Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 147

Thread: Romani in SUA

  1. #64
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    pai nu prea poti sa compari un F-C cu un G-F chiar daca au aceleasi calitati. Daca tot vreti comparatii, un nume mai potrivit ar fi Bargnani.

  2. #65
    Soldat cu H2SO4 misterjinx's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    354
    Reputatie
    1
    eu l-am vazut cum juca in curtea liceului cand era a 9-a. dadea de la 3 una dupa alta de ramaneai masca . oricum, jocul lui se aseamana cu cel al lui dirk
    [B]Niciodată n-o să am onoarea pătată, înconjurat de țărani care mă sapă [/B]

    [I]O singură forță, cum să-i faci față??
    Percepe-mi sunetul, nici o, nici o speranță...[/I]

    [B]Am praf în ochi pentru artiști, praf în nas pentru rockiști, [COLOR="Red"]PRAF DE PUȘCĂ PENTRU MANELIȘTI[/COLOR][/B]

  3. #66
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    de Baciu nu stiti nimic?

    ps:"Moldoveanu seamana perfect cu Yi Jianlian"...ca stil de joc...bun ofensiv si cam prost defensiv...asta zicea un prieten din america care a jucat impotriva lui Vlad cand era la liceu.
    Last edited by Bogeyman; 11th November 2007 at 16:11.
    We wont be out-tanked!!!

  4. #67
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Baciu e in clasa a 12-a, joaca tot la liceul de anul trecut, iar de la anul va juca pentru Clemson, care e o echipa de top dintr-o conferinta de top a NCAA.

  5. #68
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Vlad Moldoveanu a reusit aseara doar 4 puncte (1-5 FG), 3 rebounds, 2 blocks si 2 steals, in 24 minute jucate pt George Mason, in victoria contra celor de la Cleveland State. Am vazut meciul in direct, Vlad a jucat mult mai bine decit o arata statisticile. A muncit mult si in atac si in aparare, si a reusit niste faze extrem de importante in momentele decisive ale meciului (3 points in ultimul sfert cind era egalitate, si un steal imediat dupa aceea). Publicul pare sa-l adore, de mai multe ori toata sala scanda "Vlad! Vlad! Vlad!" Iar comentatorii l-au laudat continuu, spunind ca e impresionanta maturitatea de care da dovada.
    Anyway. George Mason e la 2-0 si are urmatorul meci simbata noaptea, contra celor de la Dayton.

  6. #69
    manager
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    Vlad si-a schimbat postul la Mason. Obligat de faptul ca in lot nu are un jucator comparabil ca inaltime cu Vlad, Jim Larranaga, antrenorul, il foloseste 4 si-l pregateste la antrenamente special pentru a juca in stilul Duncan. Dupa parerea mea, Vlad e excelent bpentru small forward si asta cred ca va juca peste 1 an sau 2. Acum e foarte bine ca invata procedee si pune muschi pe el. Mi-a spus ca fata de lunile iunie si iulie a crescut la greutatile ridicate zilnic cu 40 de kg. A ajuns la 94 de kg si are target pina la 21 de ani sa faca 110. Ii era frica acum o luna ca nu va prinde decit 2-3 minute pe meci! Poate il vedem in Final Four, acolo unde Patriots au ajuns in acest an!

  7. #70
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Vlad Moldoveanu a reusit aseara doar 4 puncte (1-5 FG), 3 rebounds, 2 blocks si 2 steals, in 24 minute jucate pt George Mason, in victoria contra celor de la Cleveland State. Am vazut meciul in direct, Vlad a jucat mult mai bine decit o arata statisticile. A muncit mult si in atac si in aparare, si a reusit niste faze extrem de importante in momentele decisive ale meciului (3 points in ultimul sfert cind era egalitate, si un steal imediat dupa aceea). Publicul pare sa-l adore, de mai multe ori toata sala scanda "Vlad! Vlad! Vlad!" Iar comentatorii l-au laudat continuu, spunind ca e impresionanta maturitatea de care da dovada.
    Anyway. George Mason e la 2-0 si are urmatorul meci simbata noaptea, contra celor de la Dayton.
    cum ne putem uita si noi la meciuri din NCAA?
    We wont be out-tanked!!!

  8. #71
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Maggot View Post
    cum ne putem uita si noi la meciuri din NCAA?
    Eu am vazut meciul pe CSTV.com, costa 15 usd / luna pt tot ceea ce transmit ei din orice sport, adica sute de meciuri. Din pacate cele mai importante meciuri sint date de posturile nationale (espn, abc, etc), dintre care doar CBS (pe TVU) si NBC (pe freeetv.com) pot fi vazute 24/7.
    Btw, meciul de simbata al lui George Mason, cu Dayton, va fi live tot pe cstv.com.

  9. #72
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    de la ce ora?
    We wont be out-tanked!!!

  10. #73
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Maggot View Post
    de la ce ora?
    Simbata noaptea la 02.00.

  11. #74
    manager
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    Mason a cistigat aseara si e la a treia victorie consecutiva, cel mai bun start din sezonul 80-81 incoace. Vlad a fost titular, o performanta remarcabila in conditiile in care se astepta sa intre ca boxerii, 4-5 minute pe meci. A fost marcat teribil, intr-o sala cu peste 7000 de spectatori si nu si-a facut jocul. Chiar si in conditiile astea are o imagine excelenta, laudele curg iar viitorul suna foarte bine.

  12. #75
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Da, asa e, toata lumea vorbeste de bine despre el. Aseara a fost pentru prima oara titular, dar a jucat foarte slab, probabil si din cauza emotiilor: 14 minute, 0 puncte (0/3 FG - 2 airballs), 0 AST, 3 REB. George Mason e la 3-0 si are urmatorul meci foarte dificil, joi, contra Kansas State (#22), intr-un turneu ce va avea loc la Orlando. Va fi primul meci al anului pt Mason transmis in direct de un post national (ESPN2).

  13. #76
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    pe ESPN 2 pot sa vad si eu...la ce ora e?
    We wont be out-tanked!!!

  14. #77
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Maggot View Post
    pe ESPN 2 pot sa vad si eu...la ce ora e?
    Meciul cu Kansas State e joi spre vineri, la 04.00 AM. Apoi, in functie de rezultat, meciul de vineri noaptea va fi la 12.00 AM sau la 02.30 AM.

    Cum poti sa vezi ESPN 2?

  15. #78
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    We wont be out-tanked!!!

  16. #79
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Thx for the link. Acum nu merge, sper sa isi revina curind

  17. #80
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    o sa mearga cand sunt meciuri...sper...am mai vazut meciuri pe ESPN 2
    We wont be out-tanked!!!

  18. #81
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Meci foarte bun al lui Moldoveanu aseara, impotriva celui mai tare adversar intilnit de echipa lui pina acum. George Mason - (22)Kansas State 87-77. Linia lui Vlad: 20 min - 11 points - 2 reb - 0 ast - 1 block - 2 steals. In seara asta, George Mason joaca impotriva unui adversar si mai tare, Villanova (#19). Meciul e de la miezul noptii, pe ESPN2.

  19. #82
    manager
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    Aseara in Old Spice Classic, un turneu extrem de puternic la care participa universitati foarte tari, Gerorge Mason-Kansas State 87-77. Vlad a fost titular si a facut un meci excelent. Din ce stiu, fara sa am la dispozitie statistica meciului care n-a aparut nici la ora asta pe oldspiceclassic.com a marcat 11 p si a reusit 9 recuperari. WOW!

  20. #83
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    George Mason asta e un colegiu de top? Sunt curios daca este inclus in jocul College Hoops 2k8.Ar fii grozav sa fie si Vlad in acel joc...

    edit:omg, tocmai am vazut..echipa pe care Geroige Mason a invinso aseara e echipa lui Beasley care e considerat pick-ul 1 sau 2 in draftul din 2008
    Last edited by Irimus; 23rd November 2007 at 13:59.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  21. #84
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Statistica meciului pe site-ul universitatii George Mason:

    http://gomason.cstv.com/sports/m-bas.../gmu-mb04.html

    @Irimus: nu stiu ce inseamna colegiu de top, dar in 2006 au jucat in Final 4.
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •