View Poll Results: Pronostic

Voters
11. You may not vote on this poll
  • 1

    1 9.09%
  • X

    1 9.09%
  • 2

    9 81.82%
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 143

Thread: Etapa 6: FC Viitorul - Steaua Bucuresti 0-1

  1. #106
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    am vazut reluarile,bai nesimtitilor chiar ati ajuns sa furati toti copii,arbitru asta o tine din greseala n greseala,baaaaaa voi sunteti Steaua jucati fotbal pt ca e rusinos sa te bucuri cand castigi prin furt asa se bucura si borcea si pierdea Dinamo cu toti bucatarii
    Ce furt ai vazut*???? A fost penalty clarisim, iar de faultul lui Buzbuchi ce sa mai spui. Un fault mai clar ca ala rar vezi.
    Du-te ba la doctor! Sau mai bine du-te dupa Becali!


    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    treaba e ca inca un meci ca asta si incepe lumea cu muia pe stadion.
    galca, jucatori, staff, toti urmeaza sa fie falciti daca nu isi baga mintile in cap.
    Hingherule, vor incepe astia cu mintea lui Patriot si reivan. Si vor incepe sa-l injure in primul rand pe Becali. Cica el e de vina ca n-a bagat bani.
    Last edited by delaparis; 23rd June 2015 at 22:21.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #107
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Fault a fost, dar arbitru putea sa acorde doar "galben" jucatorului de la Viitorul.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  3. #108
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu ma, era de rosu. Fault din spate, iar Iancu ramasese singur cu portarul. Invatati regulamentul! Altfel, va uitati degeaba la fotbal.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #109
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Fault a fost, dar arbitru putea sa acorde doar "galben" jucatorului de la Viitorul.
    Nu, nu putea. Ultimul aparator, situatie iminenta de gol, fault din spate.
    Pentru fault din spate oricum se da galben si daca il comiti la centrul terenului. Daca e si in careu si ultim aparator si situatie iminenta de gol si singur cu portarul si... si... si...

    Rosu la portar si ala a fost bine dat. Ultim aparator, poarta goala si fault dur.

    Singura discutie e ca trebuia rosu si la Tosca.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  5. #110
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nu ma, era de rosu. Fault din spate, iar Iancu ramasese singur cu portarul. Invatati regulamentul! Altfel, va uitati degeaba la fotbal.
    Inca 3 puncte furate de echipa departamentala, prelungirea comunismului in Romania, cel mai rusinos element al fotbalului romanesc.

    CAT MAI PUTETI FURA??????

  6. #111
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Inca 3 puncte furate de echipa departamentala, prelungirea comunismului in Romania
    Si voi, primii cu soarele pe piept, condusi de comunistu' copos si cu imn care aducea tribut partidului comunist
    S-a inventat un meci de baraj doar pentru voi si ati tinut cu dintii de rezultatul ala pana a intervenit TAS, ati incercat sa furati fotbalul.

    Strofele-tabu din imnul clubului Rapid pe care nu le vei auzi niciodată în Giulești: "Sunt o odă adusă partidului comunist".

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...ident-13142023

    Bah, comunistilor!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  7. #112
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Fault a fost, dar arbitru putea sa acorde doar "galben" jucatorului de la Viitorul.
    Din pacate, dupa regulament e penalty si rosu.
    Dar nu pentru ca e ''din spate'', cum zice un dement mai inainte, ci pentru ca avem ''situatie iminenta de gol''.
    Zic ''din pacate'' pentru ca e una dintre putinele prevederi regulamentare care nu e in spiritul jocului ... si am discutat asta inclusiv cu arbitri de fotbal. Adica mi se pare normal sa dai rosu daca interventia este dura (cazul lui Neuer la finala CM), sau faultul este intentionat (aparatorul nu are treaba cu mingea), dar in cazul asta maxim galben ar fi corect (fundasul vrea sa joace balonul, dar ia si piciorul adversarului).

    Nu am vazut meciul, dar am inteles ca Steaua s-a umplut iar de ... glorie.

  8. #113
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Si voi, primii cu soarele pe piept, condusi de comunistu' copos si cu imn care aducea tribut partidului comunist
    S-a inventat un meci de baraj doar pentru voi si ati tinut cu dintii de rezultatul ala pana a intervenit TAS, ati incercat sa furati fotbalul.

    Strofele-tabu din imnul clubului Rapid pe care nu le vei auzi niciodată în Giulești: "Sunt o odă adusă partidului comunist".

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...ident-13142023

    Bah, comunistilor!
    esti slab, prea slab.

  9. #114
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    esti slab, prea slab.
    Nu are credibilitate, nu il ia nimeni in seama.

  10. #115
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Bine ma, plangeti-va de mila in continuare ca doar voi sunteti asupriti
    Daca si rapid e curat... atunci ce mai e murdar pe lumea asta?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #116
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    cica ce mai e murdar )

    tu, creierul lui duba, 80% din fanii stelei, ciobanul si cam tot ce are legatura cu steaua: mache, virgil, scursuri d-astea

  12. #117
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Cu unele din alea chiar sunt de acord, dar nu cu toate

    Lasa, ca daca vine un Lucescu si castiga un titlu nu mai spune nimeni ca a jucat si a antrenat la dinamo sau alte echipe ale "sistemului". Daca vine un Copos si baga bani si mai castigati o cupa, un titlu, iar nu mai spune nimeni nimic. Daca va face voua bine inchideti ochii si nu mai vedeti pui de comunisti, sisteme, etc.

    Doar Steaua e murdara ca nu va convine voua
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #118
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Meci slab calitativ, au castigat cei experimentati, ajutati putin de arbitri.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  14. #119
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Victorie fara dubii dupa un meci jucat la doar 3 zile dupa esecul de la Sofia. Arbitraj impecabil, doar frustrato-complexatii si ignorantii in ale arbitrajului pot sustine altceva.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #120
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Victorie fara dubii dupa un meci jucat la doar 3 zile dupa esecul de la Sofia. Arbitraj impecabil, doar frustrato-complexatii si ignorantii in ale arbitrajului pot sustine altceva.
    Un stelist a lovit un jucator de al lui Hagi cazut la sol.
    Trebuia rosu sau ai alta interpretare?
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  16. #121
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu trebuia rosu, pentru ca Tosca n-a avut nicio intentie sa-l loveasca pe Benzar. Invatati ma regulamentul ca va faceti de ras. Mai ales astia mai "batrani".
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #122
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    de ce nu poti sa comunici si tu ca un om normal?
    retired.

  18. #123
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Uneori am senzatia ca Duba parca e Vadim Tudor, orice contraargument pe care ti-l da este ca o palma peste bot.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  19. #124
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Da ma, ignorantii si frustratii merita palme peste bot, cum bine ai spus.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #125
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    de ce nu poti sa comunici si tu ca un om normal?
    Eu comunic mai mult decat normal, insa cand vad ignorantii, ca sa nu spun altfel, ma apuca nebunia.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #126
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nu trebuia rosu, pentru ca Tosca n-a avut nicio intentie sa-l loveasca pe Benzar. Invatati ma regulamentul ca va faceti de ras. Mai ales astia mai "batrani".
    Intentia este foarte greu de demonstrat. Tosca l-a lovit in bot pe Benzar. Cu intentie sau fara. Arbitrul nu trebuie sa fie filosof, trebuie sa constate fapte, gesturi, atitudini. Si sa ia masuri. Sa fie pragmatic.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •