View Poll Results: Rapid - Steaua

Voters
26. You may not vote on this poll
  • 1

    10 38.46%
  • X

    4 15.38%
  • 2

    12 46.15%
Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 232 to 252 of 273

Thread: Etapa 1: Rapid - Steaua 1-3

  1. #232
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    nici nu mai stiu, l-am felicitat pe cataa pentru pronostic corect?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #233
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Pancu, inciudat pe jocul Stelei: "Nici la antrenament nu va iese jocul asta"


    Daniel Pancu, capitanul Rapidului, a avut o scurta discutie pe teren cu Iasmin Latovlevici, in meciul castigat de Steaua in Giulesti cu 3-1.


    "Nici la antrenament nu va iese jocul asta", i-a spus Pancu lui Latovlevici, spre finalul meciului, in timp ce dominarea Stelei de pe teren, dar si de pe tabela, era evidenta.

    Latovlevici a declarat dupa meciul contra Rapidului ca "altadata adversarii erau mai rai. Cred ca in meciul acesta rapidistii au cazut fizic si au fost si nepregatiti".

  3. #234
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Steaua s-a distrat cu Rapid, însă Costel Gâlcă nu exultă » 3 PROBLEME pe care trebuie să le rezolve imediat




    Steaua a învins-o pe Rapid în Giulești, scor 3-1, fiind a doua victorie a roș-albaștrilor într-o singură săptămînă în fața rivalilor. Totuși, jocul echipei lui Gîlcă a scîrțîit în unele momente


    Deși a dominat, a avut ocazii uriașe, iar scorul putea fi mult mai mare, Costel Gâclă are însă cîteva motive de îngrijorare.

    1. Apărarea e fragilă
    Steaua a fost condusă aseară după un gol al lui Pancu, marcat pe fondul unor gafe în cascadă din apărarea roș-albastră. Ciolacu scăpase inițial spre poartă, a pierdut însă mingea, care a fost recuperată imediat de căpitanul Rapidului.

    Acesta "i-a luat la mînă" pe fundașii Stelei, Lukasz Szukala și Lucian Filip. Cei doi au părut surprinși de cursa vîrfului giuleștenilor, care a pătruns fără prea multe probleme și a înscris.

    Nu este pentru prima dată în mandatul lui Costel Gâlcă cînd apărarea pare lentă. Orice absență din defensivă îi dă mari bătăi de cap tehnicianului roș-albaștrilor. Dacă dispare unul dintre fundașii centrali, Szukala ori Gardoș, imediat în centru apare Varela, însă atunci flancul drept rămîne descoperit, Rîpă nefiind o soluție sigură.

    Cînd Gâlcă se confruntă cu mai multe probleme, așa cum a fost ieri, cînd nu i-a avut la dispoziție nici pe Gardoș, însă nici pe Varela, atunci în centrul defensivei apare fie Lucian Filip, fie Alexandru Aldea.

    Primul își lasă deseori postul descoperit, fiind obișnuit să urce mult, postul principal pe care e folosit fiind cel de mijlocaș la închidere, în timp Aldea este un fundaș tînăr, de perspectivă, însă nu poate fi considerat o soluție sigură în acest moment.

    2. Ratări multe
    Steaua a înscris de 5 ori în poarta Rapidului, în două partide, însă a ratat multe alte ocazii. Claudiu Keșeru și Gabriel Iancu au nevoie de multe șanse pentru a-și trece numele pe tabelă.

    Roș-albaștrii reușesc în fiecare meci să scape singuri spre poartă de cel puțin două sau trei ori, însă de cele mai multe ori ratează, așa cum au făcut-o Robert Vîlceanu, Pham, Adi Popa ori Alexandru Chipciu, care și-au bătut joc de cele mai multe ori de astfel de ocazii de a înscrie.

    Costel Gâlcă speră ca venirea lui Lemnaru să pună mai multă presiune pe atacanții săi și astfel să concentreze altfel atunci cînd se află în fața porții, mai ales că în cupele europene ocaziile nu vor fi atît de dese cum sînt atunci cînd dau peste echipe din Liga 1.

    3. Fără bancă de rezerve
    Steaua arată bine atunci cînd vine vorba despre primul 11. Nu multe echipe din Liga 1 se pot lăuda cu jucători de valoarea lui Alexandru Chipciu, Claudiu Keșeru, Nicușor Stanciu, Florin Gardoș ori Cristi Tănase.

    Totuși, atunci cînd unul dintre ei lipsește, imediat apar probleme. Înlocuitorii fie nu sînt jucători de o valoare apropiată, fie sînt tineri, care nu sînt obișnuiți cu presiunea de la Steaua, așa cum sînt Grădinaru, Vîlceanu sau Toșca.

    În acest sens, Costel Gâlcă speră ca oficialii clubului să rezolve această problemă, iar venirile lui Luchin și Breeveld ar fi un prim pas înainte.

  4. #235
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,983
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Daca vine si Wesley... s-ar parea ca lucrurile sunt deja decise, e o chestiune de ore pana se definitiveaza.
    Batranelu ala? N-o sa mai fie ce-a fost, nici 50%, altfel nu-l refuzau toti in asa hal sa ajunga la Iasi, Pancu al nostru e mai bun!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #236
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Pancu e cel mai bun de la rapid, dar asta pentru ca ceilalti sunt foarte slabi.
    Crede-ma ca la Steaua sau la astra nu ar prinde primul 11.

    Pancu a fost fotbalist bun si pentru varsta lui inca joaca destul de bine.

    Ramane de vazut ce poate Wesley, oricum mai vorbim cand faceti macar jumatate din achizitiile lui CSMS.
    Deocamdata de la voi ati plecat multi jucatori deci sunteti mai slabi decat sezonul trecut in timp ce Iasi s-a intarit. Daca Iasi v-a batut sezonul trecut, sezonul asta... va bate si mai rau
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #237
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,983
    Reputatie
    0
    Eh pe dracu, jucatorii inca n-au pregatire, Pancu e cel mai bun de la noi pentru ca doar el are pregatire fizica in momentu asta!
    Restu nu duc mai mult de 60 de minute, in acel moment scorul era de 1-1, vom intra usor in ritm ca si anu trecut in Liga a 2-a, ca si acu 2 ani cand tot asa am inceput sezonul fara pregatire si tot am terminat pe locu 8 si va veti manca limbile toti astia care aveti senzatia ca Rapidu va retrograda, sau ca va termina sub Iasi! Vedeti-va de caciula!


    PS: Wesley n-a jucat nicaieri un an, vine din codru cam ca si Niculae al nostru in sezonul precedent! Niculae nu jucase doar juma de an cand a venit in iarna si a fost cam praf, doar pe final si-a mai revenit, ma astept de la Wesley dupa o perioada dubla sa fie praf si pulbere!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #238
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Sevilla- citeste te rog ce am postat pe Administrativ. Poate te lamuresti despre ce a fost vorba.

    PS. pentru 1000 postari primesc ...5 dolari. Este a doua eroare din postarea ta. Cu cei 300 $ in cei patru ani petrecuti aici ani ma gandesc sa-mi cumpar un elicopter.
    Last edited by Paul Atreides; 27th July 2014 at 18:34.

  8. #239
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Iti raspund eu.Nu, nu e. E un infractor si jefuieste clubul steaua.In ultimii 3 ani a scos zeci de milioane de euro din transferuri, drepturi tv , si branzaru vrea jucatori moca, ca ma-sa si fetele sale sa manance sarmale cu o lingurita suflata in aur.
    duba, esti lingau al ciobanului, sau ce?Adica ai poster cu el, si de fiecare data cand iesi din casa, pupi posterul ?
    Ceea ce tu dar si alti stelisti n-ati inteles este ca Steaua, de mai bine de 10 ani, este a lui, o administreaza el asa cum crede de cuviinta.
    Hai sa-ti reamintesc ca acest "cioban" a inceput sa investeasca la Steaua cand echipa era in prapastie. Mai precis, se clasa pe locul 8 dupa 19 etape disputate, cu -4 la adevar. Cu un lot vai si amar, si cu niste asa-zisi investitori (familia Paunescu) care nu bagau in echipa nici macar a 10-a parte din ce a investit in acesta vara Becali.
    Spui ca de 3 ani "a scos zeci de milioane din transferuri, drepturi tv". Nu cred ca a scos atat de mult, dar chiar daca a facut-o de afacerea lui. Are tot dreptul! Suntem intr-o tara libera in care initiativa privata nu este interzisa. Si Steaua este o echipa PRIVATA.
    Hai sa spunem ca in acesti 3 ani si-o fi bagat in buzunar vreo 15 milioane. E posibil. Dar oare te-ai gandit cate milioane a bagat din 2000 incoace pt. ca Steaua sa ajunga sa produca???????
    *
    Ma, lingau n-am fost si nu sunt fata de nimeni. Sunt un stelist pur sange, care intelege ca cel care investeste in fotbal, la un moment dat vrea sa-si recupreze banii si, eventual, sa faca si profit. Baga la capatana: ORICE INVESTITOR, IN ORICE DOMENIU GANDESTE ASA!!!!!!

    Trezeste-te copile!!!!! Banii nu cad din cer si nici nu cresc in copaci. Banii se fac cu mare greutate si trebuie sa ai mare grija de ei. Altfel, se alege praful. Beleste ochii si vezi ce se intampla in fotbalul de la noi. Cred ca n-ai vrea sa ajungem in situatia echipelor falimentare?????
    Last edited by leodacin; 28th July 2014 at 10:59. Reason: *De data asta am editat, urmeaza sanctiunile. Inceteaza cu jignirile.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #240
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    da, ma , duba, ciobanul e izbavirea acestui club...cine dracu in afara de branzos, ar dori sa aiba un club cu milioane de suporteri, cu imagine internationala?Nimeni.Doar jiji.Ce ne-am fi facut fara branza ciobanasului...Esti bata in ceea ce priveste o strategie de dezvoltare.Ma indoiesc c-ai condus o afacere.
    Bun, deci esti un jijist feroce.Nu stiam.Cat de des ii duci pachet cu slana si telemea ? Mai mare rusinea cu stelisti ca tine, care-s sclavi ai ciobanului si pentru care ciobanul e steaua de pe cer.

  10. #241
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    mai bine ati pune caseta tehnica a meciului. sa mai si radem, zic
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #242
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    da, ma , duba, ciobanul e izbavirea acestui club...cine dracu in afara de branzos, ar dori sa aiba un club cu milioane de suporteri, cu imagine internationala?Nimeni.Doar jiji.Ce ne-am fi facut fara branza ciobanasului...Esti bata in ceea ce priveste o strategie de dezvoltare.Ma indoiesc c-ai condus o afacere.
    Bun, deci esti un jijist feroce.Nu stiam.Cat de des ii duci pachet cu slana si telemea ? Mai mare rusinea cu stelisti ca tine, care-s sclavi ai ciobanului si pentru care ciobanul e steaua de pe cer.
    Bineinteles, ca de obicei, voi astia antibecalisti, eruditi si plin de ganduri bune fata de echipa Steaua nu aduceti absolut niciun argument cand altii va reamintesc cum au stat lucrurile cand a venit "ciobanul" a echipa.
    Ba, cap sec, trebuia sa vina altcineva cand, repet, Steaua era in prapastie, adica fratii ********i Paunescu nu bagau un ban in echipa, dar vroiau sa puna mana pe ea cu investitiile facute de Gigi. Acum cand Steaua este la un nivel, hai sa spunem, acceptabil pt. Europa si f. bun la nivel national v-ati gasit voi, cativa palliti, sa-l contestati pe "cioban". V-ati gasit voi, cativa atarnatori ai nu stiu cui, care contestati non-stop. Ba, de ce nu contestati ca iese Nastase sapte case din puscarie peste vreo luna, maxim doua, cand asta a furat de 100 de ori mai mult decat Becali????? De ce nu contestati faptul ca un ******** notoriu, derbedeul Voiculescu, nu este la parnaie, desi a furat infinit mai mult decat Becali?????
    Acum pe bune, pe tine cine te plateste ca sa-i invrajbesti pe stelisti? Nu vreau sa cred ca esti atat de redus incat sa crezi ceea ce spui.

    Sunt un stelist feroce, ma!!!! care intelege ca pe aceasta lumea nimic nu-i sigur si ca ce-i in mana nu-i minciuna. Sunt stelist si vreau sa rad de maidanezi si subpodari, asa cum am ras si rad de cand a venit Gigi la Steaua. S-a pisat Gigi pe ei cu jet puternic, in ciuda faptului ca a fost carotat inclusiv de mizeriile din MAPN.

    Trezeste-te ma, ca-i plina lumea de cretini!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #243
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Doamne cat de idiot e asta. vai.
    retired.

  13. #244
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    E regulamentar ca in locul lui duba, sa cerem lui vadim, sa-i schimbe userul in :SclavuLuJiji ?
    duba, cand idolul tau era in libertate, dupa fiecare meci il asteptai la maibach si strigai "nea jiji, trai-ti-ar familia, te ador, da la baiatu 10 euro de-o votca" ?

  14. #245
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1


    Cate prostie zace in acesti asa0-zisi stelisti!!!!! Ma, amaratilor, gunoierii si spurcatii s-ar linge pe poola ca ar avea unul ca Gigi, ma cretinilor!!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #246
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Trezeste-te ma, ca-i plina lumea de cretini!"

    Corect. Numai ca tu esti unul dintre ei.

    PS. Reivan-nu e idiot. Pur si simplu atata poate.

  16. #247
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Hai sictir, bolsevicule! Treci si fa-le o mooie lui Nastase, Ponta si celorlalte mizerii de sorginte bolsevica!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #248
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Sclavu' lu' Gigi / Duba, sclavu' lu' gigi / sclavu' lu' gigi....

    Pff...ce poate fi mai frumos. Paul si Duba pe aceeasi pagina.

  18. #249
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ba, daca nu va potoliti va pun poze cu Angela Merkel goala!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #250
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cristy- ma cam confunzi. Si nu e prima data. Cu ala la care te referi nu am nimic in comun. Dar tu esti din alta specie.

    PS- se adevereste zicala--daca te balacesti in balta cu porcii ..........."

  20. #251
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Rapid, mai slabă decît Corona. Steaua a dominat derby-ul tradițional din Giulești și a produs cifre uimitoare

    Campioana a șutat de 25 de ori la poarta lui Bornescu, un randament formidabil, pe care nu i l-a îngăduit nici măcar ”lanterna” din sezonul trecut, care a picat de pe ultimul loc și a pierdut în Ghencea cu 0-3

    72 la sută posesie!
    Pe lîngă frecvența cu care oaspeții au șutat la poartă, mai există un parametru care completează imaginea dezechilibrului: posesia. Campioana a avut mingea în 72 la sută din timpul efectiv de joc! Un scor șocant într-o competiție, Liga 1, în care majoritatea partidelor sînt mai echilibrate decît a fost Rapid - Steaua. Și o realizare care ar trebui să-l satisfacă pe Gâlcă. Antrenorul și-a exprimat dinainte de a fi numit "principal" dorința să impună un stil diferit de cel al lui Reghecampf, unul axat mai mult pe posesie, mai tehnic.


    105-63 a fost scorul atacurilor, în favoarea Stelei. 61 dintre atacurile campioanei au fost poziționale, cu Rapid așezată în apărare. Cele mai multe acțiuni ale giuleștenilor s-au produs pe contraatac

    538 de pase precise au strîns steliștii în Giulești, un număr impresionant, raportat la cel pe care l-a înregistrat nou-promovata Rapid: numai 178 de pase


    daca nici asta nu e jumulire....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #252
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Hinghi si Angela goala....Credeam ca ai alte gusturi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •