Page 16 of 35 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 316 to 336 of 718

Thread: Diverse 2015

  1. #316
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post

    Si ultimul punct - partea artistica. Toata lumea spune ca americancele sunt zero la artistica. Daca sunt atat de zero, haideti sa le aratam cum se face, dupa modelul Mustafina, care a urcat pe podium cu exercitiu de piruete si doar 3 diagonale. Probabil pentru noi si piruetele sunt grele.
    Asta e cea mai mare 'oftica' a mea, sa vad gimnaste cu acrobatica E si B - C la artistica. Eu le-as aduce o antrenoare de ritmica de 2 - 3 ori pe saptamana la Izvorani ca sa lucreze cu ele piruete si sarituri artistice

  2. #317
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Solul lui Raisman https://www.youtube.com/watch?v=Q9T6dh4i2ME ....n-ai zice ca a stat 2 ani pe bara
    si n-ai zice ca a ajuns in finala Dancing with the stars.

    Oricum cand esti in Team USA pana si statul pe bara implica antrenament si munca:
    https://www.youtube.com/watch?v=vJhC65g19Oc

    oh Aly, mi-ai lipsit.Skinner nu e decat o copie, nu ma amuza cum tu reusesti.
    Last edited by Ada24; 29th March 2015 at 19:54.

  3. #318
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    dar vreau sa comentez ca daca o gimnaste se prezinta cu un exercitiu din 4.9 la sol
    Sunt de acord cu tine, e greu sa duci o gimnasta de la 4.9 la 6.5 in 2 - 3 ani, dar eu zic ca nu e imposibil daca ea este talentata si muncitoare. Eu cred ca antrenorii de la Izvorani pot face asta daca gimnasta isi doreste si munceste constant.

    Nu te acuz ca esti critic, nu as putea pt ca sunt constienta ca sunt putine lucruri de apreciat in aceasta primavara:d

    Referitor la artistica si interpretare asta vine si din felul in care esti crescut, fetele noastre sunt timide, nu sunt obisuite sa aiba 'followers' pe instagram, americancele sunt crescute sa zambeasca la camere (si asta in orice sport sau domeniu) .

  4. #319
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Biles peste 16 la sol http://gymnasticsresults.com/2015/eu...solo/senaf.pdf
    Foarte posibil in toamna la AA sa treaca de 63 puncte

  5. #320
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    cind au vrut sa nu-si asocieze numele cu dezastrul preconizat de la mondiale bb nu s-au dus. oare la europene se vor duce? si eu care credeam ca vom asista la descompunerea celui mai important sport olimpic nu mi-am dat seama ca de fapt s-a intimplat deja.

    totusi ma gindesc cum au putut bb sa fie martori la blocajul de la // si sa nu zica practic mai nimic. ca sa nu zic de fosti gimnasti actualmente in functii importante.

  6. #321
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Belu si Bitang nu merg la Europene. Am citit azi un articol pe net despre asta, cred ca era din Prosport.
    Intrebarea mea de 1 milion de dolari este: pe cine ar fi lasat in sala si pe cine ar fi trimis acasa Marta Karoly daca era coordonatoarea lotului Romaniei. Ridic o astfel de intrebare, caci mie imi sta pe chelie treaba cu "statul de pomana" in sala de antrenament. Cum de naiba se intampla asta, cum de s-a permis asa ceva? De ce se mai chinuie acele fete daca nu pot, nu vor si nu le place. Nu e musai sa fie campioane la gimastica daca nu vor, pot fi cele mai bune in alte domenii. De ce trebuie sa avem 20 de fete la Izvorani daca tot stau degeaba? Doar ca sa traim satisfactia ca sunt multe? Cu 5 gimnaste care trag din greu, care sunt motivate si dornice de performanta putem fi salvati. Calitate, nu cantitate oameni buni.

  7. #322
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Trebuie sa remarc ca puterea mentala al americancelor e uimitoare. E ca al fetelor noastre de inainte de 2005 (cred ca l-am dat noi cadou...). Ori cat de mult as critica pe Raisman ca fiind cea mai urata gimnasta din lume, acrobatica ei e uimitoare, mai ales dupa atatia ani pauza si doar 8 luni la antrenamente.

    Cristina, eu cred ca in mare, problema noastra este ca lucram cu mentalitatea din anii 80/90. Nu ne-am dat seama ca gimnastica s-a schimbat enorm de-atunci. Modurile noastre de antrenamente nu mai merg. Deloc. Incet, incet, ajungem si noi ca Ucraina. Eu inca nu pot sa-mi dau seama cum de tot ignoram problema la paralele.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  8. #323
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu stirea ca B&B nu merg la europene... Scria ceva ca ar merge antrenorii care le pregatesc pe fete. Eu nu inteleg: nu ei sunt acei antrenori?

  9. #324
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Am vazut si eu stirea ca B&B nu merg la europene... Scria ceva ca ar merge antrenorii care le pregatesc pe fete. Eu nu inteleg: nu ei sunt acei antrenori?
    eu sincer cred ca le pregatesc pe bulimar si mai ales pe larisa si mai nou pe catalina.
    in plus la valoarea lor nu vor sa fie asociati cu un nou esec ceea ce mi se pare si normal in conditiile pe care le ati vazut si voi - note de 12 si 13 cand ceilalti au cel putin 14. sunt sceptica si la olimpiada 2016 daca raman pana atunci, daca doamne fereste larisa nu va fi apta pariez ca nu vor mai merge ei ca antrenori principali cum au facut in 2012
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  10. #325
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Eu nu va inteleg asteptarile. Sportul romanesc de performanta e un fenomen pe moarte, in general. Nu putem sa mai emitem pretentii.
    Atletismul si inotul nu mai exista.
    Canotajul e cam ca gimnastica, un rezultat pe ici pe colo, dar nu la nivel mondial.
    La scrima mergem la Rio cu aceleasi brave Branza, Maroiu si Gherman.
    La handbal mergem cu aceeasi Aurelia Bradeanu, coordonatoarea echipei din 1999.

    Desi sunt juniori care au obtinut rezultate, niciunul, in afara de Iordache si Neagu, nu a ajuns in elita mondiala. Ele sunt decat exceptii, nu reflecta valoarea sportivilor romani, talentul sau potentialul.

    Si ca sa revin la gimnastica, m-am lamurit la Londra. Daca Ponor, Izbasa si Iordache obtin "doar" un loc 3 in lume, atunci ce sanse mai avem la medalii in viitor la acest nivel? Logic zero. Nu ne ramane decat sa urmarim sportul pentru ca ne place indiferent de tara care ocupa prima pozitie.

  11. #326
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    Daca Ponor, Izbasa si Iordache obtin "doar" un loc 3 in lume, atunci ce sanse mai avem la medalii in viitor la acest nivel? Logic zero. Nu ne ramane decat sa urmarim sportul pentru ca ne place indiferent de tara care ocupa prima pozitie.
    Cam asa incep sa gandesc si eu. Vom mai avea varfuri, dar asta nu e o regula. E cazul sa ne bucuram pentru fiecare medalie, fie ea si europeana sau de cupa mondiala, fie ea si de bronz.
    Si ma tem ca programul de revigorare nu va ajuta foarte mult, pentru ca fetele primesc totul - cazare, masa, conditii, dar asta poate sa nu le motiveze foarte tare, sa stea acolo pur si simplu pentru ca au totul asigurat - la fel cum o parte din cele de la lotul mare stau acolo pentru ca au totul + probabil o indemnizatie lunara.
    Sunt de blamat? Nu, in masura in care fiecare dintre noi poate sta intr-un job care nu ii place foarte tare, dar ii aduce niste beneficii si poate ca nu s-ar integra asa de usor in afara lui. Eu cred ca fiecare fata munceste, atat cat poate si cat e de motivata.

  12. #327
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    deja de vreo citeva pagini bune aici pe forum imi adduce aminte de excelenta poveste cu drobul de sare.

  13. #328
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu am incredere si in ceilalti antrenori care vor face deplasarea la Montpellier. Va fi probabil vorba de domnul Lucian si de sotii Moldovan. Au dovedit in 2014 ca stiu sa gestioneze un concurs, mai ales la Mondiale cand au reusit sa le monteze pe fete dupa concursul de calificare. Curaj!
    www.fangymnastics.com

  14. #329
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Deci antrenorii care nu au completat locurile la \\ în calificări Č™i a trebuit sa folosim o nota de 5? Suntem pe miini bune staČ›i liniČ™tiČ›i.

  15. #330
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1

  16. #331
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Iridon cu multe bandaje
    https://www.facebook.com/GimnasteleR...e=1&permPage=1

    Si atunci daca pe Larisa o tine acasa, pe Iridon de ce o trimit?
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  17. #332
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Probabil pentru ca la Andreea sunt deja dureri cronicizate, de uzura, si care nu mai au solutie Mi-e greu sa cred ca daca exista o rezolvare nu ar fi aplicat-o pana acum. Saraca fata e mereu bandajata si tot mai bandajata de la un an la altul de prin 2010-2011. De fapt asta e si motivul pentru care am fost uimita de postarile din perioada Cottbus. Si eu mi-as fi dorit ca Andreea sa aiba un concurs bun, dar in acelasi timp am mari dubii ca a putut sa se antreneze constant in ultimele luni....sau in ultimii ani.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  18. #333
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    In pozele de azi nu are nici un bandaj...https://www.facebook.com/GimnasteleR...type=1&theater acum nu stiu cand or fi fost facute si unele si altele

  19. #334
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nu-s de azi pozele deoarece apare Asiana, care, conform site-ului federatiei, tocmai a fost operata. Se vad si schiorii in ele deci sigur sunt de la acel antrenament comun, pentru Petrom. Probabil asa se explica si faptul ca-s in echipament mai aranjat, ca de concurs.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #335
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1

  21. #336
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Ce s-a intimplat cu Stefania? Este si ea accidentata sau revine dupa o accidentare?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •