View Poll Results: Se califica Romania in sfarsit in Grupa Mondiala II?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • DA

    9 47.37%
  • NU

    0 0%
  • Simona Halep

    10 52.63%
Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast
Results 274 to 294 of 300

Thread: Fed Cup 2014: Grupa Mondiala I(SF+playoff) (19-20 aprilie 2014)

  1. #274
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Fara dreapta nu fara rever, poftim, din graba am pus-o la egalitate cu Vinci si Flipkens, ar vrea ea sa fie!
    Si vezi ca ai uitat un "i" din informatii, pe care daca ai creier functional iti dai seama ca folosesc formul asta sa le procur, ca orice om destept, nu intru in zece locuri pentru o singura tema, daca unu imi satisface nevoile pe deplin, doar nu sunt fraier! Crezi ca eu sunt ca tine sa stau sa caut pe net tenis, am zeci de subiecte mai interesante de cautat pe net, tenis cat nu apuc sa vizionez, imi cautati voi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #275
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Doamne.. ziua asta e mai amuzanta cand citesc forumul ))

    Una peste alta, eu sper la o calificare cu Serbia si suuper ar fi sa fie acasa, sa mergem la tenis:d

  3. #276
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Doamne.. ziua asta e mai amuzanta cand citesc forumul ))
    Apoi io la tenis ma uit la jocul propriu-zis, nu ma apuc sa citesc pagini de net despre toate prostiile, ce-a zis unu, ce-a zis altu, care e fita zilei si alte lucruri care sunt prea banale prin site-uri de care nu-mi pasa; daca am chef de lectura caut literatura, Doamne arde-o treaba azi si maine!
    Asta daca am chef, dar de obicei am treburi mult mai importante, n-am vreme sa ma plicitsesc intr-atat incat sa-mi trebuiasca literatura!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #277
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Apoi io la tenis ma uit la jocul propriu-zis, nu ma apuc sa citesc pagini de net despre toate prostiile, ce-a zis unu, ce-a zis altu, care e fita zilei si alte lucruri care sunt prea banale prin site-uri de care nu-mi pasa; daca am chef de lectura caut literatura, Doamne arde-o treaba azi si maine!
    Asta daca am chef, dar de obicei am treburi mult mai importante, n-am vreme sa ma plicitsesc intr-atat incat sa-mi trebuiasca literatura!
    ) pe mine ma mai amuza ce scrieti voi din cand in cand:d

    Serios vorbind, forumul este foarte complet si da, gasesti info cat iti trebuie pe el

    Hai Romania sa batem Serbia in aprilie si una peste alta, mie chiar mi-ar placea sa vina JJ si Ana I. Asa avem meciuri frumoase.

  5. #278
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    avem sanse mari jj si ana sunt labile psihic
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. #279
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Say your name!

    Chiar si asa... sper sa ai dreptate, chiar daca nu te cred, ca n-am cum... Sorana e mai labila ca ele doua la un loc din pacate...
    Iar la dublu jucatorii labili sunt mult mai puternici, se motiveaza reciproc, uita-te la Verdasco ce tenis fabulos scoate la dublu, lipsa presiunii, coechipierul care saracu e mititel (Marero, cine plm mai e si creatura asta obscura!?) si tu te simti ca esti ca un leu protector si rupi adversarul pentru el, bietul de el mititel... multe sunt aici...

    Eu sincer cred ca la dublu ne rup alea, sunt mult mult mult prea bune, sansele noastre se leaga de simplu... halal sanse...

    Sau, cel mai bine una dintre JJ sau Ana sa nu vina, asa ar fi cel mai bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #280
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ufaaa.. Sorana am observat si eu ca are probleme de concentrare atunci cand pierde serviciul..

  8. #281
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Nu se poate juca la Arenele BNR. Oricum, cat ghinion am avut, fix cu cea mai puternica echipa am picat.

    Cert e ca se va juca pe zgura. Poate nu vine Serbia atat cu Ana cat si cu JJ.

  9. #282
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Say your name!

    Chiar si asa... sper sa ai dreptate, chiar daca nu te cred, ca n-am cum... Sorana e mai labila ca ele doua la un loc din pacate...
    Iar la dublu jucatorii labili sunt mult mai puternici, se motiveaza reciproc, uita-te la Verdasco ce tenis fabulos scoate la dublu, lipsa presiunii, coechipierul care saracu e mititel (Marero, cine plm mai e si creatura asta obscura!?) si tu te simti ca esti ca un leu protector si rupi adversarul pentru el, bietul de el mititel... multe sunt aici...

    Eu sincer cred ca la dublu ne rup alea, sunt mult mult mult prea bune, sansele noastre se leaga de simplu... halal sanse...

    Sau, cel mai bine una dintre JJ sau Ana sa nu vina, asa ar fi cel mai bine!
    Asta "mititelu" a jucat acum ceva ani la Bucuresti la un CH contra superofensivului Granollers. Evident ca Marcelinho ii scotea toate mingile, spectatorii se ultragiau ca el nu inchidea punctele si dupa ce s-a uitat de vreo 2 ori ciudos la noi, ne-a trantit si o vorba de duh in spaniola de-am crezut ca ne mai ia si la bataie . Da...deci creatura asta mititica de vreo 90kg.

    Dar da, la dublu presiunea e mult mai mica si de asta jucatori fara valente extraordinare si pot sa produca mari surprize.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Nu se poate juca la Arenele BNR. Oricum, cat ghinion am avut, fix cu cea mai puternica echipa am picat.

    Cert e ca se va juca pe zgura. Poate nu vine Serbia atat cu Ana cat si cu JJ.
    Eh nu...merge-un shopping de 3 zile in Bucharest . Plus ca au facut finala acum 2 ani, nu cred ca le-ar pica bine sa ajunga la un loc cu "africanii".
    Last edited by adrian_str; 11th February 2014 at 15:40.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  10. #283
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    poate se intalneste JJ cu Ivanovic la ceva turneu inainte de fed cup si se accidenteaza aman2 in acelasi meci
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  11. #284
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Mai e pana la meci . O sa conteze mult forma de moment a jucatoarelor . Poate nu vine una dintre Jankovic sau Ivanic . Sau ambele ?! Un lucru e cert : jucam pe zgura .

  12. #285
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    JJ joaca bine de vreo 10 luni in continuu, greu de crezut ca o sa-i scada forma, Ana iar e in forma de vreo 4-5 luni, forma buna de tot!
    Ne scot alea tenisu din cap de vin amandoua la Bucuresti... din pacate...
    Totusi Simona are sanse bune sa invinga, ea pe zgura cu greu poate fi batuta de o jucatoare ce nu e in top 10 in momentul asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #286
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Ce ziceti acum de meciul cu Serbia dupa parcursul lui Halep de la Doha ?

    Era clar ca forma de moment o sa conteze foarte mult . Sper ca Halep sa fie la acelasi nivel si in zilele premergatoare meciului cu Serbia .

  14. #287
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Ce ziceti acum de meciul cu Serbia dupa parcursul lui Halep de la Doha ?
    Aceeasi treaba! La draw eu am fost singurul care a dus-o pe Halep in finala si asta pentru ca n-am anticipat clacajul lui Li cu Cetkovska!
    Si chiar si-n conditiile astea mentin ce-am zis: Halep chiar daca o bate pe una din ele, Cirstea pierde meciul celalalt aproape sigur si la fel pierdem si dublu! Avem sanse maxim 10% daca ne vin pe cap si JJ si Ivanovic!
    Cel mai mare ghinion ar fi Halep sa joace cu Ivanovic, aia are si serva al dracu si lovitura de tun, cel mai naspa adversar posibil! Dar cand stau sa ma gandesc si lu JJ ii place zgura al dracului... greu de ales un adversar preferential chiar si pt Simona intre astea doua pe zgura...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #288
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Se joaca 5 meciuri nu 3.

  16. #289
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Se joaca 5 meciuri nu 3.
    Hopa!!! Ei atunci sansele cresc.... 20 chiar 25%!
    Poate se-mpiedica vreuna de Sorana din gresala... poate obosesc pt meciul de dublu cele doua... asa e mai bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #290
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Aceeasi treaba! La draw eu am fost singurul care a dus-o pe Halep in finala si asta pentru ca n-am anticipat clacajul lui Li cu Cetkovska!
    Si chiar si-n conditiile astea mentin ce-am zis: Halep chiar daca o bate pe una din ele, Cirstea pierde meciul celalalt aproape sigur si la fel pierdem si dublu! Avem sanse maxim 10% daca ne vin pe cap si JJ si Ivanovic!
    Cel mai mare ghinion ar fi Halep sa joace cu Ivanovic, aia are si serva al dracu si lovitura de tun, cel mai naspa adversar posibil! Dar cand stau sa ma gandesc si lu JJ ii place zgura al dracului... greu de ales un adversar preferential chiar si pt Simona intre astea doua pe zgura...
    Halep daca joaca asa face 2 puncte , iar al 3 le ail putem lua de la dublu sau dintr-un meci al Soranei .

  18. #291
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    GRUPA MONDIALA I - Semifinale

    ITALIA vs CEHIA

    Locatie: CEZ Arena, Ostrava, Czech Republic
    Suprafata: Hard (Novacrylic UltracushionŸ), Indoor

    ITALIA: Sara Errani, Roberta Vinci, Karin Knapp, Camila Giorgi
    CEHIA: Petra Kvitova, Lucie Safarova, Klara Koukalova, Andrea Hlavackova



    GERMANIA vs AUSTRALIA

    Locatie: Queensland Tennis Centre, Brisbane, Australia
    Suprafata: Hard (Plexicushion), Outdoor

    GERMANIA: Angelique Kerber, Andrea Petkovic, Julia Goerges, Anna-Lena Groenefeld
    AUSTRALIA: Samantha Stosur, Casey Dellacqua, Ashleigh Barty, Storm Sanders



    GRUPA MONDIALA I - Play-offs


    RUSIA vs ARGENTINA

    Locatie: Adler Arena, Sochi, Russia
    Suprafata: Clay (Red Clay), Indoor

    RUSIA: Ekaterina Makarova, Elena Vesnina, Valeria Solovyeva, Darya Kasatkina
    ARGENTINA: Paula Ormaechea, Maria Irigoyen, Victoria Bosio, Nadia Podoroska



    SLOVACIA vs CANADA

    Locatie: Borashallen, Boras, Sweden
    Suprafata: Hard (Plexipave), Indoor

    SLOVACIA: Jana Cepelova, Anna Schmiedlova, Kristina Kuckova, Janette Husarova
    CANADA: Eugenie Bouchard, Sharon Fichman, Aleksandra Wozniak, Gabriwla Dabrowski



    USA vs FRANTA

    Locatie: Chaifetz Arena, St. Louis, MO, USA
    Suprafata: Hard (Latex-ite), Indoor

    USA: Sloane Stehens, Madison Keys, Christina McHale, Lauren Davis
    FRANTA: Alize Cornet, Caroline Garcia, Virginie Razzano, Claire Feurestein



    SPANIA vs POLONIA

    Locatie: Olympic Stadium, Barcelona, Spain
    Suprafata: Clay (Red Clay), Outdoor

    SPANIA: Maria-Teresa Torro-Flor, Estrella Cabeza-Candela, Silvia Soler-Espinosa, Anabel Medina Garrigues
    POLONIA: Agnieszka Radwanska, Urszula Radwanska, Paula Kania, Alicja Rosolska

  19. #292
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    La ce nivel e Garcia. Absolut fantastic ce ii face lui Stephens. N-au cu cine juca frantuzoaicele in State.

    Si am ezitat sa le joc la pariuri. Cota @2 avea Franta.

  20. #293
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Ce meci a facut Cepelova. 5-2 in setul secund, s-a terminat 5-7. A avut 5-3 in decisiv, s-a terminat 5-7.

  21. #294
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    care e formatul in Fed Cup ? Ce urmeaza pt Romania ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •