View Poll Results: A procedat corect Steaua cu Neaga?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • Da

    11 14.67%
  • Nu

    57 76.00%
  • Nu stiu

    7 9.33%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 100

Thread: A procedat corect Steaua cu Neaga?

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    A procedat corect Steaua cu Neaga?

    Declaratiile contradictorii plutesc in jurul transferului lui Neaga in Coreea. Becali spune ca jucatorul mai avea 9 luni de contract, Neaga spune ca mai avea un an si jumatate. Neaga nu vrea sa plece, dar contractul este semnat pe la spatele lui. Este chemat in Spania, dar nu joaca impotriva Valenciei. Totul pare a fi impotriva lui. Per total, este corect tratamentul la care Neaga a fost supus in ultimele zile? Este fair-play sa il iei bagaj in Spania? Este corect sa il dai la un club la care el nu vrea sa plece?

  2. #2
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    Avand in vedere aportul pe care la avut Neaga la multe din succesele Stelei nu cred ca merita aceasta soarta. Dar aceasta este o practica foarte des intilnita in fotbalul romanesc, pana la urma fotbalul este un business iar Neaga, asta a ajuns pentru conducerea Stelei, o marfa care nevanduta acum o poate pierde.

  3. #3
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    Niste nenorociti MM si GB

    Nu imi vine sa cred ca se intampla asa ceva la Steaua daca era la Dinamo nu ma mira

  4. #4
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    desi nu sunt stelist ... am impresia ca "primul ultras al Ro = mm" a avut un rol determinant in neparticiparea lui Neaga la acest joc, care s-a soldat cu o infrangere ... al carui responsabil ... hmmm curios nu a mai aparut la tv. cu comentarii "acide"!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #5
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    Ai rabdare ca o sa iasa si el la rampa cu niste declaratzii. Nu poate el sa stea deoparte.

  6. #6
    manager dragosblue's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    NU, Neaga merita sa joace, fara discutie!
    Tuturor conducatorilor si antrenorilor stelei

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    neaga

    cu sau fara neaga tot asa era scorul..pentru ca zenga a jucat prea defensiv ...cu frica sa nu ia multe...la bucuresti trebuie sa schimbe tactica...adica sa mai si atace...dar peste toate ne trebuie si shansa ..

  8. #8
    didUknow? claudio25ro's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    CTA
    Posts
    543
    Reputatie
    1
    fiind dinamovist va spun:mi-e scarba de porcea, mm si de nea gigi..niste coate goale care s-au "ajuns"...tare as vrea sa scapam de ei..poate cu o mica revolutie...
    o [COLOR="Silver"]oaie[/COLOR], doua [COLOR="Silver"]oi[/COLOR], trei [COLOR="Silver"]oi[/COLOR] ... [SIZE="5"][COLOR="Red"]4-2![COLOR="White"]![/COLOR]![/COLOR][/SIZE]

  9. 18th February 2005, 09:18

  10. #9
    didUknow? claudio25ro's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    CTA
    Posts
    543
    Reputatie
    1
    nu poate..sunt sigur...mai mare sau mai mic..
    o [COLOR="Silver"]oaie[/COLOR], doua [COLOR="Silver"]oi[/COLOR], trei [COLOR="Silver"]oi[/COLOR] ... [SIZE="5"][COLOR="Red"]4-2![COLOR="White"]![/COLOR]![/COLOR][/SIZE]

  11. #10
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    se pare ca zenga isi arata si el adevarata fata de taran
    e rusine ce au facut cu Neaga
    aici vine semnatura

  12. #11
    2 3 viorel 31's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Gaesti-Dambovita
    Posts
    501
    Reputatie
    1
    Indiferent cum sau cand pleca Neaga de la Steaua, chiar daca maine pleca de la club astazi TRBUIA folosit pt ca a fost cel mai bun jucator al Stelei pe 2004 si poate ca datorita prestatiilor lui Steaua a atins aceasta faza a competitiei.
    Zenga a folosit un varf ca Ciocoiu care a fost mana moarta in acest meci si l-a tinut pe banca pe Cristea iar pe Neaga nici macar pe lista???
    E revoltator. Oare ce este in capul lui Zenga al lui MM sau a lui Jiji ? Cred ca nimic si asta este ceva rau pt noi suporterii care suferim pt echipa favorita..
    [B]... Just precious ...[/B]

  13. #12
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca Zenga se da un italian bun ( adica incearca sa aplice CATENACCIO) si nu reuseste deloc , dovada cele 3 meciuri din deplasare 0 - 1 ; 0 - 1 ; 0 - 2.
    Imi pare rau sa o spun , dar in Romania nu este nici macar un patron+presedinte de club care sa puna interesul echipei deasupra interesului $$$$$$.
    Referitor la comportamentul fata de Neaga , comentariile sunt de prisos .
    see you at the bitter end...

  14. #13
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ma asteptam la o alta atitudine de la Zenga, pentru ca toata cariera lui a jucat intr-un
    campionat profesionist. El era primul care trebuia sa puna piciorul in prag, indiferent cine a avut ideea ca Neaga nu trebuie sa joace (mm sau Gigi Becali). Practic acesta a fost cel mai important joc din cariera de antrenor a lui Zenga si nu avea voie sa faca nici un compromis, pentru ca asta s-a intamplat. Este posibil ca sa nu se intalneasca degraba cu o astfel de ocazie.

  15. #14
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    daca gigi nu mai are bani? sau daca neaga s-a dat iar la prafuri? sau daca zenga e un las? oricum se da civilizat dar a acceptat sa antreneze fara un contract semnat! sa vedeti cind o sa inceapa certurile la steaua! haos!

  16. #15
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Care "Steaua" ?!?!? Probabil ai vrut sa spui "a procedat corect JJ shi MM" !!! Ei nu sunt Steaua !!!
    Dak e baiat deshtept Neaga nu va semna shi nu le va face jocul !!! Sa-l dea la tineret, o sa mearga suporterii sa sustzina Steaua II !!!
    Rushine MM, rushine JJ !
    ex-alpopa

  17. #16
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    nesimtiti astia de MM si Jiji ciobanul nu au pic de respect pentru om, auzi sa dea jucatorul (ca pe un miel de paste) fara acordul acestuia!
    nu sunt stelist dar eu nu asi pleca daca asi fi in locul lui Neaga
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  18. #17
    junior Devil's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    94
    Reputatie
    1

    Rusineeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!

    Sunt dinamovist, dar asa ceva nu am vazut nici la noi.... E penibil. Niste oameni scapatati ajung sa puna mana pe niste cluburi fanion in Romania si fac ce vor ei!!!! Daca Neaga a fost cel mai bun stelist in 2004, mi se pare absurd sa nu ii dai sansa sa joace in poate meciul carierei!!!! Daca Rica era Ronaldo si in 4 zile stiai ca pleaca de la echipa, nu l-ai fi bagat in teren??? Cred ca e mai important sa te califici decat sa te razbuni pe un jucator. Ar fi ceva ca Neaga sa nu semaneze cu coreenii!! Sa il vedem atunci pe Gigi ce mai zice!!! MM si Zenga :degete: niste sclavi!!! Rusine!!!!Tot fotbalul romanesc e condus de niste lepre!!!! O sa ajungem mai rau ca Afganistanul!!!

    Sper ca Rica sa semneze cu niste impresari adevarati, si sa joace acolo unde merita...IN VEST!!!
    [COLOR=Red]Forzza DINAMO!!!!!!!!! [/COLOR]

  19. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Steaua si-a facut in primul rand rau ei ...cu Neaga in teren poate alta ar fi fost situatia, poate ar fi inscris macar odata.

  20. #19
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bob
    daca gigi nu mai are bani? sau daca neaga s-a dat iar la prafuri? sau daca zenga e un las? oricum se da civilizat dar a acceptat sa antreneze fara un contract semnat! sa vedeti cind o sa inceapa certurile la steaua! haos!
    si marmota invelea ciocolata , va urez sa ajungeti si voi in primavara europeana si apoi sa vorbiti , certuri la Steaua mai greu ca Zenga tine de scaun si accepta compromisurile.
    A acceptat sa plece Rachita si Aliuta , acum l-a frecat pe Neaga , daca mai trebuie lucreaza si pe Ciocoiu ...

    Referitor la subiect raspunsul este unu singur : NU :degete: MM

  21. #20
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Care "Steaua" ?!?!? Probabil ai vrut sa spui "a procedat corect JJ shi MM" !!! Ei nu sunt Steaua !!!
    Dak e baiat deshtept Neaga nu va semna shi nu le va face jocul !!! Sa-l dea la tineret, o sa mearga suporterii sa sustzina Steaua II !!!
    Rushine MM, rushine JJ !
    asta spuneam si noi despre borcea si netoiu.

  22. #21
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ii doresc lui Neaga sa se transfere in Italia, iar Steaua sa nu incaseze nici un dolar. Asta ar fi cea mai buna palma pe care ar da-o unor oameni de nimic (mm, Gigi Becali si Zenga), care paradoxal si-au taiat singuri craca de sub ei (a se intelege pierderea calificarii).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •