Page 31 of 38 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast
Results 631 to 651 of 786

Thread: Diverse 2014

  1. #631
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Eu am alta problema... Desigur ca ne vom lamuri mai bine dupa nationale, dar ma tot intreb cum vom acoperi fiecare aparat dupa accidentarea Dianei. Ceva imi spune sa am incredere in aceasta echipa, care oricum e intr-o etapa intermediara (piese grele intra la anul si anul viitor si mizam evident pe refacerea Dianei) si cumva cred ca avem sanse maricele la o medalie, chiar si in conditiile date.
    Ma bucur ca ai ridicat aceasta problema, Iulia. Mai schimbam putin atmosfera ultimelor postari

    E destul de greu de inlocuit Diana tinand cont ca ea este liderul echipei si poate cea mai constanta gimnasta. Didi isi face de fiecare data treaba si e trup si suflet pentru echipa.

    Sunt convins ca vom putea acoperi aparatele ca dificultate, sper si ca executie. Andreea si Stefi sunt pariul meu. Ana Ocolisan de asemenea ne poate surprinde placut.

    Sper insa ramana toate sanatoase ca sa ne putem prezenta cu echipa completa, aici e marea mea ingrijorare. Suntem cam la limita. In rest am incredere ca fetele se vor mobiliza. M-as bucura sa faca toate concurs bun, chiar daca nu vom lua medalie. SUA si China sunt foarte puternice, Marea Britanie oricum ne statea in coaste, iar la rusi depinde cate gimnaste vor recupera - insa de obicei si ei se descurca.

    Va fi un Mondial disputat si extrem de interesant. Poate cel mai interesant Mondial din ultimii ani.
    www.fangymnastics.com

  2. #632
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu ma bucur ca ati ridicat aceasta problema.. lipsa Dianei. Eu m-am tot gandit si am facut ipoteze cum se vor acoperi aparatele. Eu m-am gandit asa (dar ma voi lamuri mai bine dupa nationale): FX: Lari, Stefi si Andreea, BB: Lari, Andreea si Ana, VT: Lari, Stefi si Silvia, iar UB: Lari, Stefi si Paula T.

    Voi ce credeti?
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  3. #633
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    eu cred ca greul o sa stea in Lari, Andreea si Stefi, poate chiar la toate aparatele.
    Si ca va depinde si de cum fac in calificari. dar cred ca ele 3 vor face AA cel putin in calificari.

  4. #634
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Vedem dupa Nationale mai bine desi nu stim noi daca fetele vor arata totul la nationale nu stim strategia, etc. dar daca tot e sa presupunem eu cred ca Lari, Stefania si Andreea vor face 4 aparate apoi Silvia 2 -VT si FX iar Paula 2 -UB si BB.

    Important este sa se califice nu cred ca vor fi pe podium pentru ca asta presupune dificultate si zero ratari iar echipa e tinara si neexperimentata. Cu Diana era altceva....

  5. 19th August 2014, 17:43

  6. #635
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Important este sa se califice nu cred ca vor fi pe podium pentru ca asta presupune dificultate si zero ratari iar echipa e tinara si neexperimentata. Cu Diana era altceva....
    Trebuie sa iti dau dreptate, anul acesta nu podiumul e obiectivul, mai degrabă exercitii curate si o comportare buna pentru toata lumea.

    Eu sper din toata inima sa fie asa, si sper ca si fetele mai putin experimentate sa valorifice sansa pe care o au, sa arate ce pot si ca pot fi in continuare o varianta buna pentru echipa.

    Eu le vad la sarituri pe Larisa, Stefi, Silvia/Ana (parca am vazut la un moment dat un DTY foarte frumos la Ana, sper sa nu ma insel), la paralele pe Larisa, Stefi + sincer nu mai stiu cine, Andreea avea o tinută frumoasa, dar a avut anul trecut problema cu umărul si nu stiu cum a revenit, Paula parcă avea de asemenea un exercitiu bun, la barna Larisa, Andreea, Stefania/Ana, la sol Larisa, Andreea, Stefania.

    Ce bine ca a prins Stefi mondialul anul trecut, chiar si in extremis, uite ca a ajuns una dintre gimnastele experimentate ale echipei acum! Am vazut-o si pe dna Bitang in primavara cum spunea ca a progresat neasteptat de frumos, chiar si pentru ei, sper din toata inima sa confirme, la fel cum sper si pentru Andreea.

    Iar pentru Larisa sper doar sa isi faca treaba cum stie, sa nu simta presiunea asupra ei... Si sincer as lua-o si pe Diana, asa, ca un capitan nejucator.

    Dar mai e pana la mondiale

  7. #636
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    deci cine vine la nationale?? eu abia astept !!! si ma oftica ca TVR sau alte televixzioni nu fac reclama cum se cuvine, parca vad ca va fi sala goala
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  8. #637
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, Ana Ocolisan are una dintre cele mai frumoase sarituri. Si la celelalte aparate lucreaza curat si frumos (se vede scoala de la Deva), insa mai are de adaugat dificultate. Sper sa aiba coborare D la paralele ca sa indeplineasca cerinta. La fel si Paula.

    Stefi a avut o transformare spectaculoasa. Sper ca au vazut ce mult a contat experienta Mondialelor si de acum sa le mai dea si altora aceasta sansa, chiar daca prima participare nu va aduce nici macar o calificare in finale. Investesti pentru viitor. Asta mai ales in anii cu editii individuale, unde nu mergem cu echipa, dar macar sa ocupam toate locurile.

    Si eu sunt de parere ca Didi trebuie sa faca deplasarea in China. Poate fi benefica prezenta ei acolo.
    www.fangymnastics.com

  9. #638
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Bunaa,cate fete fac parte din echipa pentru CM???
    Cate concureza in calificari si in finala la fiecare aparat???
    Avem si rezerva???

  10. #639
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu vin la nationale sambata, duminica plec in concediu..

    Cred ca 6 fete sunt in echipa de senioare si 6 avem si voie sa ducem..

    In finala sunt 3 pe aparat, in calificari cred ca 4 pe aparat.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  11. #640
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Alina zice bine, in mare, o singura observatie: in calificari pot evolua 5 pe aparat si intra in calcul cele mai mari 4 note.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #641
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Eu as vrea sa ajung si la un antrenament, ar mai fi cineva interesat? Inainte de patrulater ne-am intalnit mai multi si am putut intra...

  13. #642
    sport legend roxella's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    suceava
    Posts
    567
    Reputatie
    1
    vom avea thread separat pt nationale?

  14. #643
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, avem si thread de Nationale - subforumul Competitii.
    www.fangymnastics.com

  15. #644
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    uraaaaaaa

    Am primit bilete pt BBC show Tumble.

    O sa-i transmit felicitari lui Nadia.

    Oare e urmarit de romani?

  16. #645
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Prima data a aparut regula in gimnastica ritmica:https://www.youtube.com/watch?v=fdE4ewRXmXo , iar acum si la patinaj: https://www.youtube.com/watch?v=h8wP...9O3SeqwqlIc4UQ

    Cum ar fi sa fie cuvinte la sol in gimnastica artistica?
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  17. #646
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Mie nu mi-ar place. Si asa sunt destule soluri la care muzica e doar un detaliu la care pare ca s-au gindit dupa ce-au facut compozitia. Aah trebuie sa punem muzica acum, ce s-o potrivi?
    clasica potrivire teodora. pe cind retton e clar ca nu simte muzica, chiar daca cerintele se mai inmultisera http://www.youtube.com/watch?v=sOa_gRSepyY
    Ar mai fi adaugat ceva cuvintele? clar nu.

  18. #647
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  19. #648
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Dap. Foarte trist...

  20. #649
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare mai important sa contribuie la constrierea gimnasticii romanesti de la baza prin crearea acelor centre prin implicarea lor in acel parteneriat. Nu pot ramane DOAR antrenori. Si oricum, trebuie predata stafeta la un moment dat. Cred ca au contribuit foarte bine la tranzitie. Eu am incredere in domnul Sandu si in sotii Moldovan si in cei care au ramas. Poate ca la inceput nu o sa aiba succesele pe care le-au avut ei, dar problema medaliilor nu vine numai de la antrenori ci de la faptul ca nu mai sunt gimnaste. Deci rolul lor poate fi decisiv aici. Pentru mine ar fi cu adevar esential sa ajute gimnastica la baza. Si rezultatele se vor vedea, chiar sub conducerea acestor antrenori noi.

  21. #650
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Mie mi se pare mai important sa contribuie la constrierea gimnasticii romanesti de la baza prin crearea acelor centre prin implicarea lor in acel parteneriat. Nu pot ramane DOAR antrenori. Si oricum, trebuie predata stafeta la un moment dat. Cred ca au contribuit foarte bine la tranzitie. Eu am incredere in domnul Sandu si in sotii Moldovan si in cei care au ramas. Poate ca la inceput nu o sa aiba succesele pe care le-au avut ei, dar problema medaliilor nu vine numai de la antrenori ci de la faptul ca nu mai sunt gimnaste. Deci rolul lor poate fi decisiv aici. Pentru mine ar fi cu adevar esential sa ajute gimnastica la baza. Si rezultatele se vor vedea, chiar sub conducerea acestor antrenori noi.
    si eu gandesc la fel doar sa nu vina forminte la lot !!!!
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  22. #651
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Mie mi se pare mai important sa contribuie la constrierea gimnasticii romanesti de la baza prin crearea acelor centre prin implicarea lor in acel parteneriat. .
    Cu alte cuvinte treaba federatiei.

    Stie cineva ce roluri in mare au Sandu si Moldovanx2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •