Page 324 of 326 FirstFirst ... 224274314322323324325326 LastLast
Results 6,784 to 6,804 of 6846

Thread: Discutii off-topic

  1. #6784
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Sincer nu asta era intentia mea, dar nu voi intra intr-o polemica caci consider ca nu are rost.
    Oricum iti recomand sa iei niste lectii de limba romana ( de mult am vrut sa-ti zic acest lucru dar m-am abtinut insa vazand acest "post" n-am mai rezistat )
    Pai care e intentia ta in paragraful asta
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    oameni care acum sunt departe de Romania si vad doar lucrurile negative din tara in care s-au nascut, care le-a oferit o educatie si o identitate.
    decit sa zici ca eu critic?

    De ce nu imi spui unde am gresit romana si sa-mi dai prima lectie.

  2. #6785
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    In Romania exista f multi oameni de valoare, oameni care chiar fac ceva pt tara asta dar de multe ori aleg sa ramana in umbra, nu sa devina persoane publice. Asemenea persoane exista peste tot, tb doar sa privim atent in jur.....
    Daca exista oameni de valoare si nu ies la rampa cum se va schimba Romania? Ei stau in umbra si lasa canaliile sa ne guverneze? Pai tu vrei sa traiesti intr-o tara guvernata de canalii?
    Partea tragica e ca acesti valorosi sint din ce in ce mai putini. Daca ai sti calibrul unei portiuni importante din emigratie, ai inmarmuri.

  3. #6786
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Drept să-ți spun mai făcut praf. Tu înțelegi diferența dintre critica de dragul criticii și critica cu sfaturi /îndemnuri. Pe copii cind fac o prostie nui critici și le explici?
    PS. A nu se crede ca vam făcut copii.
    Mi se par greseli f grave de ortografie
    Legat de oamenii de valoare din Romania poate ca aleg sa stea in umbra si sa ramana anonimi tocmai pt ca stiu ca pot mai face mai multe din aceasta postura in loc sa devina persoane publice si riscand sa fie strivite de sistem.
    Iar canaliile care ne guverneaza sunt impuse de la un nivel mult mai de sus, din pacate nu mai conteaza in totalitate vointa poporului de a-si alege singur conducatorii.
    Si oamenii de valoare care au emigrat, au facut acest lucru pt asa au considerat ca e mai bine, a fost alegerea lor, nu i-a obligat nimeni sa plece din Romania...
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  4. #6787
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Mi se par greseli f grave de ortografie
    Legat de oamenii de valoare din Romania poate ca aleg sa stea in umbra si sa ramana anonimi tocmai pt ca stiu ca pot mai face mai multe din aceasta postura in loc sa devina persoane publice si riscand sa fie strivite de sistem.
    Iar canaliile care ne guverneaza sunt impuse de la un nivel mult mai de sus, din pacate nu mai conteaza in totalitate vointa poporului de a-si alege singur conducatorii.
    Si oamenii de valoare care au emigrat, au facut acest lucru pt asa au considerat ca e mai bine, a fost alegerea lor, nu i-a obligat nimeni sa plece din Romania...
    E prea usor.
    Ti-ai imaginat vreodata ca folosind un telefon care e English default sa te chinui sa gasesti forma exacta e mai putin important daca mesajul e inteles 100% anyway? doar nu-s la bacalaureat, nu?

    Si ca sa curm viitoare repelari : romana mea e excelenta, probabil mai buna decit 100 ca tine impreuna. A trebuit s-o fac dar promit ca e singura data.

    Deci vointa poporului nu conteaza? chestii impuse de sus? De unde mai exact?

    Uite ce se vede din afara, predilectie pentru explicatii intortocheate, conspiratii la tot pasul, strainii ne fura mereu, etc.

    Ba au fost obligati. de omniprezentul system idiotic.

    Nimeni nu-si paraseste tara ca I s-a pus pata. poate in afara de pensionarii englezi in Fra sau Spa pt vreme si putere de cumparare.

  5. #6788
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    E prea usor.
    Ti-ai imaginat vreodata ca folosind un telefon care e English default sa te chinui sa gasesti forma exacta e mai putin important daca mesajul e inteles 100% anyway? doar nu-s la bacalaureat, nu?

    Si ca sa curm viitoare repelari : romana mea e excelenta, probabil mai buna decit 100 ca tine impreuna. A trebuit s-o fac dar promit ca e singura data.

    Deci vointa poporului nu conteaza? chestii impuse de sus? De unde mai exact?

    Uite ce se vede din afara, predilectie pentru explicatii intortocheate, conspiratii la tot pasul, strainii ne fura mereu, etc.

    Ba au fost obligati. de omniprezentul system idiotic.

    Nimeni nu-si paraseste tara ca I s-a pus pata. poate in afara de pensionarii englezi in Fra sau Spa pt vreme si putere de cumparare.
    Faptul ca scrii de pe un telefon setat in limba engleza nu e o scuza si nu trebuie sa fii la bacalaureat ca sa scrii corect din contra.Iar forma conteaza si ea nu doar continutul.
    Si tot ce se poate ca romana ta e excelenta dar de unde stii ca e mai buna decat a 100 de oameni la fel ca mine, e doar o simpla supozitie, nu ai nici un argument logic sa sustii aceasta afirmatie...
    Legat de chestiunile impuse de sus iti recomand sa cauti doar cinci cuvinte pe Google: Noua Ordine Mondiala si Clubul Bildenberg ( exista si nenumarate carti si articole scrise pe aceasta tema).
    Acesta este ultimul meu post in care iti raspund la un comment, nu este locul potrivit pt asemenea dezbateri si polemici, threadul de gimnastica sa ramana al gimnasticii

    P.S. Sistemul ( nu systemul!) e idiot nu idiotic
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #6789
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Si tot ce se poate ca romana ta e excelenta dar de unde stii ca e mai buna decat a 100 de oameni la fel ca mine, e doar o simpla supozitie, nu ai nici un argument logic sa sustii aceasta afirmatie...
    un singur cuvint: hiperbola

    Restul comentariului tau deja se conformeaza cu zgomotul de fond care vine din Romania.

    Perfect, voi avea ultimul cuvint.

    PS daca sistemul e idiot de ce nu-l schimbati? Clubul ... va manipuleaza miinile in cabina de vot?
    Last edited by mihaidascalescu; 19th August 2014 at 14:34.

  7. #6790
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Faptul ca scrii de pe un telefon setat in limba engleza nu e o scuza si nu trebuie sa fii la bacalaureat ca sa scrii corect din contra.Iar forma conteaza si ea nu doar continutul.
    Si tot ce se poate ca romana ta e excelenta dar de unde stii ca e mai buna decat a 100 de oameni la fel ca mine, e doar o simpla supozitie, nu ai nici un argument logic sa sustii aceasta afirmatie...
    Legat de chestiunile impuse de sus iti recomand sa cauti doar cinci cuvinte pe Google: Noua Ordine Mondiala si Clubul Bildenberg ( exista si nenumarate carti si articole scrise pe aceasta tema).
    Acesta este ultimul meu post in care iti raspund la un comment, nu este locul potrivit pt asemenea dezbateri si polemici, threadul de gimnastica sa ramana al gimnasticii

    P.S. Sistemul ( nu systemul!) e idiot nu idiotic
    ai pus punctul pe i!!!cel mai bine sa nu mai raspunzi!ca si asa nu ajungem unii cu altii la niciun numitor comun
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  8. #6791
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    vad multiple afirmatii a starii de micism in care ne vedem. Nu stiu cit le vedeti/distingeti voi de acolo dar de aici sunt supervizibile. Si asta foarte selectiv din TV vazut de mine. Dumnezeu stie cit de bombardati sunteti voi de acolo.
    Nici n-a trebuit s-astept mult si iata http://www.gsp.ro/sporturi/tenis/sim...en-432536.html

    vezi doamne jurnalistii americani ne desconsidera eroina.

    Sunt convins ca asta e multiplicat de foarte multe ori in mass media romaneasca si ca atare ne vedem ca supusi intereselor cluburilor din shadows sau o neputinta de a afecta destinul nostru.

    Pacat.

  9. #6792
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    LA MULTI ANI, MIA! Iti doresc sa ai parte de cat mai multe bucurii si impliniri si sa pastrezi tot anul in suflet cerul unei zile insorite de septembrie !
    Si comanda speciala pt tine: cel putin o medalie pt Romania la Mondiale !
    http://1.bp.blogspot.com/-4UVD8_6iUN...y+pinks350.jpg

    http://2.bp.blogspot.com/-fZ-5bD8Ivv.../tort.1jpg.jpg
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  10. #6793
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Bravo, Ade!

    La multi ani, Mia si Ama!!! Sa ne fiti sanatoase si sa ne faceti cinste cu tortulet!

  11. #6794
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    WOW,Ade,ce tratatie!Si ce comanda speciala,imi place mult.Pot ajusta un pic comanda?cel putin doua medalii,ca a fost si ziua Amaliei

    Multumesc Ade,multumesc Cris!

  12. #6795
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Fetelor, pt ca m-ati botezat Ade vreau o pulpa de porc de Craciun ( cum nu-mi place carnea de miel) dar pt ca sunt pofticioasa ma multumesc si cu o bucata de tort
    Iar medalii sa fie 2-3, cat de multe, nu ma supar din contra
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  13. #6796
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Si draga Mia ma bucur ca iti place tratatia Sper ca ieri ai avut parte de o zi minunata !
    Scuze de post consecutiv dar n-am mai putut sa-l editez pe cel anterior.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  14. #6797
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    No,Cristina,ce ne facem?tu esti de vina,tu dai pulpa de porc (auzi Oana,dar de ceva pasare nu-ti place,ca pe la Cris prin curte cred ca sunt ceva oratanii? )
    Evident ca si eu sunt de vina,doar nu trebuia sa ma iau dupa Cris,puteam deschide ochii...scuze.

  15. #6798
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Scuze, Oana Stiu ca printr-o vreme erau doua Ade de la patinaj care ne vizitau, dar nu le mai retinusem nick-ul Am crezut ca esti una din ele, ca pe Prafde stele o stiu
    Curcan iti convine?

  16. #6799
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    ia uite ceva interesant http://www.theguardian.com/media/gre...?commentpage=1
    zicea cineva ca de ce sa credem bbc. pai de asta, ca daca bbc ar face ca daily mail ar lua-o in figura ca mai sus.

  17. #6800
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Mia dintre cele 2 Marii!
    La multi ani si sa ti se implineasca toate dorintele!!
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #6801
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Mia si Cristina, pasare si curcan e f bine,imi place orice carne in afara de cea de miel
    Iar de suparat, cum sa ma supar pe voi fetele de la gimnastica
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  19. #6802
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Mia dintre cele 2 Marii!
    La multi ani si sa ti se implineasca toate dorintele!!
    .
    Multumesc frumos,Flavia! Imi place de tine,ai acoperit toata perioada

  20. #6803
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Mai are cineva probleme cu pagina 30 din threadul cu Mondialele? mie nu mi se mai afiseaza... o fi un bug sau e ceva de la mine? :-o

  21. #6804
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Mai are cineva probleme cu pagina 30 din threadul cu Mondialele? mie nu mi se mai afiseaza... o fi un bug sau e ceva de la mine? :-o
    Nici la mine nu merge
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •