View Poll Results: ati observat ceva suspect in acest meci ?

Voters
55. You may not vote on this poll
  • da

    23 41.82%
  • nu

    20 36.36%
  • nu ma pronunt

    12 21.82%
Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 227

Thread: Acuzatii de blat la CFR Cluj

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1

    Acuzatii de blat la CFR Cluj

    "Patru jucatori de la CFR Cluj sunt suspectati de conducerea clubului de non-combat in meciul pe care CFR Cluj l-a pierdut la mijlocul saptamanii cu Steaua si au fost lasati in afara lotului, dupa cum informeaza TV Sport."

    Onlinesport: Cristian Soitu

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...a-cfr-cluj.htm

    daca doriti sa comentati ....
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ce sa mai comentam? ca tot asta se comenteaza

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    mai ales cei care au fost la meci ... e interesant sa spuna ce au vazut acolo


    PS. tu ai fost la meci , daca nu ma insel
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    blat cu Jula si Anca , ca ceilalti erau portughezi si nu se intelegea gigi cu ei sa-i blatuiasca :ras-plans:

  5. #5
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Am observat o echipa care si-a dorit victoria, Steaua, si o echipa cu mentalitate de bozgori, care n-a fost in stare de mai mult, CFR.

    Penibili si astia, cauta scuze acum, se vad vreo mare echipa Mai era si Bosanceanu ala de la Farul cand si-a amendat echipa ca n-a castigat in Ghencea. Numai echipe mari

  6. #6
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Eu am fost pozitionat foarte bine la meciul acesta si pot sa spun ca mai multi jucatori ai CFR-ului au stat pur si simplu si parca nu ar fi vrut sa alerge. Si culmea e ca portughezii din lot alergau de mancau pamantul, pe cand unii romani frecau menta. Imi pare rau pentru ce s-a intamplat si decizia conducerii mi se pare oarecum normala... mai ales ca acum urmeaza meciuri importante in campionat si nu putem risca ca acesti jucatori sa ne tradeze iarasi.

  7. #7
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    BAAAAAAAAAAA, trezeste-te !!!!!!

    Acum si eu am vazut cum Steaua a fost umilita in Ghencea de Dinamo, dar n-am zis ca a fost blat. De rapidisti nu mai zic, ca, saracii, ar trebui sa-si acuze portarii de blat de vreo patru meciuri incoace.

    ia uite-l si pe Leviss, a votat da pun pariu ca nici nu a vazut meciul

    E VORBA DE VALOARE !!

  8. #8
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    pai daca n-a alergat Anca in meciul asta nu stiu cine a facut-o... doar ca toate pasele lui inalte erau respinse de Goian si toate incursiunile erau stopate de apararea Stelei...
    Ce sa mai spun ca pe final, erau pe punctul de a egala la cata presiune au pus pe poarta lui Cernea....
    Numa ca no, hai sa povestim gateje si sa merem nicaieri

  9. #9
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    ce penibili sunt astia....ei chiar se cred buni saracutzii, nici acum n-au realizat ca-s vai mama lor si incearca sa-si mascheze valoare reala, vezi doamne daca jucau ei pe bune rupeau tot !

  10. #10
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    BAAAAAAAAAAA, trezeste-te !!!!!!

    Acum si eu am vazut cum Steaua a fost umilita in Ghencea de Dinamo, dar n-am zis ca a fost blat. De rapidisti nu mai zic, ca, saracii, ar trebui sa-si acuze portarii de blat de vreo patru meciuri incoace.

    E VORBA DE VALOARE !!
    Valoarea ca valoare, dar cum explici faptul ca unii jucatori nu au facut un sprint tot meciul? Pentru asta nu iti trebuie valoare, ci ambitie...

    Altceva nu vreau sa mai comentez despre acest subiect, mai ales ca m-a sunat acum jumatate de ora un prieten care mi-a zis niste lucruri care m-au surprins destul de rau...

  11. #11
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    bine ma, bine, cum zici tu!

    si ca sa raspund si la intrebarea poll-ului....da, am vazut ceva suspect, chiar foarte suspect: a facut lovin doua driblinguri!!!!!!

  12. #12
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Am observat o echipa care si-a dorit victoria, Steaua, si o echipa cu mentalitate de bozgori, care n-a fost in stare de mai mult, CFR.
    Auzi, tata, vorbeste frumos, ti-ar placea sa spun despre jucatorii din echipa ta de suflet ca au mentalitate de tigani? Sau ca sunt tigani? Ce inseamna asta, "mentalitate de bozgor", cand astia au mai mult de jumatate din echipa portughezi? E a doua oara cand vad exprimarea asta la tine, "echipa cu mentalitate de bozgor" vis a vis de CFR Cluj; esti complexat de unguri sau ce? BTW, sunt roman ca si parintii mei, ca sa nu intram in polemici si pe partea asta.

  13. #13
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Valoarea ca valoare, dar cum explici faptul ca unii jucatori nu au facut un sprint tot meciul? Pentru asta nu iti trebuie valoare, ci ambitie...

    Altceva nu vreau sa mai comentez despre acest subiect, mai ales ca m-a sunat acum jumatate de ora un prieten care mi-a zis niste lucruri care m-au surprins destul de rau...
    ne lasi in suspans? tu ai dovezi de fapt, dar nu vrei sa le scrii aici nu-i asa?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    are legatura cearta de astazi dintre stoica si becali cu cele prezentate aici?
    nu iese fum fara foc!

  15. #15
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    posibil. ce nu fac romanii pt bani . oricum multi din jucatorii clujeni nu au jucat nimic in meciul cu steaua... nimeni nu stie de ce

  16. #16
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    ce cearta dintre becali si stoica de ASTAZI? poate dupa meciu cu timisoara nicidecum de astazi...

  17. #17
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    posibil. ce nu fac romanii pt bani . oricum multi din jucatorii clujeni nu au jucat nimic in meciul cu steaua... nimeni nu stie de ce
    Mda, si mai ales cei romani.. sincer, nu pot sa ma pronunt, dar am fost socat inca de la meci cat de prost a jucat Minteuan, de exemplu...

  18. #18
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Nah parerea unui ceferist obiectiv :

    C.F.R.-ul nu are nici o sansa la locul 2 in primul rand pentru ca nu a aratat nimic in meciul cu Steaua dar nici pana acum fiind doar beneficiara unui inceput de campionat mai lejer.Transferurile lor se dovedesc acum mai slabe si nereusite decat pareau la inceput si din aproape o echipa adusa doar 2-3 jucatori isi justifica investitia in ei.

    Dupa meciul cu Steaua dl. Muresan afirma ca "echipa are valoare" uitand insa sa precizeze cat de mare!Sunt ardelean si as fi fost incantat sa vad rezultate la Cluj.Am urmarit C.F.R.-ul cu interes fiind dezamagit de multe ori atat de jocul echipei cat si de rezultat chiar daca a castigat.Mi-a ramas intiparit in minte jocul lor cu Nationalul cand ar fi meritat sa piarda si doar cu un "noroc chior"au castigat spre final.Consider ca rezultatele, cate sunt ele,sunt "mincinoase" si pot fi atribuite "conducerii" si mai putin echipei sau antrenorului.Nu poti fi subiectiv la infinit si sa nu incerci sa vezi realist lucrurile!Cu o astfel de echipa si atitudine C.F.R.-ul nu poate si nu are dreptul sa "ia fata Stelei sau Rapidului".Macar un egal trebuia sa scoata pentru a confirma iar scorul adevarat este 0-3 in favoarea Stelei pentru ca nici acel gol nu l-a dat Clujul.Si n-au avut nici macar o sansa de a marca.Aceasta este adevarata dezamagire!S-ar putea mentiona si suita de rezultate de 1-0 in care au avut max. 2-3 ocazii.IN C.L. SE POATE SPERA CA VOR FACE MAI MULT ?-Sa fim seriosi! Ar avea nevoie de 20 de jucatori toti adusi numai de la Barcelona Celsea sau Milan ca sa faca fata!Chiar si in uefa ar fi jale cu C.F.R.-ul cu aceasta echipa !

  19. #19
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    TYPI: multi jucatori de la Craiova nu au jucat nimic timp de 11 meciuri, cand au fost infranti. au facut blat?

    asta-i fotbalul, unii pierd, altii castiga. cateodata se termina egal.

    ce dreaq ma, tocmai cu contracandidata de la locul 2, cfr, facea steaua blat? n-a facut cu uta, cu vaslui, cu gloria si tocmai cu cfr facea blat.

  20. #20
    Registered User magica_steaua's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,286
    Reputatie
    0
    au dreptate clujenii.......la fel a fost si la real-steaua cand unii din jucatori stateau pe teren fara sa alerge de exemplu nicolita care a mai dat si autogolul......daca nu le dadea bani calderon nu ne bateau..........sper sa se ia masuri macar acum in ceasul al 12-lea

    daca nu dadeam meciurile lui dinamo si inca ,cateva acum eram campioni dar asta e
    =))))))))))))))))

  21. #21
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    celelalte meciuri ca n-ati jucat nimic cfru cu vaslui, national etc etc cine v-a mai blatuit bah?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •