View Poll Results: Va place emisiunea lui Dan Diaconescu, Dan Diaconescu Direct?

Voters
65. You may not vote on this poll
  • Da

    13 20.00%
  • Nu

    39 60.00%
  • Doar unele editii

    13 20.00%
Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 270

Thread: Dan Diaconescu Direct

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0

    Thumbs up Dan Diaconescu Direct

    Unii o sa ma injure, dar cred ca acest topic nu se putea sa nu apara pana la urma. Cea mai contestata, cea mai difuzata emisiune, cele mai mari audiente, etc. Ce parere aveti de emisiunea de la OTV, Dan Diaconescu?
    Mie imi place, in special unele editii.

  2. #2
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Zicea Mihai Bendeac de la Mondenii (ala care il imita pe Banel) ca prin toate tarile undea fost el sau unde a fost altul si i-a povestit lui (nu mai tin minte exact) ca televizuni ca pro tv, b1tv, prima, etc. sunt cu zecile-sutele de mii...dar ca otv nu mai exista niciuna. asta e unica, la fel ca si emisiunea DD-ului.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    pai asta a fost si ideea lor cand au creat otv-ul ... adik ideea lui Dan Diaconescu, ca el este proprietarul OTV-ului si DDTV-ului.
    ei dau pe de-a dreptul totul, e unica televiziune care spune adevarul, descopera cazuri spectaculoase si le rezolva, etc...
    la inceput si eu uram acest post, dar cu timpul mi-am dat seama ca e unicul post care are un profil asa indraznet, care spune lucrurile pe bune

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    As desfiinta OTV-ul daca as putea si emisiunea lui Diaconescu . 9 seri din 10 ori se aduc hoti sau criminali ori se vorbeste despre hoti sau criminali , m-am saturat de acest post , parerea mea , voua poate sa va placa .

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    imi plac mult farsele lui gabriel fatu, cand vine la dan diaconescu...din pacate n-a mai venit de sapt. bune (
    e bestial...

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    o mizerie de emisiune si un ras de post de televiziune.Cand il vad pe marele Lazarus cum cauta el rezolvari la toate cazurile prezentate in emisiune ma ia cu somn.Era ceva inainte...dar acum ...Hai Andrei ,hai la somn ca e tarziu

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    e penal ala....el se crede si moderator si prezentator si invitat...

  8. #8
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liviu View Post
    As desfiinta OTV-ul daca as putea si emisiunea lui Diaconescu . 9 seri din 10 ori se aduc hoti sau criminali ori se vorbeste despre hoti sau criminali , m-am saturat de acest post , parerea mea , voua poate sa va placa .
    ai telecomanda...te uiti la ce vrei...

    unele emisiuni sunt bune

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    asta e si parerea mea, desi am votat "Da".
    Inainte nici nu voiam sa aud de aceasta emisiune. De la un timp, nush dak va vine sa credeti, dar tot timpul in fiecare seara ma uit sa vad ce e la Dan
    Am devenit un fan al lui Danutz

  10. #10
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andreiy View Post
    pai asta a fost si ideea lor cand au creat otv-ul ... adik ideea lui Dan Diaconescu, ca el este proprietarul OTV-ului si DDTV-ului.
    ei dau pe de-a dreptul totul, e unica televiziune care spune adevarul, descopera cazuri spectaculoase si le rezolva, etc...
    la inceput si eu uram acest post, dar cu timpul mi-am dat seama ca e unicul post care are un profil asa indraznet, care spune lucrurile pe bune
    Spune lucrurile pe bune pe naiba,exploteaza suferinta oamenilor la maxim.Totul pentru audienta.Cea mai penibila emisiune din lume.Sa-i fie rusine lui Diaconescu.
    Daca nu stiai farsele lui Gabriel Fatu sunt regizate.
    Eu te compatimesc ca te uiti la porcaria aia la 19 ani cand poti face alte lucruri.Si pe deasupra te mai si lauzi.

  11. #11
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    aia nu e emisiune ...

  12. #12
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    e un serial

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by r0bby View Post
    Daca nu stiai farsele lui Gabriel Fatu sunt regizate.
    ai dovezi in acest sens? eu am ca NU-S!
    sunt persoane care l-au injurat pe Gabriel, el este amenintat cu moartea in permanenta din cauza acestor farse care le face. Am dovezi, chiar dak nu-ti vine sa crezi.
    ba chiar m-am ciondanit cu ele online, sunt persoane care au cazut in capcana farselor lui. Si vor sa se razbune pe el
    este amenintat cu moartea in permanenta, nu-s minciuni ce spune la emisiuni, sa stii ca este adevarat, nici eu nu credeam dar pana m-am lamurit cu dovezi. nu mai am niciun dubiu, sunt cat se poate de reale.
    si cu "celebra anca" si cu toti - totul e pe bune!
    poate o sa crezi doar cand vei fi prins si tu in off-side de el...pana atunci nu crezi...ca asa e viata...pana nu patesti si tu nu crezi.
    Last edited by Andreiy; 14th June 2007 at 11:06.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by r0bby View Post
    Eu te compatimesc ca te uiti la porcaria aia la 19 ani cand poti face alte lucruri.Si pe deasupra te mai si lauzi.
    si eu te compatimesc pe tine pt. ca nu stii sa respecti parerea persoanelor care nu-s de aceeasi parere cu tine

  15. #15
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    in ultimul timp otv-ul a ajuns cum erau manelele acum 5 ani, toata lumea asculta manele dar in acelasi timp toata lumea le ura

    OTV este un post care a inceput sa supere pe multa lume, chiar acum 2 zile am vazut pe tvr o emisiune despre DDD in care era criticat dur Dan Diaconescu

  16. #16
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai nu au prins pe unul de la OTV in flagrant incercand sa ia 3000 de euro de la primaru din localitatea X - ca sa nu faca o emisiune denigratoare ?

  17. #17
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    sa le fie rusine. cum spunea danutz, mor toti de invidie ca are audiente record. se confirma.

  18. #18
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andreiy View Post
    ai dovezi in acest sens? eu am ca NU-S!
    sunt persoane care l-au injurat pe Gabriel, el este amenintat cu moartea in permanenta din cauza acestor farse care le face. Am dovezi, chiar dak nu-ti vine sa crezi.
    ba chiar m-am ciondanit cu ele online, sunt persoane care au cazut in capcana farselor lui. Si vor sa se razbune pe el
    este amenintat cu moartea in permanenta, nu-s minciuni ce spune la emisiuni, sa stii ca este adevarat, nici eu nu credeam dar pana m-am lamurit cu dovezi. nu mai am niciun dubiu, sunt cat se poate de reale.
    si cu "celebra anca" si cu toti - totul e pe bune!
    poate o sa crezi doar cand vei fi prins si tu in off-side de el...pana atunci nu crezi...ca asa e viata...pana nu patesti si tu nu crezi.
    Stai ma calm

    Auzi DanutzNu-i infintezi si un fan club?

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andreiy View Post
    sa le fie rusine. cum spunea danutz, mor toti de invidie ca are audiente record. se confirma.
    Si mor dusmanii ca pe mine ma "iubeste" fanii

  20. #20
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Exista telecomanda, cui nu-i place, mai are vreo 50 de programe in memoria televizorului, asa ca nu e nici o problema din partea mea.

    S-a uitat cineva aseara la emisiune? A fost Mahalagioaica de Zavoranca...penala rau emisiunea.

  21. #21
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    Aseara inca o editie senzationala marca Dan Diaconescu a fost. A fost invitata Oana Zavoranu. Se pare ca presa chiar isi face de cap in special la adresa ei, cik in "Star" Oana ar fi sechestrat un om, ar fi dansat cu nush ce barbati prin restaurante si alte tampenii. Ceea ce nu cred ca este adevarat.
    Zavoranca a dat in judecata Star-ul.
    Alt episod a fost cel in care Oana s-a luat de carcotasi, si pe undeva ii dau dreptate bietei fete...isi bate joc de ea o data de 2 ori de 7 ori dar de-acum chiar intrec limita...si nu doar in privinta ei. Carcotasii au cam inceput sa sara calul, e si parerea mea.
    Una peste alta, a fost un show total azi-noapte. Sper azi sa vina Gabitzu, il astept de vreo 3 saptamani!
    ----------------------------------------------------------------
    CINE ESTE OTV?
    OGLINDA TELEVISION , cunoscuta ca OTV, este o televiziune particulara, libera si necenzurata. Fondata de Dan Diaconescu, inchisa prin intermediul CNA, pe vremea a 600 de zile din guvernarea Nastase, supravietuind prin cotidianul Oglinda, a renascut prin eforturile aceluiasi Dan Diaconescu, in aceeasi perioada a istoriei noastre. Multumim tuturor celor ce ne-au ajutat sa trecem peste aceste cataclisme ale societatii noastre, multumim istoriei care merge inainte, multumim telespectatorilor care ne-au sprijinit, multumim presei libere si multumim revolutiei romane, orice ar fi fost ea. Multumim Romaniei ca existam si ca ne-am nascut in aceasta parte a Europei , pe care avem datoria sa o ducem mai aproape de Europa decat a fost vreodata. Si daca nu politicul ne imprima o viteza mai mare in "a trai bine", atunci civismul si mass-media sa faca asta! Vrem o Romanie curata, o oglinda a civilizatiei! OGLINDA TELEVISION
    --------------------------------------------------------------
    Remember - Abuz fara precedent la un post de televiziune

    12 septembrie 2002
    Consiliul National al Audiovizualului ridica licenta de emisie postului de televiziune OTV, singurul post de televiziune din Romania la care romanul de rand putea spune ce are pe suflet. Un ziarist, Dan Diaconescu, e pus la zid de putere, de confratii din presa si televiziune, pentru simplul motiv ca avea succes si ca scapase de inregimentarea in corul laudatorilor. In Romania, orice punct de vedere contra autoritatilor se transforma in ofensa adusa autoritatii, in atentat la siguranta nationala, in antisemitism, xenofobie, in impiedicarea drumului spre NATO si Comunitatea Europeana. Vina lui Dan Diaconescu e ca n-a putut sa-l tempereze pe CV Tudor, in acuze mai mult sau mai putin dovedite, aduse puterii. Vina lui Dan Diaconescu e ca n-a reusit sa inchida gura unui senator al Romaniei, care vorbeste liber de la orice tribuna, fie ea a Senatului Romaniei, fie a Consiliului Europei. Vina lui Dan Diaconescu e ca mai e putin pana la alegeri si tara trebuie sa ramana linistita. Dan Diaconescu a lasat sa fie acuzata puterea intr-o emisiune live, si pentru ca Dan Diaconescu era OTV, OTV-ul a fost inchis a doua zi. In Romania, coruptia exista cata frunza si iarba, Opozitia nu poate face nimic, Opinia Publica e la inceputurile formarii, puterea nu poate fi antidemocratica pe fata, drept pentru care s-a inventat CNA, organizatia care vegheaza ca oamenii sa nu se poata exprima liber in vazul lumii. Cu tot cu ideile lor de oameni sufocati de balcanismul si fanariotismul din tara, cu tot cu vocabularul lor redus de indignare. Dan Diaconescu Direct n-a fost o emisiune care sa placa tuturor, dar a fost o emisiune cat se poate de libera, in cea mai saraca si corupta tara din Europa.


    APADOR-CH considerã „inacceptabilã” decizia CNA de suspendare a licentei OTV


    APADOR-CH si Centrul pentru Jurnalism Independent (CJI) considerã cã decizia Consiliului National al Audiovizualului (CNA) de retragere a licentei postului privat de televiziune OTV este o "mãsurã inacceptabilã īntr-o societate democraticã īn care se respectã libertatea de exprimare si informare", se aratã īntr-un comunicat remis, ieri, presei. Pozitia celor douã organisme este motivatã prin fapul cã īn decizia CNA nu se mentioneazã, īn mod concret, īn ce au constat afirmatiile pe care le-a calificat ca fiind "antisemite, xenofobe, discriminatorii, calomnioase" si nu se precizeazã care sīnt "prejudiciile grave aduse interesului public''. "Nemotivarea clarã si temeinicã a deciziei lasã loc arbitrariului īn aplicarea legii", se aratã īn comunicatul APADOR-CH si CJI.
    Cele douã organizatii cer CNA sã revinã asupra deciziei datã sãptãmīna trecutã si asupra comunicãrii transmise operatorilor de televiziune prin cablu, pentru ca postul privat OTV sã-si poatã continua activitatea, cel putin pīnã īn momentul īn care va exista o hotãrīre judecãtoreascã definitivã.
    Decizia CNA de a retrage licenta unui post privat de televiziune din cauza declaratiilor īn direct ale unor invitati "poate duce la instaurarea cenzurii sau autocenzurii, ambele la fel de periculoase pentru libertatea de exprimare si dreptul la informatie al publicului", se mai spune īn acelasi comunicat. De asemenea, este amintit faptul cã institutiile de presã din domeniul audio-vizualului nu rãspund pentru afirmatiile fãcute īn direct de persoanele invitate īn studio, dar acestea din urmã rãspund pentru declaratiile lor.
    "Prin urmare, dacã sustinerile senatorului Corneliu Vadim Tudor - invitatul emisiunilor mentionate īn decizia CNA - sīnt considerate «antisemite, xenofobe si discriminatorii» ele pot face obiectul unor investigatii, pe baza textelor din Codul Penal, Ordonantei nr.137/2000 (aprobatã prin Legea nr.48/2002) privind prevenirea si sanctionarea tuturor formelor de discriminare si Ordonantei de urgentã nr. 31/2002 privind interzicerea organizatiilor si simbolurilor cu caracter fascist, rasist sau xenofob, care incrimineazã tocmai astfel de afirmatii", se mai aratã īn comunicat, precizīndu-se totodatã cã, īn cazul īn care unii politicieni, inclusiv presedintele tãrii sau primul-ministru, "se simt lezati" de afirmatiile unor invitati īn emisiuni īn direct, acestia pot recurge la cãile legale de care dispune orice persoanã particularã ce se considerã insultatã sau calomniatã.
    Prin urmare, postul de televiziune, care nu a fost decīt canalul prin care au fost difuzate respectivele afirmatii, nu trebuia desfiintat, APADOR-CH considerīnd cã CNA a optat pentru "cea mai asprã" sanctiune prevãzutã de lege, pe care a aplicat-o imediat, ignorīnd astfel dreptul postului OTV de a se adresa instantei de contencios administrativ īn termen de 15 zile de la comunicare, dupã cum se stipuleazã īn Legea audiovizualului. APADOR-CH si CJI precizeazã cã nu sustin īn nici un fel politica postului OTV, īnsã considerã cã retragerea licentei nu reprezintã "un rãspuns īmpotriva rasismului, ci constituie numai o īncãlcare a libertãtii de exprimare si informare, creīnd un precedent periculos".


    PUNR protesteazã contra interzicerii functionãrii postului OTV


    Partidul Unitãtii Nationale Romāne militeazã pentru respectarea si aplicarea tuturor legilor Tãrii - bune sau rele -, atāta vreme cāt ele sunt īn vigoare. Totodatã, militeazã pentru schimbarea sau abrogarea legilor devenite caduce sau care au fost incorect formulate īncã de la promulgare. Dar aceste schimbãri si abrogãri trebuie fãcute pe cale exclusiv democraticã si nu prin ucaz, prin presiune politicã.
    Īn consecintã, este necesarã respectarea libertãtii cuvāntului - singura libertate care garanteazã īnfãptuirea democratiei. Suprimarea libertãtii de exprimare īnseamnã inaugurarea dictaturii. De asemenea, suntem pentru un dialog civilizat, pentru o politicã a argumentului si a documentelor doveditoare, si contra proliferãrii injuriilor. Chiar dacã despre hotii dovediti ca prãduiesc averea privatã sau publicã īn mod ilegal sau cu acoperire legalã, dacã despre cei care sunt frecvent acuzati de presã cã fac politica presului īn fata strãinãtãtii nu poti - si nici nu trebuie - sã te exprimi, totdeauna, īn mod academic, totusi, īn discursul politic public trebuie sã primeze folosirea stilului de exprimare obiectiv, plin de urbanitate, care sã īsi atingã scopul educativ, pentru care, īn fond, este īntreprins.
    Bazat pe aceste premise, P.U.N.R. protesteazã īn modul cel mai vehement fatã de interzicerea postului OTV si denuntã obedienta deplinã manifestatã de cãtre Consiliul National al Audiovizualului.
    P.U.N.R. considerã cã mãsura interzicerii postului OTV este neselectivã si, deci, lipsitã de discernãmānt. Cãci, īn primul rānd, trebuiau sanctionati moral si, la rigoare, penal, cei care si-au exprimat opiniile īn emisiunile incriminate acum. ªi, apoi, doar Justitia poate decide dacã e vorba de calomnie, de ultragiu adus autoritãtii etc. Īn al doilea rānd, īn urma deciziei instantelor judecãtoresti, trebuia sã i se impunã moderatorului sã īsi schimbe forma emisiunii: din „Dan Diaconescu direct”, īn „Dan Diaconescu din studio”, spre a-si putea cenzura, sub aspect stilistic, interlocutorii (la nevoie). Īn al treilea rānd, trebuia, dacã era cazul, suspendatã - tot prin intermediul Justitiei - emisiunea respectivã. Dar nu exista nici un argument ca sã fie interzis īntregul post de televiziune (eliminānd, astfel, si celelalte emisiuni), sub pretextul, tardiv si cusut cu atã albã, al difuzãrii de „calomnii, neadevãruri etc.” Pe de altã parte, trebuie sã reprosãm moderatorului cã nu a intervenit spre a atrage atentia invitatilor sãi sã se retinã de la emiterea de calificative care nu sporeau argumentatia, amenintāndu-i cã, īn caz contrar, le va „tãia microfonul”, ca īn Parlament.
    Cã este vorba de o comandã politicã o atestã faptul cã, īn multe alte mass media - scrise sau audio-vizuale - se difuzeazã, en gros, materiale care īncalcã morala crestinã, bunul simt, care terfelesc valorile nationale fundamentale, care sunt, efectiv, antiromānesti, dar nu mai sunt interzise. Īn apãrarea acestora nu intervin nici C.N.A., nici analistii politici si nici altii. O probã elocventã, īn acest sens, este faptul cã despre aniversarea lui Avram Iancu, numai TVR1 a difuzat doar cāteva secunde, dar despre individa care si-a tinut mama moartã īn casã sase luni, aproape toate posturile au fãcut adevãrate reportaje. Prin aceastã formã de televiziune si de presã se abrutizeazã natiunea! Aici e pericolul.
    Totodatã, dacã interzicerea postului OTV nu se bazeazã, īn realitate, pe motivele invocate de cãtre C.N.A., este necesarã aflarea adevãrului. Apoi, cei care au fost vizati de anumite afirmatii trebuie sã rãspundã, īn replicã, si sã argumenteze convingãtor. Opinia publicã nu va fi multumitã cu īnchiderea postului OTV, ca argument definitiv, ci prin aflarea adevãrului. Iar adevãrul nu poate fi oprit sã aparã prin īnchiderea gurii cuiva. Si, oricum, ADEVÃRUL PRIMEAZÃ, nu interesele de moment ale unor persoane.
    Īn loc sã ne aliniem Occidentului, unde nu a existat nici un caz de interzicere a unui post de radio/TV, iata cã, probabil din inertie, ne aplecãm spre Moscova, unde, īn urma cu cātiva ani, la fel, a fost īnchis un post TV.
    Biroul de presã al P.U.N.R.

    C.V.Tudor īsi da demisia din APCE, in semn de solidaritate cu OTV

    Presedintele PRM Corneliu Vadim Tudor a prezentat, ieri, īntr-o conferintã de presã, o scrisoare deschisã adresatã presedintelui Adunãrii Parlamentare a Consiliului Europei (APCE), Peter Schieder, īn care anuntã cã-si dã demisia din functia de membru al APCE, īn semn de solidaritate cu postul de televiziune OTV, a cãrui licentã a fost suspendatã prin decizia CNA.
    C.V. Tudor a precizat cã decizia sa de a demisiona din functia de membru al Adunãrii Parlamentare a Consiliului Europei este "definitivã si irevocabilã", arãtīnd cã PRM va fi reprezentat la APCE de supleantul sãu deputatul PRM Daniel Ionescu si de senatorul Ilie Ilascu.
    Īn scrisoare, Vadim Tudor a criticat dur "regimul Iliescu-Nãstase" si l-a rugat pe presedintele APCE "sã facã demersurile necesare, pentru a fi anulatã hotãrīrea" prin care, īn opinia sa, "s-a reintrodus cenzura" īn Romānia.
    El a precizat cã textul scrisorii va fi tradus, luni, īn limba englezã si va fi transmis presedintelui APCE.
    Consiliul National al Audiovizualului (CNA) a decis, īn sedinta de joi, suspendarea licentei de emisie a postului OTV. Consiliul a luat īn discutie modalitatea de sanctionare a postului OTV, īn urma sesizãrilor primite īn legãturã cu editiile emisiunii "Dan Diaconescu īn direct", din 31 iulie si 10 septembrie 2002. CNA a incriminat si alte emisiuni monitorizate de la 15 iulie pīnã īn prezent. Ultima sesizare a fost fãcutã de institutia prezidentialã care a semnalat modul de desfãsurare a emisiunii din 10 septembrie, unde a fost invitat Corneliu Vadim Tudor.

    --------------------------------------------------------------

    DAN DIACONESCU


    DETALII PERSONALE


    Data nasterii: 09/12/1967
    Locul nasterii: Caracal/Olt
    Starea civila: necasatorit
    Nationalitatea: romana
    Domiciliul stabil: Bucuresti
    Stagiul militar: satisfacut
    Telefon OTV: 211 46 00


    STUDII


    1974-1978 - Scoala primara: scoala ``Mihai Viteazu`` Caracal/Olt;
    1978-1982 - Gimnaziu: scoala ``Mihai Viteazu`` Caracal/Olt;
    1982-1986 - Liceul ``Ionita Asan`` Caracal/Olt, profil matematica-fizica;
    1987-1993 - Universitatea Politehnica Bucuresti, profil mecanic;


    ACTIVITATE PROFESIONALA

    1990 - 1992 - Sef sectie ``CURIERUL NATIONAL``;
    1992 - 1995 - Director General ``JURNALUL NATIONAL``;
    1995 - prezent - Director cotidianul ``OGLINDA``;
    1998 - 2000 - Director ``COTIDIANUL``;
    1997 - 1998 - Realizator TV ``SUPERNOVA``;
    1998 - 2000 - Realizator ``Tele7abc``;
    2001 - prezent - Realizator ``OTV``;

    Premii

    1992 - Premiul Fundatiei Umaniste DAN VOICULESCU;
    1999 - Premiul pentru talk show de televiziune, GALA APTR;
    1998 - Premiul Pamfil Seicaru
    1999 - Premiul pentru televiziune, cotidianul ``DIMINEATA``;
    2000 - Premiul pentru televiziune, cotidianul ``ULTIMA ORA``;
    2001 - Premiul ``MEDIA 2001``, Radio Brasov;
    2001 - Premiul pentru cel mai bun talk-show de televiziune, GALA RADIO ROMANIA;



    PASIUNI


    Literatura, filozofie, sah;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •