View Poll Results: Care este jucatorul vostru preferat?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • Catalin BACIU

    5 7.81%
  • Don Paul Claudiu CHETREANU

    1 1.56%
  • Bogdan Daniel DRAGUS

    1 1.56%
  • Aurelian Tudor DUMITRESCU

    8 12.50%
  • Zoran KRSTANOVICS

    8 12.50%
  • Flavius Marian LAPUSTE

    5 7.81%
  • Predrag MIJUSKOVIC

    2 3.13%
  • Mihai Florin POPA

    1 1.56%
  • Mihai RACOVITAN

    4 6.25%
  • Bruno ROSCHNAFSKY

    3 4.69%
  • LeVar SEALS

    16 25.00%
  • Mihail Vlad SILVASAN

    10 15.63%
Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 320

Thread: Pentru Cluj... Povestea Reincepe

  1. #253
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Multzam!

  2. #254
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1

    Thumbs up ;)

    Ladies and gentlemen, we are pleased to announce, that starting with September 3rd, our city will guest (for another year, at least) a well known name for all of us:

    LeVaaaar Corteeeez Seeeeeaaaaalsssss!


  3. #255
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    dap..........intradevar este o veste buna..........

  4. #256
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Haleluia brothers & sisters!

  5. #257
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Eu am auzit ca LeVar va ramane maxim un sezon. Miodrag Perisic nu este cel mai mare fan al sau.
    Acum, fiind in state, LeVar sta toata ziua pe terenurile de baschet.
    Probabil ca o sa ne dam seama la inceput de sezon, cand va relua patrunderile sale "trade mark" cu care ne-a delectat sezonul trecut (si care nu prea ii plac lui Perisic ).
    I love this game!

  6. #258
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Dumars, stai tu linistit ca, desi nu o arata, Perisic e fan Seals... e drept ca si LeVar are "minusurile" lui, dar per ansamblu pana si lui Perisic ii place... mai ales cand ii castiga meciurile si ii ridica o sala intreaga in picioare

  7. #259
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    http://www.mariromani.ro/top100.php
    28. GHEORGHE MUREŞAN

    Singurul român care a jucat vreodată în cel mai tare campionat de baschet din lume, NBA. Talia sa impresionantă, dar şi firea sa blândă, l-au propulsat neaşteptat la Hollywood, într-un film în care a jucat alături de Billy Crystal. În ambele ipostaze, Ghiţă Mureşan a făcut să se vorbească de bine despre România.

    P.S.Cred ca incep sa-i recunosc pe cei care l-au votat.

  8. #260
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Iar crapa fierea-n tine cand e vorba de clujeni, este? Nu fi suparat, las' ca la pateuri Sibiul e in top 10 national. Si sa nu uitam de cel mai bun produs local, Salamul de Salonta.

    Acum pe bune, nu ai si tu o ocupatie mai productiva? E sambata seara, pute Sibiul de gagici la care numai trebuie sa le faci cu ochiul si deja converseaza in limbi (straine) cu tine, si tu stai pe net sa analizezi -culmea- bashina aia de pseudo-sondaj pe care-l fac obositii de la TVR.
    Sugestie: Ia un Trei Stejari, du-te in ceva club si frige o băciţă, simte-te bine, lasa topicul despre Cluj in pace.

  9. #261
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul* View Post
    http://www.mariromani.ro/top100.php
    28. GHEORGHE MUREŞAN

    Singurul romān care a jucat vreodată īn cel mai tare campionat de baschet din lume, NBA. Talia sa impresionantă, dar şi firea sa blāndă, l-au propulsat neaşteptat la Hollywood, īntr-un film īn care a jucat alături de Billy Crystal. Īn ambele ipostaze, Ghiţă Mureşan a făcut să se vorbească de bine despre Romānia.
    Credeam ca ai sezizat acest aspect de cand ai dat primul citat care te-a nemultumit

    Quote Originally Posted by paul* View Post
    articol de pe frbaschet.ro
    Marele Ghita Muresan s-a intors la Cluj-Napoca unde a antrenat alaturi de alti 6 tineri antrenori un nr de 60 de copii, dupa modelul propriei Giant Basketball Academy afiliata la Washington Wizzards (NBA).
    Copiii au putut sa-si exerseze abilitatile, combativitatea si sa invete ce inseamna atitudinea pozitiva pentru acest minunat sport.
    Nu putem decat sa ii multumim lui Big Gitza pentru faptul ca niciodata nu a uitat ca este un Mare Roman.
    Federatia Romana de Baschet
    ))))))))))))))))))))))))))))
    La asta se referea dna presedinte si nu la ceea ce credeai tu.

    Nu fi suparat, sunt sigur ca sunt si sibieni in TOP100.
    I love this game!

  10. #262
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    O sa aveti o surpriza dupa prima etapa cand o sa vedeti lotul Sibiului care este cel putin la fel de puternic ca cel de anul trecut daca nu mai puternic. Si daca pun la socoteala cu silvasan acum are 110 Kg si nu mai poate alerga si ca Tenter implineste 50 de ani pana incepe campionatul nu mai aveti nici o sansa.Oricum meciul meu preferat este cu Clujul si nu pentru ca am vreun fel de ura fata de voi ci pt ca daca va uitati atenti la campionatul trecut Sibiul si Cj au facut spectacol meci de meci cand au jucat impreuna.Toate meciurile au fost foarte stranse si semifinala SB-CJ a fost mult peste finala.
    Va doresc succes sezonu viitor si sa terminati pe doi chiar in spatele nostru.

    ps: Singura problema anul acesta o sa fie faptul ca nu o sa mai incapa lumea in sala nici macar la meciurile cu valcea si Muresul.Da poate o sa venim mai multi(si cei care nu au loc la noi in sala) la voi ca acolo sigur gasim locuri libere.Noroc ca jucati cu noi, Asesoftul si Dinamo ca altfel ar fi goala sala la fiecare meci.Numai la meciurile astea isi face aparitia si galeria echipei de fotbal buna cunoscatoarea a fenomenului numit huligalism(in nici un caz al baschet).Nu vreau sa jicnesc pe nimeni dar cele intamplate anul trecut ma scutest de alte comentarii.Apropo Silvasan tine cu CFR.

  11. #263
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    nici nu a inceput campionatul si incepeti deja sa scoateti tot felul de prostii pe gura..... stii ce fla sibiu......eu cred ca ai dreptate, voi sunteti cei mai buni...serios

  12. #264
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    mersi!

  13. #265
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Clar sunteti cei mai buni... cand vine vorba de vorbe.. pe teren, ina, hm.... pe ce loc ati terminat anul trecut? 3, exact
    Noi? pe 2... deci peste voi
    asa ca mai bine sa lasam deoparte rautatile astea gratuite ()gen Silva, kile, Tenter, varsta), ca daca stau bine si ma gandesc, Dee are cati ani??? Ban abia se misca... John, cam la fel... Vulc nu are nicio treaba cu antrenoratu.. asta o ziceti voi, sibienii... and so on...
    Mai bine sa ateptam meciurile (apropo, primul va fi pe 16 decembrie, la Cluj) si sa vedem dupa aceea cine e mai tare si cine e mai vorbaret si nu are treaba pe teren
    Oricum, dupa cum ziceai si tu, fla, meciurile CJ-Sb au fost cele mai spectaculoase anul trecut... Si la fel va fi si anul acesta...

  14. #266
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    abia astept. o sa fiu cu siguranta in sala (sper sa fim cati mai multi) si sper sa avem ocazia sa ne si cunoastem daca esti si tu de acord si pe urma poate veniti si voi. daca ai tot programul te rog sa-l postezi.traiasca spectacolul si sper sa aiba de castigat ardealul.!!!!

  15. #267
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    ai vazut cd facut de noi?

  16. #268
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    fla_csu... as posta cu mare placere programul, dar din pacate nu il am, decat pe cel al clujului... nici nu e de mirare, avand in vedere ca FRBAschet nu se sinchiseste sa anunte dupa ce face tragerea la sorti care vor fi toate meciurile... probabil o sa mai asteptam cateva zile bune pana o sa il aflam...
    cat despre intalnire... oricind, cu mare placere... la sibiu am fost de nenumarate ori... sincer, imi place acolo, atata doar ca exsista (ca peste tot) unele personaje care te fac sa iti para rau ca ai batut atata drum ca sa vezi baschet de calitate. pe langa aia, cu siguranta exista si oameni adevarati care, chiar daca tin cu o echipa sau alta, nu te fac sa te simti starin la tine in tara
    Si, vorba ta... Sa castige Ardealul!!!
    CD facut de voi???

  17. #269
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    da cd-ul facut de noi.atunci ramane stabilit:vb mai multe la o bere in cj daca nu-i prea frig atunci.Merge si o cafea.

  18. #270
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    nu stiu de cd, in schimb am aflat ca pregatiti o revista de toata frumusetea...
    abia astept sa o vad...
    bere... cafea... orice... si oricind

  19. #271
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    pai revista o sa apara cat de curand.Cd-ul a aparut la sfarsitul campionatului da a ajuns si in cj fiind dorit si la voi. Sper sa il vezi pt ca nu vei regreta.daca vrei info cum il poti obtine scrie-mi.

  20. #272
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    apropo de cd.,Iata ce spune un concitadin de al vostru:
    Dumars
    #4 Join Date: Aug 2003
    Location: Cluj Napoca
    Age: 29
    Posts: 468

    Fiindca sibienii sunt mai modesti din fire, o sa le laud eu munca.

    Odata cu intalnirea cu jucatorii lor favoriti, au lansat si un CD aniversar.

    Realizarea tehnica si continutul sunt la un standard calitativ foarte bun.

    Si, un lucru important de amintit, jucatorii lui CSU Sibiu au avut amabilitatea (si rabdarea) sa semneze aceste CD.

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...=8296&page=126
    __________________
    I love this game!

  21. #273
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Foarte frumos.
    O mica intrebare, totusi: despre ce CD e vorba?!?!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •