View Poll Results: Care considerati ca merita sa fie sanctiunea in cazul Serea ?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Excludere definitiva din arbitraj !

    34 70.83%
  • O perioada lunga de suspendare (6 luni) si apoi inca o reabilitare !

    14 29.17%
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 183 of 183

Thread: Ionica Serea la ora bilantului

  1. #169
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Serea suspendat: ''Am vazut meciul de 2-3 ori pe zi''
    Ionica Serea a fost suspendat vineri din arbitraj, pana la finalul sezonului. El a venit bulversat la CCA si a declarat ca isi reproseaza o singura faza de la meciul Gloria - Steaua.

    Ionicć Serea a fost vineri suspendat de CCA, pana la final de sezon, in urma meciului Gloria - Steaua.

    ''Am vazut meciul de 2-3 ori pe zi. Din punctul meu de vedere, am gresit o singura data: a fost penalty la Nicolita. Nu am vazut-o", a declarat Serea.

    "Voi demonstra ca sunt arbitru, chiar daca multa lume ma contesta", a mai spus Serea.

    Serea ar putea reveni in Divizia A din vara, daca vor fi locuri in primul lot de arbitri.

  2. #170
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Nu vi se pare foarte dubios ca se iau masuri doar cand nu-i convine ciobanului, stapan si peste LPF, FRF si arbitri ?
    Asta vrea sa comande pe toti romanii, doar prin marlaniile lui ?
    Ce e curios, ca la urletele sale de "maimuta curentata" ca-i furat de arbitri (are noaptea cosmaruri, cred), toti cei de la sefia fotbalului sar ca arsi, indeplinindu-i ordinele ciobanului sef, care i-a "sponsorizat".
    RECITITI AICI, SI SPUNETI-VA PAREREA DACA NU AM DREPTATE LA FAPTUL CA JIJI ESTE "MAHARAJAHUL" FOTBALULUI, IN CARE NIMENI NU ARE VOIE SA DEVIEZE DE LA ORDINELE LUI:
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=12426
    NE-AM SATURAT !

  3. #171
    incepator
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Tipic pentru fotbalul mioritic asa ceva , cu scandalul dupa meciul Gloria-Steaua.Calmati-va oameni buni , arbitrii gresesc tot timpul , cu voie sau fara. Atata timp cand nimeni nu se deranjeaza sa ii bage la apa pe microbii astia din fotbalul romanesc...nu o sa avem performanta.
    Ca a gresit Serea , adevarat, chiar daca valida golul , mare lucru nu se intampla, oricum faptul ca Steaua este incapabila sa isi revina dupa dezastrul cu Boro...nu are nici o legatura cu arbitrii.Steaua trebuia sa joace fotbal si atat doar.
    Caveni vorba de greselile arbitrilor, sezonul trecut in Premier League (si astia joaca fotbal nu mananca rahat cum se face in Italia), Man U. - Tottenham Hotspurs, spurs marcheaza in ultimele minute , mingea trece de linie cu juma' de metru , portarul o scoate inapoi , arbitrul de tusa nu valideaza golul! Nimeni nu face atata scandal cat de face la noi .
    Acum o saptamana Tottenham au jucat pentru locul 4 in Premier League, aveau nevoie de o victorie pentru a se clasa pe 4, deasupra eternilor rivali, Arsenal. Duminica dimineata 10 jucatori de la Spurs au avut probleme cu alimentatia, mancarea de la hotelul unde erau cazati a fost contaminata cu ceva. Ca rezultat , au pierdut meciul cu West Ham , 1-2. Implicit si un loc in Champions League , chiar daca in preliminarii, deci au pierdut bani seriosi .
    Insa deosebirea este ca nimeni nu a reactionat ca o adunatura de nebuni scapti in libertate.Incepand de la oficialii clubului , jucatori si suporteri , nimeni nu a formulat acuze , au acceptat situatia, au un nou sezon in fata.
    Daca asa ceva s-ar fi intamplat la noi... Doamne apara si feresti! Cred ca era razboi civil.Sunt stelist dar accept si faptul ca fotbalul e fotbal si chiar daca e corect sau nu , rezultatul de la final ramane intotdeauna asa.Trebuie sa invatam sa pierdem , inainte de orice, si sa ne comportam ca atare , doar nu e sfarsitul lumii daca nu luam titlul anul asta , probabil Sportul sau Rapid il merita mai mult. De cand a venit Becali asta la conducere (singurul scop al lui e de fapt sa se vada la tv) sunt dezamagit de imaginea Stelei.
    Asa ca, cu sau fara arbitri , trebuie sa ne vedem de ale noastre si sa facem fotbal de performanta , nu sa ne uitam in curtea vecinului si sa dam vina pe arbitraj. Aste e fotbalul , Serea si-a facut meseria, daca vrea sa castige titlul sa aduca Becali arbitri straini la fiecare meci al Stelei , oricum are bani cica.
    Putin ma intereseaza ce greseli a mai facut Serea inainte , nu le face doar el , putegraiul incepe de la Casa Fotbalui si ajunge pana in Divizia B .

  4. #172
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BIANCO-ROSSI
    bine a zis Dinu-Vama ... Arbitrul care a validat primele doua goluri ( goluri marcate din offside ) , in partida Steaua-Farul nu a patit nimic; iar arbitrul care nu a dat un penalty pt Steua ( care se da in prop de 50% ) a fost desfiintzat
    au bagat frica in arbitrii ...cine greseste pro-Steaua este laudat si apreciat , cine defavorizeaza Steaua este scos din arbitraj !!!!
    si cu o astfel de logica trebuie sa aducem numai arbitri straini, pana nu vor fi si aia arestati. Oare si englezii ocupa acum toata presa pentru penaltyul care nu a fost acordat pentru Middlesbrough, cand era 0-1 ? Daca nu se reuseste marcarea de goluri pe teren, este mult mai usor sa invoci cate un penalty neacordat sau anularea altuia pe motiv de offside.

  5. #173
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Lucescu crede că suspendarea lui Serea a decis titlul

    Antrenorul campioanei Ucrainei, Şahtior Doneţk, Mircea Lucescu, a declarat că, prin suspendarea arbitrului Ionică Serea, care a condus meciul Gloria Bistriţa - Steaua, scor 1-0, din cadrul etapei a 26-a a Diviziei A, "s-a decis campionatul".

    "Nu se mai poate vorbi de şanse la titlu. După circul de la Bistriţa s-a terminat totul. Arbitrul Serea a fost sancţionat pentru chestii minore, la fiecare corner sunt 15 penalty-uri mai clare decāt acela care i s-a imputat lui īn meciul cu Gloria. Prin suspendarea lui Serea, total nejustificată, s-a decis campionatul", a spus Lucescu.
    Tehnicianul susţine că Ionică Serea este acum un exemplu pentru ceilalţi arbitri. "Nimeni nu va mai avea curajul să arbitreze corect. Ce să facă, să plāngă toţi? Sancţionarea lui Serea e un semn pentru ceilalţi īn ce direcţie să arbitreze. Să nu se atingă nimeni de cine nu trebuie. Şi s-a văzut foarte clar asta īn meciul de aseară. Acolo a fost un penalty clar pentru CFR, avea dreptate preşedintele celor de a Cluj", a adăugat antrenorul echipei Şahtior.

    Mircea Lucescu este de părere că preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Gheorghe Constantin, ar trebui să-şi dea demisia după ce l-a delegat pe fiul său, centralul Augustus Constantin, la partida Steaua - CFR Cluj, din cadrul etapei a 27-a a Diviziei A. "N-avea voie să-şi delege propriul copil la acel meci. E clar un conflict de interese acolo. Ar trebui să-şi dea demisia pentru ce a făcut. Dar īn fotbalul romānesc au contat īntotdeauna interesele", a precizat tehnicianul.
    Antrenorul formaţiei Şahtior consideră că nu este important cine beneficiază de ajutorul arbitrilor pe acest final de campionat: "Nu e vorba de Steaua, Dinamo, Rapid, putea fi oricare dintre ele. Aici e vorba de sistem, de fenomen. Intenţionat s-a provocat tot acest circ la Bistriţa pentru a se crea o stare de spirit şi a ajuta o echipă să ia titlul. E o practică veche a celor care au dominat mult timp şi care cānd nu mai au forţă provoacă astfel de lucruri pentru a fi ajutaţi".

    Lucescu a precizat că s-a aflat de mai multe ori de-a lungul carierei sale īn situaţii asemănătoare. "A fost incredibilă atmosfera care s-a creat după meciul de la Bistriţa. Mie mi s-a īntāmplat la fel de mai multe ori. Ultima oară eram la Beşiktaş şi a fost un mare scandal provocat de cei de la Galata īn urma unui meci. Arbitrul de atunci şi-a dat demisia şi noi am pierdut titlul pe fondul acestei stări de spirit provocate de adversari. Acum şi īn ţară campionatul s-a terminat, fără discuţie", a mai spus Lucescu.

    Arbitrul Ionică Serea a fost reţinut de la delegări de CCA pānă la sfārşitul acestei ediţii de campionat ca urmare a greşelilor din partida Gloria Bistriţa - Steaua, scor 1-0. Notat īn raportul observatorului cu 5,70, Serea a fost acuzat de oficialii clubului Steaua că a influenţat rezultatul partidei din cadrul etapei a 26-a a Diviziei A prin anularea unui gol valabil īnscris de Nicolae Dică, īn minutul 65, şi refuzarea unui penalty la o intervenţie īn careu asupra lui Bănel Nicoliţă.

    Preşedintele Consiliului de Administraţie al FC Steaua, Gigi Becali, a afirmat că a primit garanţii din partea preşedintelui CCA, Gheorghe Constantin, că echipa antrenată de Cosmin Olăroiu nu va mai fi "furată" de arbitri, īn cadrul unei īntālniri la Casa Fotbalului. Oficialul stelist a discutat despre abitraje şi cu preşedintele FRF, Mircea Sandu, care i-a spus că se va interesa ca formaţia din Ghencea să aibă observatori corecţi. După această īntālnire, şeful arbitrilor l-a delegat pe fiul său, Augustus Constantin, la meciul Steaua - CFR Cluj, scor 2-0.

    nu mai e nimic de adugat, are perfecta DREPTATE


    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  6. #174
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by genyus
    Tipic pentru fotbalul mioritic asa ceva , cu scandalul dupa meciul Gloria-Steaua.Calmati-va oameni buni , arbitrii gresesc tot timpul , cu voie sau fara. Atata timp cand nimeni nu se deranjeaza sa ii bage la apa pe microbii astia din fotbalul romanesc...nu o sa avem performanta.
    Ca a gresit Serea , adevarat, chiar daca valida golul , mare lucru nu se intampla, oricum faptul ca Steaua este incapabila sa isi revina dupa dezastrul cu Boro...nu are nici o legatura cu arbitrii.Steaua trebuia sa joace fotbal si atat doar.
    Caveni vorba de greselile arbitrilor, sezonul trecut in Premier League (si astia joaca fotbal nu mananca rahat cum se face in Italia), Man U. - Tottenham Hotspurs, spurs marcheaza in ultimele minute , mingea trece de linie cu juma' de metru , portarul o scoate inapoi , arbitrul de tusa nu valideaza golul! Nimeni nu face atata scandal cat de face la noi .
    Acum o saptamana Tottenham au jucat pentru locul 4 in Premier League, aveau nevoie de o victorie pentru a se clasa pe 4, deasupra eternilor rivali, Arsenal. Duminica dimineata 10 jucatori de la Spurs au avut probleme cu alimentatia, mancarea de la hotelul unde erau cazati a fost contaminata cu ceva. Ca rezultat , au pierdut meciul cu West Ham , 1-2. Implicit si un loc in Champions League , chiar daca in preliminarii, deci au pierdut bani seriosi .
    Insa deosebirea este ca nimeni nu a reactionat ca o adunatura de nebuni scapti in libertate.Incepand de la oficialii clubului , jucatori si suporteri , nimeni nu a formulat acuze , au acceptat situatia, au un nou sezon in fata.
    Daca asa ceva s-ar fi intamplat la noi... Doamne apara si feresti! Cred ca era razboi civil.Sunt stelist dar accept si faptul ca fotbalul e fotbal si chiar daca e corect sau nu , rezultatul de la final ramane intotdeauna asa.Trebuie sa invatam sa pierdem , inainte de orice, si sa ne comportam ca atare , doar nu e sfarsitul lumii daca nu luam titlul anul asta , probabil Sportul sau Rapid il merita mai mult. De cand a venit Becali asta la conducere (singurul scop al lui e de fapt sa se vada la tv) sunt dezamagit de imaginea Stelei.
    Asa ca, cu sau fara arbitri , trebuie sa ne vedem de ale noastre si sa facem fotbal de performanta , nu sa ne uitam in curtea vecinului si sa dam vina pe arbitraj. Aste e fotbalul , Serea si-a facut meseria, daca vrea sa castige titlul sa aduca Becali arbitri straini la fiecare meci al Stelei , oricum are bani cica.
    Putin ma intereseaza ce greseli a mai facut Serea inainte , nu le face doar el , putegraiul incepe de la Casa Fotbalui si ajunge pana in Divizia B .
    BRAVO !
    Uite ca mai exista si suporteri stelisti lipsiti de fanatism, realisti, care observa fin ceea ce se intampla la clubul ala, care enerveaza majoritatea romanilor.
    Sa ia aminte ceilalti fanatici care lauda mereu clubul Steaua, dar si jocul echipei, sub orice critica, ca si la Dinamo.
    Sa lase sa ia si Sportul sau Rapidul campionatul, ca nu-i sfarsitul lumii !

    P.S.
    http://www.7plus.ro/index.php?a=9396&shift=1

    Care-i diferenţa dintre Augustus şi Ionică?
    Articol de L.Teodorescu

    La scorul de 1-0 pentru Steaua, CFR a avut penalty clar ca lumina zilei la faultul comis īn careu de Baciu asupra lui Tilincă, īnsă fiul şefului CCA n-a dictat nimic. Dacă Ionică Serea a fost mazilit pentru că nu a dat o lovitură de la 11 metri Stelei īn partida cu Gloria, ne īntrebăm ce va păţi A.Constantin, care duminică a avut pe conştiinţă două astfel de faze? Lui i se impută şi neacordarea unei lovituri de la 11 metri īn favoarea Stelei, la faultul asupra lui Nicoliţă, din finalul partidei.

  7. #175
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    remisor nici nu ma mira ca iei apararea unui nenorocit care a ramas in istorie pentru cel putin 3 meciuri distruse:
    1. dinamo- craiova: nu dat rosu lu barcauna, + nu a dat penalty clar craiovei
    2. dinamo - national...dupa meciul asta gazeta titra : "serea in finala", iar prosportul..."cupa serea". a dat 2 penalty gratuit lu dinamo, + a eliminat degeaba 2 de la national.
    peste 3 zile national - cu un arbitraj corect - umilea dinamo cu 5-1
    3. bistrita - steaua : nu a dat 3 penalty stelei + a anulat golul valabil al lui dica

    Rezulta: a furat de 2 ori pt. dinamo...si inca cum...si a dezavantajat odata lcra steaua.
    luati-l in groapa ca e mai dinamovist decat petre
    Ce lume mica. putin mese

  8. #176
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    CE RUSINE PT. STEAUA, IAR CASTIGA CU ARBITRII ! SEREA A FOST GASIT TAP ISPASITOR PT. NISTE ABERATII DE-ALE CELOR DOI MAFIOTI DE LA STEAUA. PT. ASTA, CITITI <<Dorinel: „Mai ceva ca Serea”>> DIN ULTIMELE FRAZE !!!
    „ECHIDISTANT”
    Dan Udrea

    Cel care l-a supervizat pe Augustus la meciul de duminică seara, de pe stadionul "Lia Manoliu", a fost unul dintre cei 4 vicepreşedinţi ai actualei CCA, Marcel Lică. După ce i-a acordat arbitrului o notă mai mare de 7, Lică a explicat ieri de ce nu l-a incriminat pe Augustus. "Am considerat arbitrajul bun, chiar dacă a făcut şi greşeli, dar aceste erori s-au comis şi īntr-o parte, şi īn cealaltă. Dacă aş fi considerat că a defavorizat o singură echipă, atunci da, i-aş fi dat notă mică. A avut două faze de penalty, cīte una pentru fiecare formaţie, şi un cartonaş galben neacordat lui Paraschiv. Acestea au fost greşelile majore ale lui", a spus Lică.

    "Toată lumea compară meciul acesta cu ce a făcut Serea. Sincer, eu dacă aş fi fost observator la Bistriţa īl notam tot cam īn jur de 7 şi pe Serea. Dar acolo a fost un observator mai exigent. Ştiţi cīnd mi-a dovedit Augustus buna lui credinţă īn acest joc? La o fază pe care 90 la sută dintre cei prezenţi pe stadion şi īn faţa televizorului n-au văzut-o. Īn minutul 44, Steaua era īn atac, Nicoliţă a scăpat singur īn careu pe dreapta, iar Dică, aflat īn altă parte faţă de unde era mingea, l-a tras de tricou pe un fundaş advers ca să-şi facă loc. Arbitrul a fluierat corect lovitură liberă pentru CFR şi i-a dat galben lui Dică. Atunci mi-a īntărit convingerea că e corect", a adăugat Lică.

    Observatorul a explicat şi de ce Augustus a făcut bine că nu l-a eliminat pe Goian, cīnd acesta a smuls steagul de la colţul terenului īntr-un moment īn care avea deja un "galben". "Nici chiar aşa, gata, dăm afară un fotbalist care flutură fanionul bucurīndu-se că a dat gol! Acesta e arbitrajul modern, să fluieri īn spiritul jocului, nu să vīnezi jucătorul, să-l elimini", a declarat Lică.

    „S-au dat reluări cu īncetinitorul, că dacă se lăsa imaginea pe viteză normală, greu ne-am fi dat seama dacă e penalty la Tilincă şi la Nicoliţă”
    Marcel Lică

    „Eu am analizat prestaţia lui Augustus pe īntregul celor 90 de minute, nu o fază sau două. Şi am tras concluzia că a fost echidistant şi imparţial”
    Marcel Lică

    „Nu putem să luăm ca la farmacie fazele, să vedem ce lovituri nu a dat la mijlocul terenului sau ce cartonaşe galbene trebuia să mai acorde”
    Marcel Lică

    „Am dat dovadă de flexibilitate cu Augustus pentru că īl cunosc ce fel de om e şi ştiu că e un băiat sincer şi corect”
    Marcel Lică

    Steaua l-a vrut preşedinte!
    Īn urmă cu 3 ani, Marcel Lică a fost ofertat de gruparea din Ghencea pentru a deveni preşedinte al clubului. Atunci, Steaua era antrenată de Victor Piţurcă, bun prieten cu Lică, pe care l-a avut coleg de cameră cīnd ambii jucau la FC Olt. Piţi īl convinsese pe Gigi Becali să-l aducă pe constănţean īn stafful administrativ al echipei, īnsă īn cele din urmă mişcarea nu s-a mai realizat. Ieri, Lică a respins ideea că este un apropiat al Stelei. "Eu am o relaţie de amiciţie cu Piţurcă, ce treabă am cu Steaua, echipă cu care am fost deseori īn conflict pe vremea cīnd am fost arbitru? Chiar m-au recuzat de mai multe ori şi am intrat īn conflict cu MM Stoica", a declarat Lică.

    MM: „L-au suspendat că au ţipat unii”
    Managerul general al Stelei, Mihai Stoica, a comentat ieri faptul că Augustus Constantin a fost oprit de la delegări īn urma prestaţiei de duminică seara, de la Steaua - CFR Cluj 2-0. "S-a īntīmplat să-l reţină etapa aceasta pentru că au īnceput unii să ţipe. De-asta s-a petrecut aşa ceva, īnsă eu spun că Augustus a dovedit că a fost imparţial", a declarat MM.

    Salomir la meciul cu Sportul
    Pentru derby-ul din Regie, meci care se va disputa duminică şi care va stabili īn mare campioana acestui sezon, CCA l-a delegat ca arbitru pe Marian Salomir. Ca şi Augustus, şi "centralul" clujean este un apropiat al roş-albaştrilor. Īn urmă cu doi ani, el a fost fotografiat īn timp ce se antrena avīnd pe el un şort cu emblema clubului din Ghencea. Pe deasupra, el este bun prieten cu managerul general al campioanei, Mihai Stoica, dar şi cu Leo Strizu. Partida CFR Cluj - Rapid va fi arbitrată tot de un "ecuson" FIFA, craioveanul Sebastian Colţescu.

    Alte arbitraje moderne după criteriile lui Lică
    Dacă Marcel Lică a considerat prestaţia lui Augustus Constantin de la Steaua - CFR Cluj drept una "bună şi modernă", probabil că īn concepţia fostului arbitru internaţional şi următoarele arbitraje constituie exemple de urmat pentru arbitrii tineri:

    Byron Moreno
    La Campionatul Mondial din 2002, īn optimile de finală, arbitrul ecuadorian a făcut praf meciul Coreea de Sud - Italia 2-1. A anulat Italiei un gol valabil marcat de Tommasi, n-a dat un penalty europenilor la un fault suferit de Totti, pe care apoi l-a eliminat gratuit

    Sorin Altmayer
    Īn mai 2003, īn returul semifinalelor Cupei Romāniei, Dinamo - Astra 3-1, "centralul" timişorean a ajutat gazdele să prindă finala. Cum? A avut o manieră pro-Dinamo, nu l-a eliminat pe Frăsineanu şi a dictat eronat lovitura liberă din care "cīinii" au marcat golul calificării.

    Ionică Serea
    Īn urmă cu un an, tot īn penultimul act al Cupei Romāniei, Dinamo a īnvins pe FC Naţional cu 4-0 şi s-a calificat īn finală. Alb-roşii au beneficiat de ajutorul lui Serea, care a dictat greşit două penalty-uri īn favoarea gazdelor şi i-a eliminat greşit pe "bancarii" Liţă şi McKain

    Dorinel: „Mai ceva ca Serea”
    Antrenorul jucător al lui CFR, Dorinel Munteanu, crede că prestaţia lui Augustus Constantin a fost mai slabă ca a lui Serea la Bistriţa. "S-au făcut greşeli foarte multe, foarte mari, poate mai multe decīt la meciul Gloria-Steaua. Arbitrul Constantin a avut o prea mare presiune asupra sa şi a fost total depăşit de joc. N-am ajuns la un asemenea nivel al jocului ca să pot depăşi şi echipa adversă, şi greşelile de arbitraj", a spus Munteanu, care a adăugat: "A luat notă peste 7 ? Mai e ceva de comentat īn acest caz ?".
    (Vali Şchiopu)
    Last edited by remy; 17th May 2006 at 04:57.

  9. #177
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    Mission No. 1: Remy
    Motiv: Insane stupid paranoid man

    Tin sa precizez ca Remy este pe lista M.I.B. conform cazului 00345
    La urmatoarea incalcare a normelor de buna conduita va avea consecvente.Va disparea definitiv.
    Precizez ca nu numai Serea ci si Balaj ,Tudor si Valcea trebuiesc dati afara imediat. Nu au ce cauta in fotbal,la fel cum nici persoana Remy nu are ce cauat pe acest forum liber ,si nu paranoid.
    Agentia noastra este una dreapat. Vrem sa indreptam lumea de nebuni, dar vrem sa ne spunem si parerea despre meciuri,cu vointa dumneavoastra.
    Pe moment,Remy a fost banat pentru jignire si ofensa continutiva. Cand va reveni( si speram cu totii sa nu revina) la urmatoarea abatere nu va mai fi iertat.
    Agent M. M.I.B.

  10. #178
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Los-Angeles-Ca
    Posts
    1,306
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M.I.B.
    Mission No. 1: Remy
    Motiv: Insane stupid paranoid man

    Tin sa precizez ca Remy este pe lista M.I.B. conform cazului 00345
    La urmatoarea incalcare a normelor de buna conduita va avea consecvente.Va disparea definitiv.
    Precizez ca nu numai Serea ci si Balaj ,Tudor si Valcea trebuiesc dati afara imediat. Nu au ce cauta in fotbal,la fel cum nici persoana Remy nu are ce cauat pe acest forum liber ,si nu paranoid.
    Agentia noastra este una dreapat. Vrem sa indreptam lumea de nebuni, dar vrem sa ne spunem si parerea despre meciuri,cu vointa dumneavoastra.
    Pe moment,Remy a fost banat pentru jignire si ofensa continutiva. Cand va reveni( si speram cu totii sa nu revina) la urmatoarea abatere nu va mai fi iertat.
    Agent M. M.I.B.
    ......esti din turma lui JIJI?

  11. #179
    junior sandilau's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    @ telespan

    Se aude ca MIB e un agent secret, mare barosan, omu controleaza orizontala si verticala, te sfatuiesc sa stai in banca ta
    [I]"Suntem aroganti cum niciodata in Romania nu vor putea fi suporterii unei alte echipe."[/I] - the quiet romanian
    [B]Forza Steaua! Mandru ca sunt stelist![/B]

  12. #180
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    1. Chestia asta se numeste mani****re, nu sondaj! Un sondaj cinstit ar fi inclus inca cel putin 2 variante, respectiv "suspendare 2-3-5 etc. etape" si "nici o suspendare". Cine v-a invatat sa faceti poll-uri?

    2. De ce pt. Augustus Constantin, care a arbitrat si mai prost decat Serea in meciul Steaua-Cluj nu ati facut un sondaj?? Sau cand ajuta pe Steaua nu mai e arbitraj prost??

    pt. moderatorii stelisti

  13. #181
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    presupun ca nu s-a gandit si la alte variante

  14. #182
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone
    2. De ce pt. Augustus Constantin, care a arbitrat si mai prost decat Serea in meciul Steaua-Cluj nu ati facut un sondaj?? Sau cand ajuta pe Steaua nu mai e arbitraj prost??

    pt. moderatorii stelisti
    Cum poti face o asemenea afirmatie care n-are niciun fundament ? Cum poti spune tu ca baiatul lui taticu' a arbitrat mai prost decat Serea? Cum poti face o afirmatie asa de grava ca a ajutat-o pe steaua? Inadmisibil. A fost un arbitraj modern, in spiritul si litera legii. S-a dat si decret in privinta asta.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  15. #183
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Ar trebui dati afara peste 7 arbitri,nu cum a spus MIB, cu seful trebuie inceput.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •