View Poll Results: Cine castiga ultimul GS al anului?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    5 25.00%
  • Roger Federer

    9 45.00%
  • Stanislas Wawrinka

    1 5.00%
  • David Ferrer

    2 10.00%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Tomas Berdych

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    1 5.00%
  • Andy Murray

    1 5.00%
  • Jo-Wilfried Tsonga

    1 5.00%
  • altcineva

    0 0%
Page 32 of 33 FirstFirst ... 2230313233 LastLast
Results 652 to 672 of 680

Thread: ATP GS: US Open 2014

  1. #652
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    Presimt un control anti-doping pentru Cilic dupa turneul asta.
    S-a inventat pastila pentru seriviciul si dreapta aia?
    Sau esti doar un hater, indurerat de iesirea sarbului sau a lui federer?
    Muzzwrinka

  2. #653
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,987
    Reputatie
    0
    Nu, s-a inventat pastila pt luciditate extrema, vezi totul in slow motion si atunci e mult mai usor sa te asezi la lovituri din orice pozitie, si sa-ti ai la dispozitie alegerea fie sa lovesti in unghiuri, fie sa rupi terenul! Altfel chiar nu se explica de ce Cinic n-a pierdut set 3 meciuri la rand, incepand din sferturi spulberand tot 0-9!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #654
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    O sa il gaseasca pe Cilic dopat atunci cand o sa recunoasca Serena ca s-a drogat atunci cand abia se tinea pe picioare si nu vedea mingea, de radea sor'sa de ea ca apucata.

  4. #655
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu, s-a inventat pastila pt luciditate extrema, vezi totul in slow motion si atunci e mult mai usor sa te asezi la lovituri din orice pozitie, si sa-ti ai la dispozitie alegerea fie sa lovesti in unghiuri, fie sa rupi terenul! Altfel chiar nu se explica de ce Cinic n-a pierdut set 3 meciuri la rand, incepand din sferturi spulberand tot 0-9!
    Da si sigur a ajuns in Croatia pastila asta pentru prima data.
    Tre sa fii ******* sa crezi ca Cilic e dopat si ceilalti nu. Si nu ma refer acum la tine, ca am inteles ironia. Dar vad ca sunt si d-astia p-aici.
    Muzzwrinka

  5. #656
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Mai nou, s-a inventat si o pastila speciala pentru mental.

  6. #657
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    S-a inventat pastila pentru seriviciul si dreapta aia?
    Nu ma intereseaza daca e dopat sau nu dar tin sa subliniez ca argumentul tau nu tine deloc. Normal ca dopingul nu te invata tehnica de lovire dar iti da mai multa energie si asta te face sa executi mai bine tehnica pe tot parcursul meciului. Nu numai, un creier mai bine oxigenat gandeste mai bine si i-a deciziile mai bune in selectia loviturilor.

    In fine, super Cilic. Nu numai ca a castigat turneul asta dar a facut-o intr-un mod dominant. Vorbim de ceva in genul Nadal care castiga la RG. N-a dat nicio sansa adversarului. I-a fost mai greu cu Simon dar de acolo 9 seturi din 9 castigate, 8 din ele fara sa mearga in prelungiri. Incredibil. Sa vedem de acum incolo. Nu stiu daca va mai castiga un slam sau daca va fi in curand un top 3. Sunt sigur insa ca va juca mai bine de acum incolo fata de cum a facut-o pana la acest turneu.

  7. #658
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    S-a inventat pastila pentru seriviciul si dreapta aia?
    Sau esti doar un hater, indurerat de iesirea sarbului sau a lui federer?
    Cred ca hater esti tu.
    N-am sustinut deloc ca Cilic e dopat (nici nu-mi pasă dacă e, treaba lui si a celor din ATP, nu-s in masura sa-mi dau cu parerea ), doar ca ATP o sa faca un control.
    Ar trebui sa citesti o propozitie de 2 ori inainte, ca sa o intelegi si tu


    Uite un exercitiu de imaginatie pentru tine. Daca prezic ca un auditor extern va merge in control la Romtelecom, inseamna ca sustin ca exista nereguli la Romtelecom?
    Last edited by Lover; 9th September 2014 at 13:00.

  8. #659
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Nu ma intereseaza daca e dopat sau nu dar tin sa subliniez ca argumentul tau nu tine deloc. Normal ca dopingul nu te invata tehnica de lovire dar iti da mai multa energie si asta te face sa executi mai bine tehnica pe tot parcursul meciului. Nu numai, un creier mai bine oxigenat gandeste mai bine si i-a deciziile mai bune in selectia loviturilor.
    Nu pricep de ce avem discutia asta acum. A fost vreun meci de 5 ore in care combatantii au aratat luciditate incredibila dupa atatea ore de joc? Pur si simplu mi se pare nedrept fata de croat sa se vorbeasca despre asta.

    @Lover
    Deci tu vrei doar sa se faca curatenie daca e cazul. Am inteles.
    Muzzwrinka

  9. #660
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Niciun om normal la cap nu se gandeste ca Cilic a jucat ieri fiind dopat.
    Pur si simplu omul este intr-o conditie fizica perfecta ( probabil de la milioane de ore antrenament fizic ), la care se adauga adrenalina care normal sa ii inunde organismul cand stii ca joci meciurile vietii la USO.

    Si eu sa ajung acolo, mi-as baga mintea intr-o transa neomeneasca. Asta nu inseamna ca sunt drogat. Pur si simplu iti fortezi organismul peste limitele normale. Psihic il bagi in transa.

  10. #661
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Nu pricep de ce avem discutia asta acum. A fost vreun meci de 5 ore in care combatantii au aratat luciditate incredibila dupa atatea ore de joc? Pur si simplu mi se pare nedrept fata de croat sa se vorbeasca despre asta.
    Ce treaba are cate ore s-a jucat ? Dopingul nu te ajuta doar cand obosesti. De ajuta oricand. Explica-ti de ce se dopeaza lumea si-n golf. Pana si federatia internationala de sah are norme anti-doping.

    Ma rog, iti repet, nu ma intereseaza daca Cilic e dopat sau nu. Am ideile mele in privinta dopingului si n-am chef sa le repet (am mai vorbit pe forum).
    Am vazut ca nu prea esti constient de ce inseamna doping si de aceea am tinut sa-ti raspund.

  11. #662
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Dopingul nu te ajuta doar cand obosesti.
    Dopingul te ajuta ca sa nu obosesti. Punct.

    Ce ne spune noua definitia dopingului in sport:
    Doping in sport, a term for the use of performance-enhancing drugs in sport often to improve athletic performance

    Adicatelea sa imbunatatesti performantele atletice. Ca sa nu cazi lat pe jos cand alergi ca bezmeticul 5 ore.

  12. #663
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Adaug ca drogatul in sport nu e tot una cu dopatul in sport, a se face diferenta.
    Serena era drogata cui atunci la dublu. Poate de aia nu au luat aia de wta masuri, fiindca au reglementari doar pentru dopati.
    Drogatii in sport sunt considerati fraieri si nici dreq nu-i baga in seama, se elimina singuri fiindca ajung ultimii indiferent ce sport vor sa practice.

  13. #664
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Nu pricep de ce avem discutia asta acum. A fost vreun meci de 5 ore in care combatantii au aratat luciditate incredibila dupa atatea ore de joc? Pur si simplu mi se pare nedrept fata de croat sa se vorbeasca despre asta.

    @Lover
    Deci tu vrei doar sa se faca curatenie daca e cazul. Am inteles.
    In principiu da, dar daca se face, sa se faca la toata lumea.

    N-am avut nicio intentie sa-l denigrez pe Cilic, bravo lui pentru performanta, doar cred ca vor fi presiuni din partea unora pentru un test, avand in vedere ca revine dupa o suspendare pentru substante interzise.

    Totusi, he's innocent until proven guilty.

  14. #665
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Halepova View Post
    Doping in sport, a term for the use of performance-enhancing drugs in sport often to improve athletic performance

    Adicatelea sa imbunatatesti performantele atletice. Ca sa nu cazi lat pe jos cand alergi ca bezmeticul 5 ore.
    Exemplu: cum sa citesti doar de dragul cititului fara sa intelegi.

  15. #666
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Exemplu: cum sa citesti doar de dragul cititului fara sa intelegi.
    http://i61.tinypic.com/24bky2c.png

    ''Olandejii'' sunt cei mai mari fabricanti de substante dopante.

    PS: dascalescule, ''chinejii'' si ''suedejii'' nu sunt popoare dopante.
    Oare a inteles aluzia?

    Revenind la tenis, Cilic nu a fost dopat ieri. El arata o forma perfecta inca de 3 meciuri.
    Last edited by Halepova; 9th September 2014 at 15:29.

  16. #667
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Halepova View Post
    Ce ne spune noua definitia dopingului in sport:
    Doping in sport, a term for the use of performance-enhancing drugs in sport often to improve athletic performance

    Adicatelea sa imbunatatesti performantele atletice. Ca sa nu cazi lat pe jos cand alergi ca bezmeticul 5 ore.

    Te simti bine ?

  17. #668
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Felicitari lui Marin. Pacat pt Kei.

  18. #669
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Ce treaba are cate ore s-a jucat ? Dopingul nu te ajuta doar cand obosesti. De ajuta oricand. Explica-ti de ce se dopeaza lumea si-n golf. Pana si federatia internationala de sah are norme anti-doping.

    Ma rog, iti repet, nu ma intereseaza daca Cilic e dopat sau nu. Am ideile mele in privinta dopingului si n-am chef sa le repet (am mai vorbit pe forum).
    Am vazut ca nu prea esti constient de ce inseamna doping si de aceea am tinut sa-ti raspund.
    Fair enough.

    Dar ne lungim aici cu o discutie pointless. Eu unul nici nu sunt impotriva doppingului. Cine vrea sa-si riste sanatatea pentru glorie/faima/bani, n-are decat sa o faca. Oricum traim intr-o perioada in care toxicul, dependentele si razboaiele ne inconjoara. Macar aici e o chestiune de alegere individuala.
    Muzzwrinka

  19. #670
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,386
    Reputatie
    0
    Absolut meritata victoria lui Cilic. Am zis inainte de finala ca ii va fi greu niponului sa faca break si asa a fost. Cilic a servit ca un nebun in ultimele 2 meciuri. Doar al 3-lea jucator dupa Del Potro si Wawrinka, care castiga titlu de GS in ultimii 9 ani, in afara big 4.

  20. #671
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Cum arata un croat fericit :



    Bravo mai Marine!

  21. #672
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post

    Te simti bine ?
    Haios

    Acum serios,nu mai bagati mai pe -pova in seama,dont feed the troll.Ignore button,men.
    Nu numai ca nu are habar de cele mai elementare reguli despre tenis,sau macar ceva generala,dar sa fi in stare sa scrii prostii ....cu cazut jos lat dupa 5 ore etc..,se vede ca nu a pus o racheta in mana,sau nu practica sau practica sport cu adevarat.Numai labareala vulgara,parvenire pseudointelectuala,dat basini urate la greu si scris degeaba.Asta e tot.Nu il mai baga in seama si trece-l la ignore.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •