View Poll Results: pronostic

Voters
52. You may not vote on this poll
  • 1

    18 34.62%
  • x

    10 19.23%
  • 2

    24 46.15%
Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 173

Thread: Etapa 11: Pandurii Tg. Jiu - Dinamo

  1. #127
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Rasare incet-incet noua specie de frustrat-obsedat din Romania, dinapidistul .. Observati exemplele mai sus.

  2. #128
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Uite,de asta ii respect pe caini...recunosc si aspectele mai putin frumoase ale trecutului clubului lor....insa au si multe cu ce se lauda...in primul rand cu cea mai buna echipa de club din istoria fotbalului romanesc... Dinamo de la sfarsitul anilor '80...insa stelistii dau dovada de o nesimtire crasa...in loc sa mearga pe burta,tot ei fac glas...stie toata lumea cum "hotii striga hotii"...
    Iecgzact. Tu respecti cainii, iar pe tine nimeni

    Pandurii ratara tot, Dinamo castiga si Corpodean s-a impacat cu Borcea Punct.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  3. #129
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    @Vladek : te credeam un tip inteligent. imi pare rau a recunosc ca m-am inselat amarnic

    @ev.Horizon: eu cred ca tu ai vazut Roma_napoli sau te-ai uitat la calorifer ca din meciul de la tg jiu nu ai inteles nimic!

    @Nico21 : asta e sunt si puncte negre....cam ca peste tot...le recunoastem pt ca nu suntem....stelisti.....bblleeaaahhh!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  4. #130
    manager gica's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    Daca kktul asta de Corpodean nu anula aiurea golul lui Danciu , nu mai era tensiunea asta pe final ...

    Victorie mai mult decat meritata ! Forza Dinamo !


    Tu cred ca ai probleme de memorie...la Cluj s-a ridicat ofsaid gresit,dar mingea nu mai avea cum sa ajunga la vitezistul Oprita,pentru ca iesise portarul si a respins....
    Daca vroiai cu tot dinadinsul sa citezi o faza dubioasa la CFR-DINAMO trebuia sa te referi la golul dinamovistilor cand in opinia mea a fost joc periculos....nu te mai da de ceasul mortii sa ne impui maniera ta de interpretare a arbitrajului!

  5. #131
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    gica respira adanc
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  6. #132
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    si penalty nacordat pt Pandurii in prima repriza........impins clar stromajer in acreu cu ambele maini arbitru si asistentu inchid ochii si ii sug ceva lu..........borcica
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  7. #133
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607 View Post
    @Vladek : te credeam un tip inteligent. imi pare rau a recunosc ca m-am inselat amarnic
    Vai de mine, nu cred ca mai dorm la noapte.

    In rest, taceti dracului din gura sau dati-i inainte daca dati spectacol cu clowni, dupa caz. Nea Porco n-a mai putut saracul sa va ajute azi, Stoican putea sa ia lejer 2 galbene dar a scapat, asa ca .. mucles . Cat priveste deciziile la offside, una a fost corecta, alta a fost "la limita". Ziceti sarut-mana ca Pandurii au atacat prea haotic si pupati icoanele pentru bara aia din final care v-a salvat de o egalare binemeritata.

  8. #134
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gica View Post
    Tu cred ca ai probleme de memorie...la Cluj s-a ridicat ofsaid gresit,dar mingea nu mai avea cum sa ajunga la vitezistul Oprita,pentru ca iesise portarul si a respins....
    Daca vroiai cu tot dinadinsul sa citezi o faza dubioasa la CFR-DINAMO trebuia sa te referi la golul dinamovistilor cand in opinia mea a fost joc periculos....nu te mai da de ceasul mortii sa ne impui maniera ta de interpretare a arbitrajului!
    Faaaals, ala incetinise alergarea cand l-a vazut pe nemernicul ala de tusier ridicand fanionul la comana celor de la pupitru. Iar de Cadu nu mai zic: trebuia rosu aratat cu ambele maini. Dar Muri si Arpy nu dorm. Va asteptam la Bucuresti...acolo unde va ia mama dracului.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  9. #135
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    victorie meritata? dar cele 2 bare ale pandurilor nu le-ati vazut?

  10. #136
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    victorie meritata? dar cele 2 bare ale pandurilor nu le-ati vazut?
    alea nu sunt ocazii de gol. Dar ce ar fi iesit daca nu semnaliza arbitrul ofsaid, alea da, erau nu doar ocazii de gol, erau goluri sigure

  11. #137
    alb rosu McGrady's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Wild Wild West
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    victorie meritata? dar cele 2 bare ale pandurilor nu le-ati vazut?
    Dar bara lui Niculescu din minutele de prelungire n-ai vazut-o? Sau golul lui Danciulescu anulat eronat?
    [B][SIZE="5"][COLOR="Red"]DINAMO, PATRIA NOASTRA![/COLOR][/SIZE][/B]

  12. #138
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Cam greu sa fac vreun comentariu la acest meci, risc sa fiu subiectiv...

    Si totusi, a invins Dinamo, asa cum anticipam. Insa exista multe semne de intrebare... sincer sa fiu, Corpodean a arbitrat aiurea rau, nicidecum impartial. Ca mai lua cateva decizii contra Dinamo, o facea doar asa, sa nu fure chiar asa pe fata. Lasand arbitrajul de o parte, fotbal s-a jucat, in limita posibilitatilor. Terenul a fost ud si asta si-a pus amprenta asupra desfasurarii meciului.

    Stoican a faultat de multe ori insa Porco a fost ingaduitor, doar un galben. Bratu a tras de tricoul lui Iordache la o faza, i l-a facut in asa fel incat intrau doi oameni in el. Mi-a placut cum a jucat Bostina, tehnic, pase sigure, s-a cam impiedicat si el in baltoace din cand in cand. Lobont era sa o comita la o degajare...

    La Pandurii, Iordache nu a jucat prea grozav, a intrat in driblinguri dar nu i-au mai iesit ca de obicei. Stromajer a jucat destul de bine, a pus de multe ori echipa in situatii favorabile. Rusu a jucat slab, degaja doar sa scape de minge. Voicu... eu nu l-am vazut pe teren decat atunci cand a fost schimbat...

    Piturca Jr. si Orac raman doua bombe care nu prea stiu ce sa faca atunci cand au situatii de gol. Principala lor grija mi s-a parut a fi aceea de a nu se murdari pe echipament.

    Per total, consider ca un egal era mai echitabil. Dinamo tragea de timp inca din minutul 60, Lobont pierdea secunde bune la degajari (Corpodean se intorcea cu spatele in momentele acelea), la schimbari s-a mai pierdut destul timp (zici ca erau in carje dinamovistii cand trebuiau sa paraseasca terenul). Pandurii au lovit de doua ori bara si doar gafa lui Dossey a modificat echilibrul din teren. Nesansa.

    Legat de galeria dinamovista, sincer, ma asteptam sa fie mult mai multi si ceva mai activi. Majoritatea dormeau, se trezeau sa mai scandeze doar la gol sau de cateva ori impotriva Stelei...
    Era un banner pe acolo, "Casa de piatra". La ce s-o fi referit?

    Anunt cu aceasta ocazie formarea unei noi galerii a Pandurilor, "Ultras Squad" . S-au comportat destul de bine, nota 10 in comparatie cu inexistentii "Durii".

  13. #139
    alb rosu McGrady's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Wild Wild West
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gica View Post
    Daca vroiai cu tot dinadinsul sa citezi o faza dubioasa la CFR-DINAMO trebuia sa te referi la golul dinamovistilor cand in opinia mea a fost joc periculos....
    Daca ala a fost joc periculos inseamna ca esti paralel cu fenomenul numit fotbal.

    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Corpodean s-a impacat cu Borcea
    Alt frustrat care nu poate sa doarma noaptea din cauza lui Dinamo.
    [B][SIZE="5"][COLOR="Red"]DINAMO, PATRIA NOASTRA![/COLOR][/SIZE][/B]

  14. #140
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by McGrady View Post
    Daca ala a fost joc periculos inseamna ca esti paralel cu fenomenul numit fotbal.



    Alt frustrat care nu poate sa doarma noaptea din cauza lui Dinamo.
    ...
    Last edited by moty; 21st October 2007 at 18:22.

  15. #141
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    O rugaminte am... nu transformati threadul intr-o balacareala Steaua - Dinamo.

    Meciul s-a disputat intre Pandurii Targu Jiu si Dinamo.

  16. #142
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    ok. retrag ultimul post, il mut in alta parte. scuze!

  17. #143
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    victorie meritata? dar cele 2 bare ale pandurilor nu le-ati vazut?
    una din ele pur intamplatoare da ma rog de ce dreaq nu zici de bara lui Niculescu ? su de sut lui Danciu si cel expediat de Clau forte aproape de poarta? ca sa nu mai zic de golul lui Danciu anulat ERONAT???!!!!!

    lalalaiala inutila aici cu stelistii care oricum sunt toti niste neprihaniti si niste virgine exact ca echipa lor nepatata bleahhh

    o victorie muncita si meritata pe o mizerie de teren..am luat 3 puncte LA REVEDERE !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  18. #144
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  19. #145
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Golul lui Margaritescu si cele doua erori de arbitraj care au defavorizat Dinamo
    http://www.youtube.com/watch?v=6EFMkgq-h3U
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  20. #146
    ex-danny22tm Poli Timisoara's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara*****
    Posts
    956
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    Golul lui Margaritescu si cele doua erori de arbitraj care au defavorizat Dinamo
    http://www.youtube.com/watch?v=6EFMkgq-h3U
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    un singur pronostic valabil - 2
    Un sec ... BLAT !!!
    [B][SIZE="4"][COLOR="DarkOrchid"]POLI 1921[/COLOR][/SIZE][/B]

  21. #147
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danny22tm View Post
    Un sec ... BLAT !!!
    dap , la Timisoara a fost BLAT ... apararea si portarii galateni si-au luat bani frumosi de la scroafa-iancu-de-jilava
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •