Page 10 of 40 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 190 to 210 of 822

Thread: BNP Paribas WTA Finals 2014

  1. #190
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Tocmai ca la meciurile directe treaba e fara solutie. Fiecare din cele 3 a pierdut la una din cele 3.
    Altundeva trebuie facuta departajarea.

  2. #191
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Scuze, am completat. Cred ca e ca si calificata. Daca nu cumva pierde 12-0; cam imposibil

  3. #192
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Un set cu Ana? Si daca pierde? Nu se ia in calcul meciul direct?
    Recapitulam :

    Serena a pierdut la Simona.
    Simona a pierdut (ipotetic vorbind) la Ana.
    Ana a pierdut la Serena.

    Cum le ordonezi pe astea 3 in conditiile astea? La meciurile directe nu e cum.

  4. #193
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Babaetz ... urata natie suntem, nici nu spun de ce, dar sunt sigur ca majoritatea intelegeti.
    Al De Sus (in care nu am crezut niciodata, dar scriu asa pentru ca sunt multi moldoveni pe forum) mi-a oferit ocazia sa vad ce s-a intamplat pana la (retineti : pana la) 6-0 2-1 ... iar dupa aia chiar nu se mai putea sa vad, deoarece automatizarile.

    Dupa ce ca nu sunt credincios, ei bine, nici macar patriot nu sunt. Deci e clar ca o ador pe Simona doar pentru ca o cheama Simona si atat. M-am simtit intre 5-0 sv Simona si 6-0 2-1 sv Simona ceva gen [Dumnezeu or Sfantu Petru] or [Dumnezeu and Sfantu Petru]. Aia era floare de troaca, a noastra era orhidee. Adica, stiti cum sunt aia mici, prind si ei o jucarie misto, le place, apoi se joaca cu ea pana o strica de tot, de nu mai alegi nimic.

    Sigur mai vorbim.

  5. #194
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Halepova View Post
    Recapitulam :

    Serena a pierdut la Simona.
    Simona a pierdut (ipotetic vorbind) la Ana.
    Ana a pierdut la Serena.

    Cum le ordonezi pe astea 3 in conditiile astea? La meciurile directe nu e cum.
    In functie de seturi pierdute, iar apoi in functie de diferenta de game-uri, apoi in functie de gameuri castigate. Parca asa, sa ma corecteze cineva daca e cazul

  6. #195
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce fac celelalte acum, dar cred ca nici matematic nu mai poate pierde calificarea. In principiu, daca acest meci nu se termina 2-0 (si 6-0 6-0), Simona e in semifinale.
    Last edited by Leul Oltean; 22nd October 2014 at 15:20.

  7. #196
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Ivanovic are 1 - 0 la seturi. Bouchard si-o ia si de la sarboaica.

    Bouchardina o sa fie ciuca batailor in grupa rosie. Trista situatie pentru cea mai vedeta dintre vedetele blonde din tenis

    Oare ce o sa faca Genie Army ca sa o inveseleasca

  8. #197
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Nu stiu ce fac celelalte acum, dar cred ca nici matematic nu mai poate pierde calificarea. In principiu, daca acest meci nu se termina 2-0 (si 6-0 6-0), Simona e in semifinale.
    Acest meci pare a se termina 2-0.
    De asta incercam sa calculam.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  9. #198
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Si o sa mai fie si 2 - 0 Serena cu Bouchardina vineri.
    Serena are de aparat onoarea calcata in picioare azi.

  10. #199
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Well ana va castiga lejer ca si Simona meciul cu Genie. Genie e intr-o forma foarte proasta. O va bate si Serena. tot caut regulamentul de departajare. Oricum, nu cred ca Simona va lua dublu 6-0 de la Ana. Vad un meci ff echilibrat intre ele.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  11. #200
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Mai pune Eddy Double X o poza cu Donna Vekic, ii trece supararea, se incarca (el, nu ea) cu energie pozitiva si Simona intra in finala.

  12. #201
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Daca e sa ne luam la seturi pierdute si apoi gameuri castigate- gameuri pierdute, Simona e in fruntea grupei.
    De acord cu Alina.

    Simona o sa piarda ceva de genul 6-1 6-2 la Ana doar daca vine cu ambele picioare in ghips.

  13. #202
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    tot caut regulamentul de departajare.
    Nu mai cauta, e ca la fotbal. De asta posteaza multi samantari (acum) pe tennis. Bate Simona, toti ne pricepem, hai cu torte si m*** Steaua pe tennis.
    Criteriu : nr victorii, nr seturi, nr gameuri. Suficient, statistica la WTA Finals a departajat mereu asa, pana acum.

    Simona e no 1 la acest criteriu, acum ... e prima calificata (aproape) matematic in semifinals. OR-HI-DE-E.

  14. #203
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    nici nu-mi vine sa cred ce citesc aici. calcule luind in considerare daca pierde cu ana samd. oare atitia ani de pierdut la mai toate sporturile sa ne fi adus in starea asta de: hai sa ciupim un pic aici poate doar doar ne calificam si noi. doua ghemuri doar sa cistigam.

    bagati-va mintile in cap, simo acum trebuie pompata de wim sa-i creasca increderea, cum are tot dreptul, sa mature pe jos cu ele.

    sper sa nu se ia dupa exemplele de mai sus si sa mearga la mica ciupeala. nu asa devii campion.

  15. 22nd October 2014, 16:08
    Reason
    mizerii

  16. #204
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nimeni nu a zis ca simona nu e in stare sa o bata pe Ana. Am vrut sa stim daca are rost sau nu sa forteze cu Ana si in ce masura.. dar na.. fiecare intelege ce vrea el!!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  17. #205
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Halep poate sa decida daca Serena pleaca acasa sau se califica in semifinale.

    Daca ''se decide" sa piarda cu Ivanovici la 2-0 si sa castige 3 game-uri, Serena este OUT si in semifinale merg Simona si Ivanovici.
    Astfel Simona poate sa o si evite pe Sharapova care va termina locul 2 in grupa ei.

    Serena e la mana Simonei acum

  18. 22nd October 2014, 16:19
    Reason
    mizerii

  19. #206
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Nimeni nu a zis ca simona nu e in stare sa o bata pe Ana. Am vrut sa stim daca are rost sau nu sa forteze cu Ana si in ce masura.. dar na.. fiecare intelege ce vrea el!!
    Am zis, printre primii (si putinii) ca suprafata ar fi principalul adversar pt Simona, chiar inamicul nr. 1. Cica era hard rapid, asa stia toata lumea.
    Insa adevarul este ca suprafata e mai degraba lenta, sau ii aduce mingile exact in raqeta, daca se pozitioneaza bine. Este a ei, e pentru ea. Ma uit la frumusetile care transpira acolo si cred ca Simona ... are sansa ei. Pe lotus-bambusul-cedrul asta. Asa se vede, din spatiu.

  20. #207
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Nimeni nu a zis ca simona nu e in stare sa o bata pe Ana. Am vrut sa stim daca are rost sau nu sa forteze cu Ana si in ce masura.. dar na.. fiecare intelege ce vrea el!!
    pai unde am zis eu ca ati zis voi ca simona nu e in stare?

    eu m-am referit la mica ciupeala, exact ce ai confirmat tu mai sus crezind ca-mi infirmi ipoteza, n-are rost sa ma fortez cu Ana.

    din alta perspectiva, simo va sti cu o zi inainte ce are de facut. eu I-as sugera de mers la victorie cu o singura exceptie, daca are sansa s-o elimine pe Williams. Daca Williams pierde set mine s-a autoeliminat.

  21. #208
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    din alta perspectiva, simo va sti cu o zi inainte ce are de facut. eu I-as sugera ...


    Se simte ea bine si fara tine.

  22. #209
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Ce ne spun noua calculele:

    "'Ana Ivanovici a învins-o cu 2-0 la seturi pe Genie Bouchard, Simona nu este încă 100% sigură de calificare. În ultimul meci al grupei cu sîrboaica, Halep are nevoie de un set pentru a se califica în semifinale. Mai mult, cîștigarea unui set îi asigură și locul 1 în grupă.
    Există și șanse să piardă calificarea în semifinale, dar acestea sînt infime! Dacă Ivanovici o învinge pe Simona în două seturi și Serena Williams cîștigă tot în două seturi, atunci cele 3 jucătoare vor avea cîte două victorii și același setaveraj, 4-2.

    Calificarea se poate decide la gameurile cîștigate
    În aceste condiții, calificarea se va decide la gameurile cîștigate în turneu, iar Simona Halep are marele avantaj că a obținut două victorii categorice, 6-2, 6-3 cu Bouchard și 6-0, 6-2 cu Serena. Astfel, Simona are gameaveraj 24-7 și poate pierde calificarea doar dacă este umilită de Ivanovici, adică să cîștige maximum un game. Ar avea gameaveraj 24-19 sau 25-19!

    Dar o înfrîngere categorică nu este de ajuns pentru o necalificare în semifinale! Și Serena Williams trebuie să cîștige 6-0, 6-0 împotriva lui Bouchard.

    Numărul 1 mondial are 14-20 în acest moment, iar o victorie la zero o aduce la 26-20. Ar mai putea să se califice și dacă pierde un game, dar coroborat cu o înfrîngere la zero a Simonei.

    Doar în aceste condiții Simona Halep ar putea pierde calificarea în semifinale, dar șansele sînt infime, așa cum se poate observa!

    Concluzia este simplă: Simona Halep trebuie să cîștige doar două gameuri pentru a se califica 100% în semifinale, indiferent de rezultatul partidei Serena Williams - Genie Bouchard!''

    Sursa :gsp.ro

    Calificarea e 100% asigurata, asta e clar. 2 game-uri ia Simona si daca vine cu 3 bandaje la picioare si la gat si o mana legata la spate.

    2 treburi sunt de luat in calcul :

    1. Poate sa o scoata acasa pe Serena. Aici e de vazut cate game-uri sa castige cu Ana si sa piarda cu sarboaica.
    2. Poate sa o evite pe Sharapova ( care va termina pe locul 2 in grupa alba), deci Simona trebuie sa evite locul 1 in grupa rosie.
    Last edited by Halepova; 22nd October 2014 at 16:48.

  23. #210
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Halepova View Post
    Concluzia este simplă: Simona Halep trebuie să cîștige doar două gameuri pentru a se califica 100% în semifinale, indiferent de rezultatul partidei Serena Williams - Genie Bouchard!''
    ...
    Multam, esti un baiat OK.

    LE : in acest moment, pt Simona e aproape imposibil sa evite primul loc in grupa rosie.
    Last edited by Leul Oltean; 22nd October 2014 at 16:51.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •