Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 85

Thread: inscriere in armata USA

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    inscriere in armata USA

    Stie cineva cat castiga un soldat american? E rentabil sa te inscrii in armata USA, sau in legiunea straina?

  2. #2
    Banned dan-dan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    IASI-orasul CAPITANULUI
    Posts
    327
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by da_nni2
    Stie cineva cat castiga un soldat american? E rentabil sa te inscrii in armata USA, sau in legiunea straina?
    O singura intrebare : citi ani ai copile de vrei sa te nenorocesti?

  3. #3
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    astia te iau in armata imediat (US Army) numai sa le zici si nu neaparat ca soldat ci si ca tehnician. ai tot felul de avantaje (asigurari, concediu mai lung, training-uri, in jur de 80000$/an) dar tre' sa tii cont ca te pot trimite la "scandal" si iti risti viata... se merita ?

    libertate de alegere....
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  4. #4
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Mai , dar disperat trebuie sa fi! Sigur , se castiga bine dar merita umilinta si riscurile ? Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  5. #5
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Se cistiga binisor, apoi e si mindria de a fi "marine" (stii imaginile alea care au creeat scandal la nivel mondial cind ofiterii americani de la marina au fost filmati cu camera ascunsa cum faceau initierea: infigeau soldatilor insignele pe pieptul gol si le indesau cu pumnul). Apoi te mai duci prin Irak si te intorci acasa si nu stii de ce te doare capul zilnic... fara ti se dea vreo explicatie. In rest e ok, cred ca merita.

    Am avut un coleg la televiziune, aflat pe un post de conducere in strainatate, francez, care facuse legiunea straina. Nu stiu la ce i-a folosit din moment ce ajunsese unde eram si eu... In fine, poate iti da o disciplina de viata si diverse abilitati, cum ar fi supravietuirea in conditii extreme, dar macar daca tot o faci sa traiesti din ea nu sa fii dupa aceea undeva la un birou caldut, in Paris...

  6. #6
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    sunt care merg in legiune cativa ani, strang bani pe care altfel nu ar putea sa-i stranga si apoi isi deschid o afacere mica undeva in vest. si gata !

    eu nu as merge.

    legiunea are birouri de inscriere si in bucuresti si in timisoara. care-s interesati sa sape. nu cred ca is prea greu de casit. da' nu uitati: legiunea este bagata prima unde este orice ***** pe glob,.. pana la urma asta este scopul lor: sa isi rezolve franta (nato) problemele cacacioasa fara sa le moare "fii".
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  7. #7
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1
    Am citit si eu opiniile voastre si cred ca va pot da eu ceva informatii, avand in vedere ca fratele unui coleg de-al meu este inrolat pt armata belgiana in momentul de fata in Irak unde castiga cu tot cu sporuri in jurul a 7.500 de euro pe luna,el fiind concentrat in perioade de 3-4 luni dupa care vine acasa.
    In ceea ce priveste legiunea,o unitate e la 30 km de mine si cunosc un roman care a fost in legiune si acum la varsta de 35 de ani ia o pensie viagera de 2.000 de euro ,insa e retras si nu vorbeste absolut deloc despre anii petrecuti acolo,ma gandesc ca au un juramant al lor pt ca nu e singurul caz pe care am intalnit si nu vb despre ce fac ei acolo.
    Sunt curios cum vine belgianu' din Irak,dar cel care a fost in legiune e dus rau......in catva ani cre'ca va ajunge o leguma
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    legiunea straina/US army

    STIE CINEVA adrese cu info despre legiune sau US army si despre inrolari?

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Luptatorule... vad ca ti-ai tras nick pentru threadu asta Chiar vrei sa mergi?

  10. #10
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    Totul pentru a-l sprijini pe GICA.(dublu v).TUFIS a.k.a George.W.Bush a.k.a Big Double U



    " Domnu ` plutonier , eu nu inteleg "
    "Javra ! nu vorbi neintrebat ! (Vama Veche , 'Instructia')
    see you at the bitter end...

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    apropo de legiune

    Quote Originally Posted by da_nni2
    Stie cineva cat castiga un soldat american? E rentabil sa te inscrii in armata USA, sau in legiunea straina?
    varule daca vrei sa stii mai multe si chiar vrei sa mergi in legiune da un semn de viata si vorbim.bafta

  12. #12
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by da_nni2
    Stie cineva cat castiga un soldat american? E rentabil sa te inscrii in armata USA, sau in legiunea straina?

    3500$ pe luna!
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  13. #13
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Pai si ce mah, e mult? Avand in vedere salariul mediu din SUA?
    My inner child beats up your inner child

  14. #14
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    E foarte putin! Avand in vedere ca pe cine cunosc eu a fost prin Afganistan, Irak,si acum e iar in Afganistan! Si i-a trecut de cateva ori glontul pe langa ureche.
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #15
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Frate, dar esti sigur?! In armata SUA?? Hai ca in Legiunea straina inteleg, acolo se duc toti disperatii din tarile sub-dezvoltate, dar in armata SUA?!?!
    My inner child beats up your inner child

  16. #16
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Pai el a facut liceul in SUA si dupa aia s-a inscris in armata! Nu are cetatenie, are nu stiu cum dracu ii zice...
    PS: Si e roman, asta in caz ca nu te-ai prins
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dan-dan
    O singura intrebare : citi ani ai copile de vrei sa te nenorocesti?
    nu merita sa lupti intradevar pt. altii....mai ales pt.copii teribili ai planetei

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    adunatura aia de tembeli numita armata sua fara tehnica militara de ultima ora si bombonica ato. nu ar face nici cit o ceapa degerata

  19. #19
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce spui ca armata lor este o adunatura de tembeli si nu cei care o comanda...
    Nu s-au dus singuri sa moara prin toate colturile lumii, a avut grija mr. president de asta

  20. #20
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca mai e valabila treaba dar va dau niste situri, ca aici si la tv le face reclama.
    www.goarmy.com, www.marines.com
    Si unul pentru dusmani: http://www.hitman.us Asta e genial.

  21. #21
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by da_nni2
    Stie cineva cat castiga un soldat american? E rentabil sa te inscrii in armata USA, sau in legiunea straina?

    Am fost interesat shi eu intr-o perioada de aceste lucururi.

    In armata americana nu te mai poti inscrie ca inainte de WTC.Trebuie sa ai viza,domiciliul stabil in SUA shi sa fii curat ca lacrima.

    Pentru Legiunea Straina...Mergi in Franta pe banii tai shi dai niste teste.Nu este necesar sa cunosti limba franceza sau sa fi in forma.Contractul dureaza intre 3 shi 5 ani,timp in care eshti trimis unde vor ei (adik in cele mai nenorocite locuri de conflict ).Pregatirea dureaza 6 luni.Daca nu eshti capabil sa te mentii in ritm cu plutonul reiei pregatirea de la 0 alaturi de batalionul disciplinar.Cauta "ghidul"...vei gasi cateva formulari foarte intereasante. "Candidatul VA TERMINA SUB O FORMA SAU ALTA stagiul de pregatire..." ( majusculele le folosesc ei...nu sunt adaugate de mine).Dupa terminarea contractului ti se ofera 2 posibilitati : prelungirea lui sau lasarea la vatra cu o renta viagera in jur de 2000 $ / luna.

    Sunt pagini web ( militeaza impotriva legiunii straine ) care ofera shi portretul robot al aplicantului.( din pacate am pierdut adresele ....dar le gasesti pe google )
    Last edited by One-Man Show; 9th April 2006 at 13:18.
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •