Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #85
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Nu am mai vazut sa se faca trade pt un antrenor. :-)
    We wont be out-tanked!!!

  2. #86
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Nu am mai vazut sa se faca trade pt un antrenor. :-)
    Get your learn on, young fella:

    http://www.nytimes.com/1995/09/02/sp...no-1-pick.html
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #87
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Pe cine ia Heat? Dalembert? Oden?

    No one?

  4. #88
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    De asta imi place LeBatard:

    Consider this: Allen very easily could have missed that one shot, and Miami would have been in the awful position of being remembered in a totally different fashion, mocked all offseason instead of celebrated for all time. This is only nuts. Miami is no better or worse as a team because Allen makes or misses a single shot. Miami is exactly as good, champion good, if that’s the one that skims away. But everything about that just-as-good team would have felt very, very bad. And that’s where good fortune comes in. Since the mid-1990s, 122 teams have been down five with between 20 and 30 seconds left in a postseason game. And before Allen’s shot, those teams that were in the Heat’s position were 0-122.
    @ Kobe24/Phil_11: Poti sa negi ca norocul (o tona de noroc) i-a salvat pe Heat ? Sper ca iti dai seama ce diferenta e (pt Heat si in special Lebron) intre a cistiga si a pierde finala asta. Daca pierdeau, toti haterii, toti asa zisii analisti, toti aurolacii din media, de pe net etc ar fi revenit la povestea din 2011 ca si cum 2012 nu s-ar fi intimplat. Lebron ar fi fost loser, choker, Wade si Bosh trade-fodder etc. De fapt, cretinul ala de SAS a zis DUPA g7 ca el vede la 50-50 sansele ca Heat sa pastreze big 3. Asta dupa back2back titles.

    Insa niste lucky bounces l-au ajutat pe Lebron sa fie 2 time champ. Back 2 back champ. Ceva ce Duncan nu a facut. Nici Bird.

    PS: Pt Duncan e diferit, pt ca nu a fost niciodata o "polarising figure" ca Lebron. Si pt ca era deja 4 time champ si considerat best PF of all time. Un titlu in plus sau in minus nu e o diferenta asa mare. Cu atit mai mult cu cit a fost o finala atit de strinsa.

    Spurs coach Gregg Popovich was kind afterward, calling Miami the better team, but that’s not what anyone would have been saying if Allen had missed a single shot or if the Spurs had made a couple of free throws. It is a tribute to the respect the Spurs and Heat have for each other that Popovich would say such a classy thing during his emotional moment of defeat, as his star of almost 20 years couldn’t keep his head up in his hand. But you could see the mutual respect in all those hugs on the court between opponents afterward. And after all those elbows and skirmishes with the Bulls and Pacers, can you remember a single moment during which a Heat and Spurs player shoved each other or trash-talked? Think about that one for a second. The Heat and Spurs just played seven games at the very height of competition, and you never once saw one player get in another’s face.

    Read more here: http://www.miamiherald.com/2013/06/2...#storylink=cpy
    Al 2-lea punct pe care voiam sa-l mentionez (nu-s sigur ca am zis-o deja): daca Heat erau dirty (asa cum au fost acuzati in timpul seriilor cu Bulls si Pacers), cum se face ca vs Spurs nu a fost dat nici un tech, nu a fost absolut nici un stare-down, nici un dirty play, nimic ? (Daca a fost un dirty play, a fost cotul lui Manu in gitul lui Lebron, dar nici dupa ala nu s-a lasat cu scandal).

    Daca asta nu e o dovada clara ca Bulls si Pacers sunt dirty, nu stiu ce ar putea fi.
    Si nici macar nu exista scuza ca seria ar fi fost mai scurta (deci mai putin timp sa inceapa sa se calce pe nervi unii pe altii) sau miza mai mica. Din contra. 7 games in finala si nici un tech ? Amazing.

    De aici: http://www.miamiherald.com/2013/06/2...#storylink=cpy
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #89
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    vs Spurs nu a fost dat nici un tech, nu a fost absolut nici un stare-down, nici un dirty play, nimic ?
    And... you like this?
    Stern, is that you?
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  6. #90
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Good clean basketball ?
    Bine inteles.

    Cred ca tu ai gresit sportul si voiai sa te uiti la MMA ... sau macar la hockey.

    PS: Nu stau acum sa caut, dar daca cumva te-ai plins ca Heat sunt dirty in seriile cu Bulls sau Pacers, si acum te plingi ca nu au fost techs si dirty plays, you deserve to be dick-slapped in the face. By Greg Oden.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #91
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Nu m-am plans de Heat. Eram chiar bucuros ca reactioneaza la Bulls. Pacers n-au fost chiar atat de ai dracu precum Bulls, Pacers doar i-au provocat la cea mai fizica serie din istoria big three.

    Bulls i-au provocat doar la o picatura de douchebaggery. Da' mi-a placut. Poate din cauza ca Bad Boys Pistons sunt una din echipele mele preferate all-time si Daly antrenorul preferat all-time.

    Chiar, ca tot aveai conversatia cu noul si purificatul, mantuitul Phil, de ce nu l-ati bagat in discutie pentru 4th best all-time si pe Daly? That dude could coach!

    Nu prea imi mai place hockey-ul de cand s-au retras ce mai ramasesera din jucatorii legendari. Acum doar mimoze, visors, visors everywhere si goalies care ma exaspereaza cu procentaje de .950 la SV in playoffs.

    Dar chiar consider ca baschetul a avut cea mai buna era in era No Boys Allowed, cand alde Jordan si Oakley voiau sa se omoare pe teren sau cand Pistons voiau sa il stranga de gat pe Jordan on the court.

    Care-i faza cu Oden? Stiu ca-i diform la fata, dar e diform si in pantaloni?
    Dac-o fi, probabil chestia aia i-a si cauzat injury proneness-ul.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  8. #92
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    daca Heat erau dirty (asa cum au fost acuzati in timpul seriilor cu Bulls si Pacers), cum se face ca vs Spurs nu a fost dat nici un tech, nu a fost absolut nici un stare-down, nici un dirty play, nimic ? (Daca a fost un dirty play, a fost cotul lui Manu in gitul lui Lebron, dar nici dupa ala nu s-a lasat cu scandal).

    Daca asta nu e o dovada clara ca Bulls si Pacers sunt dirty, nu stiu ce ar putea fi.
    in viata mea nu am vazut o logica mai flawed decat asta. si daca Bulls si Pacers nu au fost dirty in nicio serie inainte de Heat sau in season, atunci ce dovada pewlii e asta? GTFO homere si hatere. doar pe Heat ii vezi
    .
    nothing to see here. move along!

  9. #93
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    in viata mea nu am vazut o logica mai flawed decat asta. si daca Bulls si Pacers nu au fost dirty in nicio serie inainte de Heat sau in season, atunci ce dovada pewlii e asta? GTFO homere si hatere. doar pe Heat ii vezi
    Except .... they were dirty in other series as well:

    Bulls si-au luat tehnice vs Nets (cel putin 2 am vazut la o cautare rapida)
    Si-au luat si vs 76ers anu trecut (vreo 4 sau 5)
    In 2011 au avut 4 vs Pacers, 3 vs Hawks, 1 vs Heat

    Bietii Bulls ... ei nu-s dirty, dar serie de serie isi iau tehnice. Probabil ca refs au ceva cu ei.
    Nu m-am uitat de flagrante, dar sunt sigur ca e la fel si acolo.

    So you GTFO with that shit.
    Fie ca iti place tie sau nu, echipa ta e DIRTY !!!
    Si asta pt ca asa e stilul lui Thibs. La fel au jucat si Celtics "defense" cind era el coach. Si s-a potrivit excelent, pt ca Garnett e dirty by nature. La Bulls Gibson pare ala care e dirty (desi nu ma asteptam, are o circa de tech).

    Esti invitatul meu sa faci acelasi exercitiu cu Indiana, sa vezi daca au avut vreo serie fara techs. Eu zic ca nu.

    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    Pacers n-au fost chiar atat de ai dracu precum Bulls, Pacers doar i-au provocat
    FTFY

    And that's called being dirty.

    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    Dar chiar consider ca baschetul a avut cea mai buna era in era No Boys Allowed, cand alde Jordan si Oakley voiau sa se omoare pe teren sau cand Pistons voiau sa il stranga de gat pe Jordan on the court.
    Daaaa, era grozav cind un bustean fara skillz ca Laimbeer facea tot posibilul sa-si accidenteze adversarii. Ca eu asta vreau sa vad, glezne rupte si genunchi facuti praf.

    Cineva sa-l aduca inapoi pe Bowen, ca brusc mi s-a facut dor de el.

    Si evident nu stii ce vorbesti, pt ca Jordan nu sarea la bataie si nu incerca sa-si rupa adversarii cu dirty plays. Reactiona cind era provocat de alde Reggie Miller, insa nu era el tough guy pe teren. Oakley era bodyguard-ul lui (pina sa fie transferat la Knicks).

    Si nu stiu cum e Bad Boys Pistons echipa ta favorita all time cind banuiesc ca nu erai nascut (sau erai inca in scutece cind jucau ei) si sunt 98% sigur ca (inca) esti in Ro, deci nu e ca si cum i-ai fi vazut la TV cind erai mic, ca nu aveai cum, cu atit mai putin sa-i vezi live.

    E echipa ta favorita din ce ai citit despre ei ?

    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    Care-i faza cu Oden? Stiu ca-i diform la fata, dar e diform si in pantaloni?
    Dac-o fi, probabil chestia aia i-a si cauzat injury proneness-ul.
    Ai Google, nu ?
    Ca Internet banuiesc ca ai, altfel esti un wizard daca postezi de pe aragaz (in loc de computer legat la net).

    Google is free and Google is your friend.
    Si da, Oden e tripod. Ceea ce la inaltimea lui e scary as shit.


    PS: Diform la fata ? Incep sa cred ca tu te uiti si la meciuri la aragaz. Arata mult mai matur decit virsta lui (si asta in mare parte din cauza barbii), dar diform ? Da fuck ? Nu e Quasimodo. De fapt, arata chiar bine pt unul de 40 de ani
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #94
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    De asta imi place LeBatard:
    @ Kobe24/Phil_11: Poti sa negi ca norocul (o tona de noroc) i-a salvat pe Heat ? Sper ca iti dai seama ce diferenta e (pt Heat si in special Lebron) intre a cistiga si a pierde finala asta. Daca pierdeau, toti haterii, toti asa zisii analisti, toti aurolacii din media, de pe net etc ar fi revenit la povestea din 2011 ca si cum 2012 nu s-ar fi intimplat. Lebron ar fi fost loser, choker, Wade si Bosh trade-fodder etc. De fapt, cretinul ala de SAS a zis DUPA g7 ca el vede la 50-50 sansele ca Heat sa pastreze big 3. Asta dupa back2back titles.
    pot sa neg....
    nu e nicio intamplare ca rayray a bagat-o pe aia. unul din cei mai buni aruncatori din istorie si care e clutch.
    "norocul" lor a fost ray si faptul ca spurs au fost prosti.
    dar ultima oara cand am verificat ray face parte din echipa miami heat....iar ei au jucat cu spurs.
    faptul ca adversarul tau este prost nu te face pe tine norocos....ci te face mai bun ca el....si pana la urma asta e scopul competitiei.

    pentru voi ar fi mai bine sa fie ca la fotbal/handbal. sezonul regulat sa decida campioana...desi cred ca si acolo gaseati chestii de noroc.

    "norocul" asta de care vorbiti voi face parte din joc...
    care a fost norocul???
    faptul ca duncan nu a fost pe teren la cele 2 aruncari de 3? hmm...ce intamplare nefericita. oricine are habar un pic de tactica...stie ca cel mai usor e sa inscrii pe recuperarile ofensive(mai ales de 3 puncte)...
    a fost oare coincidenta faptul ca s-a intamplat asta de 2 ori consecutiv fara duncan pe teren? NU

    echipa mai buna castiga intotdeauna o serie de 7. si toate chestiile astea de care ziceti voi...sunt chestii meritate...

    cum se face ca marii jucatori reusesc aruncarile astea norocoase...nu stiu
    mananca ***** in fiecare dimineata banuiesc
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #95
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    @jaymz
    Bulls nu e dirty - dar a fost o serie in care au castigat multe meciuri psihologic. Props to Thibs on this one.
    Sunt foarte slabi fara Rose pentru ca echipa e formata in jurul lui. Dar au castigat meciuri doar pentru ca au fost "under the skin of their opponents". Call them dirty or not , winning is the main goal. Techs si hard plays fac parte din joc.
    (si sunt penalizate corespunzator)

    Acum sa nu se creada ca sunt pro dirty plays iar cand accidentezi pe cineva intentionat trebuie sa fi sanctionat cum trebuie sau exclus din viata sportiva. Dar HARD PLAYS make the game look THIS GOOD.

    Iar vis-a-vis de oden , poate ca cartilagiile care trebuiau sa fie in genunchi (care sunt rupti) i-au crescut in "manuta de copil".
    Eitherway , daca Oden poate sa fie healthy poate sa fie serviceable center in the league !
    Last edited by obye; 25th June 2013 at 14:03.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  12. #96
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    pot sa neg....
    nu e nicio intamplare ca rayray a bagat-o pe aia. unul din cei mai buni aruncatori din istorie si care e clutch.
    "norocul" lor a fost ray si faptul ca spurs au fost prosti.
    dar ultima oara cand am verificat ray face parte din echipa miami heat....iar ei au jucat cu spurs.
    faptul ca adversarul tau este prost nu te face pe tine norocos....ci te face mai bun ca el....si pana la urma asta e scopul competitiei.

    pentru voi ar fi mai bine sa fie ca la fotbal/handbal. sezonul regulat sa decida campioana...desi cred ca si acolo gaseati chestii de noroc.

    "norocul" asta de care vorbiti voi face parte din joc...
    care a fost norocul???
    faptul ca duncan nu a fost pe teren la cele 2 aruncari de 3? hmm...ce intamplare nefericita. oricine are habar un pic de tactica...stie ca cel mai usor e sa inscrii pe recuperarile ofensive(mai ales de 3 puncte)...
    a fost oare coincidenta faptul ca s-a intamplat asta de 2 ori consecutiv fara duncan pe teren? NU

    echipa mai buna castiga intotdeauna o serie de 7. si toate chestiile astea de care ziceti voi...sunt chestii meritate...

    cum se face ca marii jucatori reusesc aruncarile astea norocoase...nu stiu
    mananca ***** in fiecare dimineata banuiesc
    Iti construiesti strawmen, pe care ii dobori apoi asa usor.
    Doar ca eu n-am zis ca n-a cistigat echipa mai buna.
    N-am zis ca nu e meritul lui Ray ca a bagat-o. N-am zis ca poate Duncan n-ar fi recuperat mingea aia. N-am zis ca nu e meritul lui Bosh ca a facut recuperarea aia.

    But ...

    1. Ray Allen are procentaj sub 50%, iar la aruncari de genul asta sunt convins ca e mult sub 50% (pe step back, cu om pe el, cu presiune ENORMA pe el). Putea la fel de bine sa o rateze - si statistic vorbind avea sanse mai mari sa rateze.

    2. Mingea aia a sarit norocos la Bosh. Meritul lui ca s-a luptat, insa mingea putea sari in partea ailalta, si era gata.

    3. Ok, Heat sunt mai buni. Dar cu cit ? 1% ? 0.5% ? 0.1% ?
    Daca s-ar juca seria asta de 11 ori, ar lua-o de fiecare data Heat ? Tu asta zici. Eu zic ca nu.Eu zic ca ar fi 6-5 sau 7-4.

    Diferenta intre cele 2 echipe e atit de mica incit sa intre in marja de eroare. Ceea ce inseamna ca rezultatul va fi decis de noroc (a lucky bounce here and there) mai mult decit de skill.

    4. Daca imi zici ca norocul face parte din joc, de acord 100%.
    Daca imi zici ca norocul nu exista, explica-mi de ce Dolan (sau Trump) e miliardar si tu nu. Esti asa retard ? Are you a drooling moron ? Ca inteleg ca e pe merit, and Dolan ain't the sharpest knife in the drawer.


    Eu zic sa grow up si out of the american dream scenario. Viata nu e dreapta. Nu toti care muncesc au succes, si nu toti care au bani au muncit pt ei. Nu e totul corect, nu e totul egal. Din contra. Sunt oameni care de la nastere nu au absolut nici o sansa, si daca nu vezi asta esti orb sau te minti singur.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #97
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    the sharpest knife in the drawer
    *sharpest tool in the shed

  14. #98
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr3tz View Post
    *sharpest tool in the shed
    One card short of a full deck
    The elevator doesn't go all the way to the top
    Not the brightest bulb
    One clown short of a circus
    A sandwich short of a picnic
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #99
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    La Bulls Gibson pare ala care e dirty (desi nu ma asteptam, are o circa de tech).
    da'mi voie sa si sa pana imi vine a !
    Gibson dirty? ala isi ia rookie fouls inca si dupa atatia ani aia e problema lui. si din cauza ca e frustrat comenteaza de fiecare data => technical
    is that dirty in your pictionary?
    now GTFO and watch other teams too not only the Heat
    you now I also watch the Heat so don't even dare...

    Quote Originally Posted by obye View Post
    @jaymz
    Bulls nu e dirty
    stiu, si caseta e primul la care aud asa ceva. nate are apucari cateodata insa de aici pana la a conclude ca toata echipa e dirty it's a long phuckin way!
    .
    nothing to see here. move along!

  16. #100
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Sigur nu e Bulls dirty. LOL. De cand a venit Thibodeau i-a facut pe toti negri in cerul gurii. Exagerez pe undeva, dar cam asa e.

    Gibson intr-adevar nu e asa de bad boy, de aia face tehnice ca se enerveaza usor la greselile copilaresti pe care le face.

    Insa Noah e heart and soul la Bulls si cu rele si cu bune. E rau, e provocator, e dirty. Pana si in declaratii e cam rau. Which it's ok. Pe mine ca si fan Bulls (via Rose), nu ma deranjeaza, trebe un pic de rautate pentru motivatie, in extreme n-a dat-o oricum niciodata. Are si o personal vendetta vs James, e de pe vremea cand LeBron inca era la Cavaliers. Si implicit vs Heat par mereu si mai "rai" decat is in realitate cei de la Bulls.

  17. #101
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    aha! bad boy. acu tre sa imi aduc aminte de o discutie a lu' good ol' caseta. gotta give that man his props desi ma calca pe nervi zilnic cu homerismul si hateringul lui

    so, caseta zicea ca trebuie facuta distinctie clara intre dirty/thugs si bad boy/tough. intr'adevar cand am l'am vazut pe nate cum l'a luat de gat pe ala si l'a tarait pana la masa oficialilor mi'am zis OMFG! nu mai vazusem asa ceva la Bulls ever. insa asta e singurul thug, si maybe Rip insa ala joaca la paste si la craciun so phuck him!

    now on to the toughs/bad boys. Bulls ii are pe Noah, Booz, Belinelli iar Miami ii are pe Haslem, Battier si Chalmers ... cu Birdman borderline thug. asa ca diferenta intre ele e ca Bulls e cel mult la un Nate distanta (in dirtiness) de Heat
    Last edited by Jaymz; 26th June 2013 at 06:49.
    .
    nothing to see here. move along!

  18. #102
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Trebuie pus in antiteza cu reactiile alea cu Rondo cand a tinut la LeBron si a facut fazele alea urate cand s-a in timeout la echipa adversa...
    Rondo e dirty ?

    In other news :
    The Cleveland Cavaliers offered the No. 1 overall pick, Tristan Thompson and Dion Waiters to the Minnesota Timberwolves for Kevin Love, according to a source.

    The Wolves rejected the trade offer and hope to build around Love under Flip Saunders.

    The thinking from the Cavaliers' perspective would be to pair Kyrie Irving with a legitimate All-Star in Love.

    The Cavaliers have reportedly not decided on who to select first overall and also continue to look for a trade of the selection.
    Really ? LOL

    Andrew Bynum is ready to resume basketball workouts next week.
    =))
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  19. #103
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    One card short of a full deck
    The elevator doesn't go all the way to the top
    Not the brightest bulb
    One clown short of a circus
    A sandwich short of a picnic
    ooo the list

  20. #104
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    aha! bad boy. acu tre sa imi aduc aminte de o discutie a lu' good ol' caseta. gotta give that man his props desi ma calca pe nervi zilnic cu homerismul si hateringul lui

    so, caseta zicea ca trebuie facuta distinctie clara intre dirty/thugs si bad boy/tough. intr'adevar cand am l'am vazut pe nate cum l'a luat de gat pe ala si l'a tarait pana la masa oficialilor mi'am zis OMFG! nu mai vazusem asa ceva la Bulls ever. insa asta e singurul thug, si maybe Rip insa ala joaca la paste si la craciun so phuck him!

    now on to the toughs/bad boys. Bulls ii are pe Noah, Booz, Belinelli iar Miami ii are pe Haslem, Battier si Chalmers ... cu Birdman borderline thug. asa ca diferenta intre ele e ca Bulls e cel mult la un Nate distanta (in dirtiness) de Heat
    Krik ? Krik nu e dirty ?
    Cind l-a placat pe Lebron, ma intreb ce a fost .... good clean foul ?
    Krik is a dirty piece of shit.

    Nate nu stiu daca e dirty, e doar handicapat.

    Noah e borderline dirty. Uneori fizic (ca atunci cind l-a impins pe Birdman fara motiv), dar in general e provocator. Cu atitudinea, cu aplaudatul, cu "in your face attitude". Lebron a luat tech pt taunting doar pt ca s-a uitat la Terry 1 fractiune de secunda dupa ce a dat-o de sus peste el. Aplaudatul lui Noah in fata cuiva mi se pare mult mai provocator.

    Boozer face faulturi dure, insa nu-l consider dirty.

    Gibson however ... he puts some extra mustard on some "hard fouls".

    Si eu zic ca totul pleaca de la Thibs. Felul in care ii "motiveaza" pe jucatori, in care ii impinge. Cum am mai zis, e exact cum jucau si Celtics, si Celtics cu Garnett si Perkins erau dirty.

    La Heat Anderson e hot head si mai provocator. A parut ca a incercat ceva lejer si in seria cu Spurs.

    Pe Battier poate il mai poti considera dirty. Desi e mai mult flopper decit dirty.

    Haslem nu e dirty. All of Haslem's hard fouls are in retaliation. Exemplul cel mai elocvent e Hansbrough, care l-a faultat dur pe Wade, si Haslem i-a rupt moaca. Haslem ain't startin shit, but he's gonna finish it. E tough guy intr-adevar. Si mi-ar placea sa-l vad rupindu-l pe genunchi pe Garnett.

    In rest la Heat Wade mai e uneori sneaky dirty. Insa de obicei tot contra unei echipe care provoaca. Nu e el ala care incepe, but he doesn't back down.

    Heat in general sunt o echipa care reactioneaza la cum joaca adversarii. Daca adversarii joaca fizic/dirty, vor juca si ei la fel. Problema e ca fac la fel cu nivelul de joc. Daca o echipa joaca slab, nici Heat nu se obosesc prea tare, ci joaca doar cit sa cistige. Insa lenesul mai mult alearga, pt ca din cauza stilului asta au ajuns sa joace mai multe meciuri in playoffs decit era necesar.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #105
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Eu cred ca dirty plays exista ca sa poti sa iti impui stilul de joc. Daca ii lasi pe Heat sa isi joace basketul o sa castige. (sunt better talent wise) , trebuie scosi din ritm / de pe pozitia in care se simt ei cel mai bine ... asa apar dirty plays.

    In trecut era lafel , tough plays si Dirty mouths ... (think Jordan , Miller etc.)
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •