Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 91

Thread: Cazul Timisoara: Iancu contra Mircea Sandu

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1

    Cazul Timisoara: Iancu contra Mircea Sandu

    "Marian Iancu a reconfirmat miercuri seara ca se va retrage din fotbal si a anuntat ca din acest moment ii declara razboi deschis presedintelui FRF, Mircea Sandu, pe care il considera vinovat pentru viitoarea depunctare a echipei sale."
    onlinesport

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...rcea-sandu.htm

    desi ezit sa dau credit la declaratiile lui Iancu ...

    daca doriiti sa comentati aici
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1



    de cate razboaie din astea am auzit eu....

    si daca se retrage cine-i duce razboiul? Chivorciam?

    primul vinovat e el, ce treaba are Sandu cu toate astea? El a pierdut procesul el trebuie sa suporte consecintele. Sandu trebuie doar sa aplice deciziile.

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Aici ma intreb de ce Iancu zice ca Sandu e vinovat la povestea asta cu sanctiunea de 6 puncte ... are ceva serios de spus sau incearca sa se scoata miseleste ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    la revedere, iti spunem la revedere
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  5. #5
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    tu ce crezi?

    daca UEFA zice sa aplice sanctiunea, cine e de vina? Sandu ca respecta directivele sefului sau cel care este vizat de sanctiune?

  6. #6
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    post bolnav de scenarita

    din surse apropiate lui iancu am "auzit" ca bkp nu e chiar asa de stabila financiar, profitabila, etc. aceleasi surse au "ciripit" faptul ca nenea iancu ar cam vrea s-o lase mai moale cu cascavalu' bagat la echipa, doar ca ii trebuia motivul. acesta a venit odata cu depunctarea. daca se va tine de cuvant si il va ataca pe mirciulica, este foarte probabil ca ferefeu' sa faca public un mail de acum ceva timp, in care timisoara lu' iancu era instiintata ca, in cazul in care nu respecta decizia TAF depunctarea era sigura.
    oamenii din Banat stiau exact care-s consencitele, dar au mers pe burta pentru ca le trebuia alibiul lipsei de investitii.

    iancu nu se retrage, asta sa i-o spuna lu' Mutu (da, da, ala de la Fiorentina), doar ca o sa fie mai "cumpatat" la banuti.

    in fine, asta e doar un scenariu ce nu are legatura cu realitatea
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  7. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Sandu aplica ce zice UEFA sau FIFA , ca nici aici nu am inteles bine cine a decis ... oki ... dar daca Iancu stie ce zice sau are dovezi la ce argumenteaza atunci ce va iesi ? ... ma rog ... nu vreau sa fiu in locul suporterilor din Timisoara in acest moment ... nu am mai auzit de un caz asemanator in Franta sau in alte tari
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #8
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    pai daca IAncu avea dovezi sau stia ce zice, le scotea/zicea pana acum, ca doar de aia a fost proces...

    mie mi-e de bietii suporteri ca trebuie sa treaca prin nebunia asta din cauza unui bou, MARE bou... si, mai ales, noi stelistii, stim cum e sa fie un MARE BOU la conducere

  9. #9
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Iancu = PARNAIE
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  10. #10
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Daca aplica snctiunea UEFA sandu e un ticalos.
    Sub nici o forma nu ar trebui sa fie de partea lui zambon, fifa sau mai stiu eu cine. Cu toate belele sale iancui e un roman, patron al unui club romanesc. Iar frf ar trebui sa-l sustina pana in panzele albe.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  11. #11
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    sper ca ai fost ironic acum

  12. #12
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Daca era Steaua bagai si tu aceleasi texte patriotice, ba mai mult
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  13. #13
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ma confunzi....

    din moment ce TAS a dat o hotarare, FIFA a trimis o decizie, FRF nu poate decat s-o puna in aplicare. Nu conteaza despre ce echipa e vorba. FRF si Sandu nu are cum sa nu respecte deciziile forului superior. Asta ar insemna sefiintarea fotbalului romanesc. Poate aici intervine patriotismul. Ca salvezi restul echipelor romanesti printre care si nationala si sacrifici doar una...

    Acolo scrie clar ca daca FRF nu pune in aplicare decizia, va fi exclusa din toate competitiile... asta vreti?

  14. #14
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    sper ca ai fost ironic acum
    ba deloc. am sustinut eu multe chestii, unele chiar iesite din comun, insa niciodata n-am fost de acord ca noi romanii sa ne scoatem ochii intre noi pentru a face pe plac strainilor.

    daca iancu facea in Italia ce a facut Zambon la timisoara, acum era "bun de sapun".
    toate federatiile din "europa" intr-o situatie similara si-ar fi aparat clubul si cetatenii lor, si li s-ar fi falfait de regulamentele fifa si uefa.

    Doar noi romanii ne trezim mari corecti si legisti cand e vorba de reulamentele altora. Asta bineinteles, dupa ce le pe ale noastre nu le cunoastem deloc.

    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Acolo scrie clar ca daca FRF nu pune in aplicare decizia, va fi exclusa din toate competitiile... asta vreti?
    inclusiv asta decat sa lasi un borfas sa-si bata joc de tine in tara ta.
    Last edited by Vladek; 4th September 2008 at 18:06. Reason: Consecutive.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  15. #15
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu spun cu mana pe inima ca nu cred ca Zambon e mai mare borfas decat Iancu....

  16. #16
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    ma confunzi....

    din moment ce TAS a dat o hotarare, FIFA a trimis o decizie, FRF nu poate decat s-o puna in aplicare. Nu conteaza despre ce echipa e vorba. FRF si Sandu nu are cum sa nu respecte deciziile forului superior. Asta ar insemna sefiintarea fotbalului romanesc. Poate aici intervine patriotismul. Ca salvezi restul echipelor romanesti printre care si nationala si sacrifici doar una...

    Acolo scrie clar ca daca FRF nu pune in aplicare decizia, va fi exclusa din toate competitiile... asta vreti?
    Chix, FRF "nu poate". Hai sa fim seriosi, daca Sandu e asa mare mahar pe la FIFA/UEFA putea sigur sa negocieze o derogare, o exceptie, whatever.

    Mai clar, la FRF nu e un caz de "nu putem" ci "nu vrem". Daca vrei un contraexemplu, vezi povestea cu "aprobarile" de a juca pe stadioanele noastre in CL. Chiar crezi ca daca ne luau aia la control sever, la sange, trecea vreun stadion examenul ? Ni s-a facut rabat, ce sa mai zicem.

  17. #17
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    eu spun cu mana pe inima ca nu cred ca Zambon e mai mare borfas decat Iancu....
    Posibil. Insa e un borfas roman - si cate rele a facut- se cuvine sa fie sanctionat si pedepsit de forurile romanesti - fie ele penale, civile sau fotbalistice.

    Chix, FRF "nu poate". Hai sa fim seriosi, daca Sandu e asa mare mahar pe la FIFA/UEFA putea sigur sa negocieze o derogare, o exceptie, whatever.

    Mai clar, la FRF nu e un caz de "nu putem" ci "nu vrem".
    Ceea ce ar trebui sa fi facut sandu e sa fie insistat pentru solutionarea cazului pe plan intern.
    Ca si la frf si lpf si la fifa si uefa si la TAS regulamentele se interpreteaza si se aplica in functie de iterese si influente. Zambon nu e nepotul lui berlusconi si sandu ar fi putut trage plapuma catre forurile romanesti.

    Ca pana la urma e vorba de palamresul si numele unui club romanesc care ajung la cheremul unui borfas strain.

    In sa pentru a n-a oara in istoria noastra ne-am scuipat intr noi romanii pentru amuzamentul altora.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  18. #18
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    treaba sta asa:
    1.numele trebuia schimbat...ok sa schimbat
    2.culorile din alb-violet........mov-alb-negru(si pe hartie trimisa la frf si la uefa unde au zis ca este ok)
    3.saitu' este unul privat ce nu are treaba cu clubul(ar fii culmea ca dinamo sa fie sanctionata pt unele nereguli pe dinamomania.net de ex)
    4.avem certificat de la OSIM ca suntem proprietari pe denumirea de POLITEHNICA TIMISOARA(proces cu macaronarul ca detine el numele nostru)
    5.avem sentinta DEFINITIVA SI IREVOCABILA ca palmaresul si numele este al ASFC-ului care la randul sau este in parteneriat cu Poli a lui Iancu
    6.ce dracu sa cumparam de la Z....ca nu avem ce
    PS si uite asa cu dreptatea in mana murim deoarece z si m.sandu ne-au facut la uefa unde pe aia ii doare in cur de realitate
    ciao
    https://t.me/pump_upp

  19. #19
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    gunoaie...
    Am zis!

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    410
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    mie mi-e de bietii suporteri ca trebuie sa treaca prin nebunia asta din cauza unui bou, MARE bou... si, mai ales, noi stelistii, stim cum e sa fie un MARE BOU la conducere
    YOYOYOI merci de consolare...

  21. #21
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Iancu ramane puscarias ,dar are dreptate cand zice de coruptia de la frf.Daca vati uitat aseara la GSP l-ati vazut pe Prunea ala ce i-a sarit tandra(voia sa plece *******ul) cand i-a facut Iancu hoti pe aia de la Federatie.Jos cu hotia din fotbal

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •