View Poll Results: Pronostic

Voters
16. You may not vote on this poll
  • 1

    14 87.50%
  • x

    1 6.25%
  • 2

    1 6.25%
Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 212

Thread: Etapa 2: Steaua – CSU Craiova 3-1

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0

    Etapa 2: Steaua – CSU Craiova 3-1

    Sambata, 2 august 2014, ora 21:00/LOOK TV .
    Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    oltean oltean da` campionatul e pe puncte.... le dam cat sa iasa 1 final
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Adevarul e ca nici noroc nu mai au, asa inceput nefavorabil de campionat , mai rar. Cat ghinion sa ai sa joci in primele 2 etape cu Rapid si Craiova?

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    nu il mai avem pe nea adi patron sa vanda meciurile stelei,2 solist fara dubii

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Singura sansa a oltenilor este ca antrenorul Costel sa introduca titularii. Altfel e jale. Se stie ca rezervele nr.2 si nr.3 ale Stelei sunt mult peste titularii CSU.

  6. #6
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    1...
    Noi murim, "U" niciodata!

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Sevilla, uite ce ai scris, mai exact. Este pe threadul Rapid-Steaua din cupa ligii.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu prea are rost sa continuam discutia, pur si simplu nu vrei sa pricepi.
    Nu poate nimeni sa-mi dea 2, 3 jucatori din primul 11 al craiovei care sa se ridice la nivelul lui Iancu, Valceanu, Filip, Stanciu sau Pirvulescu.
    Am incercat sa postez pe acolo unde iti faci tu veacul, dar cica ''you have not permission ..."

    Scuze ca rad iar, nu ma pot abtine.
    Last edited by Leul Oltean; 1st August 2014 at 13:47.

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    As zice astia saracii au vreo 10-15 infrangeri la rand cu Steaua, doar ei si U Cluj fac parte din clubul select al rusinii, dar apoi mi-am dat seama ca asta nu e Craiova, e doar o copie, deci va juca in premiera cu Steaua, cine stie, poate scoate cu un miracol un egal!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Nou promovata, invinsa de rapid, echipa neinchegata -- contra -- unei campioane care nu se regaseste.
    Departe de forma din ultimi ani Steaua se va impune oricum. Sper sa nu ma fac inteles gresit, Steaua chiar si slabita ramane echipa de top in Liga 1 pentru ca avem un campionat slab.

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Johnny, traversezi o pasa proasta, frecventa tampeniilor scrise de tine in ultima vreme e destul de mare. E problema ta insa, de aia nu insist.

    Am fost pe stadion la ultimul meci Steaua-Craiova. Si am asistat acolo, kukuru pe scaun albastru stacojiu, la al nu stiu catelea furt din istoria meciurilor directe. Stii tu ... Nila, Onicas, Avram poponaru, d-astea.
    A fost si ultimul meci de fotbal vazut pe stadion. Ma mir ca nu am vomat in ziua aia.

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Johnny, traversezi o pasa proasta, frecventa tampeniilor scrise de tine in ultima vreme e destul de mare. E problema ta insa, de aia nu insist.
    I-ati batut si nu stiu io? Cand? Ceva amical in care au jucat cu echipa a 2-a? Escuzamentele mele atunci, d-le Leutz!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Johnny, ai o problema. Chiar nu insist.

    Din alea ultimele 10-15 intalniri directe, majoritatea au fost blaturi boovene si furturi. Vazute pe stadion, nu citite prin carti sau presa online.

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Asa e Leule, nu contest, te compatimesc dar doar putin.
    Tot prin blat ati privat voi cu cainele ala imputit si retardat moral, un gunoi uman cu ochi numit Netoiu pe FC National de singurul titlu din istorie si binemeritat si l-ati trimis in Stefan cel Mare, de aia doar putin. Daca va lasati sa va conduca ba dinamovistii, ba stelistii n-am cum in veacul veacului amin sa va compatimesc ca suporteri ai acestei echipe, poate doar pe cate unu ici si colo, nimic prea semnificativ.
    De fapt n-a fost blat, a fost prostitutie... mai rau decat blat, deoarece toata Craiova vroia sa invinga Nationalu si voi ca niste tarfe v-ati vandut cainilor pe bani, n-o sa uit treaba asta cat traiesc eu, cat am suferit atunci...


    Si in aceeasi etapa merg cainii la Brasov si zice antrenoru lor "Cine suntem noi sa stam in fata lui Dinamo?", ia Danciulescu, cel mai tehnic jucator din istoria Romaniei mingea din centru terenului, se duce pana-n poarta cu ea prin centru apararii, te doare capu. Ala a fost blat, cu-atat mai dureros ca Dinamo a facut 2 blaturi simultan sa ia titlu, pe bani cu Craiova cu Netoiu dinamovistu din conducere si cu Brasovu care nici macar de jaloane n-au tinut si uite asa se fura o munca de un an constituita intr-o istorie decimata de-un dublu blat mizerabil in ultima etapa a unei echipe amarate ce nu mai exista.


    Aproape ca-mi doresc sa va bata Steaua mereu pentru porcaria aia care-ati facut-o atunci, doar c-ati permis unui rahat uman ca si Netoiu sa va conduca!
    Last edited by Johnny D; 1st August 2014 at 14:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Asa e Leule, nu contest, te compatimesc dar doar putin.
    Tot prin blat ati privat voi cu cainele ala imputit si retardat moral, un gunoi uman cu ochi numit Netoiu pe FC National de singurul titlu din istorie si ...
    ... si tot acolo ajungem, problema ta de moment. Sunt sigur ca o poti rezolva, de asta nu incerc sa te ajut, stii tu mai bine ...

    Ce trebuia sa faca Stiinta in ultima etapa din 2002 ? Sa se dea la o parte ? Esti sigur ca ai proprietatea cuvintelor si stapanesti notiunea de ''blat'' in sport ?

    La cine te referi cand spui ''voi'' ? La mine, ca suporter ? Eu vroiam sa bata National. Si nu doar eu, toata lumea de pe stadion le-a facut galerie, cred ca e ceva unic in istoria fotbalului. N-au avut progresistii tai, in toata istoria lor, 30,000 de suporteri infocati sa ii sustina. De asta au si venit la meci.

    Repet, esti destul de confuz in saptamana asta, dar rezolvi tu.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Scuze ca intervin, dar cel mai corect este sa citam o sursa impartiala.
    transfermarkt coteaza 12 jucatori de la Steaua peste cel mai bine cotat jucator al CSU. Madson nu prinde primul 11 la Steaua cel putin ca valoare pe piata transferurilor. Avem jucatori mai buni pe banca de rezerve decat are CSU in primul 11. Partile vor si subiective dar este confirmat de surse externe impartiale. Nu cred ca poate exista o discutie pe marginea acestui subiect.
    http://www.transfermarkt.co.uk/steau...ite/verein/301
    http://www.transfermarkt.co.uk/cs-u-...e/verein/40812

  16. #16
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    imi lipseste progresul. los platanos erau geniali..
    retired.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Scuze ca intervin, dar cel mai corect este sa citam o sursa impartiala.
    Nici o problema, Sevilla, pe mine nu ma deranjezi.
    Nu am de gand sa ma leg de persoana ta, insa cred ca esti contabil sau informatician. Poate castigi bine in viata reala, ca aici sigur nu poti castiga ceva.
    Parerea mea este ca nu te pricepi la fotbal (nu ca nu te-ar duce capul), se vede usor din felul cum iti sustii afirmatiile : cifre, statistici, linkuri, nr de meciuri jucate in UCL si alte balarii.
    In opinia mea, strict pe teren, Steaua are un singur argument : zona din fata careului craiovean, acolo unde fundasii centrali oaspeti sunt destul de lenti (punctul slab al echipei) si unde Steaua sta cel mai bine (jucatori destul de tehnici si rapizi, oricare ar intra). Plus ca oaspetii au accidentati 2 inchizatori de meserie, o alta mare problema.
    Insa Craiova are fix 2 argumente : cele doua benzi, unde sunt sigur ca ''va face'', asta e si motivul pt care am votat X in poll. Adica sunt 80% convins ca CSU nu ia bataie.

  18. #18
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    x2. Curelea o sa-si revina din blocaj.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  19. #19
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Nici o problema, Sevilla, pe mine nu ma deranjezi.
    Nu am de gand sa ma leg de persoana ta, insa cred ca esti contabil sau informatician. Poate castigi bine in viata reala, ca aici sigur nu poti castiga ceva.
    Parerea mea este ca nu te pricepi la fotbal (nu ca nu te-ar duce capul), se vede usor din felul cum iti sustii afirmatiile : cifre, statistici, linkuri, nr de meciuri jucate in UCL si alte balarii.
    In opinia mea, strict pe teren, Steaua are un singur argument : zona din fata careului craiovean, acolo unde fundasii centrali oaspeti sunt destul de lenti (punctul slab al echipei) si unde Steaua sta cel mai bine (jucatori destul de tehnici si rapizi, oricare ar intra). Plus ca oaspetii au accidentati 2 inchizatori de meserie, o alta mare problema.
    Insa Craiova are fix 2 argumente : cele doua benzi, unde sunt sigur ca ''va face'', asta e si motivul pt care am votat X in poll. Adica sunt 80% convins ca CSU nu ia bataie.
    ok.
    retired.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    ok.
    Nu stiu daca esti serios, afirmativ sau ironic ... astia sunt cei 18 jucatori ce ajung azi in Bucuresti :
    Brac, Straton, Dãnãnae, Achim, Velcovici, Frãsinescu, Kay, Acka, Vãtãjelu, Madson, Nuno Rocha, Ivan, Ferfelea, Bancu, Neacºa, Bãluþã, Curelea, Herghelegiu.
    Vad ca este si Acka, sper sa nu aiba o idee tampita Jerry sa inceapa cu el titular, ca al doilea inchizator. Il stiu bine de la ai nostri, ''adevarata''. E puternic, deposedeaza bine pe faze statice, dar e cam rupator. Genul care ia rosu din nimic.
    Eu l-as pune pe Nuno Rocha langa Madson. Nu e redutabil pe defensiva, dar e piston pe posesie. Tine mingea aproape de picior, stie sa accelereze, sa paseze cand trebuie ... e mai fotbalist. Steaua nu are unul ca el acolo, la mijloc (doar Prepe, cu destula indulgenta).

  21. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Romtelecom a scos look tv din grila. Pe mine nu ma afecteaza dar cei care au romtelecom vor trebui sa gaseasca alte alternative pentru a vedea meciurile.
    Singura problema a CSU e zona centrala din aparare? O sa ma uit cu atentie sa vad daca CSU domina la mijloc sau pune probleme in atac. Dar daca e asa cum cred eu, CSU va fi dominata la toate capitolele si pe stanga si pe dreapta, in fata, la mijloc, pe centru, in fata careului, in varful nocturnei, la nivelul gazonului, pana si la vestiare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •