View Poll Results: Pronostic Dinamo-FC Vaslui

Voters
64. You may not vote on this poll
  • 1

    30 46.88%
  • X

    20 31.25%
  • 2

    14 21.88%
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 282 of 282

Thread: Etapa 27: Dinamo - FC Vaslui

  1. #274
    junior fcvs's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Vaslui
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    corect!!!

  2. #275
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ca o spun, dar cred ca nu este off-side. Totusi, sa nu uitam, e vorba de o captura Tv, care are doar 2 dimensiuni, si astfel de imagini sunt inselatoare (mai ales cand e vorba de o transpunere din 3d in 2d). Aici nu e geometrie plana...pun rigla de la linia de centru pana la Moti, fac acelasi lucru si pana la Badea, observ ca distanta pana la Moti e mai mica si trag concluzia ca d1<d2 => e off-side. E fals. Va fi o dunga oblica, nu o dreapta paralela cu cea de la centrul terenului.
    Si, chiar daca ar fi fost off-side, nu asta a fost motivul pentru care a pierdut Dinamo. Sa fim seriosi, nu o impiedicat-o nicio forta malefica sa aiba, pana in acel minut, un avans linistitor.

  3. #276
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81
    Imi pare rau ca o spun, dar cred ca nu este off-side. Totusi, sa nu uitam, e vorba de o captura Tv, care are doar 2 dimensiuni, si astfel de imagini sunt inselatoare (mai ales cand e vorba de o transpunere din 3d in 2d). Aici nu e geometrie plana...pun rigla de la linia de centru pana la Moti, fac acelasi lucru si pana la Badea, observ ca distanta pana la Moti e mai mica si trag concluzia ca d1<d2 => e off-side. E fals. Va fi o dunga oblica, nu o dreapta paralela cu cea de la centrul terenului.
    Si, chiar daca ar fi fost off-side, nu asta a fost motivul pentru care a pierdut Dinamo. Sa fim seriosi, nu o impiedicat-o nicio forta malefica sa aiba, pana in acel minut, un avans linistitor.
    Sincer, personal am vazut faza respectiva de vreo 5-6 ori, inclusiv in direct plus reluarile, si nu am reusit sa-mi dau seama clar daca a fost sau nu off-side. Mersi de informatiile pe care le-ai dat cu transpunerea din 3D in 2 D, chiar nu stiam asta.
    Desi totusi pot spune ca am vazut unele faze live + reluari si de exemplu se vedea clar ca a fosr off-side, iar vazand aceeasi faza dupa, intr-o poza, parea exact invers. Si viceversa e valabila.
    A fost o faza controversata, care insa, dupa cum bine ai spus, nu ar fi avut nici un efect asyupra rezultatului daca dinamo ar fi jucat altceva.
    Ma uitam la dinamo in ultimele minute, si desi era condusa, plimba mingea la centrul terenului... buba nu e faza respectiva, ci jocul prestat de echipa.
    cip, noi ne certam destul de des - deh, e normal -, insa te-am felicitat odata pt. echidistanta, si asta fac si acum
    Ce lume mica. putin mese

  4. #277
    Banned
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    30
    Reputatie
    0
    daca poza lu remy nu spune totul, nu stiu ce dovezi mai vreti
    poate are vreunul din spitalul floreasca o poza mai buna...
    nu-i vorba ca dinamo a jucat varza, dar offside-ul e tot off-side

  5. #278
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red dog forever
    daca poza lu remy nu spune totul, nu stiu ce dovezi mai vreti
    poate are vreunul din spitalul floreasca o poza mai buna...
    nu-i vorba ca dinamo a jucat varza, dar offside-ul e tot off-side
    Ma tu ai citit cele doua posturie de deasupra aberatiilor tale????
    Daca nu, citeste-le . Daca da, considera ca discutia pe tema asta e incheiata , ca oricum n-ai putea vreodata sa pricepi
    Ce lume mica. putin mese

  6. #279
    senior cif2004's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy

    http://www.dinamomania.net/galeriefo...l_DSC_9635.jpg


    E destul de clara poza ?
    Pareri, ceva, pt. cei care zic ca arbitrajul nu e pro-Steaua si mai ales anti-Dinamo, dar si anti-Rapid, poate si Sportul ?
    Am zis ca s-a intamplat o data cu Sportul, dar continua greselile ordinare ?
    De ce pt. Steaua sunt atatea ajutoare ordinare ?
    ASTA NU SCUZA JOCUL HAOTIC AL DINAMOVISTILOR, PT. CA, DUPA RETURUL ASTA, NU MERITA NICI CUPA UEFA.
    DAR CE E MAI GRAV E CA SE FAC PRESIUNI DE CATRE CIOBAN, DE PESTE UN AN ASUPRA ARBITRILOR, SI ACUM SE VEDE PT. CINE SE TRAGE SA IA TITLUL ! CHIAR SI MIRCEA LUCESCU A ACUZAT ASTA, ASTAZI !
    imi spui si mie unde e mingea in momentul acestei faze?
    k sa mor io dak o vad!
    e posibil sa fie off-side dar e rusinos sa mai cautam motive pentru care dinamo nu castiga decat un meci acasa in tot returul. La cum joaca in acest moment, Vasluiul a meritat victoria la fel de mult cum a meritat-o si dinamo in tur in deplasare. Sanatate maxima tuturor ANTIstelistilor!!!!!!!!1
    Toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim ! ! !

  7. #280
    senior cif2004's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alsign
    cif... dute la curatatorie poate acolo reusesti si tu sa te vezi in oglinda cum arati . Halal suporter esti. In loc sa te bucuri ca a castigat echipa ta , te bagi in seama cu alte persoane. Vaslui nu spune nimic in fotbal .
    Sunt curios daca la anu' reusiti sa va impuneti alte obiecte mai marete decat evitarea retrogradarii . In rest va urez un fotbal placut ochiului si lasa adversitatiile ca nu te prind.
    cred k ai putea face fata cu brio la o emisiune pe O tv. Diaconescu te-ar tine o noapte intreaga sa ne povestesti despre echipa de vis a stelei. Totusi nu inteleg cum poti crede tu k mm si Lacatus incap in aceeasi teaca iar jiji se poate compara cu Valentin Ceausescu. Cat despre curatatorie... nu ti se pare k mirosi a prost??????
    Toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim ! ! !

  8. #281
    sport legend
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cif2004
    imi spui si mie unde e mingea in momentul acestei faze?
    k sa mor io dak o vad!
    e posibil sa fie off-side dar e rusinos sa mai cautam motive pentru care dinamo nu castiga decat un meci acasa in tot returul. La cum joaca in acest moment, Vasluiul a meritat victoria la fel de mult cum a meritat-o si dinamo in tur in deplasare. Sanatate maxima tuturor ANTIstelistilor!!!!!!!!1
    mingea e in varful bocancului atacantului de la vs recunosc ca faza ma pune pe ganduri! din ceea ce am vazut la tv nici vorba de ofsaid(o fi din cauza berii?)

  9. #282
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    asta e..dar acest lucru nu scuza prestatia slaba a lui Dinamo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •