Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 169 to 189 of 198

Thread: 2014 season

  1. #169
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    ce trist a ajuns forumul asta,nimeni nu spune nimic asta poate pt ca multi sunt fani Lakers sau Heat....aseara a fost un meci foarte bun Bulls-Cavs ....dar cu cine sa comentezi?.......preferam vremurile de demult cu polemici si multe argumente

  2. #170
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Ma intreb daca Jaymz mai intra pe forum...
    We wont be out-tanked!!!

  3. #171
    senior clau21's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    salutare! am revenit si eu dupa o lunga perioada de absenta de pe aici... constat cu stupoare ca forumul asta e pe moarte... nu zice nimeni nimic de ASG-ul de diseara? cine credeti ca iese MVP?
    Jason Kidd,Kobe Bryant,Kevin Durant

    LA Lakers,Denver Nuggets

  4. #172
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1

    Some good shit

  5. #173
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    zici ca are arcuri in calcaie... ireal

  6. #174
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Trade deadline moves:

    Dragic la Heat
    Isaiah Thomas la Celtics
    Brandon Knight, Granger, Salmons la Suns
    MCW la Bucks
    Reggie Jackson la Pistons
    Kanter, DJ Augustin la Thunder
    Afflalo la Blazers
    KG la Timberwolves
    Perkins la Jazz

  7. #175
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Ma intreb daca Jaymz mai intra pe forum...
    mai intru si eu insa mai rar...

    http://espn.go.com/chicago/nba/story...able-uncertain

    kkt
    .
    nothing to see here. move along!

  8. #176
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Odata cu ruperea lui Rose e clar, la ora actuala, Cavs sunt cel putin de top 3 in conferinta estului - DAR doar norocul ca joaca in EC i-ar putea aduce intr-o eventuala finala mare. Nu e vina lor

    Parerea mea ca un play-off genul:
    Runda 1: loc 1 in est vs loc 8 in vest (adica E1vsW8), loc 2 in est vs loc 7 in vest (E2vsW7) , etc ....
    Runda 2: E1W8vsE5W4, E2W7vsE6W3, E3W6vsE7W2, E4W5vsE8W1
    Runda 3 semifinalele NBA: E1W8E5W4 vs E3W6E7W2 SI E2W7E6W3 vs E4W5E8W1
    R4 (finala mare) E1W8E5W4E3W6E7W2 vs E2W7E6W3E4W5E8W1

    mi-ar parea mai echitabil . De ce ? pe o parte a tabloului ar fi imparele din est cu parele din vest si invers pe cealalta parte

    La ora actuala rivalitati sunt si intre echipele din est cu cele din vest , nu are acoperire argumentul cu rivalitatile. In plus si Boston vs Lakers ( ) e o rivalitate care se poate intalni mai des in play-off decat in finala. Singura chestiune pentru care se joaca est cu estul si vestul cu vestul in play-off e chestia istorica legata de distanta si cred ca una comerciala legata de diferenta de fus orar si orele la care se disputa meciurile, cum ca in est ar fi mai devreme si in vest mai tarziu, si ca vizionarea din deplasare se poate sa nu fie la o ora tocmai propice pentru reclame , etc ...
    Last edited by Razvan P; 25th February 2015 at 16:22.

  9. 25th February 2015, 19:52

  10. #177
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  11. #178
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Holy shit cum au jucat Harden si Cousins.

  12. #179
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    1st round ( so far ):

    Cavs, Warriors, Bulls si Rockets au toate 2-0 avans dupa cate 2 victorii pe teren propriu.
    Wizards au 2-0 dupa doua victorii la Toronto.
    Clippers, Grizzlies si Hawks au 1-0 dupa victorii pe teren propriu.

  13. #180
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    stiti banuiesc senzatia aia in care iti suna alarma ( pentru ca ai uitat sa o dezactivezi ) intr-o zi libera?

    ei bine, Game Six intre Clippers si Spurs e medicamentul perfect

    PS: Bucks 66 - Bulls 120. What thw hell happened there .?

  14. #181
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    cea mai mare diferenta intalnita intr un meci de playoff,unii au jucat foarte bine in timp ce ceilalti si au pierdut capu

  15. #182
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    cea mai mare diferenta intalnita intr un meci de playoff,unii au jucat foarte bine in timp ce ceilalti si au pierdut capu
    a treia cea mai mare diferenta vrei sa spui.


    spurs-clipps mi-a adus aminte de bulls-celtics din 09...ce serie superba.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  16. #183
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    OK, siteul asta de mort oficial. Sunteti pe alte forumuri sau prea ocupati cu "real life"? La mine un pic din amandoua, citesc pe RealGM desi postez cam odata la cateva luni.
    Thibs e done in Chicago. Asta e din seria Van Gundy, Scott Skiles si alti "defensive masterminds" de care jucatorii se satura dupa 2-3 ani. Aia tineri care vor sa se afirme sunt OK cu stilul asta "balls to the walls" in schimb veteranii se satura rapid sa tipe unul la ei tot timpul. Sper sa aiba cariera mai buna decat ceilalti.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  17. #184
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    cred ca echipa noastra poate mult mai mult cu Thibds sau nu,pacat ca lumea nu mai scrie,era fain pe vremuri:se mai contra lumea,diferenta de idei dar macar erau discutii

  18. #185
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Nu inteleg cum au pierdut Clippers seria cu Rockets.
    Aveau 3-2 si vreo 20 de pct avans in sfertul 3 din game-ul 6. Era "done and dusted"...
    Nu inteleg de ce-l faulteaza pe Harden asa mult. Harden are peste 20 de pct in fiecare meci iar peste 10 sunt din libere.
    Am vazut ca i se dau faulturi usoare dar tot mi se pare prea mult.
    Pana la urma au ajuns 1 cu 2 in finale. Vad o finala Cavs - Golden State.
    Hawks sunt peste Cavs ca lot dar sunt uber streaky.
    In finala NBA o sa castige Warriors.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  19. #186
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Sunt un hater a lui Harden, dar ce e a lui e a lui - ataca cosul permanent si stie sa-l atace sa obtina fault.
    GSW-Rockets un WCF incalcit. E cea mai impredictibila echipa din play-off , Rockets.

    In est, ATL imi pare sub Bulls (ca echipa de play-off). Lebron a epuizat fizic Bulls-ul, e adevarat si el a aratat epuizat (in G6 s-a vazut din avion asta), dar ceilalti de la Cavs erau fresh ca niste ridichi de primavara, pe langa jucatorii din Chicago care erau storsi, ofiliti. Tristan era o capriora, a cules totul , Mozgov a aratat ca un Shaq, si-a aratat muschi mai ceva ca la un concurs de culturism, iar Dellavedova a invatat baschet peste noapte. Asta inseamna sa fi fresh, sa primesti mingea, sa simti ca poti. Asta inseamna sa cari o echipa (Lebron).
    ATL are avantajul HCA-ului , dar par outsiderii ECF-ului. Vor trebui sa joace cu energie toata seria. Lebron o sa-i munceasca si pe ei, ca si pe Bulls. Cateodata pare supraom, dar sunt si seri cand e jucator de baschet - nu poate sa faca si pe antrenorul si pe defenderul si pe rebounderul sau super-scorerul si pe baiatul cu apa si prosoapele.

  20. #187
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    se pare ca am avut dreptate cand eram singurul de aici care acum 2 ani il lauda pe morey pt ce a reusit cu rockets. unul dintre cei mai buni din liga...fara tanking si fara cine stie picks a reusit sa faca o echipa care a ajuns in finala unei conferinta in care intalnim spurs, thunder, mavs, clippers, golden state, portland etc.

    iar mchale merita si el aplaudat pentru ca a gestionat perfect situatia pana acum, asta desi doi starteri sunt out pt playoffs. nu multi aveau curajul sa-si tina cel mai bun jucator pe banca in game 6 la acel run. de mentionat ca marii rivers si thibs sunt considerati de 95% dintre fani cu vreo 3 clase peste mchale. thibs saracul e un top defensive assistent si niciodata nu o sa fie un antrenor principal bun, indiferent de echipa...iar despre rivers nici nu am de gand sa incep sa vorbesc, hai sa zic doar ca traieste inca de pe urma lui boston in 2008 ca valoare. nu are nicio noima ca e si GM.


    probabil vor pierde in 5 cu gsw insa asta nu o sa stearga cu nimic ce au realizat RS si PS in sezonul asta.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  21. #188
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Nu cred ca o sa piarda in 5 cu GSW, cred ca seria se va duce la sapte meciuri (nu stiu inca ce au facut azi-noapte ca vreau sa vad meciul cand ajung acasa). E totusi finala de conferinta, si Rockets au toate armele necesare sa joace de la egal la egal cu GSW. Fireste ca mi-ar place un swipe, dar pentru mine varianta optimista e Golden State in 6.

    Beverly le lipseste mult, intotdeauna i-a facut zile fripte lui Curry cand l-a aparat.

  22. #189
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Warriors in 6.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •