View Poll Results: Pronostic

Voters
19. You may not vote on this poll
  • 1

    6 31.58%
  • x

    4 21.05%
  • 2

    9 47.37%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 182

Thread: Etapa 34: CSMS Iasi - FC Steaua 0-0

  1. #43
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Haidy yeșuuuuu
    https://t.me/pump_upp

  2. #44
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Moldovenii astia, ardeleni de mici
    DECAT mitici ...
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  3. #45
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Echipe probabile

    CSMS Iasi: Grecu, Mitici, Mihalache, Plamada, Tiganasu, Fabio Braga, Enescu, Ciucur, Cretu, Bole, Golubovici
    Antrenor: Nicolo Napoli

    Steaua Bucuresti: Cojocaru, Rapa, Tamas, Varela, Tosca, Breeveld, L. Filip, Ad. Popa, Rusescu, Stanciu, Chipciu
    Antrenor: Constantin Galca



    Liga 1 - Etapa 34
    Data: 28.05.2015
    Ora: 20:00
    Live: Look Plus, Dolce Sport, Digi Sport
    Stadion: "Emil Alexandrescu"
    Oras: Iasi
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Florin Prunea: "Nu ascund faptul că vreau să ia Târgu-Mureș campionatul. Jucătorii noștri au acum ocazia să-și demonstreze valoarea pentru că toți ochii vor fi pe noi. Nu știu câți dintre ei vor mai avea vreodată șansa să decidă campioana. Cu o victorie, noi terminăm pe un loc mai sus în clasament și asta înseamnă bani mai mulți. În plus, jucătorii sunt extrem de motivați. Au, cred, cea mai mare primă din istoria clubului".


    Adrian Popa: "Sperăm din tot sufletul să repetăm istoria, mergem să câștigăm și trebuie să demonstrăm asta pe teren. Acest campionat este cel mai palpitant. În acești trei ani la Steaua, în primii doi am câștigat titlul detașat. Noi avem un meci foarte greu, ei au un meci relativ ușor acasă, o formalitate, la noi ați văzut declarațiile celor de la Iași... ne așteaptă un teren ostil și nu va fi foarte ușor. Ei vor fi motivați din toate punctele de vedere, am văzut că joacă pe cea mai mare primă din istorie, nu este nimic rău în asta, să fie motivați să își apere corect șansele. Va fi un meci pe cinste, sunt sigur".
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #47
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Daca FCSB castiga titlul, e cea mai slaba echipa campioana din ultimii ani ( de la Otelul incoace ).

    Va fi aproape imposibil sa ajunga in grupele Ligii

  6. #48
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    meci usor.
    ma gandesc ca are ciobanul bani sa unga 2-3 jucatori importanti ai iasului...
    lui cretu ii promite ca-l ia la fcsb.
    rezultat previzibil.
    PS promit sa-mi cer scuze daca ma insel.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Ne dorim un meci frumos, disputat in limitele regulamentului si fairplay-ului, care sa se incheie cu un rezultat corect, echitabil.

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,862
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Daca FCSB castiga titlul, e cea mai slaba echipa campioana din ultimii ani ( de la Otelul incoace ).

    Va fi aproape imposibil sa ajunga in grupele Ligii
    Pai Tg. Mures e si mai slaba, astia-s si mai slabi pe atac ca si FCSB!

    Meciul e 2 solist si handicap, mereu steoistii au batut la handicap oridecate ori au avut nevoie in Moldova de puncte sa ia titlul in ultima etapa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    manager
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    foarte simplu,vreo treisferturi dintre romani sunt batuti in cap,ca sa ma exprim elegant...
    si din aia treisferturi,cam 85% iubesc manelele si Steaua...simplu ca o schema
    ia terminati cu generalizarile. Cate rahaturi umane am vazut eu in potcoava sau in groapa .... ohooo ... auzi domne' stelistii sunt aia multi si prosti ... sa ma sugeti de .... toti aia cu astfel de gandire de nevertebrate.

    arieni prosti ca noaptea....
    Last edited by Dario; 28th May 2015 at 14:48.

  10. #52
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai Tg. Mures e si mai slaba, astia-s si mai slabi pe atac ca si FCSB!

    Meciul e 2 solist si handicap, mereu steoistii au batut la handicap oridecate ori au avut nevoie in Moldova de puncte sa ia titlul in ultima etapa!
    Johnny, leag-o in cotetz ca macane. Frustrarea isi spune cuvantu. Visezi oi, te gandesti la oi, oare traiesti cu ele?

    PS: Zeus e sus si te vede.

  11. #53
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by z3uSS View Post
    ia terminati cu generalizarile. Cate rahaturi umane am vazut eu in potcoava sau in groapa .... ohooo ... auzi domne' stelistii sunt aia multi si prosti ... sa ma sugeti de.... toti aia cu astfel de gandire de nevertebrate.

    arieni prosti ca noaptea....
    pai n-a generalizat omul...
    ce-i drept ,dupa postarea asta,nu s-ar spune ca faci parte din aia 85% din trei sferturi ci ca esti chiar boss-ul lor ,bos...
    Last edited by Dario; 28th May 2015 at 15:02.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  12. #54
    manager
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    308
    Reputatie
    1
    aoleo a venit frustratelul numarul 1 al formului aka cimi'... arianul convins ca **** lui e mai cu mot si d-aia ii da in cap din ora in ora. mars ma in cotetul de unde ai venit si bea-ti singur pisatul ca nu il irosesc pe tine

    urmatorul la rand ? hai ca sunteti multi rau de tot pe aici

  13. #55
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    azi salutam campioana? hultrasi si antistelisti v-ati pregatit batistutele?

  14. #56
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai Tg. Mures e si mai slaba, astia-s si mai slabi pe atac ca si FCSB!

    Meciul e 2 solist si handicap, mereu steoistii au batut la handicap oridecate ori au avut nevoie in Moldova de puncte sa ia titlul in ultima etapa!
    ASA nu sunt mai slabi, din moment ce i-au batut tur-retur fara ca FCSB sa marcheze.

    Iar Adi Popa e cam prost. Cica ASA are meci mai usor cu echipa care a batut-o pe FCSB la ea acasa, decat au ei cu sclavii ieseni.

    Parerea mea e ca Iasiul sta capra. Fecali promite contracte la 2-3 jucatori cheie si dupa aia nu mai joaca nici restul.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #57
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by z3uSS View Post
    aoleo a venit frustratelul numarul 1 al formului aka cimi'... arianul convins ca **** lui e mai cu mot si d-aia ii da in cap din ora in ora. mars ma in cotetul de unde ai venit si bea-ti singur pisatul ca nu il irosesc pe tine

    urmatorul la rand ? hai ca sunteti multi rau de tot pe aici
    esti bun ,bos....
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  16. #58
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nayram View Post
    azi salutam campioana?
    O salutam, dar e un titlu cu gust amar. Niciodata nu tin minte sa fi fosta o lipsa asa de mare de interes la un titlu al Stelei.

  17. #59
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Vad ca otelul are si autocar. Deci exista active pt. vanzare dupa iminentul faliment
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  18. #60
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Bai cum dracu va apuca pe toti pisarea si limbajul licentios cand sunt eu conectat de pe mobil si e mai incomod sa banez.
    Fac apel la colegii mei, intelectualii sa dea cu cartonasele in capul turburentilor, fara mila!

    In rest..... daca doriti sa salutati campioana....

  19. #61
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    1 solist.
    2 solist. Ma mai ameninti? Nu te-as sfatui!
    Last edited by Paul Atreides; 28th May 2015 at 19:19.

  20. #62
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dexter30 View Post
    O salutam, dar e un titlu cu gust amar. Niciodata nu tin minte sa fi fosta o lipsa asa de mare de interes la un titlu al Stelei.
    Pai e vreo mandrie in a fi cea mai putin slaba echipa dintr-un campionat prost? Nu cred. Dar da bine acolo la numar Inca un campionat.

  21. #63
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Pai e vreo mandrie in a fi cea mai putin slaba echipa dintr-un campionat prost? Nu cred. Dar da bine acolo la numar Inca un campionat.
    Stii bine ca nu e vorba numai de acest lucru. Campionate slabe au mai fost si prin anii '90. Ma refeream la scandalul dintre armata si conducere, la circul mediatic pe care il face din nou Becali, la lipsa completa a galeriilor din retur.

    Da, daca batem azi este al 26-lea titlu, dar e mai mult statistica decat bucurie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •