a retrogradat după ce a pierdut barajul de promovare-retrogradare cu formațiile venite din eșalonul secund. Același sinistru general Dumitru Petrescu-Grivița a contestat însă rezultatul partidei Poli Timișoara - FC Ploiești 2-3, care a consfințit promovarea ploieștenilor și retrogradarea viitoarei echipe Steaua. Militarii susțineau că, la 2-0 pentru bănățeni, arbitrul le-ar fi anulat acestora un gol valabil. Bineînțeles că s-a decis rejucarea partidei și excluderea pe viață a arbitrului care "îndrăznise" să anuleze golul care ar fi salvat Armata.

    La rejucare, scorul a fost cel așteptat de militari: 1-1. S-a refăcut clasamentul și, de data asta, AS Armata a ieșit, în sfârșit, deasupra liniei. Așa a apărut gruparea care avea să obțină, ulterior, cele mai prețioase trofee din fotbalul românesc.

    În episodul viitor vom vorbi despre felul în care viitoarea Steaua a câștigat primele Cupe și campionate: prin încorporarea cu arcanul a fotbaliștilor, terorizarea și desființarea echipelor adverse, țepe și blaturi care astăzi ar fi numite de Gigi Becali, pompos, "premierea adversarilor". Artizanul acestei "abordări" avea să fie un alt personaj malefic din istoria României: Nicolae Ceaușescu.



    un articol dintr-un ziar central de prin 2011.....asta este steaua....
    Last edited by Nico21; 27th May 2013 at 18:00.

  19. #19
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Duba e bunicul lui nayram?
    Habar n-am dar seamana....
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  20. #20
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    iar incepe Nico21! Cred ca are salvate textele astea pe undeva si din cand in cand simte nevoia sa le impartaseasca

  21. #21
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Nu incep nimic....doar ma minunez cum un om sanatos la cap poate tine cu o asemenea echipa mizerabila..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •