View Poll Results: Pronostic

Voters
15. You may not vote on this poll
  • 1

    8 53.33%
  • X

    1 6.67%
  • 2

    6 40.00%
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 197 of 197

Thread: Etapa 7: CS "U" Craiova – Otelul 1-0

  1. #190
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Doare ,asa-i , cand cineva va spune ca palmaresul vostru e defapt......cazier?
    Nu doare ma, absolut deloc. Daca eram singurii care am fi facut acest lucru, poate. Ti-am mai spus si-ti repet. In timp ce noi am facut acest lucru intr-o perioada tulbure, imediat dupa razboi, voi si altii ca voi ati facut-o intr-o perioada cand exista reguli clare. Rapid, de exemplu, a fost prima echipa care a fost primita in prima liga fara a promova. Ei fiind cu un an inainte in liga a III sau a IV-a. Voi ati furat identitatea adevaratei Poli care era la Zambon in liga IV-a folosindu-va de nou promovata Bragadiru. Pricepusi ma acum?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #191
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Rapid, de exemplu, a fost prima echipa care a fost primita in prima liga fara a promova.
    I-am spus si eu de doua ori, dar evita discutia
    Gata, hai ca sta sa inceapa Liverpool-Ludogorets pe digi sport 3. Fotbal adevarat
    V-am pupat.
    __________________

  3. #192
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nu doare ma, absolut deloc. Daca eram singurii care am fi facut acest lucru, poate. Ti-am mai spus si-ti repet. In timp ce noi am facut acest lucru intr-o perioada tulbure, imediat dupa razboi, voi si altii ca voi ati facut-o intr-o perioada cand exista reguli clare. Rapid, de exemplu, a fost prima echipa care a fost primita in prima liga fara a promova. Ei fiind cu un an inainte in liga a III sau a IV-a. Voi ati furat identitatea adevaratei Poli care era la Zambon in liga IV-a folosindu-va de nou promovata Bragadiru. Pricepusi ma acum?
    ja. spasiba

  4. #193
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Ce e cu Donose, mitomane ?

    Iar ceilalti ... presupun ca a vorbit cineva ca sa vina, altfel ... nu cred ca s-au urcat pur si simplu in tren, au coborat in gara Craiova, au imbracat tricoul alb-albastru si au intrat pe teren.
    Dar erau toti noname, cand au venit la Craiova. A durat ceva pana sa joace itulari (nu cum ii lua Steaua, gata formati si consacrati, chiar jucatori de nationala).
    In plus, toti au sosit pana in 1975, Stefan Andrei a devenit minstru mai tarziu ...
    Pt. ca pe Donose l-ati luat de la Valcea, pricepi? Sau pt. voi toata Oltenia era egal Craiova?
    Da ma, a vorbit unul mare, adica Stefan Andrei cu presedintele Consiliului Judetean Maramures, de exemplu, sa-i dea drumul lui Crisan, cu cel din Satu Mare sa-i dea drumul lui S. Lung s.a.m.d
    Toti erau jucatori bubi si foarte buni. S. Lung, de exemplu, jucase zeci de meciuri in nationala de juniori. Crisan la fel.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #194
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pt. ca pe Donose l-ati luat de la Valcea, pricepi? Sau pt. voi toata Oltenia era egal Craiova ?

    Costica Donose s-a format la ''piticii'' si apoi juniorii Craiovei si, inainte sa fie IMPRUMUTAT la Rm Valcea, apucase sa debuteze in Divizia A. La Valcea a fost doar in perioada stagiului militar. Nu mai scrie tampenii pe forumuri (ca nu e prima), te vede asistenta si iti confisca laptopul.

    Silviu Lung jucase zeci de meciuri la nationala ? Avea 17 ani cand a venit la Craiova, nu prea cred ...
    BTW, Craiova l-a luat copil si noname de la Victoria Carei, Steaua l-a luat de la Craiova gata consacrat, cu zeci de meciuri la nationala mare, era considerat unul dintre marii portari ai Europei ...

  6. #195
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Mda, se pare ca l-a vazut asistenta scriind prostii ...

  7. #196
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by stiintacv View Post
    aici ai spus totul,nu ai vazut cata reclama negativa a adus sport,ro zis si steaua tv,echipei din craiova, o numesc in toate felurile...,*****ul ala de mironica ar murii sa vada pe craiova cum se bate la titlu,si cu timisoara are ceva,miticii ne vad pe noi o rasa mai aroganta,oltenii si banatenii,si de aia au boala pe noi.
    sunt de acord cu tine cand spui ca mironica este un mare kkt, si cu Steaua are ceva de impartit, dar nu se vede pe filiera DJ-TM
    in alta ordine de idei, sa spunem adevarul adevarat, miticii si banatanii astia cu ceafa groasa ne vad pe noi o rasa superioara, si stii de ce, suntem nascuti sa le fim sefi in propria batatura
    sa-ti spuna un user de aici cum alearga cu plasa de cuie si potcoave de cal in slujba unui oltean dajtept

    edit.
    acu' pricepusi cum sta treaba ?
    Last edited by Dario; 17th September 2014 at 13:21.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #197
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,278
    Reputatie
    1
    umor de pe Gilort...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •