View Poll Results: Pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    1 25.00%
  • x

    2 50.00%
  • 2

    1 25.00%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 43

Thread: Etapa 34: FC Botosani - FC Viitorul 4-4

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0

    Etapa 34: FC Botosani - FC Viitorul 4-4

    Vineri, 29 mai, ora 19.00 (LOOK TV, DIGI SPORT)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Egal.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    probabil 1 solist
    CREDINTA NOASTRA NU DEPINDE DE FALSI PATRONI
    PASIUNEA PENTRU STIINTA NU SE PRIVATIZEAZA
    1948 - ANUL DIN CARE CLUBUL SPORTIV DATEAZA

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Gol Botosani in ultimul minut ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu mai apare niciun cretin sa ne spuna cum a facut echipa lui Hagi blat? Haideti, nu va sfiiti!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #6
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    La 8+ ce ar mai fi de spus, nea caisa?

  7. #7
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cu cin' te certi ma, 12 ani de 'B'? Sau si tu esti printre husanii care tot bateau campii cum ca echipa lui Hagi face blaturi. Stii cat au pierdut dupa golul primit in min. '90? Doar 600.000 de euro.
    Ba, astia cu creierul cat un dop, care inca mai credeti ca se fac blaturi pe banda rulanta ca in perioada Borcea la dinamo sau Vama la rapid sunteti de o naivitate crasa.
    Bagati la dovleac, orice punct/puncte pierdut/pierdute implica o clasare inferioara in clasament, respectiv bani mai putini din drepturile TV.

    Craiolguta a jucat in meciul cu echipa sarmana pt. a nu cobori si mai mult in clasament, respectiv pt. a nu mai pierde sute de mii de euro. Daca le dadea Valerii respectivii bani, cu siguranta c-o lasau mai moale, asa insa au jucat pt. banii din drepturile tv.
    Repet inca o data, mai ales pentru ala de la Constanta care vede numai blaturi, de vreo cativa ani incoace se fac infinit mai putine blaturi decat in anii '90 si inceputul anilor 2000. De cand se joaca pe sume mari de bani, care vin din drepturile tv, nu-ti permiti sa trantesti meciuri, poate doar daca primesti cel putin la fel de multi. De unde sa dea Hagi atatia bani, asa cum pretind unii pe aici???? Are vreo tiparnita acasa si nu stim noi? Trebuie sa ai probleme mari la mansarda ca sa gandesti asa.

    Se mai pot face magarii, insa doar cu arbitrii. Dar si cu ei este destul de greu. O fi incercand ASA, cu toate ca, parerea mea, e putin probabil. Cred mai degraba ca au fost greseli multe in favoarea lor, cu exceptia celei din meciul tur cu Steaua, cand s-a vazut ca mizeria de Kovaci a tras pe fata cu ungurii lui.
    Consider ca a fost un campionat mai mult decat curat, si atat campioana, cat si echipele retrogradate au fost decise in proportie de 95% pe teren.
    Last edited by Duba; 30th May 2015 at 10:55.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #8
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    niciun campionat in care echipa infractorului becali participa nu e curat.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #9
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Apatridule, daca ai spus-o la misto te cred. Daca insa vorbesti serios, afla ca inainte sa intre Becali in fotbal blaturile erau mult, mult mai numeroase. In anii '90, de exemplu, in 7 din 9 meciuri pe etapa se stie rezultatul de la inceput.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #10
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Fatalaule, esti victima perfecta pentru astia din fotbal care-si bat joc de spectatori. Spalat pe creier, indoctrinat, materia cenusie aproape inexistenta te impiedica sa vezi realitatea.

  11. #11
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mizerie de sub pod, eu am venit cu argumente, tu doar cu jigniri. Mi-e sila de pusti corditi ca tine care n-aveti nimic in cap, dar care se cred eruditi. Mars ma sub pod ca nu esti de teapa mea. Mi-e sila de prosti!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Tataie, nu prea ai credibilitate. Daca ai fi spus toate astea la momentul desfasurarii evenimentelor (sau macar imediat dupa) poate as fi dat 2 bani pe ceea ce spui.
    Acum e tarziu, pentru mine e clar ca adevarurile tale apar aici mai mult din cauza socului provocat de ultima etapa, cand ai vazut ca meciurile decisive s-au jucat pe bune.

  13. #13
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Tataie, nu prea ai credibilitate. Daca ai fi spus toate astea la momentul desfasurarii evenimentelor (sau macar imediat dupa) poate as fi dat 2 bani pe ceea ce spui.
    Acum e tarziu, pentru mine e clar ca adevarurile tale apar aici mai mult din cauza socului provocat de ultima etapa, cand ai vazut ca meciurile decisive s-au jucat pe bune.
    Totul s-a jucat pe bune, olgutoiule! Daca consideri ca nu-i asa, imi pare rau sa-ti spun, dar nu intelegi nimic din ceea ce s-a intampla in fotbal.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Oboseala in stare pura , nu ai inteles. Eu nu am spus ca ''nu s-a jucat pe bune''.
    Am spus ca vii tu prea tarziu, la spartul targului, cu maximele tale. Ar fi avut valoare daca le enuntai la cald.

  15. #15
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Duba, sa-ti demontez tie argumentele e cel mai usor lucru din lume.

    Luam cazul Viitorului, creier putin. Trag tare pana obtin salvarea de la retrogradare, obiectiv declarat, se apropie de Europa, dar declara si se vede si din joc ca nu vor sa ajunga acolo. Poate pentru ca n-au stadion, poate pentru ca n-au echipa, poate si poate, nici nu conteaza de ce.

    Ce urmeaza apoi, odata cu salvarea de la retrogradare? Iti spun eu, un sir de infrangeri categorice, majoritatea venite in fata unor adversari motivati, cu un obiectiv clar pe final de sezon. Dar nu-ti inchipui ca infrangere categorica inseamna meci de lupta si adversari superiori. Nu, inseamna meciuri in care echipa pur si simplu nu vrea sa joace, nu pune in pericol poarta adversa. Blaturi sau nu? O pregatire a sezonului viitor? Ramane de vazut la anul, daca mai traiesti pana atunci.

    Apoi, partea cu banii invocata de tine e fix nimic. Lasam la o parte cele 5-6 meciuri pe care, daca le castiga, Viitorul putea ajunge pana pe locurile 4-5. Stii ce diferenta de bani e intre locul 5 sa zicem si locul 11, pe care a terminat Viitorul?

    Daca miza lui Hagi pe final de sezon erau bani mai multi din drepturile TV, de ce si-a lasat trei dintre cei mai buni fotbalisti la Academie pentru nu stiu ce finala de campionat la Under 18 sau Under 19? Daca miza la meciul cu FC Botosani era de 600.000 de euro, de ce Hagi a abordat meciul cu echipa a doua? De ce nu au jucat Albut, Mitrea, Mamele, Daminuta, Banel, Mitrita, Bonilla, oameni care au fost titulari indiscutabili tot sezonul? Ia, spune-ne, tu, daca tot detii adevarul absolut? Care ar fi logica pentru care ai miza pe copii de 16-17 ani cu doua meciuri la activ intr-un meci cu o miza imensa, 600.000 de euro?

    Si uite asa, un pusti cordit, pune pe burta un batranel linistit, a carui gandire limitata il impiedica sa vada realitatea

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Luam cazul Viitorului, creier putin. Trag tare pana obtin salvarea de la retrogradare, obiectiv declarat, se apropie de Europa, dar declara si se vede si din joc ca nu vor sa ajunga acolo. Poate pentru ca n-au stadion, poate pentru ca n-au echipa, poate si poate, nici nu conteaza de ce.
    Ba da, conteaza. Mai mult, eu cred ca oferi deja mare parte din raspuns.
    Hagi e un individ care se exprima ca la gradinita, insa la fotbal se pricepe. Chiar si la afaceri, parerea mea. El stie foarte bine ca o participare ACUM in Europa inseamna doar cheltuiala (bani, timp) plus o punere in pericol a sezonului care incepe in curand. El nu are jucatori sa mearga pe 2 fronturi grele. Asa ca a preferat sa ii lase pe aia tineri sa joace (si sa castige !) campionatele de la categoria lor (''nu da vrabia din mana'') si sa adauge in palmaresul fotbalistilor niste titluri care dau bine la CV.
    Evident, afacerea lui traieste din vanzare de jucatori si drepturi TV, dar cresterea cifrei de afaceri se va baza pe jucatorii (din ce in ce mai) buni pe care va sa ii vanda. Eu cred ca pe viitor, Hagi are sanse mari sa domine fotbalul de la noi. Il vad batandu-se la titlu in maxim 3 ani.
    Sa fi facut ei blaturi in campionatul asta ? E posibil, dar nu am motive sa cred. Pur si simplu nu s-au omorat cu firea sau nu au putut mai mult.

    LE : Nu cred ca l-ai pus pe burta pe batranel. Plus ca batranelul nu imi pare prea linistit.

  17. #17
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Perfect de acord cu ce spui tu, dar, luand in calcul cele de mai sus, mai sta in picioare argumentul lui Duba cu 600.000 de euro diferenta de bani?

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    In primul rand, nu e vorba de 600,000. Daca batea ieri, Hagi urca 2 locuri, asta inseamna maxim 400,000 (nu stiu exact cati bani sunt pt fiecare loc, dar diferenta intre locul 9 si locul 10 este clar mai mica decat cea intre locul 4 si locul 5, de exemplu). Oricum, sunt bani ... si in mod sigur Hagi isi baga unghia in gat pentru cei 3-400,000 pierduti in ultimul minut.
    Pe de alta parte, botoseii erau siguri de locul 8 (= bani + Europa) indiferent de rezultat, insa e adevarat ca puteau urca pe 7, daca bateau (Dinamo - Astra s-a jucat mai tarziu).
    Nu exista motive pentru un blat, ma refer la o intelegere intre cluburi.

  19. #19
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Da, ma RCS/RDS, m-au 'pus pe burta' (am ras in hohote) cretinismele pe care le emana creierasul tau subdezvoltat.

    Ideea principala de la care s-a plecat a fost faptul ca foarte multi trogloditi de pe aicea, printre care si tu, sustineati si, probabil, mai sustineti ca echipa lui Hagi face blaturi peste blaturi si din acest motiv rezista in prima liga.

    Olgutoiul, de felul lui cam mitoman, a adus de aceasta data elementele necesare care sa te faca sa intelegi ca pt. Hagi echipa de fotbal este o afacere si ca el face totul calculat, inclusiv alcatuirea echipei. Omu' ti-a mai explicat ca nu crede ca Viitorul sa fi facut aranjamente si ca pur si simplu asta le este valoarea.
    Baga la capatana. In general, jucatorii tineri, chiar si cei foarte talentati, au mari oscilatii de forma sportiva. Intr-un meci pot juca exceptional, iar in urmatorul sa joace foarte slab. Din acest motiv antrenorii care vor sa castige campionatul sau sa ajunga cat mai sus in clasament nu prea se risca cu fotbalistii tineri.

    Problema ta si a celor care cred ca Viitorul face blaturi este ca aplecati urechea prea mult la neaveniti, luand de bun ce spun acestia.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #20
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Ba, fosila, ce treaba au blaturile cu ramanerea in liga 1? Incep sa ma satur de handicapati care nu urmaresc meciurile, se uita pe flashscore si apoi vin sa dea verdicte pe forumuri si se cred mari cunoscatori ai dedesubturilor din fotbalul romanesc.

    Stiu mai bine decat tine, care probabil vezi meciurile stelei in rest ai ramas fidel regimului cu 2 ore pe zi la televizor, pentru ca eu vad meciurile viitorului de acasa pe viu si le urmaresc si pe cele din deplasare. Echipa asta are un potential enorm, dar e manjita (si nu de acum) de felul in care Hagi alege sa se prezinte la unele meciuri.

    Asa ca nu veni tu, care nu cunosti doi jucatori din Liga 1 in afara de cei ai stelei, sa-mi spui mie ca aplec urechea la neaveniti si ca viitorul nu face blaturi. Neavenit esti tu. In primul rand pentru ca esti stelist, in al doilea rand pentru ca ai nick-ul Duba si ai demonstrat in ani de zile pe forumul asta ca nu te duce creierul prea mult.
    Last edited by Cristy RVD; 31st May 2015 at 10:56.

  21. #21
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pai, minte scurta, asa spuneau unii de pe aici, printre care te numeri si tu, fraierescovici, ca Hagi este un blatuitor. Ca echipa a ramas in prima liga datorita blaturilor si alte tampenii de genul asta.

    Stii pe naiba sa te ea. Esti un amarat de ziarist, care nu pricepe mai nimic din ceea ce vede.

    Auzi la el: "Echipa asta are un potential enorm, dar e manjita (si nu de acum) de felul in care Hagi alege sa se prezinte la unele meciuri."
    Pai daca are "un potential enorm" de ce pui la indoiala castigarea pe teren a unor meciuri si faptul ca in altele s-ar da la o parte????!!!! De cine e manjita, ma cap sec?
    Mai era un troglodit pe aici, nu-l mai nominalizez, se stie el, care urla ca Viitorul a trantit meciul celor de la Iasi. Ca Iasul n-are valoare si ca oricum vor retrograda. O prostie uriasa, dupa cum am putut vedea. Iasul a castigat dupa ceea f. multe partide si a ramas in prima liga cu vreo 3 etape inainte de final.

    Pustiule cordit, baga la cap, stelistii, in marea lor majoritate, se pricep mult mai bine ca ceilalti suporteri la fenomen. Asta pt. ca au vazut meciuri de meciuri, jucatori de valoare, deci pot mai bine ca voi astia care va bucurati de meciurile cu Tarlungeni, Slobozia etc. sa discearna valoarea jucatorilor, daca un meci este suspect sau nu de blat etc.

    Ba, cel mai mult din ceea ce ai scris in mesajul anterior mi-a placut argumentatia cu nick-ul Duba! De povestit nepotilor! Esti tare, ma! Ca orice subpodar, de altfel. Esti varza pustulache, pe bune-ti spun!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •