View Poll Results: Cine ia ultimul GS al anului?

Voters
26. You may not vote on this poll
  • Serena Williams

    12 46.15%
  • Simona Halep

    4 15.38%
  • Petra Kvitova

    1 3.85%
  • Aga Radwanska

    0 0%
  • Maria Sharapova

    1 3.85%
  • Angelique Kerber

    1 3.85%
  • Genie Bouchard

    2 7.69%
  • Jelena Jankovic

    0 0%
  • Ana Ivanovic

    1 3.85%
  • Caroline Wozniacki

    4 15.38%
  • altcineva

    0 0%
Page 26 of 47 FirstFirst ... 16242526272836 ... LastLast
Results 526 to 546 of 973

Thread: WTA GS: US Open 2014

  1. #526
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Uite.. daca ar profita acum..
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  2. #527
    sport legend GreenApple's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sinaia, Romania
    Posts
    1,528
    Reputatie
    1
    4 game-uri la rand. Hai ca poate forțează un decisiv.
    Serena Williams - Tomas Berdych - Monica Niculescu - Milos Raonic

  3. #528
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GreenApple View Post
    4 game-uri la rand. Hai ca poate forțează un decisiv.
    Daca mai avem decisiv ca sanse a avut destule.. pffff
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  4. #529
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Genie poate fi batuta.. haide sorana!!!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  5. #530
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Mare pacat, Sorana putea sa castige acest meci.. Cat de important era sa-si faca serviciul atunci la 3-3 in decisiv si sa conduca in set. Asta e, macar de-ar juca la fel ca azi de acum incolo, dar la constanta Soranei e greu de crezut..

  6. #531
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by GreenApple View Post
    Ce joc haotic are Cirstea. Când se repede extraordinar de mult la minge încercând sa bubuie, când joaca foarte foarte moale și scurt iar Bouchard nu face altceva decât sa o atace...nu reușește sa-si gaseasca niciun ritm.
    Era clar ca o bate Bouchard dar spre lauda ei a scos cumva un tiebreak si implicit acel set!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #532
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Era clar ca o bate Bouchard dar spre lauda ei a scos cumva un tiebreak si implicit acel set!
    Tocmai tu incepi cu vorbe de-astea mari. "Era clar" ... Nu era nimic clar. La 6-4 in decisiv nu e clar. E on the edge. Cum au fost ultimele 2 seturi. Sorana putea sa castige. A fost foarte aproape. Foarte bun meciul
    Muzzwrinka

  8. #533
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Dupa un prim set slab, Sorana a inceput sa joace un tenis foarte bun. Daca juca asa tot anul era in top 20 acum.
    Ceva probleme pentru Bouchard dar a trecut cu bine peste un test important. Trebuie sa isi ridice nivelul jocului in tururile urmatoare. Sunt sigur ca o poate face.

  9. #534
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, Bouchard a ridicat bine nivelul pe final de set 3. Dar nu sunt convins ca isi ia revansa cu Kvitova. Asta daca nu cumva o surprinde chiar Makarova.
    Muzzwrinka

  10. #535
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Makarova e periculoasa, joaca foarte bine si o sa ii puna mari probleme.

  11. #536
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Pe la inceputul setului 3 m-am culcat ca riscam sa dorm toata ziua. Am deschis laptopul nerabdatoare gandindu-ma ca poate a castigat Sorana. In orice caz, ma bucur ca a pierdut in 3 seturi si ca ultimele doua a fost stranse. Sper sa-i dea incredere Soranei.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  12. #537
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    da.bouchard avanseaza,rau pt romani,nu prea bine pt serena.sa vedem ce va iesi,poate ajunge iar in primele 4.

    mie genie imi da un sentiment gen hewitt 2001-2003,daca intelegeti ce vreau sa spun.hard hitter,pusher,motivator.

    Go Genie"!


    PS: Bun meci Sori.

  13. #538
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Tocmai tu incepi cu vorbe de-astea mari. "Era clar" ... Nu era nimic clar. La 6-4 in decisiv nu e clar. E on the edge. Cum au fost ultimele 2 seturi. Sorana putea sa castige. A fost foarte aproape. Foarte bun meciul
    Meh io inainte de meci am zis ca n-are sanse, si n-a batut, nici n-a fost pe muchie cum zici tu d.p. meu d.v.
    Si asta doarece nu s-a ajuns nici macar la 4-4 in decisiv, sa zici ca cine castiga game-ul urmator are o sansa mare la meci, eu zic c-a batut destul de clar, un set in tiebreak pierdut si restu luate clar! Mai ales ca trebuia sa-nchida in 2, dar.... se mai intampla si prostioare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #539
    incepator
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Hai cu surpriza Lisicki!

    Ar merita Simona sa se razbune pe Sharapova, dar o poate face si dupa ce ia un GS

  15. #540
    sport legend GreenApple's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sinaia, Romania
    Posts
    1,528
    Reputatie
    1
    Ar merita sa se razbune, dar va fi extraordinar de greu sa o faca. Si probabil anul asta daca se vor mai intalni inca de 3 ori, de 3 ori va pierde...chiar si Alexandra Dulgheru atragea atentia asupra unui lucru, dupa meciul cu Sharapova: "Simona este mult mai in forma decat mine, fizic e mai bine pregatita, insa nu stiu daca o poate bate. Halep este mai mica de inaltime si asta se simte in meciurile pe care le-am vazut cu ele. Trebuie sa acopere mult mai mult teren decat Sarapova si pana la urma si ea oboseste"
    Serena Williams - Tomas Berdych - Monica Niculescu - Milos Raonic

  16. #541
    incepator
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    da, nu pare sa scape de ea usor. Cred ca poate sa o bata, Halep nu oboseste usor, dar norocul Sharapovei trebuie sa inceteze si sa treaca de partea Simonei. Cred ca acolo e complexul, nu Sharapova, ci norocul ei. Daca o vezi ca face tot felul de tertipuri poti sa inghiti, nu iti ies loviturile, o inghiti si pe asta, dar cand vezi ca are si norocul de partea ei, ca risca si ii iese acolo iti sare tandara si iti pierzi concentrarea. Acuma si norocul, e relativ, dar parca la Sharapova e prea evident. Intr-o zi voi fi dat afara din tribunele unei arene de tenis din cauza Sharapovei, pot sa jur

  17. #542
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Sabine Lisicki are sanse mari sa o bata pe Maria.Cred sincer...ca o bate!

    Simona o va intalni,daca joaca bine si concentrata,pe Sabine.Fain ar fi asa..si cred ca va fi asa.

  18. #543
    incepator
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Cred ca va aplica strategia clasica de 3 seturi Nici Lisicki nu sta bine cu rabdarea, chiar daca e dispusa sa alerge mult, doar sa aiba nororcul de partea ei. Eu m-as increde mai degraba in Woz.

    PS: Pare ca Monfils are si el treaba si termina meciul asta in 3 seturi, apreciem gestul sau de a nu tine terenul ocupat

  19. #544
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Sabine Lisicki are sanse mari sa o bata pe Maria.Cred sincer...ca o bate!
    Eu nu cred. Desi inteleg unde bati, la ce joaca Lisicki cu retururile alea decisive pe serva indoielnica a Sharapovei... Problema insa pe care tu n-o observi e la mental, Lisicki are mental foarte slab si din pacate de aceea foarte probabil va pierde, nu ca n-ar avea armele necesare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #545
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Errani are 4 - 0 cu Venus in setul 1.

    Intrebarea e : ne convine Venus sau Errani in optimi ? Parca parca ar fi mai bine o Venus obosita...

  21. #546
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Fara doar si poate Errani, o jucatoare mai defensiva ca Halep e imposibil s-o invinga, ti-am mai zis de mii de ori dar zici ca esti tut!
    Pe Errani o bate 99.99%, cu Venus e doar favorita dar depinde de forma americancei, daca prinde o forma in care spulbera la retur... ar fi urat.


    Pentru mine meciul de azi a lui Halep e mai greu decat ar fi un meci cu Errani, din simplu motiv ca Lucic-Baroni ataca f bine cand prinde o zi buna, si pana acum a tot cam prins mai ales cand a batut-o pe Muguruta( sau Gontalez), cum pronunta femeia asta de comenteaza meciul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •