Page 5 of 33 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 678

Thread: Sezon 2013/2014

  1. #85
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    ce finaluri de meci in seara asta! intai i se refuza un 3-pointer perfect valabil (IMHO) lui Melo care oricum a facut hogball toata seara anyway, si infrangerea i se cuvine cu varf si indesat ... desi a avut 45 ceilalti pe langa el adormisera prin Q3 cred... noroc cu Bargnani care a mai tinut NYK in joc pana spre final

    si apoi super finalul de la Oracle Arena. westbrook hits a 3-pointer din fundul curtii si se bucura ca a a avut un game winning shot cu numai 2 sec ramase, ca apoi dupa timeout Iguodala sa aiba un buzzer beating shot cand nu mai spera nimeni... quality bball tonight!
    Si intre timp eu am bagat niste quality sleep.
    Much needed.

    Dar acum imi pare rau ca am ratat asa ceva

    Quote Originally Posted by obye View Post
    DAR TU ? Mare fan Bulls acum fan HEAT ... maine ?
    Daca nu ai fost atent sau nu ai inteles ce am zis eu, eu nu-s fan al unei echipe si nu dau 2 bani pe loialitatea fata de o echipa, mai ales cind echipa aia e muci.

    Eu sunt fan al basketului in general. Imi plac jucatori de la multe echipe.

    La Bulls imi placeau jucatorii, nu GM-ul/owner-ul sau arena. Cind Jordan si Pippen s-au carat de la Bulls, am inceput sa vad si sa inteleg diferenta dintre echipa si club. Cind jucatorii pleaca, ramine uniforma, insa goala de continut. Si un owner de ***** va ajunge sa strice o echipa, chiar daca a avut noroc sa aibe o echipa excelenta (vezi Bennett cu OKC sau Sarver cu Suns).

    La Heat imi place owner-ul (dar nu as ramine fan doar pt owner), imi place Riley si faptul ca intentia declarata si reala e de a cistiga titlul si, in mod special, imi plac jucatorii. Eram fan Lebron inainte sa ajunga la Heat. Ii luam apararea lui Bosh inainte sa ajunga la Heat. Cind lumea zicea ca e slab defender (ca Raptors aveau D-ul muci), eu ziceam ca el e bun, coach-ul/sistemul defensiv sunt praf.

    Wade si Lebron erau favoritii mei inainte sa joace impreuna la Heat. Sa-i vad jucind impreuna era un vis al meu de prin 2006-2007.

    Quote Originally Posted by sun View Post
    Underdogs :

    Adica daca echipa noastra pierde, zicem "erau underdogs, they were supposed to lose". Deci nu suferi foarte tare.
    Iar daca echipa castiga, cu atat mai mult bucuria este mai mare, pentru ca nu te asteptai sa castige...

    Favorites :

    Daca ai tine cu echipa favorita, cand castiga nu te bucuri foarte tare (pentru ca toata lumea se astepta sa castige oricum),
    iar daca pierde suferi foarte tare (din acelasi motiv.... super dezamagit pentru ca toti se asteptau sa castige).

    Sounds like Pascal's Wager to me.

    In cazul asta, Underdogs <==> Religious si Favorites <==> Atheists
    Cel putin in cazul meu e corect.
    Pe de alta parte, as vrea sa mentionez ca eu nu aleg echipele favorite. Imi placeau Wade si Lebron inainte sa fie vazuti ca superstaruri de toata media si toti fanii. Imi placeau Heat inainte sa il ia pe Shaq si sa devina contenders si imi placeau Cavs (in fine, Lebron) inainte sa prinda finala in 2007 si sa fie considerati contenders 2008-2010.

    Doar ca se intimpla ca echipele care-mi plac sa ajunga printre favorite, pt ca aleg echipe cu jucatori care-mi plac si care au si owner si GM competenti.

    Cu alte cuvinte, nu le aleg pt ca-s favorite, ci conditiile dupa care aleg eu echipa in general sunt conditiile necesare pt ca o echipa sa ajunga contender.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #86
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Inseamna ca sunt hipster de pe la 12 ani. Sooo, being a hipster is not a choice, you are born with it!!!
    We wont be out-tanked!!!

  3. #87
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Sa stii ca atunci cind am scris postul ala, nu m-am gindit DELOC la tine.
    Pur si simplu, cind imi vine in cap o echipa mediocra, sunt Bucks.

    Serios acum, puteti sa-mi numiti o echipa mai mediocra ?
    Heat, Lakers, Celtics, Mavs, Spurs au fost campioni recent.
    Cavs, Magic, OKC, Phila au jucat finale relativ recent. Si OKC sunt inca buni.
    Knicks sunt mediocri, dar fiind in NY nu-s prima alegere a hipsterilor.
    Bulls au rulat in '90s si acum iar au echipa.
    Nets au jucat finale si acum sunt in NY si au cel mai bogat owner.
    Jazz sau Pistons au cistigat macar niste titluri sau jucat finale nu chiar atit de mult timp in urma.
    Rockets au luat titluri si au avut echipe bunicele.
    Pacers au fost buni in anii '90, 2000 si acum din nou.
    Blazers au jucat niste finale, au pierdut prosteste titlul in 2000. De atunci insa sunt si ei mediocri.
    Kings au fost si ei buni la inceputul anilor 2000, au pierdut si ei prosteste un titlu in 2002 (West-ul lua titlul atunci garantat) si dupa aia au fost praf si au trecut prin toate balariile cu mutat, arena, vindut etc.
    Clippers erau praf, dar acum nu mai sunt.
    Pelicans l-au avut pe CP3 dar au trecut prin multe schimbari - (nici nu-s "vintage", deci nu par 1st choice pt hipsteri).
    Hawks au fost bunicei. Nu elite, dar au tot prins 2nd round.
    Warriors au fost penali iar acum par sa fie buni.
    Bobcats si Raptors sunt penali.
    Suns si Nuggets au fost buni recent.
    Grizzlies inca ar trebuie sa fie buni.
    Wizards au avut o echipa ok inainte sa se buseasca Arenas (2nd round, ca Hawks mai recent).
    Wolves au fost buni cu Garnett, dupa aia praf, acum par sa fie ok. Insa mereu mismanaged.

    Ca sa o zic altfel, sunt si alte echipe care-s mediocre ca valoare in momentul asta, insa nu pare a fi asta identitatea lor.
    La Bucks .... asta pare a fi identitatea lor.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #88
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Promo NBA-Big cu Rose care zice "You gotta play every game" ????
    Really ???



    E (sau macar era inainte de accidentare) un jucator foarte bun, insa are carisma unui toaster.


    Si alt promo cu Harden ?
    Nici nu am fost atent la ce zice, dar banuiesc ca zice "Flopping is BIG".
    Daca nu zice asta, atunci minte.

    In alta ordine de idei, excelente reluarile astea noi. Nu stiu cum le mai numesc astia, ca parca schimba numele de la an la an, dar sunt HD cu high speed camera. Awesome:

    http://i.imgur.com/rh8urmx.png

    http://i.imgur.com/YPCCsiL.png

    http://i.imgur.com/JAZccmP.png

    http://i.imgur.com/i5AvhKA.png


    Ce claritate au imaginile. Crisp. Nici un pic de blur.
    Cred ca-s peste 60 fps-uri. Chiar sunt curios cite, ca sa iasa in felul asta. Cu o camera photo prinzi asa ceva cu shutter speed de 1/500 sau 1/640 sau chiar 1/800, la cit de repede se misca astia.

    Pacat nu exista tehnologia asta si pe vremea lui Jordan sau Dr J.
    Ce imagini am fi avut.
    Last edited by caseta; 16th November 2013 at 04:26.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #89
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Jeff Teague is ballin this season.

    PS:
    http://www.huntingcentral.net/images...reck/deer1.jpg
    We wont be out-tanked!!!

  6. #90
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    Stii ca 80% din oameni aleg underdogs, nu?
    de aia am ales sa tin cu lakers.

    vad ca anu asta mai e la super oferta si boston

  7. #91
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Eu am descoperit baschetul tarziu, in 2002 cand am venit in US. Am stat in Indiana, deci am tinut cu Pacers, mai ales ca aveau echipa buna...Jamaal Tinsley(care a avut un meci cu 24 de assists ca rookie)/Reggie Miller/ Ron Artest / J O'Neal / Foster. Au prins o finala, ii batea Detroit mereu si era o mare rivalitate. Cand a fost brawl atunci si s-a dus Artest in stands am fost total de partea jucatorilor si mi s-a parut o super exagerare din partea presei, iar Stern a sarit ca ars. Le-a distrus echipa atunci.
    In 2005 m-am mutat in Chicago si am inceput sa tin cu Bulls. E usor sa schimbi echipele...la TV locale dau toate meciurile, toti prieteni tin cu ei, te mai duci la cate un meci... Erau baby Bulls atunci, cu Skiles care scotea untul din ei. Erau overachievers, definitia underdogs si era usor sa tii cu ei, jucau cu pasiune.
    In 2008 m-am mutat in New York. De Knicks nu m-am lipit... am muncit ca rezident cate 80 de ore pe saptamana, nu am avut timp de baschet. Cand am inceput iar sa ma uit, Bulls il aveau pe Rose si jucau chiar bine, asa ca am ramas cu ei, chiar daca nici acum nu ma uit asa des desi mi-am luat League Pass.
    Nu am fost niciodata die hard fan...nu I-am inteles pe aia care se luau la bataie la meciurile de fotbal in Romania cand mergeam si eu pe stadion. Iar aici ma potrivesc perfect ca fan...am fost la multe meciuri si purtam tricou cu Bulls (pe Madison Square) si niciodata nici macar nu s-a uitat unul urat la mine. Am vorbit, am dezbatut, am facut misto de toti la o bere si un popcorn (yes, I know, bere in tribune si totusi nu se imbata nimeni si nu se iau la bataie). Fanii sunt de obicei diferiti de ce vezi la televizor...toti il injurau pe I. Thomas ca le-a distrus echipa, asa cum toti la United Center il injurau pe Reinsdorf ca e zgarcit.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  8. #92
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Poate sunt de ***** ca zic asta, dar ma bucur sa vad ca mi s-a confirmat ca D-Howard nu are si nici nu va avea un post-game cel putin decent. That man's stiffer than my dick in the morning. Cred ca ii va afecta mult legacy-ul lipsa lui totala de finete in a juca baschet cu mingea in mana.

  9. #93
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Tin minte. Eram pe forum. Daca iti aduci aminte, si eu le-am luat apararea jucatorilor.
    Also, Austin Croshere.

    Eh, se mai imbata unii. Boul ala care a aruncat cu paharul in Artest era baut.
    Dar in nici un caz nu se compara cu stadioanele de foLbal.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #94
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    Poate sunt de ***** ca zic asta, dar ma bucur sa vad ca mi s-a confirmat ca D-Howard nu are si nici nu va avea un post-game cel putin decent. That man's stiffer than my dick in the morning. Cred ca ii va afecta mult legacy-ul lipsa lui totala de finete in a juca baschet cu mingea in mana.
    Laudarosule.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #95
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Bulls sunt cunoscuti pentru modul in care incheie "streak"-uri. Sper sa faca la fel si cu Pacers in meciul urmator
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  12. #96
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Hawks @ Knicks joaca in rosu respectiv portocaliu. Ce rost or mai avea uniformele, daca joaca in culori pe care abia le poti diferentia ?

    Wow. Wiz vs Cavs. Derby-ul underachieverilor.
    Astea 2 echipe ar pierde amindoua daca ar putea.
    Last edited by caseta; 17th November 2013 at 05:27.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #97
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Bulls sunt cunoscuti pentru modul in care incheie "streak"-uri. Sper sa faca la fel si cu Pacers in meciul urmator
    good observation, very good! ultimul celebru a fost ala a lui heat
    Rose pare sa-si fi revenit... sper are 5-7 de 3p in Q3
    .
    nothing to see here. move along!

  14. #98
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Bulls sunt cunoscuti pentru modul in care incheie "streak"-uri. Sper sa faca la fel si cu Pacers in meciul urmator
    Cine stie, stie
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  15. #99
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Doar de curiozitate, care e dupa voi ceea mai buna echipa la capitolul pase? Dupa parerea mea, Miami Heat si Spurs.

    Heat chiar este o echipa deloc egoista, iar modul in care muta mingea de la unul la celalalt e chiar o placere de vazut
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Doar de curiozitate, care e dupa voi ceea mai buna echipa la capitolul pase? Dupa parerea mea, Miami Heat si Spurs.

    Heat chiar este o echipa deloc egoista, iar modul in care muta mingea de la unul la celalalt e chiar o placere de vazut
    heat, san antonio si clippers datorita lui cp3 care imparte mingea in stanga si in dreapta.

    la polul opus: new york, boston sau toronto.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  17. #101
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Of course, the Knicks primary target is Rondo, Boston’s All Star point guard who is currently recovering from knee surgery. The Knicks have been trying to trade Shumpert, Raymond Felton and Amar’e Stoudemire in a complicated deal for Rondo but the rebuilding Celtics has yet to show much interest.

    Unless the Celtics are blown away with an offer it’s hard to imagine Celtics GM Danny Ainge trading his best player, Rondo, to the rival Knicks.

    Per team policy, Danny Ainge will not comment on trade rumors, so me just say on behalf of him:

    HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA!HA !HA!HA!
    Sursa

    Funny isn't it
    http://thefoursportsmen.files.wordpr...anny-ainge.jpg
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  18. #102
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    E smecher rau Danny Ainge asta.

  19. #103
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Tine careva minte cind ne uitam la NBA pe TVR2 si comentau diversi, printre care Ploaia de Stele ?
    Si daca spunea vreo timpenie si il corecta careva pe email se oftica ?

    Eh, in ultimele meciuri i-am auzit pe comentatorii lui Heat spunind ca i-a corectat cineva pe Tweeter si multumindu-le alora ca i-au corectat. Erau chestii la care eu nici nu m-am prins ca au gresit (de genul cine la ce colegiu a jucat si cind), si cum au primit corectia, cum au zis "am gresit, e asa si asa, multumim". Elegant.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #104
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Tine careva minte cind ne uitam la NBA pe TVR2 si comentau diversi, printre care Ploaia de Stele ?
    Si daca spunea vreo timpenie si il corecta careva pe email se oftica ?
    dap, vremurile de aur ale tvr 2.

    macar juca baietii frumos si a ajuns in hol of faim!

  21. #105
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr3tz View Post
    hol of feim
    there, fixed that for ya
    .
    nothing to see here. move along!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •