Page 36 of 38 FirstFirst ... 263435363738 LastLast
Results 736 to 756 of 786

Thread: Diverse 2014

  1. #736
    senior
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    Eu acum am ajuns acasa,am prins doar exercitiul lui Marius la inele. Lari evoluase la sol inainte si a luat 13.800.sunt pe locul trei acum,dar se asteapta notele rusilor,care cred ca ne vor depasi.
    LE: Rusii au trecut pe 2,noi suntem pe 4. Acum lucreaza Japonia,Murakami a avut o semi-ratare la paralele.

  2. #737
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Kenzo Sharai - sol 7.6! Double triple in prima diagonala! https://www.youtube.com/watch?v=v6yMjU_OPgE

    La antrenamente a mai facul caciov + quadruplu! http://instagram.com/p/u2sudLGaLa/

  3. #738
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Mama, nebunie!! Mersi, nu i-am prins solul azi. Pana acum nu il preferam pe Kenzo la medalia de aur pentru ca se bazeaza exclusiv pe suruburi, dar daca vine cu triple double si legarea din antrenament.....ma mai gandesc
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #739
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Poate vor fi obligat sa foloseasca si mai mult salturi dublu. Devine el in mod normal mai muscular si lat, si pierde viteaza insurubarilor. Acum nu stapineste bine quadruplu la coborire, si problema nu-i in inaltime. Double double oricare vor fi mai potrivit.

    Apropo, i-au dat doar 7.3. http://www.gymnasticsresults.com/201...up/results.pdf

    Clar au gresit, nu se poate sa fie asa nicidecum.

  5. #740
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    E posibil sa fi confundat triple double cu double double? Acopera cele 3 zecimi lipsa?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #741
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Ce urat se putea termina pentru Giulia!
    Bine ca este pe picioare si a pierdut doar o clasare mai buna.
    Cine vrea inregistrarea competitiei sa-mi trimita un PM.

  7. #742
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    E posibil sa fi confundat triple double cu double double?
    Doar doi zecimi difirenta ar fi fost (E si G valoarele).

  8. #743
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Are cineva idee ce se întîmplă în privința postului de antrenor coordonator al fetelor? Cînd se hotătăște ceva?

  9. #744
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    NEVERMIND, S-A LĂMURIT:


    BUCUREȘTI (MEDIAFAX) - Președintele Federației Române de Gimnastică, Adrian Stoica, a declarat, luni, agenției MEDIAFAX, că tehnicienii Octavian Bellu și Mariana Bitang "și-au clarificat lucrurile pe care le aveau ei cu ei" și au redevenit antrenori ai lotului feminin.
    Oficialul FRG a precizat că antrenorii nu au semnat alte contracte cu federația. "Ei sunt demult în poziția de antrenori ai lotului național. A fost doar o etapă scurtă în care dânșii și-au clarificat niște lucruri și sunt la lotul național de mult. După mondiale erau deja în treabă. Acum lucrează efectiv cu sportivele. Am discutat cu dânșii, nu există contracte separate, sunt într-o colaborare, nu neapărat cu contractul pe masă. E o problemă foarte veche între noi, pentru că federația are resurse limitate. Dar asta nu e o chestiune care să-i împiedice să pregătească lotul național. Nu au avut alte doleanțe, oamenii și-au clarificat lucrurile pe care le aveau ei cu ei și sunt înapoi la treabă. Nu e niciun fel de problemă", a declarat Adrian Stoica.
    Ministrul secretar de stat în Ministerul Tineretului și Sportului, Carmen Tocală, a declarat, pentru MEDIAFAX, că Octavian Bellu și Maiana Bitang nu au pierdut niciodată contactul cu lotul național, chiar dacă renunțaseră la antrenorat. "Noi suntem în permanent contact cu dânșii, pentru că toată metodologia și coordonarea lotului a rămas în atenția lor. Dânșii s-au ocupat de pregătirea antrenorilor, chiar dacă dânșii nu au stat efectiv în sală să anteneze sportivele. Dar dânșii au coordonat lotul de gimnastică pe toată această perioadă. Au coordonat antrenorii și înainte de mondiale. Nu au pierdut contactul cu lotul pentru că sunt coordonatori lotului. Acum dânșii merg în sală la Izvorani", a declarat Carmen Tocală.
    Mariana Bitang declarase agenției MEDIAFAX, la jumătatea lunii septembrie, că ea și Octavian Bellu nu mai sunt antrenori coordonatori ai lotului olimpic feminin de gimnastică, astfel că nu vor însoți delegația României la Campionatele Mondiale de la Nanning (China). "După Campionatele Europene, după luna iunie, calitatea noastră de antrenori coordonatori a încetat. Este o decizie definitivă. Încercăm să mai ajutăm cum putem, am făcut cât am putut", a declarat Mariana Bitang, pentru MEDIAFAX.
    La Campionatele Mondiale de la Nanning gimnastele tricolore au fost însoțite de staful tehnic format din Lăcrămioara Moldovan, Lucian Sandu și Cristian Moldovan.
    După alegerile din 29 mai pentru funcția de președinte al COSR, câștigate de Alin Petrache și la care a candidat și Octavian Bellu, antrenorul lotului de gimnastică afirma că se gândește dacă va continua să antreneze echipa României, precizând că dacă este prea bătrân pentru a ocupa funcția de președinte al COSR atunci este prea bătrân și pentru a mai munci în sală.
    În 30 mai, antrenorul coordonator al lotului feminin de gimnastică, Octavian Bellu, și antrenoarea Mariana Bitang și-au depus demisiile din Comitetul Olimpic și Sportiv Român, prin e-mail.

  10. #745
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Mersi, Filip. Ce schimbari de atitudine are Stoica....de-atatea ori se vede clar trecerea din senin de la "am facut tot ce-am putut, speram, incercam etc" la batut cu pumnul in piept si declaratii pline de tupeu gen "sunt sigur ca raman, n-a fost mare lucru, un fleac, si-au clarificat probleme ce tineau exclusiv de ei". Bleah!

    Eu le multumesc dlui Bellu si dnei Bitang ca au avut inca o data rabdarea de a trece peste lucruri urate si au pus visurile unor copii pe primul loc. Sper ca, daca tot au facut pasul asta, sa mai faca inca un efort si sa intre mai mult in sala, sa se ocupe direct si de cele mici, sa vada ei cu ochii lor modul in care decurge pregatirea zi de zi si sa aiba grija de toate.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #746
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Dânșii s-au ocupat de pregătirea antrenorilor, chiar dacă dânșii nu au stat efectiv în sală să anteneze sportivele. Dar dânșii au coordonat lotul de gimnastică pe toată această perioadă. Au coordonat antrenorii și înainte de mondiale..
    Deci BB sunt raspunzatorii de fapt ca nu au fost 4 fete inscrise la paralele in calificari?

    sau stoica baga din top?

    Oricum o fi, dusul si intorsul asta numa bine nu este pt pregatirea fetelor care cum am vazut nu sunt tocmai stabile.

  12. #747
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Ma bucur mult ca s-au intors cei doi. Sper sa mearga bine fetele in concursurile din toamna, atat cat sa inceapa sa le placa si sa adune motivatie pentru iarna lunga de acumulare si anul viitor care va fi unul greu.

    Imi doresc sa aud cat mai curand ca si Andreea Iridon se antreneaza si e trimisa in concursuri cu "grupa mare", cum ii spunea Cristi Moldovan, dar si ca unele dintre fetele care s-au comportat bine la nationalele de junioare s-au mutat la Bucuresti si se antreneaza cu lotul mare.

    Cred ca anul acesta ne-a aratat cat de mare nevoie avem de fiecare gimnasta si ce important e ca fiecare dintre ele sa se antreneze si sa fie directionata/antrenata/primeasca atentie ca si cum ar pleca la anul la mondiale (eu cred ca si asta e unul dintre secretele fetelor din America - am vazut cum fiecare e considerata extrem de importanta si niciuna nu e exclusa pana in momentul in care se face efectiv selectia).

  13. #748
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Da e bine ca se aseaza lucrurile e nevoie de expertiza celor doi mari antrenori. Mai multi antrenori mai bine pentru fete

  14. #749
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    De pe pagina de facebook a echipei de gimnastica, echipa noastra pentru Massilia a decis sa ramana la Izvorani.

    Fetele care vor participa: Teodora Crisan, Dora Vulcan, Olivia Cimpian si Alexandra Mihai.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  15. #750
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Laura Jurca si Andreea Iridon vor participa la Coupe Avenir pe Noiembrie 22-23: http://www.gymclubmalmedy.be/

    Anamaria Ocolisan va participa la Blume Memorial in acest weekend.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  16. #751
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Filmulete de la Masilia Cup
    https://www.youtube.com/user/piibunina/videos
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  17. #752
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Gimnastica LIVE pe Digisport1..cu Larisa

  18. #753
    senior camigym's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Larisa sarituri-15.133, paralele-14.700 (6.0 plecare si 8.7 executie).

  19. #754
    senior camigym's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Larisa barna 15.333 cu 6.3 plecare

  20. #755
    senior camigym's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Larisa sol 14.600 din 5.9 plecare

  21. #756
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Lari locul unu si premiu de 15 mii franci. Forma de invidiat si aproape 60 la AA. Premiu muncit si bine meritat!! Proud of Lari!!!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •