Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 90

Thread: S-a desfiintat Prefab MODELU!

  1. #1
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1

    S-a desfiintat Prefab MODELU!

    În urma unei ședințe desfășurate marți seara, conducerea lui Prefab Modelu a decis să desființeze echipa și să o retragă din Liga a II-a.

    Azi jucătorii au predat echipamentele și, fiind liberi de contract, vor începe să-și caute alte echipe, la fel cum au făcut cei de la Forex Brașov.

    Motivul oficial care a dus la această decizie șocantă pentru lumea fotbalului îl reprizintă lipsa de rezultate. Se pare însă că finanțatorul Petre Miluț se confruntă cu mari probleme și, din lipsă de bani, a decis să închidă robinetul.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Este Hardliner ...

  3. #3
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Iar beneficiara principala este...

    P.S. Miril si Bancaru: va rog sa ma credeti pe cuvant, nu e mana lui Chitu

  4. #4
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Mă, tu n-ar trebui să ții cu Petrolul? Oricum, dacă Ploieștiul promovează mai mult de un an nu-i văd în Liga I
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  5. #5
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    E foarte mult de discutat, laso pe altadata

  6. #6
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    etc

    imi desfiinteaza echipa inainte sa o vad si eu pe teren...

    la naiba.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  7. #7
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    un topic de 2 lei lansat de cel responsabil cu acestea.
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  8. #8
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ati pierdut cu ei sau ce, de te bucuri asa, ploiestene?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #9
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Egal. Voi?

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Perfect,acum am vazut,dupa victoria cu Forex li se mai retrage o victorie celor de la Dunarea...

  11. #11
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    I-am batut cu...4-0. Am pierdut la golaveraj, astfel. Regulamentu-i regulament, n-ai ce-i face. Asta-i d'abia inceputul. Mi-e teama... Pe alta data.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Aiurea,nu mai rezistau oare 3 meciuri sa termine turul?regulamentul e facut prost,cum sa te retragi asa in plin campionat cand iti convine tie?adica atatea echipe muncesc pentru victorii sau egaluri,si ca se gandeste un bou sa se retraga toata munca le este luata.

  13. #13
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Mirile, daca vreti sa va retrageti si voi, va rog frumos, no faceti inainte de terminarea turului, capisci?

  14. #14
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Pacat! Chiar aveam incredere in Milut si il apreciam ca a reusit sa faca si lucruri bune in fotbal! O decizie neasteptata, dar asta e...oare cui ii va mai veni randul?

  15. #15
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Aiurea,nu mai rezistau oare 3 meciuri sa termine turul?regulamentul e facut prost,cum sa te retragi asa in plin campionat cand iti convine tie?adica atatea echipe muncesc pentru victorii sau egaluri,si ca se gandeste un bou sa se retraga toata munca le este luata.
    zi o solutie mai buna

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerome LeBanner View Post
    zi o solutie mai buna
    Una simpla,ori pierzi meciurile cu 3-0 pana la finalul tururlui(si bineinteles in retur),asta in situatii extreme,sau joci pana la finalul turului.
    Cum sa retragi 14 rezultate asa ca li s-a nazarit lor?

  17. #17
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Una simpla,ori pierzi meciurile cu 3-0 pana la finalul tururlui(si bineinteles in retur),asta in situatii extreme,sau joci pana la finalul turului.
    Cum sa retragi 14 rezultate asa ca li s-a nazarit lor?
    Si eu vin si iti zic: mam chinuit sa joc cu ei, am alergat, am indurat frigul si ploaia, am scos un amarat de egal, iar tu vrei sa castigi 3 puncte nemiscand un deget?

  18. #18
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Fiecare regula are partile ei pozitive sau negative. Nu mi-ar displace sa vina Milut la noi, inclusiv dpdv...politic, daca cauza nu au fost banii ci performantele. Nu cred ca o facem, desfiintarea, ci ne unim cu... Nu spun cu cine.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerome LeBanner View Post
    Si eu vin si iti zic: mam chinuit sa joc cu ei, am alergat, am indurat frigul si ploaia, am scos un amarat de egal, iar tu vrei sa castigi 3 puncte nemiscand un deget?
    Toate echipele care au jucat/care urmau sa joace cu ei sa castige cu 3-0

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerome LeBanner View Post
    Si eu vin si iti zic: mam chinuit sa joc cu ei, am alergat, am indurat frigul si ploaia, am scos un amarat de egal, iar tu vrei sa castigi 3 puncte nemiscand un deget?

    Dar pune-te sa zic in locul unui jucator care poate a facut o dubla,ii retragi 2 goluri muncite de el?sau pune-te in locul lui Progresul,au batut cu 4-0,au muncit pentru victorie aia,au facut golaveraj,merita jucatorii oare sa li se stearga din evidenta asta?

  21. #21
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Toate echipele care au jucat/care urmau sa joace cu ei sa castige cu 3-0
    Si nu-i tot aia? Ca si cum ar fi anulat rezultatele?
    .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •