Page 26 of 35 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast
Results 526 to 546 of 718

Thread: Diverse 2015

  1. #526
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    S-au intamplat multe in ultimele cateva zile, dar chiar am vrut sa postez acest articol despre ARTISTICA in sportul nostru. Nelli Kim a dat un interviu acum cateva zile care mi s-a parut putin...fara gust, dar acest articol este mult mai interesant.

    http://worldofgymnastics.info/75-eng...ard-(can).html
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  2. #527
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #528
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalin_Nick View Post
    Pe langa faptul ca e o tampenie de articol, se pare ca toata lumea se bazeasa pe o singura gimnasta la mondiale. Ce se intampla la Izvorani? Se mai munceste? Intreb inca odata, cine ce face acolo? Oficial B&B au plecat de la lot?!
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  4. #529
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sabyna View Post
    semi-centralizat gen USA? o data pe luna la lotul olimpic?
    Exact! Sistemul asta merge de minune in SUA, si acuma chiar si in Rusia. Dar pentru asta trebe bani investiti in cluburi. Si intr-un fel sau altul, trebuie sa fie adusi antrenorii romani inapoi acasa.

    Din pacate este lipsa de interes in Romania, deci asta ramane doar un vis.

    Quote Originally Posted by Mel21 View Post
    A fost efectoata tragerea la sorti pt Campionatul Mondial.
    In proba feminina echipa Romaniei v-a concura in prima subdiviziune alaturi de echipa Spania si doua grupe mixte,iar primul lor aparat v-a fi solul.
    Aoleu, suntem arsi. Acuma chiar ca ar trebui sa fim ingrijorati.


    Ada, stii cumva daca s-a publicat acel interviu cu Forminte la radio Timisoara? Am mers pe link-ul care l-ai pus pe forum dar n-am gasit nimica.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  5. #530
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Dragulescu la bara si sol. Progres foarte bun.

    https://www.youtube.com/watch?v=2QCZ87puZsY

  6. #531
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Da asa este bravo Marian. Vor fi interesante nationalele!

  7. #532
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Sandra Izbașa se antrenează cinci ore pe zi.
    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...mpica-14671542

    Chiar va fi grea aceasta revenire. Vom vedea ce va fi.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  8. #533
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Mie sincer mi se pare cam tarziu. Radem, glumim, ne intristam dar uite-asa timpul trece si oficial a ramas mai putin de-un an pana la urmatoarea Olimpiada... incredibil...

  9. #534
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Mie sincer mi se pare cam tarziu. Radem, glumim, ne intristam dar uite-asa timpul trece si oficial a ramas mai putin de-un an pana la urmatoarea Olimpiada... incredibil...
    E tarziu si lucurile nu stau bine deloc...
    Larisa a reinceput antrenamentele de mai multe ori in acest an (inseamna ca nu s-a gasit o solutie, se spera doar ca se va rezolva), Diana speră să ajungă la mondiale (eu sper să îi gestioneze mai bine revenirea, chiar si doar la paralele e de ajutor, eventual și la barna, daca o trec iar pe AA...), Catălina speră să se rezolve cu tendonul...
    Celelalte fete s-au razgandit, au revenit, cine stie cat s-au antrenat intre timp si la ce nivel or fi, ca anul trecut nu erau atatea probleme parca si echipa tot nu a aratat grozav.
    Din luptam pentru medalii discursul s-a schimbat in ... speram sa mergem la Olimpiada, chiar si la Larisa. Pe BB nu i=am mai vazut in nicio poza, reportaj in sala, ceva mai demult cu Catalina, dar in ultimul timp... deloc.

  10. #535
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Am mai observat ca in pozele de ziua ei, Catalina arata foarte foarte slaba. Ca si cum a pierdut foarte multa masa musculara fata de ce avea la inceput si fata de compozitia ei corporala cand a concurat la Olimpiada. La fel si Ana Maria Ocolisan, in poze pare exrem de slaba, ca si cum a dat jos cateva kilograme bune de masa musculara. Sper sa ma insel insa eu nu am nici un dram de optimism legat de ce se intampla acum la lot.

  11. #536
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    E tarziu si lucurile nu stau bine deloc...
    Larisa a reinceput antrenamentele de mai multe ori in acest an (inseamna ca nu s-a gasit o solutie, se spera doar ca se va rezolva), Diana speră să ajungă la mondiale (eu sper să îi gestioneze mai bine revenirea, chiar si doar la paralele e de ajutor, eventual și la barna, daca o trec iar pe AA...), Catălina speră să se rezolve cu tendonul...
    Celelalte fete s-au razgandit, au revenit, cine stie cat s-au antrenat intre timp si la ce nivel or fi, ca anul trecut nu erau atatea probleme parca si echipa tot nu a aratat grozav.
    Din luptam pentru medalii discursul s-a schimbat in ... speram sa mergem la Olimpiada, chiar si la Larisa. Pe BB nu i=am mai vazut in nicio poza, reportaj in sala, ceva mai demult cu Catalina, dar in ultimul timp... deloc.
    Si in plus, cine garanteaza ca celelalte fete nu au si ele probleme de sanatate, daca dintre cele despre care se vorbeste toate au
    Cine s-a razgandit si revenit?

  12. #537
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Evident, habar nu avem cine s-a răzgândit și a revenit, a pus FRG-ul un hint pe pagina oficială pe fb parcă. Că suntem la mila lor, în țara asta nu avem jurnaliști sportivi sau de orice fel (nici măcar nu trebuie să fii jurnalist sportiv, trebuie să fii jurnalist punct)...
    I have no words, cred că niciodată nu am mai așteptat naționalele cum le aștept pe astea de-acum.

  13. #538
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Ma insel eu sau pe 5 septembrie va avea loc la Bucuresti un concurs bilateral Romania-Franta? Are cineva detalii despre asta? E o intalnire cu public?

  14. #539
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Dragulescu la sol si bara, partea a doua. http://www.youtube.com/watch?v=WJSzl7d8fyg

    2.5 suruburi + 2.5 suruburi inainte la sol, pe tare, sunt cam de neasteptat!

  15. #540
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    Ma insel eu sau pe 5 septembrie va avea loc la Bucuresti un concurs bilateral Romania-Franta? Are cineva detalii despre asta? E o intalnire cu public?
    Competitia este pe 12 septembrie
    http://www.fig-gymnastics.com/site/c...12-31&id=13441

    Cred ca e de la 4 la 6.

    Format: 6/5/4 (noi avem macar 4 gimnaste pentru paralel?)

    Echipa Frantei:
    - Marine Brevet
    - Louise Vanhille
    - Anne Kuhm
    - Valentine Pikul
    - Grâce Charpy
    - Claire Martin
    - Loan His
    - Camille Bahl
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  16. #541
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1

    2015 Japan Junior International, 22-23 Sept., Yokohama

    O competitie de juniori care ne-a prezentat cu unele dintre cele mai talentate gimnaste (Mustafina, Komova, Cheng Fei, Steliana Nistor, doar ca sa numesc cateva)

    Pentru Romania, Maria Holbura si Denisa Stanciu. E pacat ca nu trimitem cele mai talentate junioare, dar cine stie ce strategii are federatia ("daca" are strategii)
    http://www.jr-gym.or.jp/compe2015/in...ensyu-list.pdf
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  17. #542
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Competitia este pe 12 septembrie
    http://www.fig-gymnastics.com/site/c...12-31&id=13441

    Cred ca e de la 4 la 6.

    Format: 6/5/4 (noi avem macar 4 gimnaste pentru paralel?)

    Echipa Frantei:
    - Marine Brevet
    - Louise Vanhille
    - Anne Kuhm
    - Valentine Pikul
    - Grâce Charpy
    - Claire Martin
    - Loan His
    - Camille Bahl
    Multumesc pentru informatii! Intrebarea despre paralele este pertinenta. In ce priveste concursul din Japonia nu ma deranjeaza alegerea facuta, imi doream de mult sa ma vad si alte chipuri in concursurile internationale, desi, tb sa o recunosc cele doua fete nu imi spun mare lucru. Am vazut ceva filmulete cu evolutiile lor si nu sunt chiar impresionata. Holbura pare sa aiba totusi potential, dar e intodeauna un mare DAR.
    Oricum, le doresc celor doua mult succes la Yokohama!

  18. #543
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Adevarul este ca nu prea avem junioare din 2000 care sunt sanatoase, deci fetele astea sunt ultima speranta. Cand te uiti ca America, China si Rusia isi trimit cele mai puternice junioare, iar noi cele din echipa C, lucrurile nu prea arata bine.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  19. #544
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    multa bafta fetelor! au progresat mult in ultimul timp si muncesc cu siguranta
    si nu, nu le vad din nici o echipa c

  20. #545
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Competitia e acum. Pacat, nu e nimeni sa spuna ce vede...

  21. #546
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    OMG...solul de la JO 2012..bravo! https://www.periscope.tv/w/aMQGIjEyM...HMSF56xcw-wg==

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •