Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: www.fcarges.net - cel mai bun site despre FC Arges

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    www.fcarges.net - cel mai bun site despre FC Arges

    Cel mai bine pus la punct site despre FC Arges in momentul de fata il gasiti la

    www.fcarges.net

  2. #2
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Clasamentul mai trebuie actualizat... oricum, eu deja m-am inscris la Forum. (Interactiv - > Forum)

  3. #3
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    De curand m-am inscris si eu acolo....pana la inceputul returului voi termina si io pagina sper sa iasa cat mai bine

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Arata cool siteul, se pare ca atat la voi cat si la noi, alte siteuri neoficiale sunt mai bune decat cel oficial
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Grafica si design-ul site-ului vor fi imbunatatite in curand. Speram sa fie si plin cu stiri mereu proaspete!

  6. #6
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Pagina www.fcarges.3x.ro a fost mutata la adresa www.ultras-arges.as.ro incepand din acest retur pe aceasta pagina se vor gasi atat stiri despre galeria alb-violeta dar si despre fcarges...si iata ca desi mai sunt cateva zile pana la inceperea returului pagina oficiala a clubului nu este finalizata...desi promisasera ca se vor ocupa de ea iar pana pe 6 martie va fi gata ...dar degeaba...pe adresa www.argesfc.com gasim aceleasi materiale pe care le stim de catva timp...RUSINE
    Last edited by Vulturul; 2nd March 2004 at 12:57.

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ar fi bine ca acest site sa indeplineasca doua conditii:
    1) sa fie bine organizat din punct de vedere functional si actualizat
    2) sa fie orientat spre activitatea galeriei

  8. #8
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Promit ca o sa fie pe fiecare saptamana pe site o sa apara atat o stire de dupa meciul jucat de fcarges cat si o stire despre cum s-au comportat suporterii alb-violet insotite bineinteles de poze!!!Va fi orientata si spre galerie cat si spre echipa sa spunem asa 50-50

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Link-ul catre site-ul oficial www.argesfc.com pare ca nu mai functioneaza.

  10. #10
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    S-ar putea ca asta sa fie o veste buna, probabil lucreaza la el si va aparea cat de curand o versiune actualizata.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  11. #11
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Anywhere i may roam
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Salut.

    Gamulescu sunt pentru cei care ma cunosc. In momentul de fata supervizez realizarea sitului oficial a lui Fc Arges, facut si platit de club. Nu ne intereseaza detaliile contractuale cat ce va iesi acolo. Ce va rog eu este daca aveti propuneri sa le scrieti aici ca sa putem sa le forwardam imediat la club pentru a fi incluse in site. Va multumesc de acum si va reamintesc ca este un eveniment, in sensul ca in sfarsit FC Arges va avea un site oficial numai pentru noi.

    PS Daca vreti sa vedeti poze haioase de la goteborg de la finala UEFA http://www.netsport.ro/poze
    Netsport. Pentru miile de suporteri care fac evenimentele sa existe !

  12. #12
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    si cand va fi gata pagina???

  13. #13
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ce ar insemna din punctul meu de vedere un site oficial de nivel ridicat?

    1) Informatii precise (atat istorico-statistice cat si de actualitate): daca cineva doreste rezultatul meciului nostru cu Dinamo disputat in anul X, sau golgeterul echipei din anul Y, sa le poata afla; stiri de ultima ora; formatia probabila, accidentati; cronicile meciurilor din campionat impreuna cu casetele tehnice; meciuri amicale (inclusiv fotbal in sala); noutati de la club sau de la galerie; transferuri; declaratii ale jucatorilor, antrenorilor, conducatorilor; discutii la conferintele de presa saptamanale sau la cele de dupa meciuri; analiza tehnica a partidelor disputate; portrete ale jucatorilor si antrenorilor. Totul insotit de fotografii si permanent actualizat - suporterii trebuie tinuti in priza, deci se pot aduce zilnic informatii.
    2) Grafica atractiva si usurinta in interactiunea cu utilizatorul.
    3) Pagini disponibile in mai multe limbi de circulatie internationala (engleza mi se pare obligatorie).
    4) Transmisii de meciuri in direct (text sau chiar voce).
    5) Dialog intre suporteri si oficialii clubului (periodic, unul din conducatori poate intra in dialog cu suporterii pe chat, asa cum s-a intamplat in ultimele zile la GSP cu Borcea sau Lucescu).

  14. #14
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterul
    Salut.

    Gamulescu sunt pentru cei care ma cunosc. In momentul de fata supervizez realizarea sitului oficial a lui Fc Arges, facut si platit de club. Nu ne intereseaza detaliile contractuale cat ce va iesi acolo. Ce va rog eu este daca aveti propuneri sa le scrieti aici ca sa putem sa le forwardam imediat la club pentru a fi incluse in site. Va multumesc de acum si va reamintesc ca este un eveniment, in sensul ca in sfarsit FC Arges va avea un site oficial numai pentru noi.

    PS Daca vreti sa vedeti poze haioase de la goteborg de la finala UEFA http://www.netsport.ro/poze
    HAi noroc!:-)) Da care gamulescu esti, ala mic sau ala mare ?:-))

  15. #15
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Claule, spor la munca!

  16. #16
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Anywhere i may roam
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Hai ca ti-a zis Ultrasu asta vilet raspunsul : VLADI

    Am luat in considerare ce a scris tudose acolo , am vorbit cu oamenii si le-am dat linku sa se inspire de aici si cand primesc structura ( peste cam 2 zile estimez eu ) o sa o supun aici dezbaterii publice Insa aveti incredere in mine ca lucrez in domeniu de mult si stiu ce sa cer acolo . In rest bucurie mare ca am scapat, anu viitor sper la mai mult ( macar media de varsta sa creasca cu 1 anishor ) si revin cu amanunte in curand. Sa fiti sanatosi !
    Netsport. Pentru miile de suporteri care fac evenimentele sa existe !

  17. #17
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Ce se mai intimpla cu siteul oficial?

  18. #18
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Se pare ca site-ul oficial www.fcarges.ro va fi lansat joi, dupa conferinta de presa de la club. Deocamdata a aparut doar prima pagina, cu stema clubului si mesajul "Site in constructie".

  19. #19
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Vreau sa intreb atunci al cui este siteul argesfc.com?
    Parca tot oficial dar de un an nu s-a schimbat nimic. Poate il putem cumpara???

  20. #20
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crirad
    Vreau sa intreb atunci al cui este siteul argesfc.com?
    Parca tot oficial dar de un an nu s-a schimbat nimic. Poate il putem cumpara???
    argesfc.com nu mai e utilizat. Site-ul oficial este acum www.fcarges.ro, pe langa acesta existand si cel neoficial, www.fcarges.net. Important este ca acestea sa fie actualizate si cu o grafica de inalt nivel. Nu vad necesitatea unui nou domeniu in acest moment.

  21. #21
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Prosport citeaza www.fcarges.net

    Prosport citeaza site-ul neoficial www.fcarges.net

    Au ajuns la limita de jos
    Niciodată īn istoria participărilor īn prima divizie FC Argeş nu a reuşit un tur de campionat atīt de slab, cu doar o singură victorie pe teren propriu. Nu numai locul 12 din clasament īi īngrijorează pe suporterii Argeşului. Nemulţumirile fanilor alb-violeţi sīnt evidente pe site-ul neoficial “fcarges.net”, conform căruia, “pentru prima dată īn istoria clubului după sezonul de toamnă-iarnă FC Argeş a izbutit o singură victorie pe teren propriu. Incredibil este faptul că īn sezonul 1991-1992, la sfīrşitul căruia FC Argeş a retrogradat īn Divizia B, formaţia alb-violetă a strīns mult mai multe puncte la finalul turului, deşi pe atunci se acordau două puncte la victorie!”. Problemele piteştenilor īn prima parte a acestui campionat au apărut īn special pe teren propriu, unde Argeşul nu a cīştigat decīt şapte puncte, mai puţin cu unul decīt cele obţinute īn deplasare. Una dintre explicaţii a dat-o influentul Constantin Nicolescu: “Nu există echilibru īntre compartimentele echipei. Īn ultimii doi ani, de cīnd este Ion Moldovan antrenor, nu am reuşit să construim o formaţie competitivă”. La rīndul său, Paul Schiaucu, membru al Consiliului Director, este de părere c㠓Argeşul nu are un lot atīt de slab cum o arată clasamentul. Problema o reprezintă antrenorii, cu care această echipă nu are nici un viitor”. Nicolae Dobrin, fosta glorie din Trivale, acuză ineficacitatea piteştenilor. “Nu s-a īntīmplat niciodată ca Argeşul să nu fie īn stare īn Divizia A decīt de o singură victorie acasă. Īn trecut, meciurile de pe teren propriu erau de bază”, a spus “Gīscanul”.

    http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=42298

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •