Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 57

Thread: Continuarile filmelor...bune sau proaste ?

  1. #1
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1

    Continuarile filmelor...bune sau proaste ?

    Intodeauna cand un film are succes ce gandesc producatorii , hai sa mai facem o continuare sa iasa banu , partea financiara vorbeste intodeauna......si eu as proceda la fel , daca am un succes destul de mare la un film normal sa mai fac si o continuare chiar daca ea nu se va ridica la nivelul primului film pt ca sunt sigur ca omul se va duce la cinematograf sa-l urmareasca pt ca a fost impresionat de prima parte........

    Care continuari sau ridicat la nivelul primului film ?...ce parere aveti despre aceste sequel-uri...de ce le mai fac ?......care au fost proaste si care au fost reusite ?
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  2. #2
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Seria filmelor SAW pare un succes.
    Alte filme de legenda:James Bond si Superman.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  3. #3
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    de obicei cand aud de o continuare din principiu nu vreau sa ma uit, decat dupa ce o vede altcineva si ma asigura ca nu e complet nasoala.
    m-au deza magit continuarile de la matrix. da stiu ca era de la inceput o trilogie, sau cel putin asa au zis producatorii, dar matrix 1 mi-a placut la nebunie iar la 2 am adormit in fotoliu ( nu e o metafora, chiar am adormit ).
    alte continuari care nu numai ca nu ma intereseaza ce se intampla in ele, mi se pare un sacrilegiu ca au fost facute , sunt continuarile de la " gone with the wind " si " love story ". ii urasc de-a dreptul pe oamenii a caror vina e ca acum exista acele continuari.
    dar mai mult decat continuarile, ma seaca f des remakeurile dupa filmele de care eu sunt indragostita.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    La Gone with the wind si continuarea cartii e enervanta, ca sa nu mai zic de film. Sunt de acord cu ce a scris Irina, cand un film are succes, producatorii incearca sa scoata bani si mai departe din aceeasi idee, idee care insa isi pierde din farmec si de aceea multe continuari cad in ridicol.
    Sigur ca sunt si continuari faine, cum ar fi trilogia Nasul, insa mie mi s-a parut ca prima parte a fost cea mai reusita, a doua a fost ok, iar ultima nu prea m-a incantat. Asta insa e parerea mea, in multe situatii e chestie de gusturi. Nu inseamna ca partile II si III din Nasul n-au valoare si nu sunt reusite.

  5. #5
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Asa e cu Nasul, sunt f bune continuarile, cred ca e singurul exemplu pe care-l stiu de continuare la fel de buna ca prima parte.

  6. #6
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    nasul a fost excelent
    seria alien la fel, iar matrix 2 si 3 au fost bune, multa actiune si atat
    I Know What You Did Last Summer prima parte a fost buna, 2 si 3 nu isi aveau rostul
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  7. #7
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    eu m-am stricat de ras cand am vazut titlul continuarii la i know what you did last summer.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #8
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    s-au straduit mult sa caute un nume bun.
    i know what you did last summer
    I Still Know What You Did Last Summer
    I'll Always Know What You Did Last Summer

    The Fast and the Furious prima parte a fost buna, 2 si 3 facute doar pt bani
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  9. #9
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    In cazul Gone With The Wind nu isi avea rostul,mai ales ca autoarea nu a vrut o continuare a povestii .
    Iar la Home Alone partea a doua a fost destul de buna dar a treia nu mi-o placut.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  10. #10
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Alta continuare....Spider Man 3

    http://www.ifilm.com/video/2783985/collection/17415
    Last edited by White Shadow; 16th November 2006 at 03:45.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  11. #11
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    uitasem de spiderman, abia astept partea a 3
    excelente primele 2
    si seria x-men au fost bune
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  12. #12
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    in general continuarile nu sunt asa de reusite...

    totusi, mi-a placut seria nasul si continuarea la piratii din caraibe, astept si 3-ul

    la ice age a fost ok, la shrek la fel...

    dar in general continuarile nu se ridica la nivelul primului
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  13. #13
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pink_me View Post
    in general continuarile nu sunt asa de reusite...

    totusi, mi-a placut seria nasul si continuarea la piratii din caraibe,astept si 3-ul
    Nu mai ai mult de asteptat , filmarile la partea a treia s-au incheiat si lansarea filmului e programata pentru luna mai a anului viitor.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  14. #14
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    stiu da' pana in mai MAI e al naibii de mult
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  15. #15
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    final destination a fost bun primu film continuarile proaste
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  16. #16
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robi_remus View Post
    final destination a fost bun primu film continuarile proaste
    Eu am vazut doar Final Destination 2 si mi-a placut ...chiar a fost foarte interesant modul in care mureau aia.....ce sa mai zic de inceputul filmului care a fost superb.......Final destination 3 nu l-am vazut si nici nu ma uit la el.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  17. #17
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Alta continuare

    Producatorii de la Hollywood lucreaza deja la partea a doua a blockbuster-ului "Codul lui Da Vinci".

    Scenarista Akiva Goldsman, care a adaptat romanul lui Dan Brown pentru marile ecrane, a declarat ca a primit 3,8 milioane de dolari pentru a scrie si partea a doua.

    Goldsman a mai spus ca nu va scrie o poveste noua ci se va baza pe romanul "Ingeri si demoni", cartea ce a fost scrisa de Dan Bronw inaintea Codului lui Da Vinci.

    Surse neoficiale au dezvaluit ca actiunea cartii Ingeri si Demoni va fi modificata in asa fel incat sa para o continuare a filmului Codul lui Da Vinci.

    Noul film va fi lansat in 2008

  18. #18
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    continuarea va avea numele Angels & Demons, dupa romanul lui brown. pt mai multe informatii:

    http://www.imdb.com/title/tt0808151/
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  19. #19
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    http://www.imdb.com/title/tt0457297/

    Am vazut saptamana trecuta Butterfly Effect 2 , PENIBIL , nu se compara cu prima parte , nici nu inteleg de ce au mai facut si partea a doua , slab film , m-am uitat la el , a inceput exact ca si Final Destination 2 si am crezut ca va fi filmul destul de interesant in continuare dar m-am inselat , daca cineva sa uitat la acest film il rog sa posteze pe acest thread si sa imi spuna daca a inteles ceva din ce se intampla in film , eu nu am inteles nimik.

  20. #20
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    l-am vazut si io. penibil e putin spus. ideea era la fel ca in primul. tipul putea sa schimbe trecutul prin amintirile sale, de data asta prin poze... (ashton kutcher prin jurnalele lui). filmul putea sa fie cat de cat salvat DACA jucau actori mai buni in el. singura pe care o stiam era erica durance din smallville care si-asa e destul de slaba ca actrita si nici macar n-a avut un rol important. panarama aia care a jucat in rolul principal nu il mai vazusem prin nici un film si nici nu cred ca il voi mai vedea in curand....antitalent. scenariul, actorii... cam tot filmu a fost varza.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  21. #21
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    sunt acord...m-a dezamagit total..p cat d mult mi'a plaqt prima parte atat d mult m'a enervat a 2-a...
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •